Jump to content

2014.12.20. *Dom omladine, Beograd* Seven That Spells, Jastreb


VoivodBG

Recommended Posts

i ona tišina pred jednu pesmu kad se neko prodrao "KIŠA METAKA" :haha:

 

do jaja bili i STS i onaj Nikov performans na početku, od Om-like basa do onog noise zla na kraju

 

i dalje me vozi ritam, glava samo klima

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psihodelija od svirke! Fenomenalno bilo ljudi toliko dobro sviraju da ne moras da budes na drogama da bi te poveli kroz mikrokosmose...

Publika super I razigrana uz gomilu bradonja (brada is new black, ne kontam), omiljeni mi bio lik koji sam sebe grli dok igra uz blage horeatetozne pokrete jbte koja ljubav a onda je poceo i zenu da grli <3 I dvoje navarenih ispred mene gde jedan skace a drugi se klati uz povremeno padanje u stranu :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAT DRUMS:

 

Svaki koncert STS-a je posebna prica. Recimo meni je u Bozidarcu prethodni koncerft, bio najbolji, ozbiljna svirka bez stajanja, i sa kvalitetnim zvukom. Ali posle ovakve ekipe i svirke, sa ovime se digli lestvicu, i zivo me interesuje da li ce je nadmasiti u nekom momentu.

 

Muskinja i Babic (desni i levi bubnjar) su dva razlicita sveta, po energiji i stilu svirke. Babic je vec pokazao da zna da se razmase i digne masu, pa cak da se i zajebava. Medjutim Muskinja je daleko superiorniji bubnjar, i to se dalo videti na ovom koncertu, ispratite intro, ili ako se i dalje secate poslednjih par pesama sa Future Retro Spasm (najbolji album STS-a, IMHO) pojeo je Babica za dorucak, naspram Muskinje zvuci kao amater. Treba imati u onako malom telu duha i energije za izbacivanjem facijalnih ekspresija iz crtanih filmova i praviti atmosferu.

 

Iako su svi bili pod gasom (Jim Beam, Cola, Niko kako mozes? :haha: ) imali su par kikseva, dobrih pet minuta je otislo na pojacavanje Nikove gitare, a za tim nije bilo potrebe, ali jebiga, covek perfekcionista, nikad nije zadovoljan...

I ovaj put njegove besede, iako simpaticne, malo su mi pokvarile celokupan utisak, dovoljno je bilo sto je najavio ekipu, a i nekako je sa tim baljezganjem poremetio tok koncerta. Verovatno zbog toga neki ljudi i ne vole da gledaju STS-a, cesto ih odbije ta njegova napadna iskrenost i narcizam, ali svakom svoje na kraju dana.

 

Bas smo diskutovali posle, kako bend ipak najbolje funkcionise kao trio, opusteniji su nekako, ovako su kudikamo ozbiljniji i fokusiraniji na svirku.

 

Jastreb solo imao dobar momenat sa izgradnjom teske atmosfere i semplovanjem rifica, Koliko sam skontao Nika, odjebao je celu ekipu i najverovatnije ce sam svirati nadalje, a mozda ce ga gurnuti i na led.

 

Moram priznati da me razocarao merch, a navikao sam da je oduvek sve bericetno i u izobilju. :haha:

 

Definitivno mi ovo ulazi u koncert godine, strani, domaci, ma koji god hoces.

 

P.S. Primetio sam da se snimao ceo koncert, nisam stigao da ga pitam, ali mozda i izbace kakav dvd, ili makar spotove. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umetnost repeticije.

 

Masivan zvuk sa ovakvom postavom, meni je bilo fenomenalno da čujem sve one pesme u kojima Niko putuje u kosmos sa solažama potpomognute drugom gitarom. Šteta što je Babić ispao u onoj improvizaciji, baš mi se odužio taj deo i šteta mi je bilo što je pri kraju svirke, no pohvatao se sa Nikom, na kraju. Muskinja je zato pokidao, njemu je bubnjanje prirodno stanje. Sjajan trenutak mi je bio i kada su se svi nešto pogubiil u sitnici, kao da nisu uhvatili gruv, a basista se okrene prema njima i vodi situaciju. :D Čak i sa tim ispadima, ono je vladanje materijom.

 

@Voivod

Nije Niko tražio da mu se pojača gitara, nego se nije čuo u monitoru. ;) Ali jeste lepo rekao u toku predstavljanja da je odvratno narcisističko biće, kada je pohvalio basistu što je toliko izdržao u bendu. :haha:

 

Šteta što Jastreb nije bio u pređašnjoj postavi, očekivao sam malo onih jednorifnih pesama za zagrevanje.

 

.............

 

Lunare, kada čačkaš rupu na farmerkama, izgleda kao da fingeruješ spoljašnjost iz džepa.

Za Voivoda i Uruka sledi jedna tema, da se obrazuju.

"Ne zaboravi me!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 godina nije malo. Pogotovo ako te na dnevnoj bazi zove zenom. :haha:

 

Zbog toga mi i dalje zuji u desnom uvetu.

 

Evo sta kazu vrli novinari iz Zagreba za veliki koncert u Zagrebu, malo vise kritike i manje superlativa nego li kod nasih novinara:

 

Umjesto spektakularne demonstracije veličine 7 That Spellsa u Velikom pogonu Tvornice, na zasluženo rasprodanom koncertu benda koji se naradio kao teta u Konzumu da dospije gdje je i koji je u konačnici čak i zadužio hrvatsku glazbu, dobili smo 5 likova koji su se ponašali kao da igraju Playstation u dnevnoj sobi dok ostatak tuluma čeka da završe da mogu pustiti glazbu. A stvarno je mogao biti tulum.

 

:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam u subotu bio preumoran pa mi se cini da je bio bolji koncert pre par meseci u Bozidarcu, mada je i ovo bilo odlicno. Ok je i ovaj experiment sa petorkom, ali nadam se da nece dalje eksperimentisati u tom smeru.

Ne znam sto Voivod ima zamerki na merch!? Bili diskovi, bile maje, bila t-shirt sa onim lezbejkama, to sam cekao odavno :obrv: , ne znam sta je trebalo jos prodavati-Nikove gacice? :mhihi:

mali trol:Bez neke veze sa svirkom-nisam imao pojma da je u DOB-u za vikend bio psihodelicni festival, neke od onih slike ispred kluba su bile opake, ko poznaje neke od autora nek mi sibne info-kupovao bih nesto od tih radova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...