Jump to content

tema za pedere i dukatlije (random)


KRANG

Recommended Posts

ovo mi bilo smešno:

 

 

 

PREUZETO IZ GLASa-JAVNOSTI:

Supruga Zvezdinog trenera piše kolumnu za rumunski tabloid Star

Zenginoj ženi smrdi Beograd

Trebalo je da budemo "proterani" u iznutrice bivše Jugoslavije. Probijao me odvratan miris hrane, paprike, pastrmke, suhomesnatih proizvoda, piše Raluka

 

Šta se dešava kada se rumunska plavuša uda za slavnog italijanskog golmana?

- Počne da piše kolumnu u bukureštanskom tabloidu.

I ako liči na vic - nije. Supruga trenera Crvene zvezde Valtera Zenge, Raluka, dala je mašti na volju u svom životopisu za tabloid Star, gde, pod naslovom "Misli, sećanja i malo duše", pljuje po Beogradu.

 

"Dunav tiho teče, mutan i zelen, prenatrpan, preseca grad, i klizi ispod ogromnih mostova, pored starih zgrada, bednih, pored porušenih zgrada od bombardovanja, kao kosturi sa skeletom koji je pobegao od sunca. Tu i tamo po neki znak preporoda, poneka slabašna nada modernizacije."

 

Kakve reči od devojke rođene na periferiji Bukurešta, u naselju Militari. Jadna ona, i sama pomisao da će se preseliti u Beograd stvarala joj je mučninu u stomaku...

"Pretnja nepoznatog me je naglo naježila... Trebalo je da budemo "proterani" u iznutrice bivše Jugoslavije, u zemlju o kojoj nisam ništa znala, a nisam ni želela da saznam, sem parcijalnih informacija koje sam imala o odvratnom balkanskom ratu i "etničkom čišćenju", od pre nekoliko godina. Zemlja za koju mi je bila potrebna čak i viza.

Stisnuta srca otišla sam u srpski konzulat u Milanu, gde su mi u pasoš zalepili sumnjivu nalepnicu iškrabanu ćiriličnim slovima. Moj suprug je krenuo nekoliko dana ranije. Ja sam ostala da raspakujem kupaće kostime, sandale za plažu zamenim za ozbiljnom garderobom, dostojnom supruge poslovnog čoveka iz sveta fudbala. Sa slušalicama na ušima, slušajući pesme ohrabrenja i dobrog raspoloženja, sa gomilom časopisa, svežom masažom za opuštanje i aktivno duhovno otvaranje, krenula sam ka Beogradu i istrpela sat i po (prikladnog) leta novim vektorom našeg postojanja Yugoslavian Airlines."

 

Prepoznala miris paprike

Rumunska "dama" prosto se zaprepastila gužvom i neefikasnošću službenika na beogradskom aerodromu.

"Sve je delovalo staro i sivo. Na pasoškoj kontroli, prvo neprijatno iznenađenje. Na šalteru su bila samo dva namrgođena carinika, a gomila raznobojnog sveta iz tri aviona, koji su istovremeno sleteli. Bila je velika uskomešanost, bez poštovanja bilo kakvog reda, gužva kao da se istovara kamion humanitarne pomoći. Narod se gurao i galamio da bi što pre stigao sa druge strane kontrole. Svet se stezao oko mene kao zagrljaj lepljive zmije koja je gušila.

 

Na beogradskom aerodromu koprcali smo se kao gomila izbeglica koja se gura za mesto u autobusu spasa. Očekivala sam da u momentu iz kose mog suseda izviri duguljasta znatiželjna glava kokoške, probijao me odvratan miris hrane, paprike, pastrmke, suhomesnatih proizvoda..."

 

Sluđena od prvog kontakta sa Srbijom i umorna od jednoiposatnog leta, Raluka je očekivala da će je spasti vitez Zenga.

 

"Sa druge strane sam mogla videti nemoćnog supruga koji mi je slao ohrabrujuće poglede, a ja sam prevrtala očima i odgovarala sevajući pogledima: 'Učini nešto!'

 

Na svetlu dana, na zagušljivoj avgustovskoj vrućini, ceo grad je delovao okamenjen pod debelim slojem prašine solarnog praha istorijske ustajalosti, kao onaj prah koji je nekad bio na praznim tezgama komunističkih radnji."

 

Dajte joj utehu

U "prljavom, ružnom, smrdljivom Beogradu" mlada gospođa Zenga se loše oseća. Jedini spas za nju je da svake nedelje odleti do Milana.

 

"Hajde, draga, videćeš da će se naći nešto što će ti se dopasti... Strpljivi suprug pokušava da me odobrovolji. Ali, ja sam neutešna... "

 

Čuli smo da je Raluka u našem gradu ipak pronašla nekakvu fensi teretanu, pa se tamo rekreira. Možda će se do kraja Zenginog mandata na klupi Crvene zvezde, za kojeg je sada jasnije zbog čega je često nervozan, u Beogradu ipak naći neko mesto na kojem će Raluka, najzad, biti utešena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi danielson odvaljuje!

 

evo i ovi papci pitchfork mu dali 9.1

 

On his spectacular new album, art-rock collective ringleader Daniel Smith transforms his tangled song fragments and inimitable vocal style into the kind of inspired communal rejoicing that's highly contagious. Initially recruiting likeminded noise-pop explorers Deerhoof as his backing band, Smith's ambitions for the album eventually found him corralling a total of 20 musicians, including all Famile past and present, Anticon alumnus Why?, members of Serena Maneesh and Half-Handed Cloud, and longtime Danielson acolyte Sufjan Stevens. The sound only grew greater and more colossal with every added hand-- one more instrument in a superdense wall of beautifully ramshackle orchestration that creaks and groans beneath its own enormous weight.

 

--

 

i scot walker novi dobio 9..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ladno se pojavio lambchop koji izlazi 21.avgusta.

 

[ADVANCE] Lambchop - Damaged [2006/Merge/Lame/~203 (VBR)]

do jaja!!

 

i još nešto što je do jaja:

 

Dim Mak - Knives of Ice [Willowtip]

 

opasno dobar album.

obožavam willowtip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cynic potcenjen????? Samo medju budalama....

 

Gde su mu Atheist?

Ili Candidria?

 

Dobro SYL manje vishe Devin je pocheo da se otkriva u daethu sa zakasnjenjem...bolji mi je (u smislu idiotskiji) solo. A Brutal Truth je izashao u neko usrano vreme (k`o da je bila velika plima revolucionarnih albuma u to vreme, vishe se i ne secham - niko i nije mogao da ih primeti)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set sa Damo Suzukijem je bio zanimljiv, iako je poceo u pola 3, Zemlja Broj 9 je postala djubre neopevano, ali je zato solo nastup Tene Novak bio savrsen. Podsecaju na Dirty Three i Mono u odredjenim trenucima (sto nije slucaj na studijskim snimcima), ali su meni interesantniji, dinamicniji su nekako i bolje sklapaju pesme. Sama Tena je divna osoba jedna; nikad ne videh nadrkaniju ribu u zivotu, ali njoj to tako smekerski stoji. A sto svira onu violinu, brale... Samo tih sat i po njihovog samostalnog nastupa je vredelo svake pare. Jedino su neki debilni metalci sjebavali neke deonice lupajuci o miksetu i headbagoujuci kao majmuni na svaki breakdown.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dala pare samo zbog tene novak... da se razumemo... tu nema sta da dodajem. nesto najdivnije sto sam odgledala u zivotu, u smislu koncerta, ali i cela ta skupina na bini je meni bila jedno mnogo pozitivno iskustvo. znaci ful super! biggrin.gif

damo suzuki kad je poceo mislila sam da cu otici na pola i da mi se bas nece dojmiti... medjutim kako se koncert razvijao shvatih da je to jedno od najboljih psihodelicnih iskustava do sada... iako nikad nisam bila u tim acid-kraut-whatever vodama...

bila sam jedna od retkih koje su koncert "izdrzali" do kraja, mada je oh_well otprilike morao da me iznese napolje na kraju jer nisam bas bila sigurna u svoje lokomotorne sposobnosti.

i ne zaboravimo damov fizicki kontakt sa publikom na kraju - rukovanje sa fanovima koje je po meni nesto najiskrenije sto sam do sada videla.

toliko.

p.s. stvarno mi nekako ne ide da bilo sta kucam na onom phb...odlichan forumu pa samo cekam priliku ovde nesto da otkucam, iako se koncepcijski ili bilo kako ne uklapam ni ovde... sorry...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...