Jump to content

Kućni ljubimci i životinjsko carstvo


bo88gdan

Recommended Posts

Jebote kad se setim kao klinac da sam u selu sa caletom sedeo ispred prodavnice sa ekipom lokalnih zadrugasa, a ispod klupe (ili stola bese, ne secam se) na kojoj sam sedeo lezao je medved :haha: Jebem ti zivot, taj medved, cini mi se da se Marko zvao, kad su na kraju ga "oduzeli" tom meckaru i pustili ga u divljinu, on se ladno vratio kod meckara iz sume. Mnogo kul medjed bio, cepao flajku piva bez problema.

 

Btw, kad sam vec kod toga, jel i kod vas u Vojvodini bilo meckara? Kod nas su uglavnom bili neki bugari i rumuni / vlasi (to po centralno / istocnoj Srbiji). Jedno vreme ih je bilo bas dosta, a onda je donet neki zakon bio sta ti ja znam, pa su ih pohvatali vecinu, pokaznjavali i pustili medvede u divljinu.

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj, podseti me a nikad se ne bih setila ovako... Sećam se kacam bila malečka (početak devedesetih) da se čulo da u komšiluk (prigracko naselje, da ne kažem selo, Trstenik) dolazi mečkar i da će biti tu i tad tu i tu. Nisu me vodili da vidim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bilo kod mene u selu u blizini Paracina, ali bilo je par puta da meckari dodju sa meckom u skolskom dvoristu u Paracinu :D Jedino sto nisu svi meckari bili dobri prema svojim medvedima, mnooogi su bili zlostavljani, tj desavalo se i da se medved odupre i uzvrati meckaru, bilo je i smrti. Ovaj Marko i ovaj meckar, oni su ziveli jedan za drugog, cini mi se da ga je ovaj nasao kao mece kod kolibe negde, kroz maglu se vrlo secam te price, ali znam sigurno da ovaj medved nikad nije bio zlostavljan, niti je imao one alke po nosu i tako te gluposti. Klot medo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo nekad i u Subotici mečkara, tj dolazili cigani-rumuno-bugari crkli dabogda, klasično mučenje životinja, I ZOO vrtove treba zabraniti, barem ovakve kao kod nas, medved u Palićkom je u maksimalno 20m2, tuga, u očima mu se vidi da pati.

 

Mislim da na Fruškoj Gori postoji neko "prihvatilište" za medvede, žrtve mečkarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene nije bilo mečkara

 

ali se sećam medveda iz subotičkog zoo vrta u kojem sam bio pre dvadesetak godina

nije imao jednu prednju šapu i samo je stajao uz prednji zid kaveza

 

 

kad već pomenusmo taj zoo vrt

profesor latinskog u zrenjaninskoj gimnaziji je prolupao nakon što su njegovi učenici u Subotici pivskom flašom ubili noja koji je proturio glavu kroz rešetke

dobio suspenziju zbog učenika, posle toga otišao u kurac, ali nastavio da predaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

mečkarenje je najklasičnije zlostavljanje životinja, ovde su to samo cigančine radile ali ih nema odavno jer su ih bukvalno svi mrzeli zbog toga i prijavljivali ih inspekcijama

 

daleko bilo da je neko tek došao među ove moje koloniste u selu mučeći medveda, to bi bila smrtna kazna u startu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...