Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Kuruz

Pa to i nije zvanično. A i da jeste, zamisli da je ostatk Srbije 3 koplja ispred Kosova. Pa bar pola Albanaca bi odjebalo Tačija i bagru i tražili da budu u Srbiji. Oni ne traže od nas da priznamo Kosovo, već jasno definisane granice. Ako Šiptari hoće da budu u sastavu Srbije i da imaju 40 poslanika u našem parlamentu, ko smo mi da im branimo to.

 

@LHL

A zašto ne bismo bili u sredini, tu negde sa Češkom? Zašto ne možemo da budemo ispred Bugara, Rumuna, Ujaka, Konjušara, Litvanije, Portugala, Kipra, Grčke, Mađarske... Ko nam brani? Jbg, niko nas ne tera da otvaramo fabrike kablova gde se radi za 200€. Možemo da dovučemo i one koji plaćaju i po 1000€ (a već ih ima više nego što mislite). Ili još bolje pokrenemo odavde firme koje zapošljavaju radnike i plaćaju ih po 600-800€. I takvih ima, i to ne samo u IT-u. Mislim, ne vidim zašto bi nam trebao strani investitor da pravimo dobar džem od maline, izvozimo i prodajemo Dancima po 20 € za kilo

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako države koje su priznale Kosovo od nas zahtevaju da jasno definišemo granice, šta to može da znači? kapiram da nije teško odgovoriti

 

sačekati pogodan trenutak, isterati govna u Albaniji kao što su Srbi isterani iz Hrvatske i sa Kosova, a ne priča o 2 miliona Šiptara u Srbiji

a ne priznati njihovu nakaradnu tvorevinu koju su EU i NATO stvorili

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači da Šiptari kažu - nećemo više nezavisnu državu, ukidamo sve što je Kosovo do sada uradilo, oćemo da budemo deo Srbije. Jebiga ipak je bolje raditi za 'iljadu evra nego za trista, imati bolnicu a ne žutu kuću i pravnu državu a ne Hašima. A ti sad vidi da li mi možemo da dođemo do toga i kako.

 

A to proterivanje veze s mozgom nema. To što su drugi pravili sranja, ne znači da mi nismo. A neko mora najebati, baš kao što su najebali nedužni Žabari i Švabe kad su Rusi i Ameri prošli kroz Evropu. Ali jebiga, ako je neko pobio, silovao i zapalio sve što mu je bilo na putu, i opet ispao "bolji" od tebe, ti vidi kakav si zajeb napravio. Ne treba meni niko da mi kaže ili dokaže kakva su govna Tuđman, Alija ili Tači, ali nemoj da me iko ubeđuje da su Sloba, Arkan i Šešelj imalo bolji

 

Uostalom, i da Šiptari sami odu, ko bi se sad vratio tamo? I da je 200.000 Srba ostalo u Hrvatskoj, većina bi sad bila u Nemačkoj ili Austriji, baš kao i mnogi Hrvati. Baš kao i Srbi koji su uzeli ili jure Bugarski, Hrvatski ili Mađarski pasoš.

 

Dokle god je neko drug kriv za sve, a mi jadni, nedužni, od Boga poslati da budemo sami protiv svih, dotle će nam države voditi psihopate i kriminalci kao što su Milo, Vučić ili Tači, a mi motati kablove za 200€ i prodavati povrće, meso i mleko sa pet dinara zarade, jer jebiga, zna se ko kosi

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LHL

Mislim, ne vidim zašto bi nam trebao strani investitor da pravimo dobar džem od maline, izvozimo i prodajemo Dancima po 20 € za kilo

 

To mozemo da radimo i bez EU, a upravo zato sto ne radimo ne mozemo ni da budemo bolji od Bugara, kad udjemo u istu.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni to neće reći nikada, kao što ne bi rekli ni ljudi u Republici Srpskoj ako bi Hrvatska želela da pripoji sebi tu teritoriju, sve i da Hrvatska ima osam puta veći standard

ne mora niko da se vrati, slobodno možemo i samo vinograde tamo da stvorimo, samo da belih kapica više nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ne mislim da je standard jedini uslov. Podrazumeva se da je država i narod u njoj normalan. Ko brani Hrvatima da kažu da su najveći zločinci na Balkanu u poslednjih 100 godina, da je Oluja genocid, da osude sve one koje je Hag oslobodio, da zabrane Tompsona, pozovu proterane i vrate im kuće... ? Ako bi oni to hteli, niko iz EU se ne bi bunio.

 

A toliko volimo vinograde, da 70% naših vinarija uvozi grožđe iz Makedonije jer ih boli dupe da se cimaju :)

 

To mozemo da radimo i bez EU, a upravo zato sto ne radimo ne mozemo ni da budemo bolji od Bugara.

Ne možemo sad, tj ne može svako ko hoće, zato što se zna ko odlučuje o svemu. A i kad bismo mogli, opet bi verovatno mogli da zaradimo i prodamo više ako nam tržište od 500 miliona otvoreno i lako dostupno.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

karikiraš takvim primerom, neozbiljno

 

nisam mnogo karikirao poenta je ista. glasali smo za dokazane zlotvore samo zato sto su izjavili da "nisu za eu"? verovati tim ljudima je vrhunska naivnost.

 

cela prica "eu" je spin medju glasacima da se skrene paznja i da se ide na emocije "mi smo protiv eu" i ako to nema veze s mozgom. sutra da udjemo u eu nista se spektakularno ne bi promenilo. ni u granicama ni u standardu.

1) ovi sto drve bobana na ulazak u eu poturaju pricu kako ce "oni da nam daju pare" (sve trce).

2) ovi sto su protiv eu drve bobana na teranje inata i "mi stitimo srbiju od spoljnog bauka" sto je isto zvaka za narod.

 

 

--

 

prica sa kosovom je tek bajka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naivnost ili ne, oni su pričali jedno, Tadić drugo, tako da je bolja bila i minimalna verovatnoća, nego apsolutna sigurica

 

priča sa EU, for all I care, je u potpunosti povezana sa Kosovom, tako da uopšte ne razmišljam o ekonomskim pros and cons sve dok postoji taj uslov koji se tiče priznanja Kosova

 

 

Dobro, ne mislim da je standard jedini uslov. Podrazumeva se da je država i narod u njoj normalan. Ko brani Hrvatima da kažu da su najveći zločinci na Balkanu u poslednjih 100 godina, da je Oluja genocid, da osude sve one koje je Hag oslobodio, da zabrane Tompsona, pozovu proterane i vrate im kuće... ? Ako bi oni to hteli, niko iz EU se ne bi bunio.

 

A toliko volimo vinograde, da 70% naših vinarija uvozi grožđe iz Makedonije jer ih boli dupe da se cimaju :)

 

bolje da ne pričam o vinarijama haha

radio sam za verovatno najvećeg domaćeg proizvođača vina

 

kaže mi direktor: "znaš kako, može vino i od grožđa da se pravi"

 

:haha:

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pričao mi jedan njihov poverilac šta rade

 

kaže da izvezu dobar koncentrat u recimo Nemačku i klijent se oduševi, pa naruči još

vrhunski kvalitet, odlična cena, svi zadovoljni

oni pošalju još jedan ili dva dobra tovara i onda počnu da muljaju

klijent ih odjebe i kraj priče, isto kao sa paprikama i jabukama slatim u Rusiju, malinama ovih dana, mesom itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad tako poturaju Švabama i Rusima, mogu da zamislim šta nama daju. Al' jebiga, kad je dovoljno da daš inspektoru 2 kila od rebara i kaiš slanine da zažmuri na činjenicu da prodaješ crkotinu sirotinji. Pa sad ti dobro razmisli gde ćeš biti i šta ćeš raditi 2. aprila

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam mnogo karikirao poenta je ista. glasali smo za dokazane zlotvore samo zato sto su izjavili da "nisu za eu"? verovati tim ljudima je vrhunska naivnost.

 

Grešiš, ovaj grešiš puno sinko.

Mi od 2000-te konstantno glasamo za stranke koje nas "uvode" u EU (kad kažem "mi", mislim na većinu u srbiji, ne na sebe).

Od 2000-te do danas nijedna evroskeptična partija nije bila na vlasti.

Ali i to ćemo promeniti. :)

 

A sa ostalim se slažem sa tobom. Mi treba sebe da sredimo zbog sebe, a ne zbog EU, i to ja pričam još od kada je evrofanatizam (čak i na ovom forumu) bio najzastupljeniji.

Srećom, mnogi su se osvestili do sada, pa više nema tolikog loženja na EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grešiš, ovaj grešiš puno sinko.

Mi od 2000-te konstantno glasamo za stranke koje nas "uvode" u EU (kad kažem "mi", mislim na većinu u srbiji, ne na sebe).

Od 2000-te do danas nijedna evroskeptična partija nije bila na vlasti.

Ali i to ćemo promeniti. :)

 

A sa ostalim se slažem sa tobom. Mi treba sebe da sredimo zbog sebe, a ne zbog EU, i to ja pričam još od kada je evrofanatizam (čak i na ovom forumu) bio najzastupljeniji.

Srećom, mnogi su se osvestili do sada, pa više nema tolikog loženja na EU.

Osim 2004-2007 kad je vladao DSS kog je podržavao neprosvećeni SPS, ili od 2012 od kada su radikali na vlasti :)

Da se ne lažemo, poslednjih 15 godina naši političari govore da se zalažu za ono što će im doneti najviše glasova. I ništa više. Mogu da se kladim da bi i Boško i Šešelj, a što da ne i Kuruz, promenili ploču kad npr. Rusija ušla u EU :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DMD

2004-2007 DSS je bio ZA ulazak u EU.

2008-me je njihova politika (tačno kada su izgubili vlast) promenjena, pa su kao razočarani bili u EU.

Zato ih nisam nikada nešto ni gotivio.

SNS ti je nešto kao LDP. Više od DS-a srlja u EU. Kakvi crni radikali? Nemaju oni r od radikalske politike.

 

Situacija je takva, da čak i oni koji pomalo seruckaju protiv EU, čim dođu na vlast, odmah promene ploču.

Tako da, mi nikada nismo imali evroskeptičnu vlast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je ZA, jer se za Kosovo nije znalo ništa, a znali su da su za to ljudi glasali 2000. Zato ih od 2008. i nema

 

To su ljudi koji 20 godina lupaju šta god je potrebno samo da dođu na vlast. Pri tom, i dok pričaju da su za EU ili ne, rade šta god im padne na pamet. Niko do sada nije uradio (skoro) ništa što bi Srbiju dovelo do pristojne EU države, ili bar do normalne saradnje sa Rusijom (i ZND). Čak i kad npr. SRS ili Dveri imale apsolutnu većinu, ništa bolje ne bi bilo. vrlo verovatno gore.

 

Ne postoji realan razlog ni za jednu državu zašto treba biti protiv EU (aj mi imamo Kosovo, k'o što Kuruz kaže, pa jeste malo zeznuto), ali to je sad popularno. Ne samo kod nas. Razlog zašto svi kukaju je zato što se ili ne sećaju kako je bilo ranije, ili ne znaju da će biti gore. I baš zato što je Evropa tako razjebana, USA i dalje može da dominira (ekonomski, tehnološki...) sa 3 puta manje stanovnika, a Kina da prejebe sve, iako su njive orali volovima dok su Švabovi pravili mlazne avione

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji realan razlog ni za jednu državu zašto treba biti protiv EU (aj mi imamo Kosovo, k'o što Kuruz kaže, pa jeste malo zeznuto)

 

Postoje mnogi razlozi zašto država treba biti protiv EU (da ne postoji ni jedan razlog, Norveška bi bila u EU).

Treba razlikovati velike države u EU, i boranija države poput naše. Ja verujem da Nemačka ima benefit od toga što je u EU, verovatno i Francuska, za Italiju nisam siguran, a ostala boranija nema.

Lepo ti šibnu otvorene granice i nemačke multinacionalne kompanije dobiju celu Evropu na dlanu, a mali proizvođaći malih država ga ispuše. Naravno, daju oni po neku donaciju da se operu, ali siguran sam da nisu toliko glupi i da svaku donaciju ne nadoknade višestruko.

Potkupe i političare evrofanatike, a narod zatruju glupostima o evropskim standardima.

Bulšit četvrtog rajha.

 

I na kraju imaš jednu Uniju gde najveće države imaju benefit, uvoze najsposobnije stanovništvo iz malih i siromašnih država, a ostalo stanovništvo šije patke za njihove ogromne kompanije po bednom standardu tih zemalja.

 

Uostalom, zašto Turke ne primaju (osim političkih razloga)? Zato što su turci opasnost za njihove kompanije i preplavili bi ih svojom jeftinom robom.

I ne bi turci sigurno glupo odigrali da otvore carine, a da to debelo ne naplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, to baš i nije tako :bigblue:

 

Norveška ima svoj razlog, zato što je u specifičnoj situaciji (nafta, položaj, pretežno sarađuju sa ostalim Skandinavskim zemljama...). Slično kao i Švajcarska, pri čemu i Evropi više odgovara da Švajcarska bude van :) Baš kao što npr. Švedska nije u NATO-u jer mogu npr. da prave vojne avione kakve hoće i da prodaju kome hoće (pretežno sebi :D )

 

Ostala boranija itekako ima koristi. A pod boranijom mislim na npr. Dansku ili Austriju, koje takođe imaju multinacionalne kompanije (koje su se razvile od starih porodičnih, npr. Lego) sa fabrikama u Nemačkoj, Francuskoj, USA, Rusiji, Kini, Srbiji... E vidiš, to je naš problem. Mi imamo jedino Karića koji otvara tržni centar u Belorusiji. Jer smo mu dozvolili da radi šta hoće, a npr. Sever ili Gošu sjebali skroz, oterali pametne i doveli lopove. Jedino Metalac može da se pohvali, jeste veliki, ali mogao je možda biti veće ime od Tefala :D Pri tom, sad je malo lakše, kad ti možeš da postaneš globalna firma bez infrastrukture, tj. fabrika (Skype, Asseco...). Češka nije zemlja jeftine radne snage, iako su pre 25-30 godina bili na nivou Bugarske i Rumunije. Gomila stranih firmi posluje tamo, ali imaju i gomilu svojih. Pitaj Bugare zašto i dalje jesu.

 

Turska je politički gora od nas, a i ekonomija im ne blista kao ranije. Plate u Istanbulu su veće nego u Beogradu, i ne znam koliko dugo će važiti za jeftinu radnu snagu. Da sad Turska uđe u EU, 20 miliona bi zapalilo u Berlin, a u Truskoj ne bi imao ko da pravi jeftine patike. Ali Turska nije u EU jer je politički bliža Turskoj od pre 150 godina, nego Turskoj od pre 15 godina. Baš kao što nije ni Belorusija. I zabluda je da svima treba jeftina radna snaga i da se proizvodnja samo zbog toga seli. Pogledaj kako se u poslednjih 30 godina kreće udeo ljudi u proizvodnji u odnosu na proizvedenu količinu/vrednost. Sve je manje ljudi u fabrikama, a sve više robe izlazi iz njih. Ne samo u USA, EU, Japanu... čak je i u Kini taj trend veoma izražen. Ali kad nemamo uslove za ozbiljan R&D u Srbiji, jer npr. izvoznik (lopovski SDPR) kupi sav kajmak, a mozgovima (u razvoju na VTI, PP, Zastavi, ako ih i dalje ima) ostaju mrvice, sve što možemo da dobijemo su fabrike kablova i plata od 200€. Ima ovde i dalje (manjih) domaćih firmi u kojima se može raditi ozbiljan posao, ali sve tako sjebano, da je jedini načini da normalno radiš da imaš ugovoren posao za izvoz, a to je veoma teško, jer se zna ko operiše na domaćem terenu. Džaba ti ideja i resursi ako upadaš na tržište koje kontroliše neko blizak vlasti.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSS nije postao evroskeptična stranka kada je pao sa vlasti, nego je Koštunica predložio da se ne potpiše parafirani sporazum o SSP nakon što su evropske države priznale Kosovo

DS se usptotivila tome, a onda je Koštunica predložio raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, vrativši mandat narodu

 

Rekao je da "sve stranke u Srbiji imaju jedinstven stav o EU - sve hoće u EU, ali su razlike - da li sa Kosovom ili bez njega".

 

On je kazao da je EU omogućila svojim članicama da individualno priznaju nezavisnost Kosova, čime je dala zeleno svetlo da se pogazi Povelja UN, osnivački akt EU i rezolucija 1244.

 

 

sve lepo piše ovde

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=03&dd=08&nav_id=288313

 

 

Voja ne brlja, zato ga i mrze propalice poput Čanka, Čedomira, Tadića i sličnog đubreta

 

btw komentari puni botova haha

 

GLAS ZA VELIKU EVROPSKU KOALICIJU!!!

(DS, G17, LDP, NVO i manjine, 8. mart 2008 17:12)

 

A sta je LDP govorio DS-u???? NEMOJTE SA DSS-om, sa njma nema srece!!!! A DS, je napravio ^pametan^ potez i postavio Kostunicu za premijera. IZGUBILI SMO 18 MESECI I ZA SVO TO VREME STAJALI SMO U MESTU!!

napred LDP!

(Boza Varvarin-ac, 8. mart 2008 16:22)

 

Ovo je veliko olaksanje! Vlada zaista nije mogla da funkcionise, sada je pitanje svih pitanja koliko nas je za izolaciju i svadje a koliko za saradnju, razvoj i Evropu. Drzim nam palceve!

(Dragan Markovic, 8. mart 2008 16:15)

 

Pa ovo je neverovatno. Ljudi, sad je Buducnost u nasim rukama!! Nemojte propustiti ovu sansu! Ajmo u Evropu! :)

(Rade, 8. mart 2008 16:31)

 

 

 

 

 

JEBEM VAM MATER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, zato sam i rekao da je podržavao EU dok se o Kosovu nije pričalo. I nisam rekao da je anti-EU otkad je pao sa vlasti, nego da nisu na vlasti otkad su anti-EU :D

 

Voja je naviše zabrljao jer on počeo rehabilitaciju SPS-a, i nije hteo da pošalje Slobu, Šešelja i ostalu bagru u Zabelu pre Haga, još 2001. A da se ne lažemo i njegovi ministri nisu bili mnogo bolji od Tadijinih. Upravo 2004-2007 smo mogli sve da restartujemo (DJBtm), ali on je izabrao da mu Jočić vodi policiju, Dinkić finansije, Velja infrastrukturu, Vuksanović prosvetu (šta bi za "indeks" ?)... Jebiga, da smo se više trudili od 2001-2007, možda bi i 2008. bila drugačija

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...