Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja sam to shvatio kao stimulans malim i srednjim preduzecima, da im se olaksa posao i omoguci da sto lakse rade. danas ako krenes u privatni mali-srednji biznis docekace te gomila birokratskih prepreka, nerealnih poreza koje ne mozes da izmiris (a da ti ostane nesto love), itd.

 

niko nije rekao da na primer aerodrom treba da bude porodicna firma, niti da sve treba pretvoriti u mala-srednje preduzeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako god okrenes, to sto radule prica - sve je to svetlosnim godinama ispred trabunjanja u prazno skoro svih ostalih igraca. ovi bar imaju neku konketnu ideju o pomaku unapred, i slazem se, nije sve perfektno u tim idejama, ali kad ih uporedim sa praznom retorikom koju slusamo od opozicije i vlasti, bolje je.

 

recimo opozicija oko djilasa. njima ovo nije ni tema, oni se iskljucivo bave marketingom i skupljanjem glasova, cak i da osvoje vlast, nista po ovom pitanju verovatno ne bi promenili onoliko koliko bi promenila ekipa oko djb-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih rekao... koliko ja pratim Radula on je stalno pričao o tome, ali je umanjio retoriku možda poslednjih godinu do dve dana

 

uostalom, postoji dovoljno kritike državnog vlasništva u programu DJB, pa i kritike monopola javnih preduzeća, da iz toga uz priču o porodičnim firmama logično sledi tržišna ekonomija privatnih preduzeća

 

pa čovek hoće i zdravstvo da privatizuje, to jest i to je govorio pa se sad primirio. Socijalno što je praktično hteo da ukine da ne spominjemo

 

možda ne aerodrom, jer oni nisu privatizovani koliko znam ni u SAD, ali razbiti telekom na manje firme koje će da konkurišu jedna drugoj, to je klasični tržišni pristup

 

sve u svemu, pažljivo slušajte Radula, čitajte malo Pavlovićev blog, sve ovo oni umiveno govore

 

mada pomalo ispravljaju najradikalnije delove, bar u kampanji, u programu i dalje to piše

 

šta je privreda zasnovana na privatnom vlasništvu nego ona gde su javna preduzeća privatizovana

 

uostalom, Evropska unija još kritikuje Sloveniju npr da nije dovoljno privatizovala, dakle Slovenija se još bori protiv neoliberala u Briselu a Radul bi to po kratkom postupku

 

nisi up to date. ako uzmes poslednji uskladjeni i preciseni tekst raduloizma, videces da se vremenom to sasvim sljustilo i procistilo od prekobarskih atavizama. promena uverenja meni izgleda stvarna, ali je takodje i posledica pocetne ideoloske nepripremljenosti na stanje na terenu i dokaz embrionalnog, genetskog, defekta celog "pokreta". imamo primer prilagodjavanja u pozitivnom pravcu, ali gde je samo prilagodjavanje dokaz bazičnog funkcionalnog nedostatka koji se u sustini brzo manifestovao i usrao celu pricu, a to je postavljanje sebe izvan tekućeg ideološkog diskursa, arogantna iluzija samobitnosti u svetu gde je sve u nekim dihotomijama i gde ljudi hoće nastavak sage (turske serije moglo bi se reći), a ne novi učimo-u-hodu studentski film. uostalom, kada u politici ides retard onda ideš full retard kao živi zid, ideš u odučavanje-od-zdravog-razuma-u-hodu, a ne u kao učimo, rastemo, koga bre to zanima. nema tu epičnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to sto oni iznose u kampanji je i merodavno za sagledavanje njihove ideologije, a ne neki zastareli tekst programa, posebno imajuci u vidu da su dezorganizovani i da nisu osnovali stranku. pavlovicev doktoran sigurno ne moze biti presudan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, ali promenila kako? Na bolje ili na gore?

 

jedino sto moze da se promeni na gore je da srbija postane diktatura kao u severnoj koreji ili nesto slicno u smislu izolacije, itd.

bukvalno kakav god sistem da se uvede (i postuje) bice makar malo bolje od ovoga. nece biti idealno, ali bolje, da.

 

a mahanje strasilima "levica" i "desnica" je za plitke kafanske rasprave. na duge staze nije vazno da li je vlasti levica ili desnica nego koliko drzava moze brzo da reaguje da promene u svetu.

 

mi smo u tom smislu jako lose tlo, jer imamo veliki procenat paljotki koje tripuju da je samo jedna ideja prava a sve ostalo je zlo i lose (nalozeni na levo, desno, itd). recimo, mislim da mi uopste ne bi skapirali ideju eksperimentalnog zakona/pravila u fazonu "ajde da uvedemo ovo pa da vidimo kako ide". odmah bi se nasla gomila ljudi da sere kako je to levicarski, desnicarski, neoliberalno, kapitalno, komunisticki, itd - jer oni najbolje znaju kako bi to ispalo (imaju kristalnu kuglu ili sta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se oni loze oko levog i desnog, tradicije, vere i "istorijskih prava", desava se u praksi ideologija lopovskog centrizma, ovi na vlasti ne klasifikuju odluke po tome u koju se ideologiju uklapaju nego koliko profita donose :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neke dokaze za istinitost tog primera

postao je baš popularan, pre neki dan sam ga čuo u verziji u kojoj gospodina šalju u ludnicu umesto na slobodu, pa se baš pitam odakle je krenula ta besmislena priča

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je mit ja mislim (za Svedsku). Ja sam cuo isti fazon za Svajcarsku, Nemacku itd ... Maltene svaka zemlja gde ima nasih low level gastoza.

 

Doduse, od kada sam u Nemackoj, nagledao sam se svakakvih likova i desavanja, tako da me ne cudi da nekome padne na pamet tako nesto da uradi, ali i dalje mislim da je mit u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je u tome što ne postoji normalan pravni sistem u kojem takvo ponašanje ne bi bilo inkriminisano i podvedeno pod sveobuhvatne norme, pošto je propisivanje svih mogućih situacija apsolutno nemoguće

 

što se tiče zakona, kod nas se ne nalaze rupe, nego se zakon jednostavno krši, bez bilo kakvog mudrovanja o zakonskim mogućnostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis kakva koincidencija, Svedjani izmislili dinamit a nije im palo na pamet da ga tako kreativno iskoriste

 

@Hattori Hamzo:

Ti se opet uhvatio za ideologije, ali kvaka nije u tome da se ovde zna da ce uvek bolje desnica da uspe od levice, nego se zna samo kakva retorika prolazi, a realna spoljna i unutrasnja politika koja se sprovodi mozde da bude nesto skroz trece, sto se i desava, SNS je nakaradni izrod radikala i nekakvog liberalnog europejstva, izmitarili su se da odbace prtljag od SRS i sad unutra pice autoritarizam a spolja buljolizam xexe

 

 

Sustina je da je narod glup kao kurac, a demokratski odabir ideologija na tom nivou koji ti opisujes moze da funkcionise samo ako ih narod razume.

Ovde radi oligarhija zasnovana na inertnosti neinteligentne mase i to je ceo sistem, ni levo ni desno nego pravo u rupu.

Das idiotima demokratiju i dobijes idiokratiju jbg xD

 

Ovde kriticna masa razume samo jezik "ja sam bolji, onaj ne valja" i uziva u osecaju zajednistva sa istom takvom stokom koji je baziran na izlizanim vrednostima koje vise ni ne postoje nego su samo zvaka.

 

Fenomen čojakanja u Crnoj Gori je dobar primer za to, od ideala cojstva, junastva i svijetlog obraza, ostala je samo prica i hvalisavost.

 

 

Koj oce s mene na Novi Zeland? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svađaju se između sebe, kao veliki sukob Tramp i Demokrate, a obe strane desnica. Fejk sukob, bar za raju. To je sukob između bogatih. Tramp je domaćinski Karić, Klintonisti su globalisti, ali obe strane su punišići. Game of Thrones praktično.

 

 

The Overton Window, otprilike

levičarske ideje više niko i ne pominje, jer je prozor odvučen na stranu između centra i krajnje desnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne tvrdim da svi ljudi svuda mogu biti sve vreme obmanuti, narocito ne od strane srpske vladajuce garniture, ali kriticna masa glupih/inertnih Srba u nishodnoj spirali evolucije, moze uvek da se drzi u zabludi i da se kontrolise. I ne pricam da je nesto nemoguce, nego pricamo o verovatnocama i kriticnoj masi, dakle o nekim jebenim kvantumima, kako mozete vise da posmatrate stvari kao 0 i 1, jebemumater.

 

Kod nas su razradjeni mehanizmi (propagandni sistem, obrazovni sistem, kontrola siromastva, ucene itd) koji ne dozvoljavaju masi da napreduje i da shvati nesto. Dakle stoka ne zna za jadac i nema nacina da sazna ili da obradi to sto sazna.

Ovde su sve informacije maltene na belom videlu i sve se zna, i opet stoka ne moze da ukljuci mozak da odvoji sta ima smisla a sta ne, primenjuje se strategija da se naspamuje samo sto vise svega, zakrcis glupanu mozak i prestaje da bude bitno sta je istina.

 

Uz to svako normalan ne gleda da pomaze stoci ovde, jer ima samo jedan zivot (eto i problema vremena), nego gleda da ode, a to i odgovara ovima na vlasti jer manje ostaje ljudi za tu alternativu, a alternativa koja je u velikoj manjini nema ni ljudi ni vremena da se suprotstavi.

 

Drugo, narod nije samo glup (ili bas zato sto je glup), nego je i podao i pokvaren, a kriterijum mu je izgradjen tako da ce da se proda ili zajebe nekog za sitne pare, da štrpne malo iz zajednicke kase misleci da time nikog nije zajebao. Parazitski mentitet se ne zavrsava na clanovima partije nego je cela ta kriticna masa jedan maligni tumor koji parazitira na sebi samom i svima ostalima sa kojima deli zemlju.

 

Stoga, u praksi je skoro nemoguce da Srbija napreduje.

Jedina mogucnost je da se pojavi benevolentni vladar koji ce da iskoristi istu retardiranu demagogiju i ispritiska narodu iste dugmice, i onda tu politicku moc nece da zloupotrebljava nego ce da je koristi za opste dobro.

Ali cak i to bi bilo kratkog maha, ne pravi se pita od govana.

 

Al' ti jos o desnici i levici :D

Kazem ti da u glavi prosecnog Srbina nema gradivnih blokova od kojih se sastavlja ideja o levici i ideja o desnici, morali bismo da dodjemo do toga prvo.

 

Koje crno poredjenje sa SAD, Engleskom, Nemackom xD

Ispade ti veci optimista od mene, a hranimo se ovde govnima godinama na forumu povodom pljuvanja Srbstva i reklamiranja Siptarizacije xD

 

Nisi me dzaba i ranije podsecao na Elfa, sve dok se smatra da je kriva vlast a ne narod, moze samo da se gaji iluzija, taj pristup da dovede do napretka nece sigurno. Pa zar ne kazes sam da ako postoji mogucnost za zloupotrebu, bice zloupotrebe. Narod stvara mogucnost za zloupotrebu jer ode kao ovca i glasa, i jer gleda te lazne izbore na listicu i nista ne misli o njima.

 

Mi smo terminalno bolestan narod barem tamo negde od WW1

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bambi za dimona.

 

ali baš zao što je narod tako jadan i bedan, van vremena, van pameti...

te neke elite koje nećemo nazvati stokom krezavom imaju deset puta veću odgovornost.

 

ako je narod gomila ovaca koji ode da glasa za vlast, može vrlo lako kao ovca i da poštuje zakone koji se sprovode kakvi god oni bili.

u srbij ipromena mora da dođe sa vrha i tu se slažem sa dimonom, a za tako nešto male su šanse.

 

i svakako da je ekonomska desnica najbolji način

negovanje malih i srednjih poslova iz kojih će nekoliko da poraste i postane zaista veliko, tako se država razvija (uz zakone i poštovanje istih) a ne levičarskom preraspodelom novca kojeg nema.

kada bi srbija imala neku nokiju, ikeu, cd project red ili nešto slično lako posle bi mogli da pričamo o socijali...

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DJB je uvek bio patriotska stranka. Saradnja sa „Dverima“ nije nikakvo skretanje udesno, već tehnička saradnja koja je u Boru, na primer, dala odlične rezultate. Birači u Beogradu je nisu prihvatili.

 

car

Share this post


Link to post
Share on other sites

svima zajedno su nam usta otpala pricajuci to xD

 

Drugi deo ideje je da se građanima ne mora podilaziti i prodavati jeftina demagogija, da je moguće voditi politiku bez kompromisa sa osnovnom idejom i principima, da je moguće otvoreno kazati popu pop, a bobu bob i da će glasači tu otvorenu komunikaciju razumeti.

 

Ovde se svaka dalja prica zavrsava, to je ta fantazija o pristojnim i razumnim Srbima koju sam gore pominjao, kao da ne znaju kome se obracaju.

U Srbiji su pristojnost i razum nekakva subkultura a ne mejnstrim, i takvo obracanje je upuceno strogo toj niši xD

Al' zbog tog stava i borbe s vetrenjacama ih i volim jbg.

 

o bre, jel tvrdiš da nikad nije bilo u Srbiji bolje nego sada? Da narod nije nikad bio pošteniji? Nikad ništa nije efikasnije funkcionisalo pa samim tim nikad ni neće?

 

Mene zanima samo kojim si logickim procesom dosao do ovih pitanja i kakve veze imaju s mojom pricom? :D

Jebiga opet logika skripi, ja kazem kako je ideologija sekundarna interesu, a ti me pitas kako to komunista bio gradonacelnik Bg u SHS. Pa, "dogovorili" se, eto kako, bez da ucim taj deo istorije da bih ti odgovorio :P

 

Ja ti pricam kakva je sada situacija, a ti mozes da zongliras istorijskim primerima i argumentima i udovoljavas sebi kako su na tvojoj strani :P

 

Ostatak posta je isto dalje lutanje od sustine i zaludjivanje neoideologijama.

 

Kostunica je jedan plovak nesposobni u najmanju ruku, a Djindjic je bio sposobniji, a to sto je ubijen ide u prilog gornjoj prici da je kratkog maha kad se od govana pravi pita, cak sam to hteo da navedem kao primer nego nisam hteo da odlutamo previse.

 

Ako mislis da nacin na koji su Kostunica ili Djindjic sprovodili tranziciju ima neki znacajan udeo u ocajnom stanju u kom smo danas, mislim da ti ne valja matematika.

Nego lepse ti je da se igras s tim krupnim recima i bozem krupnim istorijskim potezima na svetskoj politickoj pozornici, Chomsky ovo ono, dok trulimo sami od sebe iznutra polako, dusa nam smrdi :haha:

Tuzna dimenzija toga je sto si morao da se pomiris drzavnim kriminalom i korupcijom da bi se bavio ideologijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vezbice za pricu, da ne kacim slike mada pomaze vizualizacija, ali zamisli Velju, Mrkonjica i tako slicne te zadrigle prasce, pa kazi koju ideologiju oni predstavljaju :D

 

Ili Sinisa Mali, Nebojsa Stefanovic, koja je to ideologija? Predstavnici ideologije politickog profiterstva. Ali nije neoprofiterstvo, nego stara skola :P

 

Bukvalno bilo kog klovna od nasih politicara virusa da uzmes, ne zna se je l' veci cirkus nepismenost, neznanjea i nerazumevanje svega pa i ideologije ili ideoloski kameleoni kao Vulin itd

 

Pusti praznu pricu, samo akcija, da se napravi novi aerodrum brt

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr da li ovde neko smatra da je Vojislav Koštunica lopov? Vala svašta jeste ali je li lopov?

 

Dakle, on je iz sopstvenih uverenja sproveo onakvu tranziciju. A kažete da ideologija nije bitna.

 

nije lopov ali je omogucio lopovima da nastave da rade i direktno je odgovoran za sve sto ne valja od 2000. do danas.

kostunica je jedan od 3 najeca zlotvora srbije posle tita i milosevica. meni najomrazeniji - jer nas je sjebao kad smo bili najblize sansi da nesto zaista promenimo. kao da smo se skoro spasli iz bunara govana a onda nas je kostunica opalio po glavi i vratio u govna gde smo i sad.

 

"nema revansizma".

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koštunica je pravnik, a ne revolucionar

 

sa kriminalcima se družio Đinđić - Beba Popović, Čeda Jovanović i ostali u to vreme, sve njegovi drugari i puleni

 

 

Ako mislis da nacin na koji su Kostunica ili Djindjic sprovodili tranziciju ima neki znacajan udeo u ocajnom stanju u kom smo danas, mislim da ti ne valja matematika.

 

 

ma jok, nema uopšte

jbt

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možete da pričate o razlici u praksi, mada razlika je mala imajući u vidu da obojica propagiraju tržište i privatno preduzetništvo

 

Radule domace, a Vucic ili strano ili bratovo.

Meni to nije isto, ali sta ja znam, ja sam samo programer.

 

Koštunica je pravnik, a ne revolucionar

 

sa kriminalcima se družio Đinđić - Beba Popović, Čeda Jovanović i ostali u to vreme, sve njegovi drugari i puleni

 

Neko se druzio, a neko bio umesan u politicku pozadinu atentata.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...