Jump to content

Westworld (2016- )


ShinigamY

Recommended Posts

MV5BMTEyODk5NTc2MjNeQTJeQWpwZ15BbWU4MDQ5NTgwOTkx._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

 

A series inspired by the 1973 film of the same title written by Michael Crichton about a futuristic theme park populated by artificial beings.

 

Do sada izasle dve epizode ...

 

Prica je u fazonu Under the Dome od Steven Kinga, samo mnogo brutalnije, nisu u pitanju vanzemaljci, vec vestacka inteligencija, uzgajanje ljudi / androida, itd, sa ciljem da se bogatasi zabavljaju u tematskom parku divljeg zapada, gde se cudne stvari desavaju, klasicne AI dileme itd :)

 

Meni se licno veoma dopala, odlicna izvedba za sada, odgledao dve epizode u cugu i jedva cekam sledecu. Od svih serija na AI temu, mislim da je ova apsolutno ubola poentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dobrom sećanju u vezi originalnog filma ostao mi je Yul Briner, Terminator pre Terminatora. :bigblue:

 

Apropo same serije, vidi se da se HBO zaista otvorio sa budžetom, potpuno Holivudskom glumačkom ekipom, odličnom kinematografijom i scenografijom, ali i dalje ne mrda puno od njihove klasične ideologije koje furaju u skorašnjim popularnim serijama, nasilje, sise i dupeta.

 

Prva epizoda mi je bila bogami pomalo poduža, sa drugom se već utisak popravio. Sve je daleko fluidnije.

 

Nije baš zahvalna tematika da napraviš seriju da se emotivno poistovetiš sa robotima kojima ljudi rade svašta. Ali su za mene uspeli već u prvoj, Tedi (James Marsden) baš mi ga je bilo žao tokom cele epizode...

 

Hopkins je i dalje na njegovom uglađen sam gospodin autopilotu. Najnezanimljivija mi je ekipa inžinjera/programera iz parka, pogotovo onaj britanski scenarista, nadam se da će ga koknuti do kraja serije.

 

Čovek u crnom deluje kao intrigantna pojava i lomim se i dalje da li je on čovek ili robot.

 

U slučaju da ne odu u neku krajnost sa zapletom gledaće se do kraja serijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopada mi se kako lagano odmotavaju klupko misterije i usput dodaju nove nijanse. Hopkins ovde glumi za sve pare, gestikulacija lica, način na koji izgovara rečenice, maestralno. Opraštam mu silna tezgarenja koja je cedio iz suve drenovine tokom poslednje decenije.

 

 

Čudna mi situacija sa Maeve i onom dvojicom tupsona što ih sređuju, čime ih ona to ucenjuje i oni komotno pristaju da joj pomognu? Ajde za ovog jednog razumem da je fasciniran robotima i da želi da bude programer, a ovaj drugi je šljamara koja prodaje te botove za seksualne usluge. Šta ih sprečava kada je isključe da je predaju ovima iz uprave da je bace u hladnjaču sa ostalima?

 

 

Jel neko video kaubojca iza originalnog Westworlda? :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zaista sam želeo da mi se serija dopadne i nadao sam se da je neće usrati do kraja. Ali umesto kvalitetnog sci fi serijala dobili smo još jednu LOST izdrkotinu koja polaže svoje nade u iznenadne obrte i ostavljanje kilometarskih repova i nedovršenih priča sa likovima i situacijama, koje verovatno neće ni dotaći u drugoj sezoni.

 

Ovo mi je bila potvrda, da ubuduće nikada više ne dotaknem ništa što urade braća Nolani, hohštapleri par ekselans.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 11/8/2022 at 7:26 PM, Nestvarna said:

Zasto bre agoniju?Cetvrtu sezonu samo razumela kao preletacku ali nazalost, tu je i kraj.Izgleda da peta sezona nije bila zadovoljavajuca pa je nece ni biti😔

nema veze sa petom sezonom, gledanost je previse opala. posle one zbunjujuce i tesko shvatljive trece sezone dosta ljudi nije pokusalo ni da ogleda cetvrtu.

FYd6KwVWIAAJiKk?format=jpg&name=medium

 

slazem se sa sretom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...