Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

castlevania_tv_series-175848376-large.jpg

Castlevania je serijal igara u kojem vodite nekog od članova porodice Belmont, čiji je krajnji cilj da oslobode naš svet od Drakulinog terora. Poprilično jednostavna premisa, a ja bih vam toplo preporučio da odigrate najbolji naslov iz serijala Symphony of the night. Nećete se razočarati. i_cool.gif

Adi Shankar (producent Dredd-a i raznih neoficijelnih bootleg filmova po poznatim franšizama) je još početkom 2000-tih pokušao da napravi film, uspeo je za scenaristu da ugrabi talentovanog Warren Ellis-a (Transmetropolitan, Fell itd.) i projekat se onda krčkao u razvojnom paklu da bi se našao na Netflixu u obliku serije.

Na kraju smo dobili zastareli scenario i animirani film koji je iscekan u nekoliko epizoda. i_laugh.gif

Premisa je ponovo jednostavna, Trevor Belmont je poslednji u svojoj lozi istrebljivača, Drakula se ponovo nadvio na naš svet i njihovi putevi će se susresti. (spoiler, tek u drugoj sezoni)

Nisam zadovoljan serijom, uspeli su da naprave r rated materijal što svakako pozdravljam, ali nije sve u nasilju. Animacija na momente ume da bude solidna kada se dešava akcija, ali kada su statični likovi i pričaju vidi se manjak kvaliteta. (a i budžeta)

Imam problem i Elliso-vim scenariom, previše je narodski napisan, najbazičniji humor, tu i tamo neka bajata poštapalica, a to mi je baš drobilo uši, jer sam od njega navikao na promoćurne priče i kompleksne likove.

Verovatno će ispraviti nedostatke u nastavku. Jeste li je vi pogledali? Kako vam se čini? I da li ste igrali Castlevania igre i koja vam je omiljena? 0_duga0000.gif