Jump to content

Recommended Posts

bar jedan lik iz Agent Fresco je gej, mozda cak i pevac, nisam obratio paznju.

 

meni jeste bolji od leprousa. bolje su mi pesme jednostavno, bolje napisane, mnogo vise zvuce kao bend.

 

koliko god da ljudi misle da ova pesma lici na leprous, ovaj brejk sa klavirom na 2:33 pa nadalje mi vise epic od bilo kog momenta na congregationu

 

http://www.youtube.com/watch?v=1VmNTl6JvDY

 

mislim vrh mi leprous album idalje, ali ovaj je mnogo manje naporan za slusanje bez da bude imalo manje progresivan.

 

Ma nek rade sta hoce, samo neka i dalje stvaraju lepu mjuzu... Sve je to ljubav <3

 

Divan brejk, ma divan je ceo album da sam skinula i pustila prvi album, klavijature mudro upotrebljene obozavam.

 

U ovoj se pesmi na 3:20 lepo cuje sta mozes sa njima da uradis a da pesma od lagane dobije heavy deonicu, nize oktave sa gitarskim rifovima da razbiju tok pesme... Ova mi je jedna od omiljenih sa prvog albuma :da:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ffj9BK4ZbUE

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da vidiš, to nije bilo loše. Mogao bih ponovo da poslušam, nisam ništa zapamtio.

 

Moram još jednom da nahvalim Twisted Into Form, koji baš slušam opet ovih dana. Taj gitarista je mnogo talentovan ali nije nešto zaintresovan da tera dalje priču sa muzikom. Mislim da nisu ni svirali kao bend.

 

Video sam da je on u SA bio ritam gitarista i da nije nešto puno zastupljen autorski na A Sceptic's Universe.

 

Baš je kompletan taj Twisted Into Form album, i ritam i solo gitaru svira baš sa ukusom i na vrhunskom nivou, tehnikalija ali nije samo to pa da umori brzo.

 

Solaža u ovoj čista poezija:

 

http://youtu.be/KAldONrr34E

 

Preporuka svima koji nisu slušali.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jedan deo u pesmi "Dragonfly" na albumu gde bukvalno zvuci kao da su ubacili neku Jeff Buckley pesmu u sred njihove.

 

Toliko je ocigledan worship da verujem da je bas namerno tako.

 

Omaž, jel da. Namerno piči neka akustična podloga da zvuči kao Grace skroz, ali nije rip off.

 

Inače sam se naslušao Caligule u poslednje vreme i popravio mi se utisak dosta, pre svega ovaj tip je vrhunski odpevao, baš klasa, i kako su sve spakovali i aranžirali sa ukusom je stvarno za pohvalu.

 

Slušam na telefonu album nešto dok se muvam kroz grad, ide Marigold, i padne mi na pamet ni otkuda kako bi bilo da LaBrie u današnjoj formi peva tu pesmu, i sve na albumu, pa to bi bilo upišavanje, posle nisam mogao da slušam a da ne čujem njega kako zapomaže u mislima. :D

 

I da, onaj intro u Turntail, tačno sam očekivao da će da počne neki moderni Željko Samardžić kad čisti čaše u nekom kafiću i peva, dok ne krene pesma.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo mi samo.

 

Razmišljam, vidi kako je prog lepo evoluirao, šta sve ima da lepo i savremeno zvuči i da nema veze sa stvarima od pre 25 godina, da li je bilo koji drugi metal pravac napredovao tako da više i ne liči na sebe i samo mi dođe: "koliko je onaj LaBrie pukao jebote, a tera i dalje, strašno". :haha:

 

Stvarno taj deo u Firefly, da budeš ponosan kako to lepo i univerzalno zvuči a da momci potiču iz neke metal priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...