Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

El slusa neko ovaj bend uopste? Ono sto sam ja cuo je isprazna preproducirana teatralna sterilna metal/electro/RNB kakofonija, ne kapiram hajp, kapiram da to prolazi kod neke moderne publike koja se lozi na te maske njihove i mistike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pridruzim ekipi koja ne kapira bend, nit muziku, nit poentu, samo maske i neka misterija. 100% sam ubedjen da ih neko iz muzicke industrije sa debelim novcanikom finansira i gura, jer imaju tako brutalne kampanje na TikTok i Instagramu, plus imaju botove koji prave neke fan baze i fan page-ove, bukvalno hype kampanja samo rola pozadi. I odjednom arene itd. Sve u svemu, vrv industriji trebaju neki novi bendovi da zamene velike metal arena bendove, pa im pripremaju teren ovako sa Sleep Token, Orbit Culture, Bad Omen i ostala sranja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam ovog baju sto svira bubnjeve na Drumeo, predstavili su to kao da je neki svetac dosao da ih prosvetli znanjem. Mislim lik ok svira ali ima zilion bubnjara koji imaju isti i tehnicki i kreativni kvalitet kao on, lik je kap u moru generickih metal bubnjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu odsad ove bendove da trpam pod "Startup Metal". Hear me out:
- Okupi se ekipa odlicnih muzicara iz prethodno propalih bendova jer im je dosadilo da rade sa ljudima koji nece da imaju bend kao biznis
- Stave maske da se ne zna ko su (paralela sa Stealth Startup kulturom)
- Krenu PoC - napisu par pesama, odmah krenu da pokrecu kontakte koje znaju da tetiraju vodu uzivo, par svirkica, opipaju puls, vide ide
- Pokrenu malo jaci guerilla marketing - procuju se
- Ponovo kontakte koje imaju iz industrije krenu cimati i dodju do nekog Angel Investitora za pocetni kapital i investiciju u bend
- Bace neki elevator (malo duzi) pitch tipa: "Metal music is dying - but it's a huge market and big space is going to be left after Metallica, Iron Maiden, Slipknot and all the other arena bands die out. Let's take a Ghost / Slipknot formula, put on masks, introduce a slightly more technical and edgy music for TikTok generation kids who are depressed and have no clue what they wanna listen, make it drum n bass so it's easy to remix on TikTok dance videos and shit, and then let's do the agressive marketing"
- Investira se u bend, grunu se pare u marketing kampanje, zaposle se producenti koji poslusaju Polyphia, i new metal bendove koji sljakaju u mainstream na TikToku i kod mladje generacije. Grunu u imidz i brending maximalno. Pokrenu kontakte iz industrije da se rade turneje sa vecim bendovima itd. Hype hype
- Arena rasprodata, jos veci hype. Jasi dok mozes. 
- Guraj jos 2 albuma max
- Cash out - uspori bend - reci da su clanovi odlucili da se okrenu malo kreativnim stvarima u svom zivotu, neke side projects. 
- Pauza na bend - preusmeri fokus na Spin-Off projekte i bendove
- Hype njih itd, budzi multiverse bendova i na kraju reunion benda
- Rinse and repeat.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, ShinigamY said:

technical and edgy music for TikTok generation kids who are depressed and have no clue what they wanna listen, make it drum n bass so it's easy to remix on TikTok dance videos and shit, and then let's do the agressive marketing

 

Realna prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pridružim. Relativno skoro sam uzeo preslušam i sve čega se sećam je: “you put me in a… chokehoooold”. Nije me taklo, ama ič!

Je l’ realno da je mejnstrim rok muzika (ne znam kako drugačije da nazovem) u poslednjih 20 godina bila toliko dosadna, pa su Sleep Token i npr. Spiritbox stvarno osveženje (koje ja jbg ne kapiram)?

Ili je ipak ovo što Šiningami kaže, da su usavršili formulu kako da se prave pare?

Ili i jedno i drugo? Ili smo samo omatorili? :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polyphia je popularna zbog Tim Hensona i TikToka - tj klinki koje se loze na njegov edgy look, kako je zajeban gitarista i kako je IDGAF fazon. Chon su samo gitaristi i tjt, nikakav look nemaju.

Znaci dosli smo do koncenzusa 9/10 ljudi ovde da je ovo Sleep Token kurcina od benda i da ne kapiramo kako su popularni toliko koliko su popularni. Znaci da su uspeli da probiju u mainstream i guraju taj neki edgy fazon kroz pop i da zapravo vecina ljudi koja ih slusa nemaju veze sa metalom ili agresivnom muzikom generalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namerno sam upotrebio “ambrela trm” nazvavši ih mejnstrim rokom jer ono, ajde kao, kažu da su metal bend a zapravo nisu, jbg.

Nema veze, sve da i su pop bend, da mi je catchy i da mi se sviđa, sigurno bih slušao. Mene me tu najviše zanima taj ‘edžines’. Ispada da ako imaš priču nije bitno kakva ti je muzika?

Dok kucam ovo kapiram da sam sebi odgovaram na pitanje :haha: Tako da najbolje da ja opet slušam Slipknot - Iowa, kad je edži nek’ mi bar vrši pos’o!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda dobro rade posao kad ste se već svi privukli/nakačili u poznim godinama i komentarišete da li je nešto metal ili nije 🙂

Nije najbolji bend na svetu, starije albume nisam ni pustio ali ovaj Eden je skroz catchy, barem većina pesama. I nešto malo drugačije na sceni. I prosto, popularni su kao što je BMTH postao mejnstrim arena bend a svirali nekad ogoljeni (loš) deathcore. 🙂

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...