Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wee...to mi jedan od omiljenih bendova.

 

Volim ih zbog atmosfere koju stvaraju, zbog zvuka i dinamike koju unose. Zbog mistike i jeze, zbog mraka i svetla....

 

Neprevazidjen album mi je Anthems, pa Nightside Eclipse....pa onda Prometheus...

 

Ne mogu bas da izdvojim omiljenu pesmu (ili mogu) ali pesma Into the Infinity of Thoughts mi govori mnogo o njima i o svemu....

Edited by Majesty of the Nightsky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Into the Infinity of Thoughts mi govori mnogo o njima i o svemu....

O svemu? icon_confused.gif

Da se razumemo, meni je ovo među prve 3 pesme omiljenog mi benda, i ne pljujem je ali pesma daje samo sliku planina i šuma Norveške, tami koja se budi tada, o tome kako će sreću zemeniti mržnjom i tugom. To je jebena cela ranja, ništa više se ne izdvaja kao lajt motiv.

Imaju oni i kompleksnijih textova, da se razumemo.

 

Inače videla sam Ihsahnov spot i odličan je mada sam očekivala neku mistiku tipa kao u Loss And Curse..

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Управо слушам The Adversary. Још једно Ihsahn-ово ремек-дело, комплексна, авангардна музика која се савршено уклапа са његовим scream и clean вокалима. Направио је још један сјајан албум.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam tek nabavila Adv., trudila sam se iz sve snage da pustim sve pjesme, od pocetka do kraja, bez da prebacujem ili ubrzavam. Jednom je bilo sasvim dovoljno. Oh the horror...Isuvise iritantno mojim usima.

Al eto, objektivno, solidno prog/heavy (ne bukvalno, da me ne shvatitie pogresno) iskustvo, zrele muzicke podloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Emperial je jedan od najboljih(ako ne i najbolji) live koji sam ikada slusao.Voleo bih da to jednom i dozivim.Svirka je toliko precizna da to prosto boli!!! icon_biggrin.gif

Citao sam intervju u Metal Hammeru sa Insahn-om o novom albumu i novinar spomene "bila je velika zainteresovanost da Emperor nastupi na ovogodisnjem Exit festivalu" a Insahn ce na to "mozda sledeci put"!Ja se usro' i plako u isto vreme od nerviranja,evo cim se setim toga moram da zapalim pljugu(smiruje me).Jebiga mogao je biti Emperor pa da i mi dozivimo nesto kao Emperial.Jebiga... icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece kada cujem bubnjara sav se najezim!Pogotovo na Night of the Graveless Souls i With Strength I Burn.Loodilo!!! icon_rockdevil.gifmusik29.gif

Kraj pesme With Strength sa Empiriala ..... nema teksta za to icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...