Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

u pravu si, ajde Prometheus je zahtevan mnogo, ITNE nije ali moze da bude zahtevan ovaj koliko hoce ali ITNE ima nesto i ne znam kako to nesto da opisem sem da se slediš kad slušaš onaj Intro ili pocetak Towards the pantheon :o-_-:wub:

 

ja bi pre uporedila The adversary sa Prometheusom, mislim da su na istom nivou muzicki, lirički ili kako god već... :da:

 

mada, nije uvek "kompleksnost" merilo. Under a funeral moon je prost pa je bruka... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In the nightside eclipse je po meni najbolji emperor album.I svakako medju najboljih 10

 

 

takodje... :da:

 

mnogima je anthems najbolji, i jeste odlican, ali in the nightside meni No.1 BM album a uopste medj prvih 5 naj albuma u metalu uopste :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prometheus је, по мени, дефинисао све што је блек метал требао да представља, у сваком смислу.

Тај албум и "Filosofem" стоје одвојени од осталих, стоје по страни.

Изнад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Adversary, ali po meni samo Invocation ima kvalitet da se pojavi na nekom Emperor albumu.

A pocetak Towards the pantheon nije bas toliko dobar koliko ga nahvaliste.

 

 

Invocation je najlosija pesma tamo... Homecoming je bolja od nje 5000 puta, a o pocetku The pain is still mine i da ne govorim...

 

Gavro, hm... pitanje je sta BM treba da predstvalja... sta gledamo? muziku? textove? atmosferu?... to je individualno... Filosofem... bolje da cutim kad je rec o Burzumu da ne uvredim nekog slucajno :ph34r:

 

DCA, najbolja mi je Inno A Satana kad bih bas morala da odlucujem a ona verzija na Emperial live ceremonyu je bruka :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je sta BM treba da predstvalja... sta gledamo? muziku? textove? atmosferu?... to je individualno...

Управо тако.

Све се гледа јер блек метал једноставно није као остала музика, он мора да буде компактнији, опаснији, тамнији, језивији, језгровитији од свега осталог.

Метал није философија, блек метал јесте.

То је Prometheus, то је Filosofem, то је Ordo Ad Chao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За ово знам свакако, чак је почасни грађанин тамо неког села јер је најзнаменитија личност и одали су му признање за то што је урадио за градић и земљу као - представио је у свету.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо тако.

Све се гледа јер блек метал једноставно није као остала музика, он мора да буде компактнији, опаснији, тамнији, језивији, језгровитији од свега осталог.

Метал није философија, блек метал јесте.

То је Prometheus, то је Filosofem, то је Ordo Ad Chao.

 

 

slazem se u svemu sto si rekao :da: sem ovog poslednjeg reda ;)

 

individualno je sta je nekom "opasno, tamno i jezivo"... meni je Prometheus kompaktan, kao sto si rekao, ali nema u sebi tu atmosferu tamnog, jezivog i opasnog kako kazes... tekstovi su fantasticni, to smo valjda apsolvirali :bigblue:

 

isto i za Mayhem. novi je mozda bolji muzicki ali nema TO gore sto ima De mysteriis, meni :da:

 

umece je bitno po meni, ali nije najbitnije...

 

opet podvlacim, stvar ukusa je sve...

 

Лик је геније.

 

 

kratko i jasno! :da:

 

ne moze niko da me ubedi da postoji neko talentovaniji od njega kao tekstopisac, muzicar, filozof... jedna kompletna licnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invocation je najlosija pesma tamo... Homecoming je bolja od nje 5000 puta, a o pocetku The pain is still mine i da ne govorim...

 

I beg to differ...harmonije - prava Emperor pesma.

 

Da li se zezas za Garma? Njegovi su clean delovi na Homecoming.

U svakom slucaju obavezno poslusaj Radical Cut sa pretposlednjeg Arcturusa, u toj pesmi gostuje Ihsahn i pesma jako vuce na Anthems.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...