Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Opus je sa Reverence i sa Anthems. Inno je sa nightshade.

 

Evo sedim i pet minuta razmišljam kako bi rangirao 4 emp. albuma...filex je lepo opisao albume ali dolazi do paradoxa jer ispada da je svaki naredni bolji od predhodnika ada je prethodnik najbolji. Zato sam i odustao. Svaki na svoj način je najbolji.

 

Ipak mislim da je Prometeus 80% Ihsahn. (dosta više od pola ali nikako sve) IX je 60% Samooth. (malo više od pola) a to što na kasnijim koncertima Ihsahn radi skoro sve a Samooth pozadinac.... ph34r.gif Kao kada bi u Metallici Kirk svideo Jaymz-ove delova a ovaj Kirkove a uz to nastavio i da peva. A Lars prolupao i sagoreo načisto. icon_smile.gif

 

Inače...lep quote zašto i kako se emperor raspao...

 

Let's go back to the decision to end Emperor. What factors were involved in the decision to bring the band to a close at this point in time?

 

Ihsahn: Of course there are very many factors. But one of them is that I think we have done what we can, being Emperor. And musical differences and also differences on the way that we prefer to work. It was a [relationship based upon] contrast and difference instead of [being] constructive in Emperor for a very, very long time. But maybe reaching out of our borders now, where it would perhaps not be that constructive anymore, I just think that we all agree that we would rather take this choice together now rather than just see it go out in nothing. So I'm very comfortable that we all took this decision now, to go out with a blast rather than saying, in a half year's time, "well, we'll probably not do anything any more" - you know? Or try to make another album to sell some records or something like that. It would not be Emperor, really! [laughs]

 

 

p.s- čisto iz kurioziteta....koliko momci imaju godina?! Čuo sam da su bili poprilično mladi kada su snimili nightshade ali ništa konkretno što se godišta tiče.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo remastere:

Anthems To The Welkin At Dusk-Reissue

Emperor-Wrath Of The Tyrant Reissue

 

Trujem se ovim po ceo dan, i sećam se kako sam pre stalno slušao Emperor..

 

A za Prometheus da ne pričam, ako ne slušam ceo album bar po jedanput na dan počinjem da ludim icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remaster,a? Jesu li šum i krkljanje i dalje ravnopravani "instrumenti"? icon_smile.gif

Pa smanjen je šum, poboljšana produkcija, inače ovo je remaster i ep Emperor i Wrath of bla bla..

 

A fillex, sve od Emperora vredi downloada icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

thanx, i majcu cu da istampam u skoroj budeucnosti, posto nema itne majca u belgrade da se kupi

Ja imam majcu sa motivom sa Emperor EP-ja,i mogu reci da mi je to,pored Morbid Angel majice,omiljena.

 

Inace,sta reci o Emperor sto nije vec receno?Ma,carevi.Eternal respect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali reći da su BM bend je isto kao....kao to reći za Bathory.

 

Emperor-Wrath of the tyrant 30.39 min. (42.2mb)

 

1.Intro

2.Ancient Queen

3.My Empire's Doom

4.Forgoten Centuries

5.Night of the Graveless souls

6.Moon over Khara-Shehr

7.Witches Sabbath

8.Lord of the storms

9.Wrath of the tyrant

 

 

Šta reći? Kao što već napomenuh....sirovo!!!! Kao kada produkciju na Prometheus porediš sa ITNE tako je ITNE naspram WOTT. Čak i "as the shadows rise" je čistiji (onaj ep ili šta li je već....sa četiri pesme....wizards, tyrant,souls i cosmic key)....ustvari,to je to odprilike. Minus klavijature.Meni je ovde glavni Ihsahn. Stvarno je berzerker. Ne znam ko je svirao bubnjeve...ali je dobro odradio posao.Faust valjda. Solo gitare gotovo da ni nema. Ali zato ritam gitara cepa naravno. Klavijature....sem u intro-u....ništa. Čini mi se da je neko ovde rekao da je ovo snimano kao one-take. Ako je tako stvarno su majstori! (mislim,samo po ovome...) icon_rockdevil.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Čak i "as the shadows rise" je čistiji (onaj ep ili šta li je već....sa četiri pesme....wizards, tyrant,souls i cosmic key)....ustvari,to je to odprilike.

Taj EP sa te navedene 4 pesme se zove jednostavno Emperor,izasao je kao split sa 'Hordanes Land' Enslaveda,a As the Shadows Rise je EP koji je izasao za Samothov Nocturnal Art prod.Tracklist doticnog:

1. The Ancient Queen 03:25

2. Lord of the Storms 01:46

3. Witches Sabbath 05:23

 

Sredi malo podatke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da je Prometeus 80% Ihsahn. (dosta više od pola ali nikako sve) IX je 60% Samooth. (malo više od pola) a to što na kasnijim koncertima Ihsahn radi skoro sve a Samooth pozadinac.... ph34r.gif Kao kada bi u Metallici Kirk svideo Jaymz-ove delova a ovaj Kirkove a uz to nastavio i da peva. A Lars prolupao i sagoreo načisto. icon_smile.gif

Prometheus je 90% Ihsahn, tu nema nikakve price. Sva muzika, tekstovi i aranzmani su njegovi, plus ucesce u misku i produkciji. Jeste Trym razradio bubnjeve, i jeste dao Samothu (samo jedno "o") da odsvira nesto malo gitara, ali sve od pocetka do kraja je zamislio Ihsahn.

 

Sto se tice Equilibrium-a, koliko se secam nekih intervjua, i tu je Ihsahn uradio skoro citav kreativni deo posla, uz tek malo veci udeo Samotha nego na Prometeus-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prometheus je 90% Ihsahn, tu nema nikakve price. Sva muzika, tekstovi i aranzmani su njegovi, plus ucesce u misku i produkciji. Jeste Trym razradio bubnjeve, i jeste dao Samothu (samo jedno "o") da odsvira nesto malo gitara, ali sve od pocetka do kraja je zamislio Ihsahn.

 

Sto se tice Equilibrium-a, koliko se secam nekih intervjua, i tu je Ihsahn uradio skoro citav kreativni deo posla, uz tek malo veci udeo Samotha nego na Prometeus-u.

Jena od pretpostavki je da se bend raspao bas zbog toga ... Samothu je izgleda puko' kurac i bend se ,nazalost, raspao JBG ... mada kako cujem Ihsahn snima solo projekat koji ce biti u fazonu Prometheus-a biggrin.gif Jedva cekam da cujem ... mada voleo bih da bar tu ima zive bubnjeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...