Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Emperor se raspao zato sto su Ihsahn i Samoth mislili da su sve rekli sto se tice Emperora, i nisu hteli da izdaju jos jedan album koji bi bio kopija Prometheusa.

Da, za javnost. Kao i Immortal.

Tko zna kakve su to intrige bile... Mogli bi napravit i black metal sapunicu... mhihi.gif

 

EMPEROR IS DEAD, LONG LIVE THE EMPEROR... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam pirata samo IX Equilibrium (prvo što sam čuo od E. i dugoročni favorit dok konačno nisam preslušao i Anthems) a sve ostalo (sem Prometheus-a) na jednom ruskom MP3-ju odakle sam sve prebacio na CD-ove. ALI... ph34r.gif imam ORIGINAL Prometheus-a kao i original Emperial Live Ceremony DVD. icon_rockdevil.gif Toliko o mojoj Emperor kolekciji. icon_wink.gif Ok,i mp3-jeve Zyklon, Zyklon B, Peccatum, Thou Shalt Suffer.... icon_rockdevil.gif

 

 

A,da...što se raspada tiče....zaista je nebitno. Videlo se da neće ići dalje ali daleko bilo da su napravili parodiju sebe pa se tek onda raspali. (iako neki ljudi po inerciji upravo to misle).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj ponovo šta sam napisao i shvati smisao rečenice. Naravno da je genijalan. Zar bi se iscimavao da kupim original u slučaju da mislim da je sranje? Oni koji misle da jeste uglavnom se drže priče u fazonu "ovo nije tr00 black metal", "kakvi su bre ovo fancy clean vokali?", "Jao,pazi fancy rog u Wordless Chamber"....i slične nebuloze.

 

ali daleko bilo da su napravili parodiju sebe pa se tek onda raspali. (iako neki ljudi po inerciji upravo to misle).

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Ok onda. I bilo mi je malo čudna pomisao da se ne slažemo. pivopije.gif Hmm....ovo me je podsetilo na nešto što sam napisao na diskusiji o ovom albumu na avantguard delu....idem da je prebacim ovde.

 

Ajde,čisto da održimo temu na vrhu.

 

Ipak se slažem da ovaj album treba tu da bude a ne na bleku. Štaviše, i IX je više....ma,majku mu,sad sam hteo napisati progresiva/black/death...ali jebeš to! Sve je to Emperor isto toliko kao i ono od pre. Da su prvo izdali IX bili bi death/progressive/technical ili šta ja znam i da su posle uradili nešto u fazonu ITNE onda bi se deatheri bunili. Kao što rekoh u Emperor threadu, nije bitno koji su pravac. Oni su sam svoj pravac...bili i ostali. Mrzim što neki ljudi moraju sve da etiketiraju.

 

Prometeus NIJE black. Samo zato što je ITNE i ATTWAD (jebote,dugačko je i kad skratiš. ) odisao blackerskom atmosferom ne znači automatski da bi i svaki naredni album morao biti black pa makar bio i neki disco/narodnjački shit. Evo šta je i sam Ihshan rekao;

 

Ihsahn: Yes, it's almost ironic how Emperor has to be a black metal band, or associated with this genre - we have gained quite a bit of popularity for being in this genre, but on the other hand, that so-called success can be very...almost demoralizing. This started out to be a very extreme genre that was challenging for people. It's not that you want to make music that people don't like, it's just that in the end it seemed to be too easily accessible, and it felt that, in the end, whatever you did, as long as it had the Emperor name on it, people would say it was great. Criticisms, whether they were good or bad, it doesn't really have an effect anymore. I feel that, in comparison, with Peccatum, which is much more musically controversial, you have that in-the-band spirit, and it's challenging for people who listen to it, and it's challenging for us as well, because we push the boundaries much more.

 

 

 

Što se samog Prometheusa tiče, albim je naravno fenomenalan. Malo ga je, kao i sve ostale Emperor albume, teško prihvatiti na prvu loptu ali posle...

 

Lično, ne čini mi se pretrpan. Sve se lepo i jasno čuje. IX je pretrpaniji. Ovde sve lepo teče....progresuje. icon_wink.gif

 

Ponavljam ono što sam napisao na black delu, Prometheus IMA neke sličnosti sa IX ali daleko više razlika....prvenstveno eho. IX mnogo više odzvanja dok je Prometheus suvlji i sivlji. (zato je i savršeno odrađen omot)

 

Klavijature i girate na Prometheusu pogotovo zaslužuju pažnju. Klavijature su u fazonu totalne orkestracije što nije bio slučaj na prošlim albumima i neko može da odvali da ni nema klavijatura u pravom smislu te reči ali to me ne čudi jer su neki kritikovali da IX UOPŠTE nema klavijature. icon_confused.gif

 

Ustvari, svaki deo albuma zaslužuje posebnu pažnju. Glas, tehnički nikada bolji. Bubnjevi....neki kažu da ne svira unisono sa ostatkom muzike ali to jednostavno nije tačno. Bubanj samo ima nešto čudniji ton kao i štim Ihshanove gitare. Ali to je jedna od stvari koje daju posebnu draž ovom albumu i odvajaju ga od ostatka opusa.

 

Lirika...kao što su svirka i aranžmani i produkcija specifični u odnosu na ne samo prošle Emperor albume već i bilo koje druge albume ikada snimljene, tako su i reči totalno posebne. Brilijante takođe. Kao što je Ihsahn rekao "pre smo biti učesnici,sada smo otišli dalje od toga i ovo je neki osvrt. Priča iz trećeg lica. Neko ko posmatra dešavanaj i komentariše na osnovu steknutog iskustva". Ima svako pravo da to radi a uradio je fenomenalno.

 

Ako neko kaže da je neka Emperor pesma ili neki album Loša/loš a hvali neki drugi, to je samo zato što mu se nije svidela promena. Svaki ima nešto svoje. Zato su i upravu oni koji kažu da je Emperor praktično SVE uradio što je moglo da se uradi i da su stali taman na vreme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...