Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Emperor se toliko razvijao, svaki album je prica za sebe, toliko su se menjali ali su ipak ostali dosledni Black Metalu.

 

Slazem se da to prevazilazi black...Ja bih Emperor nazvao Avangardnim Blackom, ali to je sirovi opis za ono sto oni rade ! Meni je sada omiljeni album IX Equilbrium, do nedavno mi je bio In The Nightside Eclipse.

 

Ovo je moje misljenje:

Emperor je bolji bend od Immortala zato sto nisu na svakom albumu isti, daleko od toga da su Immortal na svakom albumu isti, i oni su se menjali...ali nisu se razvijali od albuma od albuma kao Emperor, kao sto sam rekao: Svaki album je prica za sebe...ONI SU NAJBOLJI !!!!!!!! Mada ja bas ni ne mogu to reci, jer nisam preslusao Prometheus, klod ortaka mi je disk sa time....mada kako mi svi kazu: ALBUM JEBE KEVU !!!!!!!

 

Emperor

1991-2001

R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas pitam,jel ga vi drkate na Emperor?

 

Reče lik koji tvrdi da je ON crni čarobnjaci. ph34r.gif

 

@ Lord Butcher

 

Pa,šta čekaš? Smesta da si ga vratio od druga (ako ne da nazad,pitam se zašto. ph34r.gificon_smile.gif ) i da se nisi javio dok ga ne preslušaš i znaš napamet u svako doba noći i to unatrag! icon_razz.gif

 

pivopije.gif

 

@Frankenchrist

 

Ovo su zapravo članice tribute benda "Empress" (Imperatorke). Bile su groupie devojke na zadnjoj Emperor turneji ali su ih Ihsahn,Samoth i Trym naučili kako se sviraju njihovi......instrumenti i eto. musik19.gificon_rockdevil.gifmusik19.gif Jedino je Trym imao malo problema da nauči devojku kako se rade Blast-beats ali sada mala lupa i trči jače i brže i od njega. icon_rockdevil.gif

 

 

Al' ja serem. icon_mrtav.gif

 

 

Sigurno da ima boljh BLACK METAL bendova (ono,koji su u svakom smislu tr00) ali ako se zanemare žanrovi, kada je u pitanju samo muzika...kvalitetna raznovrsnost a ne kvalitetna monotonost i šablon....malo ko može da stane na crtu Emperor-u.

 

Meni je recimo Cradle of filth tamo negde do 1999 bio MNOGO ZAO I MNOGO MOĆAN BEND. Ono, mislim, jebote...plašio sam se da to puštam kada je keva blizu i može da čuje. Ali sada su mi skoro pa smešni. Mislim,i dalje su ok ali u poređenju sa Emperor-om koji sumnjam da će ikada izgubiti ono nešto što ih čini (što ih je činilo) toliko moćnim i vrednim poštovanja..................

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,dobro...ali tada je to ipak bilo neko....nazovi NEVINIJE vreme kada su neke stvari bile...mnogo kontroverznije...a i tada sam tek otkrivao neke extremnije varijante muzike pa je normalna ta neka prva reakcija....ali ona nakon nekog vremena izbledi. Uvek je tako....raniji albumi se više cene a da je kojim slučajem prvo izašao neki od kasnijih, onda bi on bio kvlt a sve posle toga pozeraj. icon_wink.gif Što se keve tiče,ipak većina nas živi u dekadentnoj sredini gde je opanak zakon. icon_mrtav.gif

 

Iako ovo nije tema o CoF, meni je od njih bio i ostao omiljeni Cruelty. Midian ide na drugo mesto. Damnation me je razočarao a Nymph još nisam dovoljno preslušavao ali...ono....klasičan,solidan CoF i ništa više ili manje. Niko ni ne očekuje od njih da se drastično promene. Čim su nešto kao pokušali da promene (D&D) odmah su dobili negativne kritike.

 

 

Još se sećam zime 2000-te kada sam išao pustim,snegom prekrivenim ulicama a u ušima mi divljao IX Equilibrium. Taj feeling,iako je sada već izbledio, nikada neću zaboraviti. Tada je to bio pravi udar u glavu,sudar sa jebeno tvrdim zvučnim zidom....a sada,nakon xyz preslušavanja,svaki deo se zna na pamet i normalno da se drugačije gleda na sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još se sećam zime 2000-te kada sam išao pustim,snegom prekrivenim ulicama a u ušima mi divljao IX Equilibrium. Taj feeling,iako je sada već izbledio, nikada neću zaboraviti. Tada je to bio pravi udar u glavu,sudar sa jebeno tvrdim zvučnim zidom....a sada,nakon xyz preslušavanja,svaki deo se zna na pamet i normalno da se drugačije gleda na sve to.

Ja sam jednom slusao IX Equilibrium u prepunom autobusu, naravno slusalice nisu bile dovoljne da spece prodoran zvuk pesme curse you all men, tako da

se oko mene napravio krug od metar i po. Ljudi su jednostavno poceli da beze od mene, sto ja nisam provaljivao. E, to je bila zanimljiva zgoda. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i dalje smešno kako je Ihsahn-u puk'o glas na Emeprial Live Ceremony pri početku Icaros-a. Clean deonica "I am the chalanger of graviiiiiittttyyyy...." a on otpeve "I am the chalanger of gravitttttiiii-iii-waaahhh!!!!" icon_smile.gif

 

Text je stvarno dobar. Kao i većina ostalih od Emp-a.

 

 

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,da...nešto što mi se motalo po glavi već neko vreme. Kažu da je Opus zasnovan na sinth liniji iz Inno. Ali meni ne zvuči....ne zvuči mi kao da uopšte ima ikakve veze sem naslova. Ajde kao, sintisajzerska insturmentalna verzija...ali ne zvuči mi. Možda zato što je Inno ipak black metal stvari sa malo lošijom produkcijom sa režećim gitarama, bubnjevima i režanjem i vrištanjem... Da li neko ko se malo više razume može da pojasni? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,da...nešto što mi se motalo po glavi već neko vreme. Kažu da je Opus zasnovan na sinth liniji iz Inno. Ali meni ne zvuči....ne zvuči mi kao da uopšte ima ikakve veze sem naslova. Ajde kao, sintisajzerska insturmentalna verzija...ali ne zvuči mi. Možda zato što je Inno ipak black metal stvari sa malo lošijom produkcijom sa režećim gitarama, bubnjevima i režanjem i vrištanjem... Da li neko ko se malo više razume može da pojasni? icon_wink.gif

Ebes me ako sam shvatio sta si rekao... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Razmišljam se gde da lupim svoj 1.000-ti post i samo jedno ime mi odzvanja u glavi pa reko da ga ispoštujem... icon_rockdevil.gif Sorry za off-topic.

 

Hmmm...uglavnom se bunim kada mi neki drag bend postane toliko popularan da ga svako sluša...čak i onaj ko ne bi trebao...a sad se bunim što nema ko da priča o Emperor-u...što nebi bio slučaj kada bi ih svi slušali....čak i oni koji ne bi trebali. ph34r.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milosh lepo rece. Jedino mozemo da ih (opravdano) uzdizemo u nebesa jer je sve receno.

Milosh lepo rece. Jedino mozemo da ih (opravdano) uzdizemo u nebesa jer je sve receno.

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Pa ajd da krenemo.

EMPEROR KICKS ASS icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...