Jump to content

Covenant / The Kovenant


MissionVao

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mala ispravka,cini mi se da mislis na bend the Kovenant.Odlicna mesavina black-a,industrial-a i electro-a.Uzgred,od 3 albuma,koliko imaju za sada,najvise mi se svidja Animatronics,pogotovo pesma Jihad biggrin.gif .Btw,bend i cine clanovi Dimmu Borgira,i to njih trojica,plus jos dvojica ljudi.A Covenant je album Morbid Angela iz 93.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenili su ime u The Kovenant zbog autroskih prava jer pre njih je postojao i dan danas postoji electro bend Covenant pa zbog toga... isto se cita samo se drugacije pise biggrin.gif

Inace ok su... Nexus Polaris mi se najvise svijda... Animatronic je takodje dobar samo sto mi zvuci onako do jaja komercijalno ali dobro ne mogu reci da je lose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenili su ime u The Kovenant zbog autroskih prava jer pre njih je postojao i dan danas postoji electro bend Covenant pa zbog toga... isto se cita samo se drugacije pise biggrin.gif

Inace ok su... Nexus Polaris mi se najvise svijda... Animatronic je takodje dobar samo sto mi zvuci onako do jaja komercijalno ali dobro ne mogu reci da je lose...

na kom albumu su promenili ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako.Prvi album In times before the light je super, jedina mana mu je losa produkcija.Tada su u bendu bili Nagash (svirao bas na prva 3 albuma Dimmu Borgir) i Blackheart.Pre pocetka snimanja drugog albuma Covenant postaje all-star band, jer u bend dolaze imena poput Hellhammer (iz Mayhem, verovatno najbolji BM bubnjar ikad), Sverd (iz Arcturus, virtuozni klavijaturista), Astennu (ex Dimmu Borgir),Sarah Jezabel Deva (COF, Therion, Mortis..., back vokali).Taj album , Nexus Polaris, mi na licnoj top listi svih vremena zauzima ni manje ni vise nego prvo mesto.Znam da se tu mnogi nece sloziti samnom , zato sto to nije old-school black, ali zabole me.Pisao bih sad jos o tom albumu...grammy...tiraz...turneja....ali me mrzi da kucam.Posle su postali industrial i pukli...jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam Nexus i Animatronica. Nista posebno...

Nexus ni meni na prvo slusanje nije bio nista posebno, ali ako ga budes dovoljno slusao shvatices zasto je to antologijski album.Nije to dzabe prvi BM album (mozda i jedini) koji je dobio Grammy, i nije dzabe zajebao po prodaji Dimmu-ov Enthrone.Naravno, sad ce mnogi reci kako je upravo to dokaz da je album komercijalno sranje, na sta cu se ja samo nasmejati. laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Btw. Tormentor, zanima me tvoje misljenje o Nexus-u...znam da vise volis old school nego melodic, ali nadam se da neces pljunuti Nexus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije los bend, ali nekako, sto se takvog bleka tice, vise volim dimmu-a i cof. to je za prva dva albuma, a sto se tice animatronics-a, hm, bas se pitam, zasto li ljudi jako cesto misle da su to stvarno dva razlicita bemda, pri cemu sledi da je drugi (iliti the k.) sranje :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE znam sta ste svi napali na prvi album, i na loshu produkciju?? Ona produkcija je bolja nego na 3/4 BM albuma... I prvi album im je veoma jak.

]

A sam Animatronic je za svoj zanr odlican album, samo sto se fenovima "cistog" BM zvuka razumljivo ne dopada. DObro je sto su promenili ime, bar izgleda kao da je drugi bend....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. Tormentor, zanima me tvoje misljenje o Nexus-u...znam da vise volis old school nego melodic, ali nadam se da neces pljunuti Nexus...

 

Nexus mi se uopste ne dopada i recimo da je In Times puno bolji album dok Animatoric i ne zasluzuje da se o njemu diskutuje.

Jos da kazem da nije tacno da nevolim melodicni Black.

Volim bendove koji imaju klavijature da bi sa njima pravili muziku a ne da su tu samo zbog toga sto to postaje trend u danasnjem BM-u.

Recimo da je najbolji primer odlicnog melodicnog albuma Dimu-ov Enthrone Darkness Triupmhant plus da spomenem Limbonic Art koji je ponajvise zahvaljujuci klavijaturama napravio umjetnost od muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...