Jump to content

Nokturnal Mortum


Frankenchrist

Recommended Posts

Da mnogo je kvalitetan novi album

Mmm, nebi se bas slozila s vama. Ja sam NM slušala još jako davno kada je Goat Horns bio njihov aktualan album. Uzasno su se pokvarili nakon Nechrista jer je Knjaz Varggoth ocito svatio da eto je bolje da politicki angazira svoju glazbu nego da tu silnu energiju koju posvecuje toj svojoj propagandi usmeri na recimo kvalitetniju glazbu. Vidim da ovde mnogi postuju NM, ali meni se cini da je u zadnje vreme previse tih NSBM bendova na sceni i sve to pocinje zvucati isto... icon_frown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, nebi se bas slozila s vama. Ja sam NM slušala još jako davno kada je Goat Horns bio njihov aktualan album. Uzasno su se pokvarili nakon Nechrista jer je Knjaz Varggoth ocito svatio da eto je bolje da politicki angazira svoju glazbu nego da tu silnu energiju koju posvecuje toj svojoj propagandi usmeri na recimo kvalitetniju glazbu. Vidim da ovde mnogi postuju NM, ali meni se cini da je u zadnje vreme previse tih NSBM bendova na sceni i sve to pocinje zvucati isto... icon_frown.gif

Vise podrzavam NSBM bendove od satanistickih, ali jednostavno satanisti imaju bolju muziku. Sto rece Bart Simpson: "Svi strava bendovi saradjuju sa Satanom"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stvarno nije bitna ideologija nekog benda meni je muzika bitna. Meni jesu najbolji Lunar Poetry i Goat Horns ali i novi mi se svidja

Jesi li primetio koliko Knjaz ima side projekata? Njemu jako dobro ide, ima i svoj label. Covjek mlati pare. icon_smile.gif

Slucajno mi je bila udjeljena snimka njihovog koncerta iz moskve iz 98 godine, i sve sto mogu reci je ''Thank you, but no thank you''

Mozda sam prije nego sto sam to dobila zelila da ih vidim live, ali posve te snimke, svaka zelja se izgubila.

I naravno da nije bitna ideologija, iako dosta dece u danasnje vreme slusa NM bas zbog toga. A i tekstovi NM-a su s vremenom postali vise nacisticki nastrojeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno da nije bitna ideologija, iako dosta dece u danasnje vreme slusa NM bas zbog toga. A i tekstovi NM-a su s vremenom postali vise nacisticki nastrojeni.

Pa recimo, ja nikad ne bih slusao pank ili nesto slicno. Ali takodjeR ne bih slusao neko sranje od NS black metala samo zato sto je NS. Eto to je ta crta o kojoj sam govorio.

 

Sto se tice tekstova Nocturnal mortuma, primecujem da i nisu nesto posebno NS osim Weltanschauunga, mada su i oni vremenom postali podosta nacisticki nastrojeni. To si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo, ja nikad ne bih slusao pank ili nesto slicno. Ali takodjeR ne bih slusao neko sranje od NS black metala samo zato sto je NS. Eto to je ta crta o kojoj sam govorio.

 

Sto se tice tekstova Nocturnal mortuma, primecujem da i nisu nesto posebno NS osim Weltanschauunga, mada su i oni vremenom postali podosta nacisticki nastrojeni. To si u pravu.

Normalno, ima u tom NSBM-u(koji glup naziv) podosta dobrih bendova,ali ima i onih koji zvuce gore nego ja kad primim gitaru. Ako recimo pogledas npr metal-archives koliko ima NSBM bendova, to vec nesto govori. To je posato trend.

 

A htio ti priznati ili ne, NM jest predvodnik te nadolazece istocne scene koja je nacistickih ''uverenja''(uvetno receno koliko oni i privatno veruju u to jer ipak sviraju za novac, zar ne?) i mnogi bendovi nalaze uzor u njima. Ali sve je to relativno novo u black metalu. U pocetku bijase sotonizam. Nacizam je dosao kasnije. Secam se davnih dana kada nam je Marduk bio bog i abtina, a eto danas vise i nije. Novi Album Nm-a ide u tom smeru da samo potvrdi njihov status, a Knjaz je Ukrajni ono sto je Rod Darken Poljskoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo, ja nikad ne bih slusao pank ili nesto slicno. Ali takodjeR ne bih slusao neko sranje od NS black metala samo zato sto je NS. Eto to je ta crta o kojoj sam govorio.

 

Stvar ukusa...jebeno sam slusao i jedno i drugo.BM u poslednje vreme sve manje i manje..sve se svodi na isto.Ideje su otisle u kurac.A kad vec navodis punk.Verovatno mislis na "nazi punk"kako ga mnogi zovu.Pazi kad na primer pojedini R.A.C.(rock protiv komunizma) imaju mnogo jace textove od BM bendova.Opet, sve je to stvar ukusa.

 

Poslusaj na primer one balade od Skrewdrivera patriotske i sve ce ti se samo kazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar ukusa...jebeno sam slusao i jedno i drugo.BM u poslednje vreme sve manje i manje..sve se svodi na isto.Ideje su otisle u kurac.A kad vec navodis punk.Verovatno mislis na "nazi punk"kako ga mnogi zovu.Pazi kad na primer pojedini R.A.C.(rock protiv komunizma) imaju mnogo jace textove od BM bendova.Opet, sve je to stvar ukusa.

 

Poslusaj na primer one balade od Skrewdrivera patriotske i sve ce ti se samo kazati.

Poslusao sam malo taj album. Kad sam rekao da ne bih slusao pank, misalio sam da ga ne bih slusao kao sto slusam black ili death, vec samo ono sto se kaze - u prolazu. A sto se tice tih obrada balada (Patriotic Ballads II),

malo me nervira stvar One in a million od Gunsa, ali ostale su bas gotiva

za podizanje morala razjarenim skinsima koji jurisaju na kineski supermarket.

Mada za to ti je Hail Victoru ko stvoren. pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...