Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Koliko ja znam Piotr će biti u jednoj pesmi, ali videćemo... Bojim se da će ovoga puta tematika albuma biti najlošija, zapravo način predstavljanja iste. A i omot je stvarno ružan. Ne znam šta im je icon_confused.gif Ali, samo da muzika bude na nivou, to mi je najbitnije! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije bas da se svidja, ali ne vidim zasto je toliko odvratan..

Upravo tako je i kod mene.

 

Taj cocveculjak (meni malo lici na onu siluetu koja stoji na vratima od WC-a) mi je smesan, ali dobro, nije smak sveta...

 

Nije ni bitno, muzika je mnogo bitnija, a nadam se da ce me (opet) obradovati.

I albumom, i koncertom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

01 Intro

02 The Blood of Kingu

03 Uthark Runa

04 Seven Secrets of the Sphinx

05 Asgard 06 Son of the Sun

07 Invocation of Naamah

08 Typhon

09 Draconian Trilogy

10 Flesh of the Gods

11 Schwarzalbenheim

12 Ginnungagap

13 In Remembrance

--

01 Wild Hunt

02 The Invincible

03 Melez

04 Rise of Sodom and Gommorah

05 The Khlysti Evangelist

06 Siren of the Woods

07 Quetzalcoatl

08 Wine of Aluqah

09 Cults of Shadow

10 To Mega Therion

11 Iron Fist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ljubimrukusmorock2

Koliko ja znam Piotr će biti u jednoj pesmi, ali videćemo... Bojim se da će ovoga puta tematika albuma biti najlošija, zapravo način predstavljanja iste. A i omot je stvarno ružan. Ne znam šta im je icon_confused.gif  Ali, samo da muzika bude na nivou, to mi je najbitnije! icon_da.gif

 

Dobra primedba ali mislim da gresis. Naime, Gotik Kabala se ditrektno odnosi na

Johannes Bureusa, coveka oji je mislim prvi popisao runsko kamenje, te se bavio utharkom koji je osnov Dragon Rouge-a, okultnog reda koji promovise Therion i njhov "clan iz senke" koji im pise tekstove a koji se zove Thomas Karlsson. Dakle nema veze sa modernim potkulturnim pravcem kojii se zove Gothic vec se odnosi na

17. vek i pokusaj da se napravi nordijska kabala. Cisto preciznosti radi. Isto je pametna primedba da je tu najvaznija muzika, a u ovom slucaju mislim da ce biti

previse heavy za moj ukus i da to nije vise onaj stari Therion koji sam ja voleo.

 

U svakom slucaju mislim da necu da pristanem da mi se skine ban sve dok Black_Totem/Silver_surfer

ne bude udaljen sa foruma, Axeanosilas skinut sa mesta moda, a King Diamond i Guardian of the Blind kao administratori ovog foruma e ne izvine javno, prvo meni a potom i jedno opste izvinjenej svima koji su na bilo koji nacin bili vredjani, maltretirani i nepravedno banovani na YUmetal forumu!

 

Edited by ljubimrukusmorock2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest WilliamBlake
meni se svidja cover icon_razz.gif volim sve sto ima veze sa vatrom i sa suncem biggrin.gif

nego, zasto jebeni gothic u nazivu? wallbash.gif kog ce zanra biti ovaj album? nadam se da ce to opet biti dobri stari heavy icon_rockdevil.gif

Lepo sam ti napisao gore. Gothic nema veze sa muzickim pravcem, vec se odnosi na pokusaj Johannes Bureusa da napravi nordijski misticizam zasnovan na runama koji se zvao Adalruna. Pomenuti je jedan od osnova filosofije Dragon Rouge-a kojem Therion pripadaju, a termin Gothic Kabbalah je upotrebljen u jednoj knjizi koju je izdala Runa raven pr edesetak godina. Sad da li je to bio napisao Stefan Flowers ili neko drugi ne secam se, ali to je ocigledno bila inspiracija za ime albuma, a ne muzicki pravac.

____________________________________________________

 

U svakom slucaju necu da pristanem da mi se skine ban sve dok Black_Totem/Silver_surfer ne bude udaljen sa foruma, Axeanosilas skinut sa mesta moda, a King Diamond i Guardian of the Blind kao administratori ovog foruma javno ne izvinu, prvo meni a potom da usledi i jedno opste izvinjenje svima koji su do sada na bilo koji nacin i bilo kada bili vredjani, maltretirani i nepravedno banovani sa YUmetal foruma!

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...