Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Uh! Upravo preslušavam promo. :mrgreen: Hmmm, mogu reći da sam iznenađen, ima dosta novina, zaista mnogo eksperimenata. U pitanju je veliki iskorak. Za prvih nekoliko slušanja genijalne su mi 'Tuna 1613', 'Adulruna Rediviva' i 'The Perennial Sophia'. Dosta je eksperimentisano sa vokalima, tj. sa načinom snimanja. I dalje ima tih melodija koje su zaštitni znak Therion-a, s tim što su ovoga puta još više prošireni uticaji. Za razliku od "Lemuria/Sirius B", ovaj album kao da je rezultat pravog benda. Jednostavniji je, direktniji, sa muzičke strane manje komercijalan, za bend poput Therion prilično eksperimentalan... Ah, tek sam ga par puta preslušao, ali već mogu sa sigurnošću reći~ u pitanju je kvalitet! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba album da se odslusa vise puta da malo legne, pa tek onda utisci. Ono sto je na prvi pogled vidljivo, to je znacajno manje simfonicnih delova, horova, soprana i slicnih operskih elemenata. Ima nesto istocnjackih melodija, nesto malo folk prizvuka. Dominiraju muski i zenski clean vokali, koji su cini mi se ravnomerno rasporedjeni na albumu. Zvuk jeste donekle drugaciji od prethodnih albuma, ali je atmosfera veoma prepoznatljiva. Pesme su prilicno komplexne, bez nekih izrazitih refrena, pa zato ne upadaju u uvo bas iz prve, ali na par mesta sam se bas odusevio delovima pesama. Ima dosta instrumentalnih delova, rifovi su prepoznatljivi. Mene atmosfera pesama i neki stil cak podsecaju na Lucassenove radove, kao Ayreon na primer.

 

Na osnovu jednog slusanja ne mogu suditi o kvalitetu, to ce vreme da pokaze, ali ovako stilski mi se jako svidja i mislim da ce album dobro proci kod fanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba album da se odslusa vise puta da malo legne, pa tek onda utisci. Ono sto je na prvi pogled vidljivo, to je znacajno manje simfonicnih delova, horova, soprana i slicnih operskih elemenata. Ima nesto istocnjackih melodija, nesto malo folk prizvuka. Dominiraju muski i zenski clean vokali, koji su cini mi se ravnomerno rasporedjeni na albumu. Zvuk jeste donekle drugaciji od prethodnih albuma, ali je atmosfera veoma prepoznatljiva. Pesme su prilicno komplexne, bez nekih izrazitih refrena, pa zato ne upadaju u uvo bas iz prve, ali na par mesta sam se bas odusevio delovima pesama. Ima dosta instrumentalnih delova, rifovi su prepoznatljivi. Mene atmosfera pesama i neki stil cak podsecaju na Lucassenove radove, kao Ayreon na primer.

 

Na osnovu jednog slusanja ne mogu suditi o kvalitetu, to ce vreme da pokaze, ali ovako stilski mi se jako svidja i mislim da ce album dobro proci kod fanova

 

 

o kome/cemu se radi? da ne kopam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam evo sad sam skinuo preslusao mozda prvih 7-8 pesama i ono nemam reci jebeno odusevljen sam :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil: Tako su nekako pesme pune emocija neopisivio majke mi

Znaci pesme ubijaju kolko su dobre pogotovu Gothic Kabbalah, Son Of The Staves Of Time i Trul

Ostalo jos nisam stigao da preslusam a vala ko zna i kad cu jebo mater ako ovako bude kao do sada "imao " vremena :)

Ovo mi uglavnom za sada zvuci kao njihovo najkompleksnije ostvarenje, a mozda po meni i najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Ovo je definitivno najkompleksniji rad do sada, što naravno ne znači da ga je teško slušati. Sasvim suprotno. Mislim da 'Adulruna Rediviva' [dosta raznovrsnih vokala, ritmova, klavijatura, i što je Soli napomenuo "Ayreon" momenata] sjajno oslikava te tvrdnje. S druge strane, za ovakav album [albume] je potrebno vreme, jer više stilova dominira, a koji su gotovo nespojivi. 'Trul' stvarno razbija, baš kao i 'The Path Of Arcady'~ ovih dana moj favorit! :rockdevil: Takođe, jasno se primećuje da Kristian Niemann ima sve više prostora u bendu, što je sjajan potez, jer bi u suprotnom ipak došlo do zasićenja i repeticija. Još je rano reći da li je album bolji od tog-i-tog albuma, ali je meni jasna jedna stvar~ u pitanju je kvalitet, što znači da su harmonska, kompozitorska i sviračka rešenja idealna, dok su vokalna savršeno legla na datu podlogu. Sa tehničke strane bend takođe napreduje i sada je primetna i ta novina da ritam gitara ima veći udeo nego na prethodnicima, a da bas pruža jačinu. Sve u svemu, bez obzira na sve promene u zvuku, produkciji, itd., jasno je kao dan da je ovo Therion i, na neki nekonvencionalan način, "Gothic Kabbalah" se savršeno nastavlja na 'Voyage Of Gurdjieff', ako uzmemo da je to poslednja studijska pesma, odnosno "Sirius B". Poz svima! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gothic Kabbalah" je fantastican!

Upravo sam ga odslusao i mogu da kazem da mi se jako dopada, na tragu poslednja 2 ali ipak svoj i drugaciji; mnogo vise gitare i klasicnog pristupa metalu ali sve to u naravno, Therion stilu - vrlo raskosno, inteligentno i melodicno.

 

Pevanje je vrlo zanimljivo, nema vise klasicnih operskih glasova vec nesto izmedju standardnog heavy pevanja i operskog.

Album stvarno nije od onih koji se brzo pamte (traje skoro 80 minuta, ukupno!) ali moze da se slusa bez napora.

Za sada, favoriti su prvih 3 stvari, Tuna 1613, Tree Treasures i naravno Adulruna Redivivia.

 

Jos jedno izuzetno Therion ostvarenje, ovaj bend je ostao medju retkima koji i dalje pravi dobru i originalnu muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...