Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Ne verujem da ce se to desiti... Ja svakako ne bih voleo da im Mindcrime II bude sa slicnim zvukom sa prvog dela ili Empirea, ipak je to prog, tezi se promenama, zar ne? Naravno ne treba zastraniti.

U pravu si da se tezi promjenama, pa zato je i prog!!!

 

Ali...ne znam ovaj novi dio Queensryche karijere je nekako supalj i truo, na zadnja tri albuma mogu odabrati 5 dobrih pjesama, ako mogu i toliko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aww juce mi stigao njihov novi DVD The Art of Live... Razocarenje. Mnogo je lose tehnicki uradjen. Ceo koncert je zuto crni (fazon stare slike) sto je smarajuce za oci. Kamere su amaterske. Tate je izgubio glas i izgleda kao mesavina Shabana i Luisa, a Stone je smesna zamena za DeGarma. Sve u svemu neinspirativna svirka i kaljanje onoga sto su nekada bili. Regresija.

Pitam se kako ih nije sramota da ovako nesto izdaju posle Livecrime-a?

Pricam sve ovo kao hardcore QR fan koji ih slusa skoro 12 godina.

 

Od kako je DeGarmo otisao, QR je po meni prestao da postoji. Ovo sada je samo skupina krajnjih individualaca koji nemaju vise onu magiju koja je nekada postojala.

POslednja 2 albuma su dobra, ima dobrih pesama, ali nista vise od toga, sto nije odlika QR.

 

Nisu vise mladi kako sto su bili ,ali nije ni to izgovor za ovo sto sada serviraju publici. Treba znati kada treba nesto prekinuti i mislim da DeGarmo nije pogresio kada je izasao iz benda. Istina, pomagao im je ponovo na zadnjem albumu, ali vise prijateljski nego sa gomilom inspiracije i entuzijazma kao nekada.

 

Sto se tice predstojeceg Mindcrime2 albuma, tu ne ocekujem nista. Pogotovu posle izjave Tate-a da je direktno upucen protiv Busha i njegove administracije. Mislim, kakav je to shit??? originalni mindcrime je takodje bio protiv bilo kojeg sistema i politicara ali uradjen na artisticki nacin. Kroz odredjenu pricu i metaforu su izneli ceo album i uz sjajnu muziku napravili remek delo.

 

Sve u svemu svakako mi je tesko pricati ovako nesto za band kojeg volim i slusam skoro celog zivota... icon_cry.gif

 

I za kraj, ko nije gledao novi Dream Theater - Live At Budokan DVD, trebao bi to pod hitno to da ucini. Zaista je vredno pogledati ovako nesto a i dati pare za originalan DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aww juce mi stigao njihov novi DVD The Art of Live... Razocarenje. Mnogo je lose tehnicki uradjen. Ceo koncert je zuto crni (fazon stare slike) sto je smarajuce za oci. Kamere su amaterske. Tate je izgubio glas i izgleda kao mesavina Shabana i Luisa, a Stone je smesna zamena za DeGarma. Sve u svemu neinspirativna svirka i kaljanje onoga sto su nekada bili. Regresija.

Pitam se kako ih nije sramota da ovako nesto izdaju posle Livecrime-a?

Pricam sve ovo kao hardcore QR fan koji ih slusa skoro 12 godina.

 

Od kako je DeGarmo otisao, QR je po meni prestao da postoji. Ovo sada je samo skupina krajnjih individualaca koji nemaju vise onu magiju koja je nekada postojala.

POslednja 2 albuma su dobra, ima dobrih pesama, ali nista vise od toga, sto nije odlika QR.

 

Nisu vise mladi kako sto su bili ,ali nije ni to izgovor za ovo sto sada serviraju publici. Treba znati kada treba nesto prekinuti i mislim da DeGarmo nije pogresio kada je izasao iz benda. Istina, pomagao im je ponovo na zadnjem albumu, ali vise prijateljski nego sa gomilom inspiracije i entuzijazma kao nekada.

 

Sto se tice predstojeceg Mindcrime2 albuma, tu ne ocekujem nista. Pogotovu posle izjave Tate-a da je direktno upucen protiv Busha i njegove administracije. Mislim, kakav je to shit??? originalni mindcrime je takodje bio protiv bilo kojeg sistema i politicara ali uradjen na artisticki nacin. Kroz odredjenu pricu i metaforu su izneli ceo album i uz sjajnu muziku napravili remek delo.

 

Sve u svemu svakako mi je tesko pricati ovako nesto za band kojeg volim i slusam skoro celog zivota... icon_cry.gif

 

I za kraj, ko nije gledao novi Dream Theater - Live At Budokan DVD, trebao bi to pod hitno to da ucini. Zaista je vredno pogledati ovako nesto a i dati pare za originalan DVD.

Ja sam ih gledao letos u Sofiji kada su svirali ceo Mindcrime i mogu ti reci da su zvucali fenomenalno ,znaci sasvim suprotno od ovog sto si napisao. Sto se tice ovog novog DVD izdanja,uopste mi nije jasno zasto su ga tako brzo objavili kada nije proslo mnogo od poslednjeg Live Evolution koji je bio odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto ali iako mi Mindcrime verovatno spada u top 10 metal albuma, ostali njihovi albumi mi zvuče.... jako....dosadno. Imam sve njihove stvari na mp3 ali samo me Mincrime oduševljava....

Audio ili nista!!! mad.gifmad.gifmad.gif

 

Po mogucnosti bar koji original!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,zvuk je isti. Uostalom,bolje je ovako nego da sam potrosio pare na njihove originale i da ih ne slušam. Mindcrime NARAVNO da imam original i čuvam ga k`o jaja. Ne znam zašto ne podnosim ostale albume....imao sam VELIKU želju da mi se svide ali...

Pa ako je dobra kompresija mozda ima isti zvuk, ali drugaciji je gust kada ga slusas sa audi diska, a posebno originala, npr. kad imas tekstove i booklet....

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...