Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Nemaju 60 godina ali su imedju 35 do 45 sto i nije toliko staro. To sto sviraju Mindcrime na turneji novog albuma ima pored onog sto je Geoff naveo (pol.situacija itd.) jos dva razloga. Kao prvo oni znaju da kod fenova Mindcrime Album najvise pali i time su hteli da se "izvine" za katastrofalno losu turneju od pre dve tri godine. Kao drugo : time sto sviraju samo tri-cetri nove pesme a resto Mindcrime i stare stvari koncert je sigurno pun pogodak i time aktiviraju fenove koji mahom vec od "Promised Land" vise ne kupuju Queensryche zbog novog stila. U fazonu super koncert, oni te oduseve i ti kazez one nove pesme i nisu tako lose. Preslusam Album opet i shvatim da i stvarno Album nije los i time se vrati interesovanje za Queensryche.

 

Za svaku pohvalu je izkrenost benda koji sami kazu ne nece biti nov Mindcrime jer su radili to vec jednom.Isto tako nece biti ni novog Empire, Rage for Order ili Promised Land-a.

A za njih bi komercijalno bilo mnogo bolje da se vrate na Mindcrime ili Empire jer su na njima zaradili 80% ukupne zarade. Ali oni to ne cine (kao sto cine 90 % ostalih bendova) nego idu svojim putem. To je za svaku pohvalu. Queensryche treba gledati kao progressive bend (sto su uvek i bili) jer ako ih gledas kao normalan Metal Bend ne moze da ti se svide (sem starih stvari)...

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem u tome da novi albumi lice na te albume. Problem je sto novi albumi NE VALJAJU!

 

Nista posle Promised Land nije vredno pomena... Mozda jedva tri-cetiri pesme.

 

Promena koja je usledela sa Empire na Promised meni je i te kako odgovarala. Promised mi je uz Rage najbolji album.

 

ALi ovo novo je grunge smece, a to nisu svirali ni u doba kad je taj pravac u Sijetlu jos i bio najpopularniji, tako da ne znam zasto to sada rade...

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima grungea i to mnogo... mislim atmosfere, rifova na gitari na tragu pearl jam/alice in chains... bar ih ja cujem. Jeftino.

 

Par pesama sa hear in the now... ni ne secam se vise koje valjaju. Da li sign of the times i jos po koja... iz tog perioda mi je najbolja chasing blue sky, ali ona nije ni na albumu vec na singlu.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zola je u pravu, Hear in the Now Frontier ima momenata, ima i Tribe... jesu sranje, ali nisu bas toliko katastrofalni... ispadose po vama najgori bend na sceni bre! nije im ni trenutni fates warning daleko!

mada Q2K je zivo blato icon_da.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Steta sto ih ni ljubitelji proga, pogotovo ovi mladji, u principu dovoljno ne cijene.

Vecina ili ne vidi dalje od theatera, il se pocne furat na neka 'modernija' tehniciranja, tako da ih od pocetka ne zanima sta ovi 'penzioneri' rade.

pa naravno kada pod pojmom progressive smatraju samo neparne

ritmove i sto vise komplikacija u muzici. ne kapiraju da je sustina progressive

muzike u idejama i samom zvuku ,ujedno u kreativnosti sto vec pomenuti

theater bas i nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad su ovog ljeta svirali po Evropi i izmedju ostalog na BYH festu.

Osvirali su chitav Mindcrime plus par zescih stvari sa prvih albuma.Sa zadnja tri-cetri nista.Znachi Empire pa na ovamo...

Koncert je bio haos,reakcija publike fantastichna a ja se pitam samo kako muzichari mogu biti slijepi i ne vidjeti sta se ljudima svidja i u cemu su oni(bend) dobri.

Da su svirali novi materijal sigurno bi se pola ljudi isparilo u toalet ili se dosadjivalo.

Nema price,zadnja nihova ploca je Empire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cika dokure zaboravio si na "Promised Land" ... Album je do jaja !!!

 

Taj koncert na BYH je bio odlican a u Düsseldorf-u vise od toga... Ali je nemacki Rock Hard ipak totalno unistio Queensryche. U recenziji za BYH nijedna rec hvale ili da je publika odlepela (sto stvarno jeste nisi mogao losu rec da cujes - sem o ozvucenju sto nije njihova greska) vec unistavajuci komentari u smislu Queensryche covers Queensryche without any emotion no.gif A u istom broju izlaze 5 strane o turneji Judas Priesta puni sa hvalospevima i superlativima iako je svako koji ih je video na Turneji (ja sam sa Annihilator u Oberhausen-u cini mi se) rekao da su smesni, mnogo losi i da nije bio problem u Ripper-u vec bendu. Ali to ti je biznis...

 

Po americi od Oktobra nova turneja Queensryche : Show ce biti podeljen na dva dela - Act I Hits through the years i Act II Operation Mindcrime. Mindcrime ce biti prezentovan u Surround Sound-u sa NOVIM DODATNIM video materijalom !!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Toliko za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po americi od Oktobra nova turneja Queensryche : Show ce biti podeljen na dva dela - Act I Hits through the years i Act II Operation Mindcrime. Mindcrime ce biti prezentovan u Surround Sound-u sa NOVIM DODATNIM video materijalom !!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Toliko za sada...

wallbash.gif Imam jak osecaj da ovo nikad necu uspeti da vidim, ali zvuci mnooogo dobro icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...