Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Surovo, ali sto laza rece ipak je istina...

Mislim realno gledano koji je zadnji stvarno dobar album QRa... nazalost...Nekada mislim da bi bilo bolje da su se raspali pre 10 godina...jedini razlog zasto je dobro sto se to nije desilo sto cu ipak imati sansu da ih vidim live....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U to vrijeme je rat nekako i počeo, ali Zagreb i Sjev. Hrvatska, kao i Slovenija su bili pošteđeni.

 

U to vrijeme su se još uvijek u Zagrebu održavali koncerti poznatih bendova pa su tako u ZG svirali Scorpions, The Sisters of mercy, Alice Cooper, White Zombie, Pet shop boys, Urge Overkill itd, a ovaj podatak o koncertu Queensryche-a sam pronašao na službenoj stranici benda, u rubrici TOUR DATES/ 1990-1994,a turneja je bila sljedeća:

 

1991.08.10 unknown Copenhagen Denmark

1991.08.13 unknown Katovice Poland

1991.08.17 unknown Donington England

1991.08.21 unknown Bratislava Czechoslovakia

1991.08.22 unknown Budapest Hungry

1991.08.24 unknown Munich Germany

1991.08.25 unknown Basel Switzerland

1991.08.27 unknown Berlin Germany

1991.08.28 unknown Berlin Germany

1991.08.30 unknown Hasselt Belgium

1991.08.31 unknown Oldenburg Germany

 

1991.09.01 unknown Nijmengen Germany

1991.09.05 unknown Zagreb Yugoslavia

1991.09.07 unknown Mainz Germany

1991.09.08 unknown Gelsenkirche Germany

1991.09.11 unknown Gras Austria

1991.09.14 unknown Modena Italy

1991.09.18 unknown Madrid Spain

 

 

Neka cura je na jednom forumu napisala da je to istina i da su svirali u tada najboljem ZG klubu Kulušić, i da je ona cugala s basistom i bubnjarem i da je koncert bio odličan, a ja ću se svakako još o tome raspitati jer se i ja ne sjećem tog koncerta, možda zato jer još nisam živio u ZG.

 

Uglavnom, podatak se može naći na:

www.queensryche.com/tour/index.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec niste culi Mindcrime 2, onda bolje nemojte. Queensryche je i onako osrednji bend koji jedva da ima 3 dobra albuma, ali jezivo je i iluzorno pokusati (skoro 20 godina kasnije) napraviti drugi deo albuma koji im je bio najbolji u karijeri...... Jos kad je album ovako jadan..... Eh....

Slicno je i sa Helloween-om i ovim novim Keeper-om........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec niste culi Mindcrime 2, onda bolje nemojte. Queensryche je i onako osrednji bend koji jedva da ima 3 dobra albuma

Uhhh, kako su ovo teske reci....Mislim slazem se da je Mindcrime 2 los album, ali reci za Queensryche da ima jedva 3 dobra albuma i da je osrednji bend bas....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U to vrijeme su se još uvijek u Zagrebu održavali koncerti poznatih bendova pa su tako u ZG svirali

ja se seam da je te 90-e ili 91-e otkazan koncert metalike u ZG na koji je trebalo da idem. sve bilo sredjeno i super, kad ono 5 dana pred koncert -> wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec niste culi Mindcrime 2, onda bolje nemojte. Queensryche je i onako osrednji bend koji jedva da ima 3 dobra albuma, ali jezivo je i iluzorno pokusati (skoro 20 godina kasnije) napraviti drugi deo albuma koji im je bio najbolji u karijeri...... Jos kad je album ovako jadan..... Eh....

Slicno je i sa Helloween-om i ovim novim Keeper-om........

 

Zaboravio si napomenuti da je to samo tvoje mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si napomenuti da je to samo tvoje mišljenje...

icon_da.gif

 

Nego, poredjenje sa Keeperom nema veze s vezom. Novi Keeper je najbolji Helloween album od Time of the Oath na ovamo.

 

Mindcrime II ce jako brzo otici u zaborav... a bend nece, jer je ostavio dovoljno toga da ih se ljudi secaju i vole ih do smrti... Samo mi je krivo sto se nisu raspali posle Promised Land, jer bi mi tako sigurno bili najbolji bend svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operation: Mindcrime, Queensryce EP i The Warning, to je jedino sto valja od 15-ak albuma (sa sve kompilacijama i zivim albumima), a to je svakako mali broj albuma. Volim Queensryche, ali sam objektivan. Nista vise. Mozda je najbolje bilo da su se raspali posle Operation-a ili mozda posle Empire-a.

Sto se Helloween-a tice, taj bend je posle Kiske-ovog odlaska komotno mogao da promeni ime, bilo bi postenije. Deris mi nikad nije bio jasan, a ni njegovo prisustvo u Helloween-u. Od 1991. oni su izdali samo jedan album da valja - Master of the Rings. Do 1991. sve je super, samo je PBGA malcice diskutabilan, ali moze da prodje.....

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operation: Mindcrime, Queensryce EP i The Warning, to je jedino sto valja od 15-ak albuma (sa sve kompilacijama i zivim albumima), a to je svakako mali broj albuma. Volim Queensryche, ali sam objektivan. Nista vise. Mozda je najbolje bilo da su se raspali posle Operation-a ili mozda posle Empire-a.

Sto se Helloween-a tice, taj bend je posle Kiske-ovog odlaska komotno mogao da promeni ime, bilo bi postenije. Deris mi nikad nije bio jasan, a ni njegovo prisustvo u Helloween-u. Od 1991. oni su izdali samo jedan album da valja - Master of the Rings. Do 1991. sve je super, samo je PBGA malcice diskutabilan, ali moze da prodje.....

Kao prvo sta fali Rage For Order albumu???A kao drugo Time Of The Oath je

1512568924678900000 puta bolji od Master Of The Rings i to krajnje objektivno icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo sta fali Rage For Order albumu???
Fali mu zestina... Treci album, a vec silno odstupanje od zvuka sa kojim su krenuli...

A kao drugo Time Of The Oath je

1512568924678900000 puta bolji od Master Of The Rings i to krajnje objektivno

Mozda, ako si sa tim albumom poceo da slusas Helloween......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali mu zestina... Treci album, a vec silno odstupanje od zvuka sa kojim su krenuli...

 

Taj album je veoma inspirisao bendove poput Dream Theater-a...

Mozda, ako si sa tim albumom poceo da slusas Helloween......

Bas naprotiv poceo sam sa Walls Of Jericho i Keeperima,a Time Of The Oath je medju zadnjim albumima koji sam cuo kada sam pocinjaoda ih slusam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...