Jump to content

Death In June


Recommended Posts

Vidim nesto su malo zamrle teme o bendovima, pa da otvorimo jednu.

 

Kako vam se svidja ovaj neo-folk (dark folk) sastav?

Koji vam je najbolji album, ako ste ih slusali naravno.

Najvise me interesuje kako vam se cine njihovi tekstovi. I sve to sto su govorili za Srbe tokom rata u nasoj divnoj i odavno raspadnutoj zemlji.

Koliko ja kontam njihovi tesktovi su dosta neo-nazi orijentisani, doduse to ni oni ne kriju, narocito sto je na njihovo prvom albumu, a i na vecini ostalih logo neo-nazi organizacije Combat 18 (mislim da je to to).

Cak im je u Zenevi bio zabranjen nastup, jer se ocekivala gomila skinheads-a.

 

Nevezano za te sve njihove stavove, ipak mi se svidja njihova muzika, i NADA album je stvarno odlican, kao i ovi noviji, gdje vise koriste akusticnu gitaru, sto mi se opet puno vise svidja od onog bas sirovog dark folk zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta su pricali za Srbe, a i ne zanima me... muzika nije politika...

 

Meni je njihov najomiljeniji album "But, What Ends When The Symbols Shatter?" a svidja mi se i prvi album iako je on bas 'pankerski', da ne kazem goth-rockerski wink.gif (mislim da sam sve ovo vec jednom i pisala, al ajde... :wink: ) Tek treba da dobijem album 'Nada!', a ove novije nesto nisam ni slusala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

But, What Ends When The Simbols Shatter je takodje genijalan album.

Meni se svidja i Rose Clouds Of Holocaust, ali tu su bas dosta dosli do izrazaja njihovi neo-nazi tekstovi i njihovo velicanje Hrvatske. Ali, kao sto kazes muzika nije politika (valjda). Ipak mislim da treba obratiti posebnu paznja na sustinu njihovih tekstova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno imam samo neku kompilaciju pesama na mp3-u.... Od ovoga sto imam izdvojio bih 'She Said Destroy' i 'In The Night Time' koja mi vuce na pank. Pretpostavljam da je sa prvog, kao sto sanguinia rece. Tekstovi.... nemam problem sa tim. Generalno mi ne smetaju i zanemarujuci pojedinca/naciju kome su upuceni pokusavam da prokljuvim zasto takve emocije i uvidim sustinu jel... Posto nisam bas upucen, sta su to govorili???

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

boze, vi pricate o death in june k'o da niste ni culi za njih. zbog ovakvih polu-informacija puno genijalnih bendova je otislo po kurcu. u fazonu ''mislim da su....'' , ''nisam siguran...'' i sl...

i bas nemaju naci tekstove, nego okultne i pretezno gay. a to su pricali o srbiji...da to nije mozda i istina? da, istina boli vise od sto lazi...

mojne da otvarate teme o bendovima koje ne znate, preklinjem vas, tako samo sirite polu istine i dezinformisete ljude kojima bi se bend mozda i svideo....

 

peace on earth,

war in heaven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pricam polu-istine, nego pricam ono sto je pjevac benda govorio po raznim intervjuima. Ako on laze onda lazem i ja.

Sto se tice tekstova, naravno da su occult, imaju tekstove o runama (Runes And Men) i uopste o norveskoj mitologiji, ali i sam pjevac je govorio o njegovom inetersovanju za drugi svjetski rat, i cak je rekao da su drugi mislili da to njegovo inetersovanje prelazi malo na stranu morbidnog. To su sve njegove rijeci koje sam ja samo prenio ovdje.

Dalje, ako se malo udubis u tekstove, moze se pronaci ta naci linija i njima. Daleko od toga da su svio tekstovi takvi, ali ih ima sigurno vise nego kod nekih drugih bendova, osim naravno onih koji su skroz tako orijentisani.

I sto se tice bombardovanja Beogarda. Slazem se da je mozda to trebalo uraditi, ali isto tako onda bombardovati i Zagreb, Sarajevo i Ljubljanu, pa svi zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stvarno, totalno je nebitno da li su i sta su pricali o bombardovanju bilo cega - ne znam zasto je to uopste spomenuto (i podvuceno), stvarno bi moglo da deluje odbojno za nekoga ko prvi put cuje za njih... A gle cuda, postoje i takvi ljudi :roll:

Meni je vecina njihove muzike stvarno predivna, i zao mi je kad se manje obraca paznje na to nego na neke sporedne aspekte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kome djeluju odbojno, a ni ne tice me se. Meni ocigledno nisu odbojni, dok ih toliko slusam, prosto sam mislio da nek stvari vredi napisati. Ako neko ima problem sa tim, neka otvori novu temu o ovom bendu, a ovu cemo obrisati.

Isto kao sto ne mogu U2 posmatrati odovojeno od njihovih izjava i djelovanja, tako ne mogu ni ovaj bend, niti zelim, niti mislim da bi to bilo dobro. Jer koliko kontam, ako neko vec pise neke dobre tekstove, naravno da zelim da saznam nesto vise o toj osobi i da vidim koji su motivi. Znaci ne bi trebalo ni da spominjem kako je pjevac ovog benda izjavio da se slaze sa vecinom stavova Crkve Satane (Antona La Veja). Ja ne mislim da je on losa osoba zbog svega toga, prosto to sve posmatram kroz kroz njegove tekstove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Isto kao sto ne mogu U2 posmatrati odovojeno od njihovih izjava i djelovanja, tako ne mogu ni ovaj bend, niti zelim, niti mislim da bi to bilo dobro. Jer koliko kontam, ako neko vec pise neke dobre tekstove, naravno da zelim da saznam nesto vise o toj osobi i da vidim koji su motivi. Znaci ne bi trebalo ni da spominjem kako je pjevac ovog benda izjavio da se slaze sa vecinom stavova Crkve Satane (Antona La Veja). Ja ne mislim da je on losa osoba zbog svega toga, prosto to sve posmatram kroz kroz njegove tekstove.

 

Hm, u sustini imas pravo - bitno je kakvi su motivi iza nekog benda/izvodjaca, i sta je zapravo znacenje nekog teksta i slicno... ali ja tu imam malo eskapisticki pristup, i trudim se da ne kopam mnogo oko nekih tako 'sumnjivih' stvari, cisto da se ne bi iznervirala i da ne stvorim nekakve predrasude prema muzici...

 

Ali, da se vratimo na muziku: imala sam prilike malo da preslusavam kojekakve radove DIJ, zakljucno negde do 1995. - 'Nada!' je stvarno sjajan album, a na 'Corn Years' su meni najlepse verzije pesama 'Love Murder', 'Behind the Rose' i 'Europa - Gates of Heaven'... a i 'Torture Garden' je dobra, u svim verzijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vas zanima imam sve,bas sve od Death In June.Licno mi je muzika dosta simpaticna , tekstovi su otprilike onakvi kakvim ste ih naveli .Ne bih da polemisem o tome jer ih nisam bas proucavao ,vise sam se zadrzao na muzickom aspektu a on je neki akusticni neo-dark ili kao vam drago.Usput pozdravljam Fritza s kojim se nisam ni cuo ni video godinama jos od starog Maximum Rokenrola u Skerlicevoj ulici i hteo bih da mu se zahvalim sto me uveo u mracni svet industriala i darka jer je sredinom devedesetih bio jedini izvor takve muzike u NS.Usput bih ga jos pitao ima li sta od Pitch Shifter jer ne mogu da nabavim skoro nista od njih a voleo bih da imam .Imao sam na kasetama ali su te kasete odavno pokojne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, Sanguinia, mislim da se razumijemo. Iz istih razloga ja ne kopam po nekim drugim bendovima koji su mi malo drazi od DIJ.

 

Sto se tice samih DIJ, nisam nabavio ovaj posljednji album, iako sam imao priliku. Mora da je zbog para, ko zna smile.gif. Doduse, ima vremena, nabavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne mirishem ih nekako ,imam njihov mp3 ali ga slabo slusham,ne mogu ja to ,suvishe su mi teshki ,ako hocu tezi zvuk radije slusham Slayer ili neki death a ovo nekako ne mogu da svarim .Svesna sam da su oni znachajni likovi za dark i neofolk i NADA mi je tu i tamo OK i sve to ali vishe volim noviji neofolk koji mi zvuchi zdravije i iskrenije od ovih starijih bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

meni osobno najdrazi bend,originalni u svakom smislu,mnogo utjecaja i razlicitih stilova (nada i what ends trebalo mi je vremena da ikako povezem slusajuci jedan iza drugog),tekstove treba moci shvatiti,u tome lezi i njihova zanimljivost.nije mi doduse totalno jasno na sto to briju (tj Douglas) na npr Kapo (glavni grad Hrvatske danas lici na Jeruzalem)? cemu tolika fascinacija Balkanom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ste se uhvatili tih Death in june???

Osobno mi nisu nešto posebno,mada mi je žao što sam ih propustio gledat uživo.Na njihov zadnji koncert u Zagrebu je došla i neka ženska iz Bukurešta,jer je luda za njima.Pa odakle te priče da je bend \"opsjednut\" samo Zagrebom i RH?Bitna je glazba,a politiku neka pjevač drži za sebe.Odakle im ideja da je Zagreb europski Jerulazem i ideja da stave hrvatski grb na omot svog jednog albuma?Svašta...

 

sto smo se uhvatili? ako te tema ne zanima slobodno ju preskoci,nece se nitko od nas naljutiti.pa kakvo je to pitanje uopce?

bend nije opsjednut samo zagrebom i rh,ne znam odakle ti to. bitno je sve sto cini jedan bend takvim kakav je,i glazba i misli koje stoje iza nje.ces ti sad jednom Douglasu P rec da stavove drzi za sebe? svaki bend ima svoju podlogu,ako ti se ne svidja sto imaju za rec,nemoj ih slusat,jebi ga.uostalom tko uopce kaze da si shvatio poantu,jesi li ikad mozda pomislio na tu mogucnost?

btw. odakle im ideja,guglaj pa ces vidjet.

mozda nesto nadjes i na ovom linku http://www.dagobertsrevenge.com/index.html...l?ae/musick/dij

btw da dodju u Bukurest ja bi otisla tamo kao sto je i ona zenska dosla tu,uopce joj se ne cudim. toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

u biti jedan od omiljenih bandova...ne slažem se baš kad neko veli da su oni samo neo folk jel njihovi utjecaji su mnogo veći i širi...nada je najbolji primjer mješanja stilova od neo folka preko EBM-a do industriala i dark ambient gregorian stila....ali sviraju i ok gothic rock..guilty have no pride,burial....ok industrial brown book...ok militaristic ambient take care and control i operation hummingbird itd,,,a što se tiče neo folka tu je definitivno najjači what happened when....savršen band

Share this post


Link to post
Share on other sites

di6 su muzicki izvanredan bend.

na zalost demagogija nazi civilizovanosti i pozivanje na odbranu od varvarizma bombardovanjem jednog grada mi ostavlja isuvise gorak ukus u ustima da bih te iste ljude, koliko god kvalitetni bili, shvatio ozbiljnije od zhike o'bretkovica, satana panonskog ili belacevica (cuo sam da je radovan karadzic izvanredan psihijatar, ali...)

naravno svaka nacija moze uzeti sebe za civilizacijski merodavnu i samim tim je lako opravdati i unistenje sarajeva, beograda, bagdada, new yorka...sranje koje se desava oduvek.

u principu, najvise me nervira to sto se svaki salonski nazi intelektualac poziva na nietzschea pravdajuci to radovima debelo redigovanim i manipulisanim od strane njegove sestre...

Edited by VT100

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Tacno tako... Cela ta ekipa + Boyd Rice su dosta licemerni, i pre svega obicni pozeri. Igrom slucaja sam imao prilike da poslusam dosta njihove muzike i procitam neke intervjue, tako da ne pricam napamet. Nada! i The World That Summer su po mom misljenju zaista dobri albumi, a sve posle njih je obicno ponavljanje, ne narocito originalno. Takodje ne kapiram ljude koji trpaju svakakve simbole gde stignu a onda nemaju hrabrosti da kazu "da, ja sam nazi" kada ih to neko otvoreno i pita. Znam, znam - to je njihov koncept... ipak mislim da je to samo maska iza koje se krije veliko >> n i s t a <<

 

Verovatno ce biti reakcija na ono moje "pozeri", ali kako nazvati ljude koji oblace uniforme i drze oruzije samo da bi se slikali? Nisam cuo da su isli na front da brane Hrvatsku i zapadnu civilizaciju... Ja prezirem rat, bilo ko da ga vodi, pa tako i ne mogu pokazati simpatije prema ljudima koji ga koriste kao sminku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da nisu nazi nego se samo furaju na tu spiku (iako jesu simpatizeri ww2 i mozda cak fasistickih ideologija) nego bas zele da isprovociraju ekipu koja vjeruje da su oni nazi i ne zele slusati njihovu muziku (koja bi im se bez doticnog konteksta cak i jako svidjela) zato da se njih same ne bi dovodilo u vezu s nacizmom laugh.gif

osim toga svatko se isfurava na nesto sto ne mora znaciti ujedno da i nuzno prakticira taj stil zivota - Douglas isfurava sljem i uniformu, rulja iz Nosferatua i neznam COF se furaju na vampire, neki metal bedovi se furaju na sotonizam iako ne prakticiraju rituale niti imaju pojma o sotonizmu, isto tako na paganizam iako niti zive u planinama niti slave paganske obrede i praznike,blah...

sve je to dio imagea..

 

 

sto se tice ponavljanja, slazem se glede "Alarm Agents" i "All the pigs must die" da nemaju neku veliku kvalitetu sto se tice originalnosti ali ipak, vec nam je poznat zvuk tih bendova i sto mozemo od njih ocekivati tako da nema tu nekih iznenadjenja...

 

sto se tice zadnje napomene, u neku ruku imas pravo, da bi mogla zauzeti vise kriticki stav informirat cu se jos.

sto se tice uniforme i oruzja, mislim da se isto moze pripisati i hrpi black i death metalaca koji uzivaju u poziranju tako da nije tu douglas i boyd nikakav izuzetak niti nesto sto strsi u oci.

 

eto toliko od mene, more next time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da nisu nazi nego se samo furaju na tu spiku (iako jesu simpatizeri ww2 i mozda cak fasistickih ideologija)

 

U tome i jeste caka... mislim da ni oni sami ne znaju sta su mhihi.gif Ja licno ne volim kada neko nije istinit sam prema sebi (sto povlaci da folira i druge).

 

Za metal bendove stvarno ne znam, nikad nisam to slusao niti pratio, pa se ne smatram pozvanim da komentarisem, ali EBM bendovi poput Front242 dosta neukih i dalje smatra nacistima, dok oni sami to smatraju smesnim i odlucno se protive "nakacenom" imidzu... Slicna stvar sa Laibach-om, ali objasni ti to skinsima koji odu na njihov koncert.

 

Voleo bih kada bi se jos ljudi ovde ukljucilo u razgovor, jer mislim da je zaista interesantna tema, i voleo bih cuti razne stavove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...