June 14Jun 14 comment_3125172 Najbolji tribute bend ikad Adrianova gitara je bila malo tiša u miksu ali je generalno dobro ozvučenje bilo, jazz chorusi pršte sve u 16. Toni se čuo odlično, za razliku od pre 3 godine kad sam ga gledao s PGom. Sve u svemu, omladina je izuzetno usvirana i vokali su apsolutno pod konac. Setlistu znate, odličan TOAPP set i naravno normalan Indiscipline (nmg ona poljakova prenemaganja na vokalu). Čujemo se dogodine pred Rush tribute. Ovakve koncerte treba posećivati itd Report
June 14Jun 14 comment_3125178 Da se nadovežem.Da je bilo savršeno, nije. Ali, unapred da se ogradim da mi je i teško nešto jako objektivno da išta kukam kad nisam mislio da ću ikad čuti ovaj materijal live, a kamoli sa sve besmrtnim Levinom i vazda nasmejanim Belewom. Levin kad krenuo da piči uvod u Elephant Talk, to je bilo najbliže što je moje kameno metal srce bilo suzi na koncertu u duugo vremena. Adrian isto kako sjajno zvuči mi je bilo srce-otapajuće. E sad jebiga, sa druge strane, nisam nešto impresioniran ni Carey-em ni Vai-em. Na intermissionu sinoć sam probao da stavim Gavina u postavu i kako bi sa njim zvučalo... Vai u prvoj polovini kao neki gangsterski leš izgledao, vrlo bizarno, posle se skroz presvukao pa kanda izgledao življe. I imao priliku za svoj bespoentni gitarista spotlight momenat, koji mi je bio jedini iole loš momenat večeri, jer mi nije išlo uz sve ostalo. No, lokalci voleli, i bilo dosta Vai majica, so what do I know... Čak bih, kroz hladnu glavu cinizma, rekao da su ova dvojica najviše tu zbog imena. Malo je tužno što im ova Euro turneja, koliko pratim, bez rasprodatih koncerata, a bez njih bi možda još manje ljudi bilo? Sinoć je npr parter bio skoro pun, balkon možda trećina pun. Francuzi kao publika usput, okay, par matoraca koji nisu baš znali kad treba da tapšu a kad ne, malo prekidali neke lucidne momente na sceni... Ide za 10 dana nova prilika u stojećoj varijanti, videćemo to kako će da prođe, do sad KC muziku live samo u pozorišnoj varijanti iskusio.Tldr; Što bi rekao pesnik, I like it. Report
June 14Jun 14 comment_3125182 To sam i ja komentarisao bio, dosta ljudi u Vai i Tool merchu, ali da, i kod mene su tribine bile praznjikave a bile bi svakako i praznije da nije ove dvojice. Ja sam i zaboravio na Gavina, zamišljao kako bi bilo sa Mastelotom. Plus npr neka nesrećna (meni) rešenja, tipa Vaiev tapping u Frame by Frame ali bože moj. Na publiku sam i ja imao zamerki, jezivi su bili, od urlanja svaki put kad Vai udari neki lick do tapšanja u 4/4... Report
June 14Jun 14 comment_3125189 Zvučaće čudno da baš ovo pitanje od svih imam da postavim, ali da li je dozvoljeno fotografisanje tokom koncerta? Nije da ću kao najgori klinac da sve vreme držim telefon u vazduhu, ali voleo bih da sačuvam neku uspomenu ovaj put, sa King Crimsona 2018. godine su pretili izbacivanjem napolje ako pokušaš da fotkaš. Report
June 15Jun 15 comment_3125203 22 hours ago, obsessed by cruelty said:naravno normalan Indiscipline (nmg ona poljakova prenemaganja na vokalu)to je bilo bas tesko slusati, vrv peak krinz momenat tih nastupa20 hours ago, Angelystor said:Čak bih, kroz hladnu glavu cinizma, rekao da su ova dvojica najviše tu zbog imena.skoro sigurno, i to se najbolje vidi po Carrey-u. Vrv je Belew zeleo da izvodi ovaj materijal, a i fanovi (myslef included) su zeleli Belew-a koji izvodi Belew pesme. neka produkcija uzela i sastavila im postavu i voila. pricam napamet, ali realno sumnjam da bi Pat odbio gig, evo sa Stick Man sprema novi album i vrv turneju. ne znam ja ko posecuje ove koncerte ali mi se cini da je posravu napravio neko ko je hteo 'wow' efekat od svakog imena.btw, Fripp" The first show of any tour provides its challenges - guitars stop working or disappear from the mix, is it 5 or 4 beats at the end of Red?" Report
Thursday at 06:34 AM2 days comment_3125381 Nadovezivanje sa moje strane - nastup u Beču je bio izuzetan. Belew i Levin su i dalje vrhunski u svom poslu, prsti ih i dalje dobro služe, a Belew stvarno ume da zaurla kao u mladosti. Carey je gotovo potpuno ispoštovao Brufordove deonice, a Vai je već bio fifti fifti, delimično se pridržavao Frippa a ostatak je bio Vai unleashed, što je fer, nek' svako pristupi ulozi kako oseća. Ne verujem da su im Belew i Levin mnogo šta sugerisali.Repertoar identičan kao i svuda, zanimljivo je da nije ravnomerno raštrkan, već su Discipline pesme sve sačuvane za drugu polovinu koncerta. Znaju i oni šta su aduti u toj eri. Sjajne su mi bile Beat pesme, taj album je posebno potcenjen, a čak i numere sa Three of a perfect pair, koji nikad nisam voleo, su me pridobile uživo. Na bis je išla Red i u nekom momentu su totalno ispali, bilo je utešno videti muzičare tog kalibra da se koprcaju. Random momenat koji me je zabavio - neki lik iz publike je od svih pesama baš na Dig me otrčao pred binu i zaigrao. U životu nisam video da nekoga kulturnije vrate na mesto - dama koja radi kao obezbeđenje se casually prošetala do njega, potapšala ga jednom po ramenu i on se samo okrenuo i vratio na svoje mesto. Komentarisao sam sa chessom i još par YuMetalaca (pozdrav za sve, bilo mi je zadovoljstvo) tokom pauze da je to savršeno normalno i prikladno ponašanje za prog fana. Report
Thursday at 08:22 AM2 days comment_3125385 Ja očekujem da bude što manje Three of a Perfect pair 😄 ali dobro svako ima neke svoje favorite...ajd videću šjutra kako će biti, sumnjam da će nešto mnogo menjati setlistu Report
Thursday at 09:24 AM2 days comment_3125387 nije najbolji album iz te ere def, ali mi je three of a perfect pair (pesma) jedna od omiljenih iz Belew price Report
Thursday at 11:23 AM1 day comment_3125390 Prodajem jednu kartu za Zagreb, sedece mesto, premium parter, 12ti red :) . 7. jul (utorak) je datum. 85 eurKao neko je gledao Beat i sedeci a i dve pesme stojeci na pola metra od Levina mogu da garantujem da je sedece mesto a way to go i da je ovo jedna izvrsna kupovina. Mesto bi trebalo da je blizu centra, ali malo na desno - tacno izmedju Belew-a i Levina. Report
Yesterday at 07:20 AM1 day comment_3125412 E moj imenjače, očekivao sam neke utiske iz Beča sad kad su se malo slegli, kad ono od posta ispade samo trgovina. 😉 Report
40 minutes ago40 min comment_3125445 @azal iz tog KC perioda, meni je omiljena Matte Kudasai (OK, možda ipak Thela Hun Ginjeet)Koncert je sinoć počeo tačno u minut, ali početni entuzijazam svih prisutnih je brzo splasnuo jer Belew nije delovao baš najbolje, na momente je delovao kao da mu je baš teško da odsvira to što treba, nije bilo onog njegovog prepoznatljivog osmeha...čak su mu i tehničari/asistenti par puta izlazili na binu i donosili flaše vode i peškire (delovali su zabrinuto). Onda se izvinjavao što loše svira, ne zna šta mu je...da li je zbog sunca i vrućine (njegove reči, a za dva dana su propustili 40+ stepeni, juče je bilo svega 34-35).Pauza od 20 minuta, koja se pretvorila u 35 min. čak smo pomislili da ovo baš loše izgleda i ko zna da li će uopšte izaći na binu. Na svu sreću, Belew izašao kao preporođen, ponovo izvinjavanje zbog lošeg prvog dela ("please don't post those videos on youtube" 😄)Drugi deo nastupa je kao po mojoj želji, prepuno Discipline pesama. Sad vidim da celu turneju cepaju isti setlist, dobro je što nisam ni gledao šta sviraju pre koncerta, to praktikujem već godinama - da se iznenadim (ako ima sreće pozitivno).Dva video bima na kojima Levina skoro da nismo ni videli, skoncentrisali se na AB i Vaija pa preko 90% vremena, a ja baksuz bio baš ispred Vaija umesto Levina 😏 Danny bio u prvom planu (i verovatno jedini put) na video bimu za vreme solo na Indiscipline. Par puta zumiraju AB dok Vai piči solo (a ovaj ono kulira pored pojačala i gleda kako Vai delje gitaru)....ovo je najveći minus koncerta, kao da je to neko radio ko nema pojma koji bend je u pitanju i šta sviraju. Ako moram dati neki minus neko bude ovo; ne bih da se žalim na lošiji prvi deo koncerta, ipak su to ljudi u godinama pa u neku ruku moramo biti srećni što su uopšte u "voznom stanju".Puno Tool majica u publici, očekivano 🙂 publika matora, opet očekivano ali barem sam se osećao mlađim nego što jesam.Ko makar malo voli KC 80ih, vredi videti i čuti Beat, tu nema dileme.Pozdrav 🍻 Report
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.