Jump to content

Demether


in_flames

Recommended Posts

Objektivnost se i ocekuje, naravno...

 

Album se za sad moze kupiti kod Valderame, Palmoticeva 33, Beograd. Cim bude u nekoj prodavnici, bice objavljeno.

 

Sto se promocije tice, bice tu i tamo neka svirka, i to ce biti blagovremeno objavljeno. Mada, iz licnog iskustva, kao i iz iskustva ostalih koji se bave slicnim stvarima, promocija u ovoj zemlji nema nikakvog smisla nit koristi. Na tu temu mozemo elaborat, no mrsko mi pisati. Sustina, nema medija, nema publike (verovali ili ne NEMA publike), itd.

Cast izuzecima i tr00 fanovima bilo kog domaceg benda, koji stvarno prate cime se bavimo mi koji radimo autorsku muziku, i koji dodju na svirku bez obzira gde se odrzava. Zbog njih i sviramo i svira nam se uzivo.

Stvarno mi je muka da slusam pitanja tipa "a kad cete svirati u mom dvoristu, i da bude dzaba ulaz i da svirate 3 sata i jos da mi date neki dinar ili bar dzaba pice". Kakva podrska i interesovanje, takva ce biti scena...

 

Mi u Demether-u smo se dogovorili za cenu i uslove jos davno, to na neki nacin uzrokuje to sto sviramo 5 puta godishnje. Zao mi je, NECEMO svirati za dzaba niti za putne troskove niti za pivo. Na to obicno sledi odgovor "e pa onda necete ni svirati nigde", sa cime se ja jako slazem. Svoje slepe nagone i potrebe za live nastupima niko od nas ne zadovoljava izricito i jedino u nastupima sa Demether-om, tako da se niko ne tangira ako propustimo svirku u nekoj rupchagi gde je struja 140 volti, naprotiv. Zivotna energija je dragocena i treba je trositi kvalitetno.

 

Ziveli!

 

 

Prvo koliko je glupo to sto si napisao da nema publike nemash pojima jer si sam napisao da vas traze da svirate a i kako ces da imash publiku kad si ti zaboga neki opasan muzicar ti necesh da pravish koncertnu promociju tj svirke itd! Verujem da niko ne trazi svirku za dzabe nego ljudi samo hoce da vas vide i dok god budesh imao ovakav stav (stav:hocu bre pare) i tripujesh da si neka zvezda Demether koji je zaista jedan veoma hvalitetan bend nece napredovati

ni malo! pozz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PUBLIKA kao publika postoji, ali se na svirkama domacih bendova ponasa drugacije nego na svirkama bilo kog krsh trecaliga stranog benda. Na to sam mislio.

Opasan muzicar? Ne. Samo MUZICAR i to POSTEN muzicar, koji je posten prema sebi i drugima! Stav hocu pare sam objasnio u prethodnom postu, u pitanju je POSTOVANJE ljudi koji sviraju ZAJEDNO SAMNOM U MOM BENDU. Tj. volim kad imam posteno da platim ljudima, sto za studijski rad, sto za svirku, posto se kao vodja benda osecam odgovornim za svoje ljude i trudim se da budu svi zadovoljni, a ne da ja zaradim 100 evra od svirke. Toliko ubijem od rada u studiju za sat i po posla, tako da toliko o ambiciji od zarade na sviranju gotik metala.

 

Demether nije napredovao svirajuci svuda i za dzaba, nego radeci na muzici. A napredak i kvalitet dokazuje broj ljudi koji slusa muziku, a ne broj likova na ovom forumu koji lizu bulju bilo kom clanu bilo kog benda.

 

Tako da mozes slobodno da napravis bend i muziku i da to sve lepo snimis, pa to da ti neko izda, pa da to pocne slusati brdo ljudi u zemlji i inostransvu, pa tek onda da sviras svaki dan na svakoj poljani, da bi se promovisao, i da budes skroman i da budes sa svima kul, i da USPES.

 

E, tek onda si mi jebao kevu, inace tvoj postnista ne znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PUBLIKA kao publika postoji, ali se na svirkama domacih bendova ponasa drugacije nego na svirkama bilo kog krsh trecaliga stranog benda. Na to sam mislio.

Opasan muzicar? Ne. Samo MUZICAR i to POSTEN muzicar, koji je posten prema sebi i drugima! Stav hocu pare sam objasnio u prethodnom postu, u pitanju je POSTOVANJE ljudi koji sviraju ZAJEDNO SAMNOM U MOM BENDU. Tj. volim kad imam posteno da platim ljudima, sto za studijski rad, sto za svirku, posto se kao vodja benda osecam odgovornim za svoje ljude i trudim se da budu svi zadovoljni, a ne da ja zaradim 100 evra od svirke. Toliko ubijem od rada u studiju za sat i po posla, tako da toliko o ambiciji od zarade na sviranju gotik metala.

 

Demether nije napredovao svirajuci svuda i za dzaba, nego radeci na muzici. A napredak i kvalitet dokazuje broj ljudi koji slusa muziku, a ne broj likova na ovom forumu koji lizu bulju bilo kom clanu bilo kog benda.

 

Tako da mozes slobodno da napravis bend i muziku i da to sve lepo snimis, pa to da ti neko izda, pa da to pocne slusati brdo ljudi u zemlji i inostransvu, pa tek onda da sviras svaki dan na svakoj poljani, da bi se promovisao, i da budes skroman i da budes sa svima kul, i da USPES.

 

E, tek onda si mi jebao kevu, inace tvoj postnista ne znaci.

 

Prvo: nemoj da prozivash ljude sa foruma!

Drugo:I ja volim da chujem Demether!

Trece:Drago mi je sto si uspeo i izvini, nisam znao da moram da budem neki k***C da bih mogao nesto da ti kazem ! pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да не мораш. Аргумент "направи бенд бољи од мог, који ће боље да прође и више да свира" је будалаштина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je vise ljudi sa Damjanovim stavom ova scena bi kud i kamo bolje izgledala. Po meni ono sto on hoce je samo da se njegovom bendu dozvoli da se razvija. To izgleda ovdje niko ne shvata.

 

Nema svrhe nesto raditi ako ne vidis da ce se time nesto u buducnosti promjeiti. Svi mi koji smo odgulili nebrojeno puta za dzabe, sa time nismo mnogo uradili za nase bendove a ni scenu. Samo smo svojim ponasanjem dozvolili da neke stvari postanu normalne.

 

Nije normalno svirati za dzaba, nije normalno svirati bez minimuma tehnickih uslova, nije normalno svirati a da se prema tebi odnose kao prema stoci......

 

Recite koja promjena, u samo ovim parametrima, se dogodila u srbiji od pocetka ekspanizje metala negdje 2002 godine. Ja cu vam reci nijedna. Nije sustina benda upisati 20 svirki a da pri tome svaki put imas iste probleme, i da ne vidis nacin da ih rijesis. A kod nas nije samo problem sto niko nece da ih rijesi, vec sto odredjeni bendovi i negiraju da problem uopste postoji. Na taj nacin samo pomazu da se nikad u ovoj prokletoj zemlji ne mrdne sa mrtve tacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spece eateri, pogresno ste me skontali.

Nikog ne vredjam, samo svojim iskustvom (od dva albuma i 5 godina na jebenoj metal sceni) pokusavam da objasnim ono sto sam ja skontao, a to je da besomucnim sviranjem na losim mestima jedni druge vucemo sve nize.

Argument "napravi i ti bend" NIJE znacio "JA IMAM FENSI BEND", nego da ako ne sabirate utiske onih koji su prosli demo scenu, hit 202, gitarijadu, prvi album, drugi album, itditd, i hocete da sami oprobate svoj put, JA NEMAM NISTA PROTIV! VOleo bih da moze tako jednostavno, samo sto sagledavam malo dalje...

 

Zasto se svi bendovi ne sloze i ne PRIDRZAVAJU (sto je jos bitnije) jednog dogovora o minimumu uslova za svirku??? Koliko kinte, koja minimalna oprema bla bla...

 

E zato sto uvek ima neki lik koji ce da svira bez obzira dal ima monitora, dal rade pojacala, dal te neko ucenjuje koliko sviras i sta...I to samo zato da bi svirao i iskoristio rupu "jer nafurani pederi nece da sviraju bez uslova, ko ih jebe". Pravi bendovi koji imaju album (cujem da ga i vi spremate) bi trebalo da DRZE DO SEBE i da postuju ono u sta su ulozili i da to pokazu na pravi nacin, pa makar i redje nego inace.

 

JEBIGA!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spece eateri, pogresno ste me skontali.

Nikog ne vredjam, samo svojim iskustvom (od dva albuma i 5 godina na jebenoj metal sceni) pokusavam da objasnim ono sto sam ja skontao, a to je da besomucnim sviranjem na losim mestima jedni druge vucemo sve nize.

Argument "napravi i ti bend" NIJE znacio "JA IMAM FENSI BEND", nego da ako ne sabirate utiske onih koji su prosli demo scenu, hit 202, gitarijadu, prvi album, drugi album, itditd, i hocete da sami oprobate svoj put, JA NEMAM NISTA PROTIV! VOleo bih da moze tako jednostavno, samo sto sagledavam malo dalje...

 

Zasto se svi bendovi ne sloze i ne PRIDRZAVAJU (sto je jos bitnije) jednog dogovora o minimumu uslova za svirku??? Koliko kinte, koja minimalna oprema bla bla...

 

E zato sto uvek ima neki lik koji ce da svira bez obzira dal ima monitora, dal rade pojacala, dal te neko ucenjuje koliko sviras i sta...I to samo zato da bi svirao i iskoristio rupu "jer nafurani pederi nece da sviraju bez uslova, ko ih jebe". Pravi bendovi koji imaju album (cujem da ga i vi spremate) bi trebalo da DRZE DO SEBE i da postuju ono u sta su ulozili i da to pokazu na pravi nacin, pa makar i redje nego inace.

 

JEBIGA!

 

Brate ja nisam clan Space eater-a nego samo veliki fan tog benda! Ukapirao sam sta si hteo da kazesh ali brate ipak je ovo usrana Srbija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ljudi ajde oladite,sta se pickarate koji qrac ...

 

Mani te Demether neka radi kako je radio do sada.

Neko pravi svirke 10 godina,pa nema ni jedan usrani demo album,a Demether i sa tako malo sviranja i gigovanja ima dva i sve sto rade rade ozbiljno. I treba da traze uslove i pare,jer je sranje slushati takav bend u nekoj rupi i na krsh opremi,a i ulozeno je mnogo para u albume i fer je i prema njima da im se bar nesto vrati,jer bendovi koji ulazu u sebe,a ne dobijaju nishta za uzvrat (makar neki delitj para),brzo se ugase.I tu se dovodi i pitanje koliko je ova "metal" ... "masa" ..."siromashna" I sta sada treba svaki dobar bend na ovoj sceni da se ugasi,samo zato sto je tr00 fanovima tesko da daju 100 dinara vishe za kartu. E pa brate ni metal nije jeftin sport. Baki ,tebi je tesko da dash 300 dinara za svirku,a kada treba da se kenja po bendu onda si najjaci (ovo ne govorim nekome licno,nego globalno). Znam brdo ljudi koji kenjaju kako su bendovi ovakvi i onakvi,a nisu ni otishli da ih cuju jer im je karta bila 150 dinara... strashno koliko su ljudi ponekad jadni... ima ljudi opet koji ce isposhtovati bend kao bend i ljude u bendu kao umetnike,ma koliko to nekome smeshno zvucalo,i nece im bititesko da daju kesh.

 

Ovde niko nece daje kesh,a hoce sve.E pa ,kurac. Plati ,pa se klati....

 

Demether bi trebao da bude uzor domacim bendovima,jer isti bend ima svoje Ja. Kada bendovi to steknu,e onda ce imati i svetliju buducnost ,a ne da se stalno vuku po rupama i da sviraju krsh opremu.

 

I ljudi,skidajte semlove sa neta i ako cete da kenjate - kenjajte bar o tome,a ne o demetherovim nastupima ... To je tako amaterski...

 

uzdravlje !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka rasprava ovuda, eh. Nemam nesto snage da pisem sada, a i nije ovde mesto tome, ali generalno se slazem sa Damjanom, svirati po svakojakim mestima nikome ne moze doneti mnogo dobra. A ako u tim krajevima i postoji par onih koji su zainteresovani za bend, mogu uvek doci u neki veci grad, i odgledati svirku kako treba na upotrebljivoj opremi. Bolje je 5 koncerata godisnje, ali da valjaju, nego 300 nikakvih.

 

Ja hocu promo disk, da podrzim kroz ono malo metal medija sto su ostali, pa Damjane, javi se kad moze da se dogovorimo.

 

P.S. tacno je da je offtopic, ali proveo sam leto u Herceg Novom zajedno sa tvojim ex kolegom iz Aca Lukas prateceg benda (:mrgreen:), bubnjarem koji sada lupa u Koktel Bendu (svirali su u istom klubu gde smo mi pustali muziku). Legenda lik :) Yellow metal bi imao sta pisati na tu temu, samo da sam uradio intervju sa njim dole na brzinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kakvih budalstina se nacitah ovdje...

Najbolje je cijeli zivot glumiti bubuljicavog tinejdzera, upisanog od one dvije pivE koja je zaradio od svoje svirke, i svirati svugdje po svaku cijenu...U Srbiji je postalo apsolutno svejedno da li ces godisnje otpriziti 100 ili 5 svirki, oni koji te postuju i vole tvoju muziku, svejedno ce uvijek biti tu, a oni koji ce srati - svejedno ce srati...

U ovoj zemlji se bilo kakav novac zaradjen na metalu tesko prasta :cry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Новац зарађен на металу? Шта си дувао? Хоћу и ја!

Sta je tu cudno?!

Novac koji neko eventualno zaradi na organizaciji nekog koncerta, u svom studiju snimanjem drugog benda, izdavanjem opreme...pa na kraju i kad jedan bend za svirku dobije neki novac, svima to odma` u "oci" zapada...jednostavno ljudi su alergicni na bilo kakav tudji uspjeh, a u metalu pogotov`.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аха... па, лепо, само ја још нисам видео да је неки бенд од свирки зарадио паре, искључујући очигледан пример Алогије. Ако има неко, свака част!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto se Alogia postavila na vrijeme(sad druga prica je sto oni traze neke nerealne pare). Inace u cijeloj mojoj prici nije bitno da li je neki bend zaradio od svoje svirke ili ne, nego pricam o bilo kakvoj zaradi u metalu uopste(kod nas)...

Edited by rs-metal.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

......joj kako je samo lepo kad se tako povremeno prisetim mojih klinackih dana.Pa jebote bio sam najgori od sve dece,cesto sam se ponasao kao muva bez glave,ne razmisljajuci upadao u sranja koja su mi obicno donisila neprilike (da ne pricam batine koje sam dobijao).Pa jebo te znam da sam ,sve dok se nije taj prostor iskoristio za novi vrtic, igrao na kraju moje ulice.Tamo je davno neke 86-89` bila bara koju smo svi mi jako voleli jer je bila jedino mesto u urbanom gradu koja ne lici na sve oko nas asfalt,betonski stubovi......Ja sam tamo provodio skoro najveci deo leta a da ne kazem kakvu ljutnju sam izazivao kod roditelja koji kad skontaju da da sam bio na bari obicno dobijem prvo batine a onda zabranu igranja.A ja sam Je tako voleo!!!Kad sam krenuo u skolu naravno da sam se vracao kuci ne kao sva deca cestom vec preko bare i desavale su mi se takve situacije da mislim da vam pricam ne bih mogao za jedno mesec dana chat-ovanj.Naravno da sam skoro svaki mesec upadao sve sa svim knjigama i torbom u kanal (baru) druzio sam se sa svima koji su bili dovoljno ludi da rade sta nam pradne na pamet.Ha ha ha ha jebote koliko mi se ovo svidja ......pa jednom mi se desilo ,mislim nista novo,upao sam u kanal ali je bila zima poslednji dan jesenjeg dela skole i ja sam se naravno castio jednim klizanjem po kanalima(posto su svi bili zaledjeni) i taman da dodjem kuci u kanalu ispred moje kuce sam tako upao u vodu do guse da sam se za samo nekih 20-ak sekundi nasao ispred vrata kuce gde me je cekala majka koja kad me je videla nije mogla da veruje da sam opeth to uradio..........i naravno dobio sam batine.Ha ha ha ha......I tako su godine prolazile bara je zatrpana napravljeni su tereni i novo zabaviste za decu................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

......................................................a ja sam odrastao.

Sto li sam ovo napisao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

......joj kako je samo lepo kad se tako povremeno prisetim mojih klinackih dana.Pa jebote bio sam najgori od sve dece,cesto sam se ponasao kao muva bez glave,ne razmisljajuci upadao u sranja koja su mi obicno donisila neprilike (da ne pricam batine koje sam dobijao).Pa jebo te znam da sam ,sve dok se nije taj prostor iskoristio za novi vrtic, igrao na kraju moje ulice.Tamo je davno neke 86-89` bila bara koju smo svi mi jako voleli jer je bila jedino mesto u urbanom gradu koja ne lici na sve oko nas asfalt,betonski stubovi......Ja sam tamo provodio skoro najveci deo leta a da ne kazem kakvu ljutnju sam izazivao kod roditelja koji kad skontaju da da sam bio na bari obicno dobijem prvo batine a onda zabranu igranja.A ja sam Je tako voleo!!!Kad sam krenuo u skolu naravno da sam se vracao kuci ne kao sva deca cestom vec preko bare i desavale su mi se takve situacije da mislim da vam pricam ne bih mogao za jedno mesec dana chat-ovanj.Naravno da sam skoro svaki mesec upadao sve sa svim knjigama i torbom u kanal (baru) druzio sam se sa svima koji su bili dovoljno ludi da rade sta nam pradne na pamet.Ha ha ha ha jebote koliko mi se ovo svidja ......pa jednom mi se desilo ,mislim nista novo,upao sam u kanal ali je bila zima poslednji dan jesenjeg dela skole i ja sam se naravno castio jednim klizanjem po kanalima(posto su svi bili zaledjeni) i taman da dodjem kuci u kanalu ispred moje kuce sam tako upao u vodu do guse da sam se za samo nekih 20-ak sekundi nasao ispred vrata kuce gde me je cekala majka koja kad me je videla nije mogla da veruje da sam opeth to uradio..........i naravno dobio sam batine.Ha ha ha ha......I tako su godine prolazile bara je zatrpana napravljeni su tereni i novo zabaviste za decu................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

......................................................a ja sam odrastao.

Sto li sam ovo napisao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ostala je jos jedna velika bara i to ona na novom naselju, e tu sam se ja kao klinac igrao, i sve ostalo. A to prokleto zabaviste cini mi se da jos uvek nije zavrseno, kao da grade Skadar na Bojani....

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

......joj kako je samo lepo kad se tako povremeno prisetim mojih klinackih dana.Pa jebote bio sam najgori od sve dece,cesto sam se ponasao kao muva bez glave,ne razmisljajuci upadao u sranja koja su mi obicno donisila neprilike (da ne pricam batine koje sam dobijao).Pa jebo te znam da sam ,sve dok se nije taj prostor iskoristio za novi vrtic, igrao na kraju moje ulice.Tamo je davno neke 86-89` bila bara koju smo svi mi jako voleli jer je bila jedino mesto u urbanom gradu koja ne lici na sve oko nas asfalt,betonski stubovi......Ja sam tamo provodio skoro najveci deo leta a da ne kazem kakvu ljutnju sam izazivao kod roditelja koji kad skontaju da da sam bio na bari obicno dobijem prvo batine a onda zabranu igranja.A ja sam Je tako voleo!!!Kad sam krenuo u skolu naravno da sam se vracao kuci ne kao sva deca cestom vec preko bare i desavale su mi se takve situacije da mislim da vam pricam ne bih mogao za jedno mesec dana chat-ovanj.Naravno da sam skoro svaki mesec upadao sve sa svim knjigama i torbom u kanal (baru) druzio sam se sa svima koji su bili dovoljno ludi da rade sta nam pradne na pamet.Ha ha ha ha jebote koliko mi se ovo svidja ......pa jednom mi se desilo ,mislim nista novo,upao sam u kanal ali je bila zima poslednji dan jesenjeg dela skole i ja sam se naravno castio jednim klizanjem po kanalima(posto su svi bili zaledjeni) i taman da dodjem kuci u kanalu ispred moje kuce sam tako upao u vodu do guse da sam se za samo nekih 20-ak sekundi nasao ispred vrata kuce gde me je cekala majka koja kad me je videla nije mogla da veruje da sam opeth to uradio..........i naravno dobio sam batine.Ha ha ha ha......I tako su godine prolazile bara je zatrpana napravljeni su tereni i novo zabaviste za decu................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

......................................................a ja sam odrastao.

Sto li sam ovo napisao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ја само нисам разумео део са градом и асфалтом на све стране. Зар ниси ти одрастао у Новој Пазови?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao album i do mene. Ja sam iskreno receno ostao bez teksta. Znao sam da ce da bude dobar ali STA JE OVO?! Ovo nije album, ovo je album i po :)

 

Ogroman korak napred u muzickom, vokalnom i aranzmanskom smislu za bend! Na albumu ima svega, od komercijala pesama do aka stari Demether u novom fazonu pesama, ali sto je najvaznije sve su odlicne! Najupecatljivije su mi Stop the Rain, Lacrimosa, Don't Linger i Autumn.

 

Tom spisku dodajem i Requiem 2012 koji je vrhunac u muzickom smislu, a vokalni i da ne pominjem. Najezio sam se kada sam cuo onaj deo u pesmi gde Dunja izvlaci! Strasno dobro!!!

Dunja je izrasla u odlicnog pevaca sa nevidjenim kapacitetom i potencijalom!

 

 

Ipak, postoji jedna stvar koja me iritira. Zasto je album izdat za One Records? Svaka cast Valderami, ali ovaj album je mogao da prodje i kod vecih izdavackih kuca! Nadam se da ce neko izvan Srbije uspeti da prepozna, tj siguran sam da hoce.

 

 

Sta da kazem, osim da jedva cekam da cujem ove pesme live!

 

 

PS Ko peva ono "uuuuuuu" u Dont linger posle prve strofe i refrena??? Damjan ili Dunja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...