Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

pa cekaj behringer nije bas kvalitetan kao ampeg definitivno, ali na svaki behringer imas garanciju min 3 godine, pa kad ti vrisne posle 2 ti ga vrnes...

jeste, i prodavci se zale na behringere kako stalno imaju reklamacije, pojacala ustvari i nisu toliko losa, ali zvucnici su prdez...

Edited by blacksmith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, Behinger je firma koja je u neprestanom sporu sa ostalim firmama jer ih non-stop tuže za krađu.

Behringer mazne šemu nekog dobrog proizvoda, što god da je to, i to isto uradi malo modifikovano sa mnogo manje kvalitetnim komponentama. Zbog toga je tako jeftin. Generalno su okej dok ne probaš ono što su maznuli. V-Amp je Behringerova "verzija" LINE6 POD-a.

 

Neke sprave su im uspele super, neke ne. Kako koja...

Imaju, na primer, neke aktivne DI-boxe, koji su im jako dobro uspeli.

Sad su im popularne ove pedalice, što mažnjavaju od BOSS-a i ostalih.

 

Bass V-Amp sam često viđao kod raznih muzičara. Nije to toliko loše. Ja recimo nisam seo na dupe od te sprave, ali to ne znači ništa. Sprava je okej, jedino što joj treba MIDI kontroler ako neko želi da prebacuje efekte na standardni način.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-AMP je stvarno dobra sprava, a osobito ako u obzir uzmemo i cijenu istog (za pare za koje sam ga ja dobio mogao sam uzeti jednu Boss papu, recimo kompresor, koji i nije bog zna sta-mislim samo na komp. da ne pokrenem raspravu).

Kompresor mu je dobar, EQ takodje, i stvarno radi posao.

 

Mislim da je stvarno vrijeme da prestanete sa otkrivanjem tople vode da je Ampeg bolji od Behringera. icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Zvucnici kod Behringera jesu problem (Bugera), i ne treba uzimati ALU cone, ako vec kupujes Behringera sa zvucnicima.

Ona glava je jaako dobra, za metal posebno.

 

KOL'KO PARA TOL'KO MUZIKE!!!!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

uvijek bilo i bice

 

A ako nekom treba efekat ili multi efekat za bass neka uzme V Amp nece se pokajati.

Olaksace vam posao i kod snimanja, i kod zivih svirki na kojima ides na nepoznat teren, SIGURNO.

 

Nisam neki fan Trace Elliota, radije bih uzeo Kettnera za pomenutih 500EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako nekom treba efekat ili multi efekat za bass neka uzme V Amp nece se pokajati.

Olaksace vam posao i kod snimanja, i kod zivih svirki na kojima ides na nepoznat teren, SIGURNO.

isto vazi i za gitarski v-amp 2, ja sam ga se sit nasvirao, i nasnimao. nista mu ne fali, meni licno se vise svidja on line 6 pod-a. jedino je iritantno to sto ima pauzu kad prelazis sa simulacije na simulaciju, ali dobro de... uzivo sam ga svirao, u par navrata cak bez tonske probe. bolje losija sprava koju znas "u dusu" nego ultra kvalitet koji ne umes da iskoristis. uz malu pomoc od ortaka iz publike i nesto zdravog razuma rezultati nisu bili nista losiji nego kod ljudi koji su na istoj bini iste veceri isli iz (nekoliko puta skupljih) procesora u pojacalo.

 

mislim da v-amp2 ima najbolji odnos cena/kvalitet od svih slicnih sprava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno si u pravu!!!!!!

Moje je misljenje da za vecinu prosjecnih multiefekata i procesora trebas imati kont u glavi, znati kakav zvuk zelis, i poznavati efekat na kome radis, a ne (kao mnogi kojih sam se naslusao) stalno kukati kako je to jeftina sprava i kako je onaj ili ovaj proc od 500 ili 700 EUR bolji. icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif (Zar???)

 

Imao sam priliku sresti i jedne i druge (najcesce gitariste).

Od onih koji prave odlican ton na svojoj opremi i efektu tipa V AMPA, do onih koji traze dlaku u jajetu za sve.

 

Odlican i versatilan multiefekat sa mnostvom opcija, i gomilom stvari koje mozes i ne moras koristiti, ali ces ih bar probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno ti sto traze dlaku u jajetu nemaju nista od opreme i seru 300 na sat onima koji su ispeli da skupe malo para i da kupe neko parce opreme koje im je stalo u budzet i radi im posao sasvim adekvatno. Ja sam za poslednjih mesec ipo dana snimio ceo album sa bendom koristeci svoj Bass V-Amp pro koji je odradio posao fantasticno. A imam ga vec 3 godine i jos se nije pokvario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,Kolko para tolko muzike'' => tacno tako dokle kapitalisam i slicno budu trajali.

Ali ljudi vi hocete da se igrate zivotom.Kupite slobodno Behringer,i ja bi ga kupio jer je jeftin,ali ja ne zelim da bacim pare ,zato ja hocu da imama ko i svi vi dobro pojacalo na koje mogu da se oslonim u bilo kojem momentu.

Vi sigurno imate 300 Eur cak i 400 Eur(ako nemate skupice se to u roku od godinu,dve).Tolko kosta jedno korisceno Trace,Peavey,itd. pojacalo.

Nemozete vi drugima da preporucujete Behringer kad svi znate njegovu manu.

A za Trace ,ne kapiram covece kako se tebi nije svideo.Ako je zbog efekata onda odma da ti kazem da se manes tih efekata.Naravno moguce da ti se ne svidja zbog cene?Ja se tu s tobom u potpunosti salzem ja ne bi dao za Trace vise od 500 Eur i to onaj od 300 W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Livnica

 

Kao sto vidis mi se igramo sa zivotom i sviramo na Behringerima.

Nisam rekao da sve njihovo valja, jer znam i za drugacije slucajeve tipa mog kolege gitariste koji je uzeo malo gitarsko pojacalo i vratio ga kad je otkrio fabricku gresku (koja je btw. bila u cijeloj seriji tih pojacala) kupio VOX i nikom nista.

Zato postoje ovi forumi, i recenzije na netu pa se ljudi nadju, popricaju i saznaju da li nesto valja ili ne.

Nisu sve velike firme bogom date da prave samo stvari koje valjaju, niti su one druge samo i jedino zaduzene za smece.

Primjer Behringera definitivno potvrdjuje ovo sto sam rekao.

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Sto se tice Trace Elliota nije problem u cijeni (za svoje drugo pojacalo cu dati prilicno novca), nego mi se ne svidja zvuk koji to pojacalo daje.

Vec sam prije to objasnjavao, ali evo:

Svirao sam na puno pojacala, i shvatio da svaki proizvodjac ima neki svoj zvuk koji je jednostavno takav i nema veze sa kvalitetom opreme (Trace je vrhunsko pojacalo, nema sumnje)

Meni se Traceov ne svidja i to je to.

U zdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja u bilo koji studio da odem sve neka sranje pojacala.Nezna se da li ih je pravio Pera,Zika ili Laza a Trace sam isprobao pre nekih mesec dana i imalo je jak zvuk.Ali mnogo cak i previse bruji,tako da brate ne zelim sigurno da kupim Trace-a.

Ampeg bi ja hteo da probam.Jel neko bio u onom studio Lion u Bg-u na Zvezdari u bulevaru kralja Aleksandra?Tamo imaju neki Ampeg,veovatno onu B seriju pojacala.Kad bi samo isprobao znao bi tacno sta da kupim.

 

Jel ima uopste neko Ampeg pojacalo ovde na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja takodje imam mnogo lose misljenje o trace-u... svirao sam do sada jedno 4/5 razlicitih modela, i na nijednom nisam uspeo da namestim zvuk kako valja... a sto se tice ampega - moje pojacalo snova i moja topla preporuka icon_smile.gif onaj koji stoji u lionu je odlican - ima mnogo topao, masivan i izdefinisan zvuk!!! kakvi li su tek skuplji modeli?!?!? npr. one glave od 1500 eur icon_smile.gif

od pojacala se meni licno svidjaju jos neki FENDERovi i WARWICKovi modeli! BEHRINGERova bass pojacal su prilicno losa, ali i veoma jeftin tako da sigurno radi ok posao!

ljudi pricaju da je hartke odlican... nazalost nisam imao priliku da ga probam, ali definitivno cu morati to jednom da uradim. sta je dobro za hartke-a je to da je prilicno jeftin, npr. za nekih 800EUR mos se kupi top(polu-lampas)+cabinet od nekih 200W!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja u bilo koji studio da odem sve neka sranje pojacala.Nezna se da li ih je pravio Pera,Zika ili Laza a Trace sam isprobao pre nekih mesec dana i imalo je jak zvuk.Ali mnogo cak i previse bruji,tako da brate ne zelim sigurno da kupim Trace-a.

Ampeg bi ja hteo da probam.Jel neko bio u onom studio Lion u Bg-u na Zvezdari u bulevaru kralja Aleksandra?Tamo imaju neki Ampeg,veovatno onu B seriju pojacala.Kad bi samo isprobao znao bi tacno sta da kupim.

 

Jel ima uopste neko Ampeg pojacalo ovde na forumu?

A ja tog Ampega!!! Razbi! Ubi shakama! Mrak i tama....

Cak je i Carcassov bas zvucao super masno i definisano. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja takodje imam mnogo lose misljenje o trace-u... svirao sam do sada jedno 4/5 razlicitih modela, i na nijednom nisam uspeo da namestim zvuk kako valja... a sto se tice ampega - moje pojacalo snova i moja topla preporuka icon_smile.gif onaj koji stoji u lionu je odlican - ima mnogo topao, masivan i izdefinisan zvuk!!! kakvi li su tek skuplji modeli?!?!? npr. one glave od 1500 eur icon_smile.gif

od pojacala se meni licno svidjaju jos neki FENDERovi i WARWICKovi modeli! BEHRINGERova bass pojacal su prilicno losa, ali i veoma jeftin tako da sigurno radi ok posao!

ljudi pricaju da je hartke odlican... nazalost nisam imao priliku da ga probam, ali definitivno cu morati to jednom da uradim. sta je dobro za hartke-a je to da je prilicno jeftin, npr. za nekih 800EUR mos se kupi top(polu-lampas)+cabinet od nekih 200W!

imam ja Hartke-a glavu (HA 3500 - 350W) i kabinet (XL410 - 4x10", ALU) i radi kao zmaj... puko sam oko 900 eura... skupljam pare da pazarim jos jedan kabinet isti... sto se tice Hartke-a odlicna firma.. za jeftine pare.. sto bi se reklo kvalitet/cena...

 

zaiteresovani za Hartke-a dodjite u petak 31.03. u kuglas da cujete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj Ampeg na Zvezdari jest strasan, kao i svaki koji sam do sada svirao, samo je MAAAALi problem sto ti treba malo bogatstvo da se opremis kod Ampega.

U danasnjim uslovima pogotovo kad malo ko od nas zaradjuje dovoljno da zivi od muzike to je irealno (u namanju ruku).

Hartke nisam probao, mada zelim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw,ljudi,ima li zainteresovanih za Behringer V-AMP PRO????

 

100e + garancija.. icon_da.gif

Neko je malo dosadan icon_rolleyes.gificon_smile.gif

 

Ja sam zainteresovan, voleo bi da probam i sve to, ali necu imati love u narednom periodu, tako da necu da te cimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne (kao mnogi kojih sam se naslusao) stalno kukati kako je to jeftina sprava i kako je onaj ili ovaj proc od 500 ili 700 EUR bolji.  icon_rolleyes.gif  icon_rolleyes.gif (Zar???)

puno mudrih izreka ima u nasem narodu, a jedna kaze ovako:

"rdjavom ku*cu i dlaka smeta" icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricate o Beringher-u? ...djubre neopevano, dno od firme...ali naravno da nekada se provuce i neki ok proizvod za bruka malo para, kao ovaj moj kabinet na primer icon_cool.gificon_smile.gif ...da li je dobar...naravno da ne icon_smile.gif ...ali za te pare (250 eura) svakako icon_da.gif ...cak sta vise fenomenalan je...da li cu uzeti drugi kada budem skupio pare?...naravno da da icon_smile.gif ...toliko o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...