Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

jedno pitanje(a mozda i dva):

 

koja je razlika izmedju Ibaneza GSR 190 i GSR 200 ?

 

i

 

ako neko zna kako im se krecu cene?

Koliko ja znam razlika izmedju Ibaneza GSR 200 sa pasivnom elektronikom i GSR 190 nije nikakva osim u boji glave...Kod GSR 200 je crna, a kod 190 je boja drveta...

I koliko znam GSR 190 se prodaje samo u onim paketima sa gig bagom, pojachalcem, kaisima itd, dok se GSR 200 kupuje regularno...

Cene mogu samo da nagadjam sa tacnoscu od + - 10 evra...to mozes i sam da proveris ako mrdnes malo guzicu...icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam razlika izmedju Ibaneza GSR 200 sa pasivnom elektronikom i GSR 190 nije nikakva osim u boji glave...Kod GSR 200 je crna, a kod 190 je boja drveta...

I koliko znam GSR 190 se prodaje samo u onim paketima sa gig bagom, pojachalcem, kaisima itd, dok se GSR 200 kupuje regularno...

Cene mogu samo da nagadjam sa tacnoscu od + - 10 evra...to mozes i sam da proveris ako mrdnes malo guzicu...icon_smile.gif

mrdnuo sam guzicu po celom gradu

 

prodali ga icon_cry.gif

 

naso sam u mitrosu Ibanez Sound gear 200 - za 22 000 din

 

naso sam i GSR 205 za 25 500 din

 

al onaj ode za 21500

 

crn icon_cry.gif

 

 

sad mora cekam meseca dana da stigne druga tura wallbash.gif

 

 

a prodavac mi preporucuje da kupim 205cu (lako njemu da preporuci kad ima platu) jer gistro, treba mi 5. zica . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mrdnuo sam guzicu po celom gradu

 

prodali ga  icon_cry.gif

 

naso sam u mitrosu Ibanez Sound gear 200 - za 22  000 din

 

naso sam i GSR 205 za 25 500 din

 

al onaj ode za 21500

 

crn icon_cry.gif

 

 

sad mora cekam meseca dana da stigne druga tura  wallbash.gif

 

 

a prodavac mi preporucuje da kupim 205cu (lako njemu da preporuci kad ima platu) jer gistro, treba mi 5. zica . . .

ako ti je to prvi bass i tek pocinjes da sviras nemoj nikako uzimati 5-icu!

p.s. ne veruj prodavcima! pogotovu ne u mitrosu, oni su gadni kenjatori i extremno su neprofesionalni!

p.p.s. pogledaj u mix music, music trade, lyra ili mega music... oni svi uvoze ibaneze, mozda tamo negde nadjes gsr200!

Edited by cr33p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je to prvi bass i tek pocinjes da sviras nemoj nikako uzimati 5-icu!

p.s. ne veruj prodavcima! pogotovu ne u mitrosu, oni su gadni kenjatori i extremno su neprofesionalni!

p.p.s. pogledaj u mix music, music trade, lyra ili mega music... oni svi uvoze ibaneze, mozda tamo negde nadjes gsr200!

Zashto da ne uzima V-icu? Pitanje je shta hoce covek da svira. Kod vvecine moderne muzike (a bogami i stare) bas sa shto dubljim tonovima na pravom mestu, igra presudnu ulogu u bendu. To ti je kao da si rekao bubnjaru: ako pocinjes da sviras, ne treba ti dupla pedala... Treba ti brale, od vishka glava ne boli. Dokle bre te price najbolje je da pocnes sa Jolanom od dve zice i da ti jagodice krvare mesec dana, i onda si do jaja... Alo ovo je 21 vek, ako ti se svira sa 6 zica ti ga kupi pa vezbaj...

 

Ajd zdrawo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto da ne uzima V-icu? Pitanje je shta hoce covek da svira. Kod vvecine moderne muzike (a bogami i stare) bas sa shto dubljim tonovima na pravom mestu, igra presudnu ulogu u bendu. To ti je kao da si rekao bubnjaru: ako pocinjes da sviras, ne treba ti dupla pedala... Treba ti brale, od vishka glava ne boli. Dokle bre te price najbolje je da pocnes sa Jolanom od dve zice i da ti jagodice krvare mesec dana, i onda si do jaja... Alo ovo je 21 vek, ako ti se svira sa 6 zica ti ga kupi pa vezbaj...

 

Ajd zdrawo...

da u pravu si... neka kupi odma 9 zicani kao bill "buddha" dickens... za svaki slucaj! mozda coveku zatreba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da u pravu si... neka kupi odma 9 zicani kao bill "buddha" dickens... za svaki slucaj! mozda coveku zatreba!

sto da ne...

 

samo se ne treba ogranicavati...

 

treba znati svirati ako ne sve pa bar vecinu instrumenata.. sto ih vise sviras i izucavas muzicki stasas i prosirujes svoje mogucnosti... recimo ako vezbas bubanj (makar na kolenima) prosirujes ritmiku.. i sl.. gitaru sa harmonijama.. i tako..

 

uglavnom ako dobro savladas teoriju muzike.. ostalo je samo tehnika..

 

ps... pomenuti buda koliko sam video svira 7micu... mada nebi me cudilo da svira i 9ku..

 

ps2... jel imas neke klipove od njega.. ja imam njegovu kao skolu.. kao neki hot lick.... gde svira sa bandom

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni ima previse tanak zvuk! ko i vecina peavy-a! to ne znaci da je zvuk los, samo je tanak, a ja to licno ne gotivim! na njemu slap dobro zvuci!

 

sad sam ga posteno isprobao,

vrat i oblik savrseni, izgled i izrada cista perfekcija

zvuk odlican, ali ne ore na onaj metalski nacin, sto mi ionako ne treba

kupujem.

 

mrdnuo sam guzicu po celom gradu

 

prodali ga 

 

naso sam u mitrosu Ibanez Sound gear 200 - za 22  000 din

 

naso sam i GSR 205 za 25 500 din

 

al onaj ode za 21500

 

crn 

 

 

sad mora cekam meseca dana da stigne druga tura 

 

 

a prodavac mi preporucuje da kupim 205cu (lako njemu da preporuci kad ima platu) jer gistro, treba mi 5. zica . . .

 

moja preporuka - zaboravi na taj bas, govno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, fazon je u tome shto cirrus kada se naruchuje iz custom shopa, startna cena mu je 1600 dolara, a na kraju ispadne izmedju 2 i 3 hiljade keka. kad kupish cirrus sa 500e, znash da neshto nije u redu.... ili je indonezasnki ili je neznam shta... btw sorry za mala slova, rikno mi shift...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, fazon je u tome shto cirrus kada se naruchuje iz custom shopa, startna cena mu je 1600 dolara, a na kraju ispadne izmedju 2 i 3 hiljade keka. kad kupish cirrus sa 500e, znash da neshto nije u redu.... ili je indonezasnki ili je neznam shta... btw sorry za mala slova, rikno mi shift...

 

indonezanski je naravno, nista mu ne fali, super bas no bullshit

meni se licno vrat vise dopada na ovom nego na pravom cirrusu, zvuk malo losiji, sto je pravo cudo imajuci u vidu cijenu, konstrukcija znatno drugacija, drvo za klasu losije, ali svejedno odlicno, elektronika slicna, pickup-ovi isti, hardver isto za 6-7 klasa losiji, na tome se ustedilo

 

sta mu fali ?

priznajem, nije toliko los u klasi, ali danas su svi basevi u toj klasi zivo govno

na ovome se bar moze svirati, no zvuk mu je l.o.s.

skupi jos para, moja preporuka, ili trazi neki dobar polovni deal

 

u stvari kad razmislim, mozda bolje da ne gubis vrijeme nego da kupis neki bas(makar tog ibaneza) odmah i pocnes sa vjezbanjem i kad ti bude stvarno trebao solidan zvuk(svirka sa bendom recimo), kupis bolji

ali imaj na umu to da nikad necjes mocji da naucis da imalo dobro sviras dok ne postanes stvarno svjestan svog zvuka, a za to ti treba malo bolji instrument

stoga bih ja onima sto tek uce da sviraju preporucio da odmah uzmu vrlo solidan instrument

 

cheers

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hail Metal: Ako hoces da sviras metal Jeckson je odlican bas, EMG magneti keva, samo je problem sto taj u Mitrosu nije Amerikanac s obzirom na cenu, jebi ga, sto rece covek gore: koliko para toliko muzike.

 

@Bole: Druze moj, ja sam uzeo Ampeg-a kombasa BA115 u Nemackoj i bez njihovog poreza me izasao 470e, e sad, toga kod nas nema, dobije Sky music jednom godisnje 3 komada. Pogledaj u artistu "David Eden", ili ako naletis na nekog "SWR"-a, eventualno "Trace Elliot" mada je ono mnogo hladno za tvoju svirku, opet, mozes da probas pa ti se mozda svidi, i na kraju, listaj halo oglase, moze tu svasta da naleti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da taj ampeg je extra !!! I cena je sasvim ok.Takodje zanima me koje snage treba da bude pojacalo , da bi moglo da se koristi na probama , klupskim svirkama itd - da nadjaca bubanj i da se lepo cuje na bini a i dalje ako je moguce icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, ovo moje ima 100W i to je knap, nosio sam ga na probu i odvrtao ga na 3/4 da bi se cuo, doduse, znamo obojica da Djiga pravi 500W kad kida bubanj, a ni Mili nije daleko icon_smile.gif, sa Maron shoom sam ga svirao na svirci u bas malom klubu na pola snage i bilo je i vise nego dovoljno. Naravno, za ostalo postoji balansirani(XLR) line-out i bacis ga na razglas pa nek tonac radi s njim sta hoce, tebi je za binu dosta, naravno ovo se podrazumeva za vece svirke, za manje je dovoljan i ovako, mada bi ipak bilo bolje ako mozes da uzmes nesto malkice vece, za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno na informacijama, sta znaci ovo kada sam citao specifikacije pojacala : Power 120/170W RMS @ 8/4Ω , sada znam da je to 8/4 otpor ali sta to znaci ustvari (ne znam nista o tome) icon_smile.gif , kako koristiti tih 170w ? Ima mogucnost externog speakera...

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...