Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

sta god da ste htjeli reci

nego ja sam skinuo pragove sa jednog svog jaako starog poluakusticnog basa (jednostavno mi ne bi bilo zao ni da sam nesto zajeb'o) posto me jako zanimalo kakav je kont to svirati i mogu ti reci da je jedinstveno i odlicno icon_da.gif

sviram ga povremeno i uzivam

dosta je drugaciji za svirati i trebas mu naci zvuk ali super je!!!!!! icon_da.gificon_da.gif

stoga ako imas kakav stari (ili tudji icon_mrgreen.gif ) bass slobodno ozezi po pragovima icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

sta god da ste htjeli reci

nego ja sam skinuo pragove sa jednog svog jaako starog poluakusticnog basa (jednostavno mi ne bi bilo zao ni da sam nesto zajeb'o) posto me jako zanimalo kakav je kont to svirati i mogu ti reci da je jedinstveno i odlicno icon_da.gif

sviram ga povremeno i uzivam

dosta je drugaciji za svirati i trebas mu naci zvuk ali super je!!!!!! icon_da.gificon_da.gif

stoga ako imas kakav stari (ili tudji icon_mrgreen.gif ) bass slobodno ozezi po pragovima icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Kako se skidaju ti pragovi? Ja imam jednu staru krsinu od basa pa bih hteo da napravim frettless. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

momce proces je dosta jednostavan

ne zahtjeva nista posebno od znanja ili alata, samo je vazno biti precizan i strpljiv icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

pogledaj na internetu imas razna uputstva cak i sa slikama (samo ukucaj na pretrazivacu skidanje pragova ili slicno)

u principu treba ti skalpel, mali sarafciger X2 (bolje) , izolir traka (ili neka druga za zastitu ploce-FRETBOARD ), cekic (oprezno sa cekicem) i mozda jos ponesto (nisam dugo skidao po se ne sjecam bas najbolje

uglavnom omotaj traku sa jedne i druge strane praga da se vidi samo prag !!!!!! VAZNO!

prethodno skalpelom zarezi prag po duzini sa jedne i druge strane koliko god mozes da se ocisti ona prljavstina sto se lijepi za njih

potom ga lagano!!! poguraj cekicem i sarafcigerom(tankim!!!) nagore sa jedne i druge strane da se "izvali" ali se ne oslanjaj na plocu da ne ostanu udubljenja

(pragove je puuuuno lakse izvaditi nego staviti icon_biggrin.gif )

pocni sa krajeva odakle ide najlakse pa idi prema sredini praga POLAKO!

onda ces vec vidjeti koliko lako izlaze pragovi kod tebe pa ces skontati sam dalje u principu ne treba neka jaka sila moze se i skalpelom izgurati samo pazi da ona prosirenja kojima se prag drzi dole ne izlaze naglo da ne puca ploca

i samo polako radi dok ne skines sve pazljivo jer moras cuvati plocu koja ti jedina sad ostaje

kad zavrsis pazljivo presmirglaj plocu (OBAVEZNO!) prateci njen nagib (ne zelis krivu plocu) stavi zice (po mogucnosti flatwound posto roundwound "jedu" plocu koja je sad nezasticena i sviraj (naravno po linijama pragova koje poslije mozes ispuniti nekim svijetlim drvetom za ukras recimo javor i NE LAKIRAJ crnu - rosewood- plocu)

to je to slike potrazi na netu i vidjeces da je puno jednostavnije nego sto se cini

samo trebas biti opusten i precizan smoke_break.gif

i icon_da.gificon_da.gificon_da.gif LET THE FORCE BE WITH YOU icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko meni posteno da objasni sta znaci "kombo" pojacalo?

Na sve strane cujem to, a kad nekog pitam da mi objasni odgovor je wallbash.gif

Pazite kad je najbolja definicija koju sam cuo: "To je kad je malo, al' gruva!" icon_smile.gifwallbash.gif

 

Posto bih ja treb'o konacno da uzmem pojacalo sad u petak i najverovatnije cu uzeti nekog Berindzera od 120W, posto ga svi preporucuju kao najekonomicnije (samo moram da probam kako moj Wolf-sig. zvuci na njemu icon_mrgreen.gif ), elem to pojacalo je kombo, pa reko' ajd' da se informisem ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombo pojacalo ti je pojacalo + zvucnik u istoj kutiji, za razliku od stack varijanti gde ti je pojacalo u svojoj kutiji, i kacis ga na zvucnik.

Ako hoces behringera, mogu da ti kazem da su odlicni, Ja imam onog od 60W i mnogo sam srecan sa njim. 120W je jos bolji icon_smile.gif I jos ako mu dodas Behringer bass Vamp pro dobijes mnogo dobru alatku icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombo pojacalo ti je pojacalo + zvucnik u istoj kutiji, za razliku od stack varijanti gde ti je pojacalo u svojoj kutiji, i kacis ga na zvucnik.

Dumdum-dumdum-dum icon_smile.gif A to je to! user posted image

 

Ako hoces behringera, mogu da ti kazem da su odlicni, Ja imam onog od 60W i mnogo sam srecan sa njim. 120W je jos bolji icon_smile.gif

 

Duplo bolji icon_smile.gificon_smile.gif Pa znam, videh ti si ga preporucio, i jos par ortaka, a ima ga i basista Ace Lukasa icon_smile.gifwallbash.gif

 

I jos ako mu dodas Behringer bass Vamp pro dobijes mnogo dobru alatku icon_smile.gif

 

Sta je to, cemu sluzi i koliko para otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Behringer Bass vamp pro je napravica koja je predpojacalo i multi efekat procesor u jednoj kutiji, slicno Line 6 pod-u, ali je od behringera. Ja ga imam ako te zanima da vidis kako naprava radi. Cena mu je u nemackoj oko 220 EU u radnji, ne znam za srbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, kupio sam! biggreens.gif

Behringer Ultrabass 1200, kosta 19717 dinara u mitrosu, bio sam u Skyu, ali tamo nisu imali, a i kad bi dobili verovatno bi bilo skuplje. Kupio sam ga juce negde 2 minuta pre kraja radnog vremena icon_biggrin.gif Elem, nisam ga jos ni isprob'o k'o covek, samo otpakovao, prikacio i malo drndao. Sta vam mogu reci je da ima neka 2 kanala za podesavanje zvuka, papucicu da se ti kanali automatski menjaju i ultabass koji daje mnogo lep - prljav zvuk icon_smile.gif pored toga ima i 'shape' sa kojim se nisam igrao a nisam stigao ni manual da procitam. E da, i k'o sto rec Nurg ima 2 ulaza (za baseve sa aktivnom i pasivnom elektronikom)... Inace, svi smo se slozili da je ovo najbolje sto sam mogao dobiti za te pare. orangelistening.gif Sve u svemu, jako sam zadovoljan, mnogo je lepo vezbati na pojacalu icon_smile.gif

Nista, odoh ja da procitam prirucnik i da se jos malo zezam sa zvukom, dos'o sam samo da vam se pohvalim icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanimaju detalji idi na www.behringer.com pa tamo potrazi, dakle oznaka je 'Behringer Ultrabass BX 1200' a sto se cene tice k'o sto napisah ranije - 19717 dinara ili negde oko 275 evra.

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusa Herr-Wolf-u ma ko si JA sam taj Beringer Ultrabass 1200 kupio pre jedno 10-ak meseci samo mene je izasao negde oko 330 evara to je Beringer iskopirao jedan takav Hartke(ne znam kako se pise),taj Ultrabass filter ne daje kako ti kazes prljav zvuk vec je to neka vrsta oktavera mada ne znad zasto su ga tu stavili al ajde,lepo ga je koristiti dok vezbas ali ako ga koristis za svirke slobodno ga ugasi jer oduzima dpsta snage,pojacalo je za te pare neverovatno dobro stvarno ni jednog trenutka se nisam pokajao sto sam ga kupio a nadam se da se neces ni ti,kao sto mozes primetiti to je pravljeno kao monitor,iza ima LINE OUT za prikljucenje na miksetu,mozes da prikljucis ritam masinu pa da vezbas .Ako imas dobru bass gitaru onda je to pun pogodak

sto se tice bass gitare ja imam jedan lep komad Peavey,serija Grind,drvo je javor,necktrough je mahagonija i Finger board rosevoodee,jedino sto bih uradio na njemu jeste promena magnera stavio bih IMG

Kupio si stvarno dobro pojacalo srecno vezbanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...