Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ne bih se slozio sa tim da Victor Wooten ima slow bass stil sviranja.
Pa i nije bas slow, kao sto sam to "grubo rekao" ali ima on i onu tehniku tapovanja po basu nekad brzu ili sporu ali sam gledao jedan njegov deo koncerta na netu gde je bas dosta svirao neke lagane pesme, bas poput balada. Zato sam to i reko, inace lik stvarno manijacki udara, narocito mrtve note.
Jel moze neko da mi kaze da li kod nas ima da se kupe i gde Stagg bass gitare i da li su one dobre recimo za svirku po kuci. E sad ne bih hteo da kupim bas totalni krsh poput skvajera, gledao sam Aria gitare i cine mi se sasvim ok za te pare pa me samo jos zanima za StaggUnapred hvala prijatelji :pivopije:
BILO JE u Mitros music shopu nekoliko modela Stagg-a bas gitara, imala je jedna na popustu po ceni od 14 000 din., ali sad ne znam da li ima ih jos to bi trebao da prvoeris telefonom ili da odes licno.Imas i jos dobrih baseva u Lyra music shopu kod bloka 19a (blizu SC), ako si iz Bga.Primus ti je Les-a izbacio a on je jedno vreme svirao (mozda jos negde svira) sa Buckethedom, imas gomilu snimaka na you tube sajtu.Citao sam negde za to da je otisao iz Primusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas slow, kao sto sam to "grubo rekao" ali ima on i onu tehniku tapovanja po basu nekad brzu ili sporu ali sam gledao jedan njegov deo koncerta na netu gde je bas dosta svirao neke lagane pesme, bas poput balada. Zato sam to i reko, inace lik stvarno manijacki udara, narocito mrtve note.BILO JE u Mitros music shopu nekoliko modela Stagg-a bas gitara, imala je jedna na popustu po ceni od 14 000 din., ali sad ne znam da li ima ih jos to bi trebao da prvoeris telefonom ili da odes licno.Imas i jos dobrih baseva u Lyra music shopu kod bloka 19a (blizu SC), ako si iz Bga.Primus ti je Les-a izbacio a on je jedno vreme svirao (mozda jos negde svira) sa Buckethedom, imas gomilu snimaka na you tube sajtu.Citao sam negde za to da je otisao iz Primusa.

Stagg bassevi su sranje(imam jedan) i kupio sam ga tada u Mitrosu dodushe pre sto godina,ako se dobro secam mislim da su imali stagg i u Maricu ali nisam siguran...Les Claypool JESTE Primus to ti je kao da kazesh da su Lemmy-a izbacili iz Motorhead-a ili Petrucci-a iz Dream Theather-a dakle nemoguce plus koliko ja znam Primus sada rade na novom albumu.Sam Les Claypool je obustavio rad sa Primus-om posle albuma Antipop(1999) zato sto je hteo vishe da se posveti svojim side project-ima:Frog brigade,Sausage-u,svojim solo albumima i.t.d.Medjutim Primus je ponovo aktiviran 2004 kada su izdali singl "Animals should not try to react like people" i od tada rade ponovo.Da i ne znam sta si to chuo od Wooten-a pa ti je on slow? Svira laganije kada svira balade(sto je i logicno) uostalom uglavnom ih svira na fretlessu a ima jaaako malo bassista koji mogu virtuizno da sviraju na fretlessu te mu ni to ne mozemo zameriti.Ako ga nisi dovoljno preslushao preslushaj ga vredan je paznje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stagg bassevi su sranje(imam jedan) i kupio sam ga tada u Mitrosu dodushe pre sto godina,ako se dobro secam mislim da su imali stagg i u Maricu ali nisam siguran...Les Claypool JESTE Primus to ti je kao da kazesh da su Lemmy-a izbacili iz Motorhead-a ili Petrucci-a iz Dream Theather-a dakle nemoguce plus koliko ja znam Primus sada rade na novom albumu.Sam Les Claypool je obustavio rad sa Primus-om posle albuma Antipop(1999) zato sto je hteo vishe da se posveti svojim side project-ima:Frog brigade,Sausage-u,svojim solo albumima i.t.d.Medjutim Primus je ponovo aktiviran 2004 kada su izdali singl "Animals should not try to react like people" i od tada rade ponovo.Da i ne znam sta si to chuo od Wooten-a pa ti je on slow? Svira laganije kada svira balade(sto je i logicno) uostalom uglavnom ih svira na fretlessu a ima jaaako malo bassista koji mogu virtuizno da sviraju na fretlessu te mu ni to ne mozemo zameriti.Ako ga nisi dovoljno preslushao preslushaj ga vredan je paznje!

 

 

MA to je definitivno da je Woten majstor,ali ima stvarno majstorske baseve.

Jedan onakav i miran covek narednih 100 godina.

Ovo za Les-a nisam znao da je otisao na kratko a za ovo solo sa onim zabama i kime jos sam znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro jutro.. eto sada kao kolega basista si naucio ko je izmislio slap.. a tipa basisti kao sto su Stanley Clarke & co.. su samo prenosili to znanje i unapredjivali ga.. ali Larry Graham je tvorac tog famoznog stila sviranja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

јест да нисам пратио тему и не знам да ли је било, а и свирам други инструмент, али ево вам једног линка само за вас да видите! Ако је било извините и пушите кару!!! :pivopije::) :) :)

 

 

!!!!!!!!---------->К Л И К Ћ И О В А М О<--------!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro jutro.. eto sada kao kolega basista si naucio ko je izmislio slap.. a tipa basisti kao sto su Stanley Clarke & co.. su samo prenosili to znanje i unapredjivali ga.. ali Larry Graham je tvorac tog famoznog stila sviranja..

Luis Džonson u svojoj školi tvrdi da je on izmislio slap :muzicar: ....bilo kako bilo obojica su totalni gotivci.... u toj školi tip pominje kako je među prvima probao stingray-a... Lio Fender mu je lično napravio bajs .... nije loše pogledati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luis Džonson u svojoj školi tvrdi da je on izmislio slap musik19.gif ....bilo kako bilo obojica su totalni gotivci.... u toj školi tip pominje kako je među prvima probao stingray-a... Lio Fender mu je lično napravio bajs .... nije loše pogledati....

 

ja se ne secam da je to pominjao... a s obzirom da masa basista popuput WV i Stanleya pominju kako je on (Graham) zapoceo slap style...

 

Luis je generacijski otprilike vrsnjak Lerrya i dosta je brz na slapu.. ali koliko se meni cini nije ni objasnio kako je napravio slap... i kako je uspeo da dodje do takvog stila.. u toj skoli vise se koncentrise na objasnjavanje lick-ova... sta znam..

 

@Краљ Хаоса

slap je izmisljen i pre tog filma.. tj.. taj period je bio revulucionaran za slap, funky style i sl...

a tu su skoro sve numere funky..

 

 

@Rile

imam skolu Lee Rocka.. pokazuje slap na ko-basu...

slap na ko-basu je totalno drugaciji nego na basu.. i radi se dlanom... i vise je perkusionisticki efekat.. mislim slap i jeste perkusionisticki efekat ali na ko-basu je to izrazenije..

i naravno da je nastao ranije s obzirom da je ko-bas stariji instrument... ali se pojavio u rock'n'roll eri... tadasni "rokeri" su to najvise koristili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prelistaj poslednjih 5 strana... o tome se samo govorilo.. aria arai i samo aria.. i aria vs. other bass... ne budi lenj....

 

:pivopije:

 

savet.. idi probaj jedno i drugo a i trece.. pa vidi sta ti najvise lezi u ruci i svidi uhu.. INSTRUMENT TE KUPUJE a ne ti njega!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupovao svoju prvu normalnu gitaru mislio sam da će to biti baš SR 300 DX(isto samo četvorožičano), najviše na osnovu čitanja po harmony-centralu. Još mi se sve uklapalo u budžet(bar sam tako mislio). E onda je došlo do problema. Počeo sam da zovem sve moguće radnje u NSu i BGu i svi mi odgovaraju kao da sam ih pitao Kako se igra hrkljuš? Kaže mi lik Upravo gledam ibanez sajt i to ne postoji!!! a u isto vreme ja takođe gledam ibanez sajt i vidim da to postoji ????? Ispalo je da se ta gitara navodno ne prodaje u Evropi. Zaista, posle sam proverio, na nekim sajtovima stoji, sa cenom oko 400 dolara(ako se dobro sećam), a negde se ne pojavljuje uopšte. Sve ovo je bilo pre nekih 2-3 godine, šta se sada dešava moraš proveriti sam.

 

Ako ti se dobadaju ibanez basevi probaj u radnji GSR205(ima ih svuda) i uporedi sa tim, pa uzmi koji ti se više sviđa. Da sam na tvom mestu ne bih uzeo ni jedan. Zamrzeo sam jebanez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne secam da je to pominjao... a s obzirom da masa basista popuput WV i Stanleya pominju kako je on (Graham) zapoceo slap style...

 

Luis je generacijski otprilike vrsnjak Lerrya i dosta je brz na slapu.. ali koliko se meni cini nije ni objasnio kako je napravio slap... i kako je uspeo da dodje do takvog stila.. u toj skoli vise se koncentrise na objasnjavanje lick-ova... sta znam..

Ma da to je ta generacija nikad luđih bassista...mada šta znam Luis u školi objašnjava kako je istripovao da lupa žice pa je pokazivao kako je menjao tehniku okidanja u svakom slučaju veoma brz i jak slep....ni bitno ko je prvi kao patentirao.... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend ZENITH trazi novog bubnjara i basistu, a i josh jedna gitara nije na odmet. icon_biggrin.gif

Sviraju se i autorske i obrade, ali je u planu prvenstveno rad na autorskim.

Bend svira dosta tipova muzike, ali je neki osnovni fazon Hard Rock, a ako uz to josh volite i Gunse, josh bolje cemo se razumeti. :mrgreen:

Mi smo '84. god i sviramo oko 8 godina, a neke starije pesme mogu da se cuju na: http://www.myspace.com/zenithoffall

 

tel: 062/186-39-43

e-mail: [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupovao svoju prvu normalnu gitaru mislio sam da će to biti baš SR 300 DX(isto samo četvorožičano), najviše na osnovu čitanja po harmony-centralu. Još mi se sve uklapalo u budžet(bar sam tako mislio). E onda je došlo do problema. Počeo sam da zovem sve moguće radnje u NSu i BGu i svi mi odgovaraju kao da sam ih pitao Kako se igra hrkljuš? Kaže mi lik Upravo gledam ibanez sajt i to ne postoji!!! a u isto vreme ja takođe gledam ibanez sajt i vidim da to postoji ????? Ispalo je da se ta gitara navodno ne prodaje u Evropi. Zaista, posle sam proverio, na nekim sajtovima stoji, sa cenom oko 400 dolara(ako se dobro sećam), a negde se ne pojavljuje uopšte. Sve ovo je bilo pre nekih 2-3 godine, šta se sada dešava moraš proveriti sam.

 

Ako ti se dobadaju ibanez basevi probaj u radnji GSR205(ima ih svuda) i uporedi sa tim, pa uzmi koji ti se više sviđa. Da sam na tvom mestu ne bih uzeo ni jedan. Zamrzeo sam jebanez.

 

 

Zvao sam Mitros,beogradski , i imaju SR 305 dx , kosta 32000 , ali ipak necu uzimati ovaj za 300e ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni nemoj. Koliko mi se čini jedina razlika GSR205 i SR305dx je u magnetima. Ista jeftina aktivna elektronika i isto drvo, koje je po meni užas. Po meni te gitare vrede plafon 200 evra. Nove ili polovne, kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile

imam skolu Lee Rocka.. pokazuje slap na ko-basu...

slap na ko-basu je totalno drugaciji nego na basu.. i radi se dlanom... i vise je perkusionisticki efekat.. mislim slap i jeste perkusionisticki efekat ali na ko-basu je to izrazenije..

i naravno da je nastao ranije s obzirom da je ko-bas stariji instrument... ali se pojavio u rock'n'roll eri... tadasni "rokeri" su to najvise koristili....

 

Imam ortaka koji slusa (i svira) iskljucivo rokabili... Pokaziv'o mi je kako se slepuje, tako da znam o cemu se radi. Ali da li ces ribu da sljapnes po dupetu sa palcem i kaziprstom ili sa celim dlanom je sve jedno - ti si opalio ribu po bulji. :)

Hocu da kazem, iako uz velike razlike (kod kobasa se koristi cela saka) , i par slicnosti ipak se to zove slepovanje... Zato mi malo glupo zvuchi reci "izmislio"... ja bi pre rekao "primenio na bas gitari"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni nemoj. Koliko mi se čini jedina razlika GSR205 i SR305dx je u magnetima. Ista jeftina aktivna elektronika i isto drvo, koje je po meni užas. Po meni te gitare vrede plafon 200 evra. Nove ili polovne, kako god.

 

Šta ti znači "jeftina aktivna elektronika"

Ja sam imao Ibaneza i imao je kompleksniju elektroniku od mog Fender Am. Dlx.V.

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...