Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

sta god.. al me zaitrigirao Dave LaRue sa SPECTROM... mada vise time kako co'ek svira.. isprati u ton kad treba Steve Morsa.. jbt.. kakav cert.. preporucujem da pogledate njegovu video skolu, Live Steve Morse Band i Joe Satriani Live 2006.... stvarno je primer!!

 

Preso je sa SPECTROMa na MM Bongo !? mnogo ruzan bass na prvi pogledm, ali posle dva tri puta sviranja ume da bude privlacan (nesto kao kada pogledate Telecaster)

 

jel ima neko njegov solo album.. nema ga na torrentu, ne znam dal ima na mazgi.. ako neko ima nek postuje.. bio bih mu zav'alan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preso je sa SPECTROMa na MM Bongo !? mnogo ruzan bass na prvi pogledm, ali posle dva tri puta sviranja ume da bude privlacan (nesto kao kada pogledate Telecaster)

Na ovakvo cudo je presao i Myung... http://www.ernieball.com/musicman/bongo/im...62-29-22-04.jpg

Jeste da DT-u radi posao, ali taj zvuk <ako se moze tako nazvati> jednostavno nema dushu! :no:

Edited by SilentMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SilentMan

 

jesi li siguran.. promenio bi misljenje kada bi ga uzeo u ruke.. veruj mi.. ja jesam..

 

 

 

@Jimmi

 

mnoge gitare su ruzne.. ali vremenom se naviknes..

 

 

ps.. drago mi je za Myunga... da je konacno uzeo nesto sto valja.. a ne Yamahu.. isuse hriste..

 

:pivopije:

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago mi je za Myunga... da je konacno uzeo nesto sto valja.. a ne Yamahu.. isuse hriste..

 

Nije konačno nego OPET.

Svirao je on MM i ranije.

 

Apropo UAMANE:

Jebiga, kad klinac ovde uzme YAMAHA RBX u ruke posle zaključi da je UAMANA sranje, a zapravo i nije toliko loša u nekoj drugoj klasi.

Anyway, svejedno...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pored yamahe i MM, svirao on jos po nesto... neku baju sa 6 zica... a nije yamaha.. i sl.. a cisto sumnjam da snima sa tom yamahom... u stvari ta yamaha koju on svira nema veze sa onim yamahama sto se prodaju masi...

 

naravno yamaha TRB recimo prestige.... probao sam i trb i bb i rbx.. medjutim te gitare su kao ispod kalupa.. konstrukcija im je ista.. sve je maltene isto.. izgleda da se i te njihove presige klase proizvode malezia, indonezia i sl..

 

ali yamaha ima dobre edorsere.. pored Myunga tu su John Patitucci, Nathan East, Billy Sheehan, etc... marketing je cudo.. jbg..

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje 3 basa koje imas u nasim prodavnicama, koje su u tom fazonu"

 

Squier jazz,

Apollo jazz,

i Aria jazz.

 

Siguran sam da ih ima jos ali za ove znam sigurno.

 

Appolo sam probao, i mogu ti reci da je po mom subjektivnom misljenju bolji od skvajera. Sve zavisi od komada, mada bih ja poredjao njih ovim redom.

 

1.Aria

2.Apollo

3.Squier

 

Da ne kenjam... Ako trazis tako nesto pogledaj i Ariu, a apollo je 0k pocetnicki bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek,cek...

nisam mislio na taj model. Mislio sam na model koji kosta 115 e. Ti mislis na onaj neck-through. On mi je takodje ok. Malo premracan za moj ukus doduse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je aria radila super dok se nisu sjebali magneti i poceli da suste i ruzno zvuce... Tako da je od tih basseva ona moj predog znaci aria jazz bass varijanta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOd nas novi kostaju valjda izmedju 500 i 600 evra. U principu deluju OK, mahagoni telo Bartolini elektronika (ali pravljena u Koreji, a ne u USA kao original Bartolini), ko voli zvuk i osecaj Soundgear serije volece i taj bass. Mada nisu za svakog a i ne znam kako se ponasa u mixu (cuo sam da su malo mutnjikavi i da se tesko isticu). Naravno ovo je sve second hand informacija, ja nisam imao licna iskustva sa njima, najbolje je da ih nadjes negde i probas by yourself (valjda ih ima u Sky Music, i jos negde nisam siguran).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sky musicu ih sigurno nema... Oni ne uvoze Ibanez. Ako ima, ima u Mitrosu ili u Mix musicu. Mislim da sam pre jedno nedelju dana cuo taj bas. Ja licno ne volim toliko ibaneza, ali ovaj mi se svideo. A i zvucao je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vidis mahagoni/bubinga/bartolini, mora da valja. Sad da li valja toliko koliko kosta... Po forumima/sajtovima ljudi

od cele te SR serije najvise hvale dva modela: gsr200 i sr800 koji kao imaju dobar odnos cena-kvalitet. To je sve lepo na

papiru ali svi ibanez bassovi imaju jako tanak i uzan vrat i to ne odgovara svakome. Tako na primer ja znam da nikada vise

necu kupiti 4zicanog ibaneza, ne odgovara mi. Za nesto manje para imas dobrog pivija, a za nesto vise para moze da se iskopa

neki sub.

 

Edit: Taj ibanez ces najverovatnije naci u Mixu(naravno Indonezija)

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Freaky_Tool

Koji je bolje da kupim od ova dva, poshto im je i cijena slicha, mala razlika koliko vidim na ovom sajtu pa sigurno tako varira i u prodavnici, ovaj 5-ozhichani ili 4-zhichani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, poenta jeste da je to JEDAN ISTI model basa. Razlika je samo sto je jedan 4zicani a drugi 5ozicani. U sustini 4zicani radi posao isto koliko i 5zicani. Stime sto kod 5zicanog imas vise opcija sa pozicijama(i naravno +5 tonova). I to je u sustini to. Trebas da se zapitas sta ti vise zelis da sviras. Probaj oba pa vidi sta ti udobnije lezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Freaky_Tool

Josh jedno pitanje, imate li kakav savjet za vjezhbanje tehnike sviranja, i znate li imaju li odakle da se skinu kakve korisne lekcije...

unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice vezbanja, jedino i najvaznije jeste da to bude konstantno. Svaki dan. Neka je i po 20 minuta, glavno da je svaki dan. Za pocetak bi bilo dobro ako bi uzeo par casova. Ako i ne, nema veze, mnogi od nas nisu imali casove. Sto se tice sajtova, ovo ti je jedan link gde mozes da nadjes sve zive adrese lekcija.

 

http://www.talkbass.com/forum/showthread.p...ghlight=lessons

 

 

Takodje, www.talkbass.com je po meni jako korisno stivo za citanje, i na njemu se moze nauciti mnogo toga.

 

Takodje, googlaj do iznemoglosti jer i tako mozes naci sve i svasta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...