Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

sorry sto upadam ovako...

posto sam sad provalio da je i bassmasta.net pao pod MPA restrikcije da nije slucajno neko napravio neku arhivu tog sajta za offline???

 

i da li uopste postoji jos uvek neki sajt gde postoje free tabovi za bass?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam juce na Ibanezovom sajtu i video sam ovo Limited Edition Soundgear bassevi....

 

Predivno izgledaju nadam se da tako i zvuce... A nisu cak ni mnogo skupi (na music123.com valjda cetvorozicani kosta 1200 dolara) s obzirom da danas sve njihove baseve (ukljucujuci i "Prestige" modele) prave u Koreji, a ovi se prave u Japanu...

 

Do skora sam imao Ibanez Soundgear 500 BKLE, a sad sam uzeo Fender jazz bass, i mogu ti reci da je u zvuku velika razlika na stetu ibaneza. Taj bass prosto nema snagu.

Neko je u ranije na forumu govorio o gustini zvuka, a o cemu je rec sam shvatio tek kad sam promenio gitaru. Prosto je neverovatna razlika u odzivu pojacala (za istu snagu i neuporedivo bolji sound sam smanjio i gain i volume sa 8 na 5 na mom Trace-u)

Da li se kod novih Ibaneza stvar promenila, ne znam, ali za te novce ipak mozes uzeti neku puno bolju spravu.

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare, ok ... ali meni savrseno lezi vrat od iceman-a ibanez-ovog ...

 

Ibanez zaista ima komforan vrat za slap i vrlo je brz, ali mu je to i nedostatak jer mu fali drveta za dobar sustain.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanez je po meni najbolje resenje u nizoj klasi gitara. Najbolji odnos cena/kvalitet i to ubedljivo(po mom misljenju).

Bilo koji skuplji model je jednostavno bacanje para. Dati 1000 evra za ibanez :udri:

Svaki ibanez skuplji od 500 evra ima svog ekvivalenta po ceni samo druge marke koji je mnogo bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do skora sam imao Ibanez Soundgear 500 BKLE, a sad sam uzeo Fender jazz bass, i mogu ti reci da je u zvuku velika razlika na stetu ibaneza. Taj bass prosto nema snagu.

Neko je u ranije na forumu govorio o gustini zvuka, a o cemu je rec sam shvatio tek kad sam promenio gitaru. Prosto je neverovatna razlika u odzivu pojacala (za istu snagu i neuporedivo bolji sound sam smanjio i gain i volume sa 8 na 5 na mom Trace-u)

Da li se kod novih Ibaneza stvar promenila, ne znam, ali za te novce ipak mozes uzeti neku puno bolju spravu.

 

E bio sam na vasoj svirci juce (ja sam onaj koji se derao ZZ Top da svirate na kraju :alkos::cool: ),i stvarno fender koji sad imas (petozicani cini mi se) ima bolji zvuk od ibaneza.

 

Vidimo se na onom bikerskom okupljanju u subotu sviramo i mi.

 

 

 

Inace kad vec spominjemo ibaneze,kad sam kupovao gitaru probao sam i jednog petozicanog ibaneza koji je bio skuplji od Arie koju sam uzeo,a mogu reci da mi je zvuk kod Arie bolji,jest da ibanez ima dobar,brzi vrat,ali mi ne odgovara razmak izmedju zica,ipak sam navikao na razmak kao kod cetvorozicanog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhahah.

Jbt, slatko sam se nasmejo kad sam procitao ono, "Sajneka". :)

Covek se bre zove Shanjika. Odnosno, to mu je nadimak. Mislim, mozda postoji i neki Sajneka, ali nikad nisam cuo za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste SUKOP i ne kosta toliko mnogo.. oko 2000EUR na spram Kent Smitha ili Alembica kojima je otprilike pocetna cena cirka 3.500$.... a stvarno ne znam koji je razlg za tolke cifre... hi end gitara.. dakle top model nad top modelima u proizvodnji ne prelaze pa da kazemo 1500$ sve odtalo ide na BRAND.. jbg.. al tako je..

 

 

jel bio neko na Stanley Clarke... ja jos ne mogu da se oporavim.. posle koncerta mi se malo slosilo.. jbg.. covek je stvarno vrh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate... Bio sam na Clarku i to u prvom redu. Svirka je bila zakon. Steta sto nije mogao da svira duze. Joj a ja mamuran, a bass me cepa po stomaku. Umalo se nisam tamo ispovracao. Ekipa je do jaja - Da se covek zacudi sta 4 lika mogu da urade. Sto kaze StRatO - svirka je bila vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel bio neko na Stanley Clarke... ja jos ne mogu da se oporavim.. posle koncerta mi se malo slosilo.. jbg.. covek je stvarno vrh..

 

Jedva smo se vratili u normalu....

Al kad smo posle koncerta poceli da ga pljujemo... :mhihi:

Cudno nam neka stolica nije sletela na glavu! :lol:

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste SUKOP i ne kosta toliko mnogo.. oko 2000EUR na spram Kent Smitha ili Alembica kojima je otprilike pocetna cena cirka 3.500$.... a stvarno ne znam koji je razlg za tolke cifre... hi end gitara.. dakle top model nad top modelima u proizvodnji ne prelaze pa da kazemo 1500$ sve odtalo ide na BRAND.. jbg.. al tako je..

jel bio neko na Stanley Clarke... ja jos ne mogu da se oporavim.. posle koncerta mi se malo slosilo.. jbg.. covek je stvarno vrh..

Evo da odgovorim na obe stvari.Prvo brate sto bi koji kurac kupovao bass od 2.000 i vishe evra kada kod nas mozesh da dobijesh za 1300-1500 evra surov custom made 6-zichani bass pravljen prema tvojim potrebama? Evo meni je Vucko(lik koji svira u Eyesburn-u i X Centru) napravio 6-zichani fretless koji ima specifikacije da padnesh na dupe( 2 humbucker EMG magneta,telo i vrat su od rebraste kruske stare preko 250 godina,kobilica Wilckinson,custom made konjic i tako dalje...).Ovakav bass sa ovim stvarima mi be izashao kod Ken Smith-a ili Alembic-a ili vec nekog slicnog vishe od 5.000 evra a ovako me je izashao vishestruko manje i josh je pravljen prema mojim shakama i potrebama.Te velike kompanije ti u pola svoje cene naplate svoje ime a u drugoj polovini gitaru.

Sto se tiche Clarka sta reci...Imam od doticnog gospodina sve albume i njegov sam poprilicni fan i osecao sam se ko kreten kada sam sam urlikao melodije iz pesama dok ih je svirao,ali nema veze :rockdevil: !Inache odusevljen sam repertoarom jer je bio znachajno drugachiji nego obicno na njegovim svirkama.Takodje me je odushevio sto je uglavnom svirao na elektricnom bassu (jer sam to i hteo najvishe da chujem) posto je prethodnih godina na koncertima uglavnom svirao skoro samo kontrabas.U svakom sluchaju opak koncert! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubnjar je jebao majke na Clark-u! Još se mi zajebavamo da svira kao metalac tokom svirke, kad posle pogledam biografiju ispadne svirao je sa Suicidal tendencies :muzicar:

Nikola obično namesti bolji zvuk ovo na svirci mi je bilo 'nako malo... Bas bubanj je bio preterano nadrkan, mislio sam da ću dobiti srčani udar, a doboša nigde, malo neizbalansirano. Clark je naravno bio sjajan. Šteta što je bio skraćeni sastav benda, nisu došli u full varijanti, ali realno za te pare... Skoro pa džaba ulaz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da odgovorim na obe stvari.Prvo brate sto bi koji kurac kupovao bass od 2.000 i vishe evra kada kod nas mozesh da dobijesh za 1300-1500 evra surov custom made 6-zichani bass pravljen prema tvojim potrebama? Evo meni je Vucko(lik koji svira u Eyesburn-u i X Centru) napravio 6-zichani fretless koji ima specifikacije da padnesh na dupe( 2 humbucker EMG magneta,telo i vrat su od rebraste kruske stare preko 250 godina,kobilica Wilckinson,custom made konjic i tako dalje...).Ovakav bass sa ovim stvarima mi be izashao kod Ken Smith-a ili Alembic-a ili vec nekog slicnog vishe od 5.000 evra a ovako me je izashao vishestruko manje i josh je pravljen prema mojim shakama i potrebama.Te velike kompanije ti u pola svoje cene naplate svoje ime a u drugoj polovini gitaru.

 

 

good for you...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golube pazi postoje po meni samo 2jca koja dobro prave basseve u ovoj zemlji a to su Vucko i Goran sa Zemuna. Ostali naprave sve preko one stvari bass. Naravno postoje sigurno jos neki koji prave odlicno samo nisu poznati siroj masi(njih je veoma malo, najverovatnije manje od 10). U svakom slucaju hteo sam da kazem da su ljudi skepticni po tom pitanju. Treba da se uvere sami da cuju i probaju te basseve koje ova dvojca prave.

Naravno nasi bassevi nas ne cine koliko nase znanje muzike pa cak i tehnike. Jel tako Strato? X)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesul ta dvojica oni wood guerilla likovi?

Vucko je Wood Guerilla a ovaj drugi lik nemam pojma ko je.Inache sto se slika tiche posto me moje tehnicko umece ogranichava da stavim slike direktno ovde na topic svi koji hoce da mi vide bass mogu da nadju wood guerrila na my space-u i tu pod pics ima moja slichica sa mojim novim mezimcem pa ako vas ne mrzi check it out!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...