Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Moze li mi neko preporuciti neke dobre zice za Fender jazz bass Am Dlx V koje bi mogao naci u Vojvodini?

 

Koje ćeš žice koristiti najviše zavisi od tvog stila sviranja, i prohteva po pitanju zvuka.

Imaš onu temu o žicama. U ponekom postu imaš i argumentovano mišljenje nekih ljudi, pa ti to može biti neki guideline.

 

Vojvodina?

Ako si iz okoline NS, KI ili SU, (taj deo poznajem) onda ti jedino mogu izjaviti saučešće, jer tu zaista dobrih žica nema.

Sumnjam da ćeš i drugde naći.

Pogotovo, što se radi o petožičanom kompletu, ako sam dobro shvatio...

 

Moj savet ti je da ako možeš izbegavaš one proizvođače koji prave i instrumente, kao što su Fender, Gibson, Yamaha...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ćeš žice koristiti najviše zavisi od tvog stila sviranja, i prohteva po pitanju zvuka.

Imaš onu temu o žicama. U ponekom postu imaš i argumentovano mišljenje nekih ljudi, pa ti to može biti neki guideline.

 

Vojvodina?

Ako si iz okoline NS, KI ili SU, (taj deo poznajem) onda ti jedino mogu izjaviti saučešće, jer tu zaista dobrih žica nema.

Sumnjam da ćeš i drugde naći.

Pogotovo, što se radi o petožičanom kompletu, ako sam dobro shvatio...

 

Moj savet ti je da ako možeš izbegavaš one proizvođače koji prave i instrumente, kao što su Fender, Gibson, Yamaha...

 

:pivopije:

 

Meni u principu treba nesto za Blues i Rock `70. Do sada sam svirao Ibaneza SR500 sa Labella Deep talkin` bass(55-75-90-110 nesto brutalno!!) i HRS (45-65-85-105), i ne bi menjao firmu ni na Fenderu (naravno petozicani),ali ih u Subotici nema. Da li znas da li se tako nesto moze naci u Madjarskoj?

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u principu treba nesto za Blues i Rock `70.

Kao što sam ti već rekao, nije do tipa muzike koju sviraš, već do tvog stila sviranja. Eno ga na primer Steve Harris svira brušene žice koje su zamišljene da budu za Jazz.

Do sada sam svirao Ibaneza SR500 sa Labella Deep talkin` bass(55-75-90-110 nesto brutalno!!) i HRS (45-65-85-105), i ne bi menjao firmu ni na Fenderu (naravno petozicani),ali ih u Subotici nema. Da li znas da li se tako nesto moze naci u Madjarskoj?

 

Ako su ti i 55-110 i 45-105 jednako odgovarale, onda ti, brate mili, nemaš nikakvih problema. Idi u radnju i pazari prvi petožičani komplet, biće ti sve isto kao i do sada. Nema potrebe da žice dovlačiš iz Magyarország.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz okoline NS, KI ili SU, (taj deo poznajem) onda ti jedino mogu izjaviti saučešće, jer tu zaista dobrih žica nema.

Ja sam iz SU,i ima jedna radnja gde ima (bar je bilo zica),Dean Merkley,Rotosound ?, Ernie Ball,ali nije tesko otici do Segedina,u prodavnicu Csermak,tamo ima veliki izbor,tamo sam pre kupio Rotosound

 

 

Pozdrav tomasx,jel sviras u nekom bendu?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva crna Yamaha?Evo sad cu ti reci sta je sve koristio od '95 kolko ja znam:Action 2002,Fender Precision bass,Lakland 55-02 i jos jedan Lakland sa dva MM humbackera i sad je upravo dobio custom handmade fretless.Nisam video taj losiji handmade ali video sam jedan bass koji je stavio pozadi.

Nikakva Yamaha,mozda pre '95 ,stvarno ne znam.

Ali ja pre nisam gotivio taj Lakland jer jebiga nepoznata firma i cuo sam samo na studiskim snimcima, a opet u studio mozes da stavis da bass zvuci kao prdezXD...E onda sam dosao kod Vlade na cas i kad sam video kakva je lakoca svirati i kakav ton izbija iz tog bassa shvatio sam da je taj bass bolji od Fendera i rival MM-u i mozda jedan od mojih buducih ili bar podloga za moj handmade bass...XD

 

Izvinjavam se sto izlacim temu iz podruma, ali koliko ja znam Vladin bas nije 55-02, nego 55-94. Tako mi je rekao drugar iz NS koji je isao kod njega na casove.

 

pozzz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz SU,i ima jedna radnja gde ima (bar je bilo zica),Dean Merkley,Rotosound ?, Ernie Ball,ali nije tesko otici do Segedina,u prodavnicu Csermak,tamo ima veliki izbor,tamo sam pre kupio Rotosound

Pozdrav tomasx,jel sviras u nekom bendu?

 

:pivopije:

 

 

Pozdrav za sve!! Novi sam ovde pa ni ne znam pravila ponasanja (postovanja) pa mi oprostite!

Sviram u Subotici sa bendom Morning Dew. Mada to nije bas stil koji se preferira na ovom forumu, sviramo uglavnom Blues etc.

Kad sam hteo da pazarim gitaru, nasao sam par korisnih saveta ovde pa htedoh da vam se i pridruzim...

Inace nisam bas neka dijabola da ne znam razliku u debljini zica, ono sto mene interesuje je topao ZVUK!!! (ne znam da li sam dobro prosao ali sam kupio Ernie Ball)

POZZZZ

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto mene interesuje je topao ZVUK!!! (ne znam da li sam dobro prosao ali sam kupio Ernie Ball)

 

E sad jebiga, kao da si rekao "Ono što mene interesuje je veliki prtljažnik. Kupio sam FIAT-a. Da li sam se zajebo?"

Kog Fiata? Fiat Panda ili Fiat Ducato?

 

Proizvođač je finesa.

 

Kontam da bi ti za Blues brušene (flatwound) žice bile i previše "tople", pa ti ja preporučujem da uzmeš neki nebrušeni, ali niklovani komplet. Debljina koja tebi odgovara.

Dakle Roundwound, nickelwound, roundwound nickel, ili tako neka kombinacija izraza.

 

Earnie Ball pre ima mekan response (osim kod G i D žica), no mekan zvuk, ali to je već, kažem, finesa. Pretpostavljam da si uzeo čelične...

Ako jesi, daj to nekom metalcu, a neka ti on kupi neki nikal.

 

Ali kad malo bolje razmislim, i to je finesa.

Zvuk je u sviranju. :muzicar:

Auuuuuuuuu, al sad zvučim kao mega old school seronja... :)

 

Cheerz! :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram u Subotici sa bendom Morning Dew. Mada to nije bas stil koji se preferira na ovom forumu, sviramo uglavnom Blues etc.

 

Znam te ,sviras sa Besnim,slusao sam vas par puta u Beer-u, :pivopije:

 

Inace mislim da su za blues,to jest topao tom dobre rotosound swing zice,nickelnickel66.gif ,,nek me Secracon ispravi ako gresim.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da bi ti za Blues brušene (flatwound) žice bile i previše "tople", pa ti ja preporučujem da uzmeš neki nebrušeni, ali niklovani komplet. Debljina koja tebi odgovara.

Dakle Roundwound, nickelwound, roundwound nickel, ili tako neka kombinacija izraza.

 

E, vidis to je ono sto mi je trebalo da znam,samo je problem sto sam ti ja prilicno nesposoban za postavljanje pravih pitanja, mislio sam da je dovoljno reci koje zice su mi odgovarale.

 

A kupio sam Ernie Ball Regular slinky bass 5 roundwound mod.2836 (45-65-80-100-130) a materijal ne pise, mozda ima veze sa pakovanjem (ovo je zeleno).

 

 

za Hail Metal

 

Rotosound je OK ali ga nema, sve sto ima je za cetvorku, a meni treba petak.

Ako sviras u Orozima, onda smo i svirali zajedno na nekom skupu u Zanatskom

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ tomasx:

 

Te žice koje si uzeo JESU nickel.

Trebalo bi da ti odgovaraju što se zvuka tiče, mada bih opet naglasio da su u pitanju nijanse.

 

Još nešto:

Pre pisanja odgovora označiš sve postove koje želiš da ti budu citirani, i kad klikneš na "add reply" će ti već biti u prozorčiću sa potrebnim tagovima. Na ovaj način možeš i da skontaš neke tagove, eto ja ih nekad kucam ručno. A imaš i QUOTE tag u prozorčiću baš za citate.

 

 

Znam te ,sviras sa Besnim,slusao sam vas par puta u Beer-u, :pivopije:

Ako sviras u Orozima, onda smo i svirali zajedno na nekom skupu u Zanatskom

 

Garant znate i onu relativno mladu ekipu što ponekad sviraju jazz standarde u Beer-u, a inače tamo nešto predaju u toj vašoj školi. To je moja bratija što smo se zajedno školovali po Budimpeštama. Svirali su jednom i Smoke on the Water u swingu, sa sve Nikolom Mijićem on the vocals...

...pišurija!!!

 

Koliko ja znam sad će (valjda ove nadolazeće nedelje) opet biti workshop u Subotici, ovog puta bez mog skromnog doprinosa, ali ako imate volje i vremena, svrnite tamo.

 

...hmmm, a možda i mene znate...

Ako sam u SU, uglavnom sedim u Cobri, i kad se napijem dovoljno bacim i pokoji pikado, jer trezan to nikad nisam igrao, pa ni ne znam. Najbolji sam u stadijumu pred padanje pod sto.

 

Cheerz! :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na nekoj D'Addario kutiji grafikon koji sve lepo objasnjava, ali nazalost ne mogu nikako da skeniram/uslikam.

 

Ide ovako:

 

mellow = flat (chromes)

warm/bright = semi-flat (half rounds)

bright = normal round (nickel wound)

super bright = textured round (proSteels)

 

U zagradi su njihovi nazivi za taj tip zica.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...hmmm, a možda i mene znate...

Ako sam u SU, uglavnom sedim u Cobri, i kad se napijem dovoljno bacim i pokoji pikado, jer trezan to nikad nisam igrao, pa ni ne znam. Najbolji sam u stadijumu pred padanje pod sto.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Cesto sam u Cobri,petkom i subotom,i uvek smaraju pikadosi,lete mi strelicena na sto :rolleyes: ,jel dolazis u SU skoro,jel ce svirati tvoj bend (sorry zaboravio sam kako se zove) u SU?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nastaje u onoj varijanti kada ti kupiš tamo nešto, tražiš povraćaj poreza pri izlasku iz njihove zemlje, i hoćeš da ti ne ocarine kad ulaziš kod nas. Ja tu jedino vidim opciju da ideš sa ortakom iz te zemlje i da se na ničijoj zemlji promenite, da mi daš gitaru da je pri ulasku u Srbiju nosi kao svoju za koju iz nekih razloga nije tražio papir. Naši mu od toga neće praviti problem, jedino je malo zaebato to uraditi neprovidno.

 

Postoji i ta varijanta?

Znaci nas covek kupi nesto tamo, dodje na granicu, i tamo mu povrate novac od poreza. ( jel novac vracaju samo strancima ili i svojim gradjanima kad iznose ?) Predje granicu, da robu strancu da je unese u nasu zemlju, sto on radi bez problema i pitanja.

 

Jel sam dobro razumeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epiphone Thunderbird ima loš balans. Moraš da pridržavaš vrat. Meni bi to bio dovoljan razlog da ga u širokom luku zaobiđem. Zvuk je sasvim korektan.

 

Jedno glupo pitanje,jel isto tako los balans i na Gibson Thunderbird,jer je oblik isti?

 

 

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno glupo pitanje,jel isto tako los balans i na Gibson Thunderbird,jer je oblik isti?

 

Na žalost, nisam siguran da sam probao originalnu varijantu, no sećam se da sam jednom postavio to isto pitanje liku koji svira Gibsonovu verziju i dobio odgovor da je "manje loše".

 

Sve u svemu ne mogu ti dati siguran odgovor.

 

Jao ... kako bih ovo isprozivao ...

 

Salim se :pivopije: ... pa trebao bi ... jer razlika je u valjda u boji, i malo u elektronici, a tezina je ista ...

 

Epiphone košta oko 300, a Gibson oko 1500 dolara.

'Ajmo logičkim putem. Da li razika od 1200 dolara može biti samo do boje i elektronike?

 

Pritom bih još naznačio da i ako se upoređuju varijante u istim bojama, razlika u ceni je i dalje ista.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

STRASHNE KANDZE
objavljuju svoj rad covecanstvu

Bend koji dosao da ponovo izmisli muziku.
Najavangardnija muzicka misao Beograda u poslednjih 76 godina.
Ovaj virtuozni sastav svira i kombinuje
Rock, Industrial, Metal, Rep, Drum en bejz, Pank, Bluz naravno i elemente klasicne muzike.

Da bi ostvarili svoj cilj neophodan je basista - COVEK SA IDEJOM,
koji po mogucstvu svira sve tehnike neobavezno tako dobro...

Ako se osecate adekvatnim da se uhvatite u kostac sa strasnim kandzama
internet vam je to omogucio i jednostavnim klikom na polje pm ovog juzera
mozete promeniti svet


MI IMAMO KONCEPT - TREBA NAM COVEK SA IDEJOM

Uzdravlje



Iskreno vase STRASHNE KANDZE



Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam juce na Ibanezovom sajtu i video sam ovo Limited Edition Soundgear bassevi....

 

Predivno izgledaju nadam se da tako i zvuce... A nisu cak ni mnogo skupi (na music123.com valjda cetvorozicani kosta 1200 dolara) s obzirom da danas sve njihove baseve (ukljucujuci i "Prestige" modele) prave u Koreji, a ovi se prave u Japanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...