Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

E Golube sredicu ja to slikanje imam i opciju da prebacim na komp ;)

Goran je kolko ja znam samo majstor hand made basseva i gitara. Kojim ljudima je pravio nije od nekgo znacaj ali zato sta im je napravio....lik ti do detalja isprica o svakom drvetu,laku,magnetu do najsitnijih stvar srafova,pickguarda... jednom recju veoma je posvecen u pravljenju.

Anarki koliko ja znam obojca prave. GOran ce ti cak dati pun uvid u ono sto ces da uradis i kako sve to moze da ispadne iz svih aspekata. Najverovatnije i Vucko to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno nasi bassevi nas ne cine koliko nase znanje muzike pa cak i tehnike. Jel tako Strato? X)

 

 

tako je.. zato sedi i vezbaj.. trebace ti ako budes hteo da se bavis sviranjem...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garant znate i onu relativno mladu ekipu što ponekad sviraju jazz standarde u Beer-u, a inače tamo nešto predaju u toj vašoj školi. To je moja bratija što smo se zajedno školovali po Budimpeštama.

 

Naravno! Sad se ta ekipa zove Big Mama.

Slusao sam ih na moto-susretu gde smo i mi dali mali doprinos opstoj buci....

Njihova dobra svirka je bila unakazena (kao i ostale..) nesposobnoscu tonaca koji su cak uspeli i da im iskljuce STRUJU!!! (ljudi se kunu da su imali bolji zvuk dok su radila samo binska pojacala bez main razglasa)

Lud provod

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, nesto razmisljam... Posto u BG-u nema Badass II, otvoren sam i ka drugim markama. Prvenstveno Gotoh-u . Da li mozda kod nas imaju negde Gotoh kobilice, ili neke druge koja su masivnija zamena za Fender (tojest Skvajer)? Fala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas gitara na prodaju!

Washburn B-30

('89. god., uvezena iz Amerike)

Force ABT

signature series

 

cena: fixna 500 evra

ukljucuje: kofer, straplok, stalak

 

063/8-179-711

 

RotationofSlika005-2.jpg

RotationofSlika012.jpg

RotationofSlika013.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je imao neko od vas iskustva sa Seymour Duncan Basslines magnetima i pretpojacailma ? Sta mislite o njima? Da li su Bartolini ili EMG bolji izbor? Da li je su bolji izbor pasivni ili aktivni? Znam da se na ovoj temi vec diskutovalo o aktivnim vs pasivnim magnetima, i da je tu neko spominjao (valjda Secracon ili Nurg) da na zvuk Bartolinia drvo ne utice mnogo... Da li je tako i sa Seymour Duncan magnetima?

 

Necu da ih uzimam (barem ne u skorije vreme), ali sam radoznao a i zamrla nam je tema malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko od vas narucivao zice preko neta? Koliko iznosi postarina za takav mali paket i da li stize na kucnu adresu ili mora i za tao da se placa neka carina? Narucio bih Rotosound Billy Shehan komplet sa nekog nemackog sajta (thomann.de ili music-town.de) ako ne mogu da ih uzmem u Maricu i/ili mi mnogo traze za njih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je imao neko od vas iskustva sa Seymour Duncan Basslines magnetima i pretpojacailma ? Sta mislite o njima? Da li su Bartolini ili EMG bolji izbor? Da li je su bolji izbor pasivni ili aktivni? Znam da se na ovoj temi vec diskutovalo o aktivnim vs pasivnim magnetima, i da je tu neko spominjao (valjda Secracon ili Nurg) da na zvuk Bartolinia drvo ne utice mnogo... Da li je tako i sa Seymour Duncan magnetima?

 

Necu da ih uzimam (barem ne u skorije vreme), ali sam radoznao a i zamrla nam je tema malo :D

 

stavi emg i nema da ti bude zao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako. Ja sam nabudzio Squiera sa EMG p magnetima, i razlika je vise nego vidljiva. Bas mi ima sada onaj pravi aktivni precision zvuk, i stvarno se vidi koliko od tona izvlaci EMG. E sad, to su aktivci. Duncan je klasik, i po mom misljenju ako uzimas aktivne, uzimaj EMG, jer su keva. Ako uzimas pasivne, uzimaj Seymor Duncan ili DiMarzio. Sto se tice Bartolinia, oni su super (ima ih ortak na basu bas sam imo prilike da cujem), ali ovde ih nema u prodaji (barem ne koliko ja znam).

 

Da li je tako i sa Seymour Duncan magnetima?

 

Generalno, sto je aktivni magnet bolji, on manje izvlaci iz drveta. Ali ipak ima veze da li stavljas na dobro drvo ili dasku od WC solje. Jbg, moras sam da izvalish, da li ti aktivni odgovaraju vise od pasivnih magneta. Po meni je racunica jednostavna.

 

Aktivni = EMG (Iz mog iskustva toplo preporucujem)

Pasivni = Seymor Duncan

 

Rock on.

Edited by Malisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor Wooten svira na EMG magnetima PJ konfiguracija....

 

mada se meni ne svidja emg... nekako ima sterilan zvuk...

 

Sto se tice Seymour Duncan... ne bi se slozio da aktivni su losiji/ili sta vec od EMGa jer je on, mozda jedan od prvih, konstruisao aktivni magnet... eto recimo u saradnji sa Music Man-om razvili onaj cuveni siroki magnet sa alkicama... jelte otvoreni soupbar....

 

tako da jedan i drugi a i treci.. i ostali.. i aktivni i pasivni... svi su oni ok.. samo je stvar ukusa...

 

ja bi mozda pre probao Seymour Duncan.... i aktivni i pasivni.. a inace preporuka... odes kod cobia u music trade i on ce ti preporuciti najbolji izbor iako prodaje Seymour Duncan.... jer covek je stvarno cuo dosta i proslo mu kroz ruke dosta i basseva i raznih konfiguracija..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisam ni mislio da je aktivni Duncan bolji do EMG-a (ili obrnuto). Samo kazem ono sto sam zapazio kod mog basa.

Duncan sam probao samo pasivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliko otprilike kosta kobilica za 4-ozicani bas.Radi se o nekoj kopij jazz bassa. Neka jeftinija varijanta je u opticaju. Takodje me zanima i magnet za jazz bass istih karakteristika(cheap and simple) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji su di marzio i mec magneti

 

Di Marzio razumem ali sto bre MEC? :confused: :confused: Sto su u Warwick basevima? Jel znas da ogroman broj ljudi (u inostranstvu ne ovde) prvu stvar koju uradi kad kupi Warwick zameni magnete i/ili pretpojacalo, najcesce sa Duncan ili Bartolini (eventualno EMG). Svi koji su to uradili mi kazu da im je gitara maltene dobila krila, i da je greota sto stavljaju tako losu elektroniku i magnete (posebno elektroniku) u onako kvalitetne gitare....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da je greota sto stavljaju tako losu elektroniku i magnete (posebno elektroniku) u onako kvalitetne gitare....

 

kvalitetne gitare!? :) :) :) :) :) :)

 

ko kaze da su kvalitetne.. :) :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad bas...

 

Nekom mogu da se svidjaju ili ne svidjaju izgled/zvuk/cena Warwick instrumenata, ali mislim da je cisto preterivanje kad neko kaze da to nisu kvalitetno izradjene gitare. Oni su do 1993 (ili tako nesto), sve radili rucno, tek su tad kupili prve vece CNC masine. A cak i sad se mnogo vise pazi na kvalitet i obradu drveta i sastavljanje. nego na primer Fender... Koga interesuju detalji moze na njihovom sajtu da nadje detalje oko proizvodnje i moze da pogleda neke gitare koje su oni pravili u Custom Shopu.

 

Made In Germany > Made In USA :):evotigana::rockdevil:

Edited by FILIP St.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajaaaaoooj..... :) :) :) :) :) :) >>You have posted a message with more emoticons that this board allows. Please reduce the number of emoticons you've added to the message<<

 

a jel pise i na tom sajtu da su mozda od ZLATA... mozda ako pise mozda ces i ti ovde nama napisati.. :) :) :) :) :) :)

 

samo me jos interesuje da li su mozda napisali da su se sporili sa SPECTORom.. posto su od njih preuzeli da ne kazem maznuli dizajn.. i ostalo... hehe

 

ma ja se malo zajebavam fini su to basevi samo ne toliko koliko ih hvalis... nemoj da si toliko naivan.. meni konkretno se ne svidja niti zvuk (previse je nekako sint.. napucan nekim vestackim, sint treblom i basom) niti konstrukcija.. al voleo bih da probam INFINITY pa da dam koji komentar... posto me ostalo neinteresira..

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):)

 

Naravno da necu...

 

Nisam ja to uvrteo sebi u glavu samo zato sto to pise na njihovom sajtu.. :D

:D

 

BTW. Warwick je spor sa Spectorom dobio, a dizajn nisu maznuli, posteno su platili Steinbergu, (valjda se tako zove), coveku koji je dizajnirao taj dizajn, da bi mogli i oni da ga koriste....

 

P.S. Volim da mislim da nisam naivan, ali cinjenica je da mi se u principu svidja zvuk ,izgled, i kvalitet izrade koji Warwick ima... A na sajtu sam nasao samo potvrdu onoga sto sam cuo od mnogo iskusnijih ljudi od mene, koji su probali mnogo vise od mene, i koji se i razumeju u tehnologiju izrade gitara (npr. Nurg)...

 

P.P.S. Ko sumnja u kvalitet, ima valjda u septembru meseca otvoreni dan u njihovoj fabrici povodom 25 godina firme, pa neka ode sam da se uveri :):D

 

Aj' leba ti kako sam zacas postao spokeperson Warwicka na ovom forumu :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva sa Warwickom su uvek kretala od prvobitnog oduševljenja, posle čega bih po pravilu dolazio do zaključka da je zvuk ipak suviše bezličan (imam osećaj da ne postoji neka posebna crta koja bi ga činila jedinstvenim i posebnim) i čini mi se nedovoljno konkretan za te pare. Jednostavno "samo" veoma korektan zvuk i ništa više.

A onda bih se svaki put kad bih ga čuo u slici ili u studiju opet oduševio i shvatio koliko je to zapravo dobar instrument.

 

Imam Fendera iz '62, i tonci se uvek oduševe tim instrumentom. Zvuk je veoma zahvalan. Prolazi kroz miks i bez posebnih studijskih akrobacija, i uvek ostaje onaj njegov karakter. Ljudi uglavnom i pitaju kad čuju snimke "Jel' to Precision neki a?"

 

Kod Warwicka nedostaje ovaj poslednji momenat. Ljudi vas na osnovu snimaka neće pitati "Jel' to Warwick?", možda će čak pomisliti da je neki drugi instrument, no svako će reći da je zvuk do jaja.

Gledam, Finci skontali da Warwick FNA serija daje u studiju veoma slične rezultate kao Music Man Stingray, a jeftiniji je, pa su počeli masovno da ga koriste. Primera koliko hoćeš.

Ja sam na nekoliko live nastupa svirao FNA model, i zaista jeste veoma dobra gitara.

 

Evo još jedne priče:

Nedavno su neki moji pajtosi snimali album, i imali su dosta vremena na raspolaganju (prednosti toga kada neki član radi u studiju... :D ) pa su se drndali sa nekoliko basseva, i to (sve su orđinal primerci, ništa Kina i daleki istok):

-Fender Precision

-Music Man Stingray

-Warwick Fortress II sa EMG magnetima.

 

Na moje veliko iznenađenje Warwick se pokazao kao najbolji u miksu.

Okej, Preca je ispao zbog toga što je bio previše vintage i "Fender Precision"-ast zvuk (gle čuda)...

Sve u svemu, zapanjilo me kad sam čuo da je MM ispao a W ostao...

Možda ne bi bilo na odmet napomenuti da se radilo o čistom metalu, gde je primarni akcenat na zvuku gitare, a ne na basu, te da je bilo bitno samo da bas ostane prisutan, razgovetan i razumljiv i nakon što se smanji na "Jason Newsted" nivo u miksu da bi gitarama ostavili mesta.

 

Eto, to je neka moja priča.

 

E, da! Još nešto važno, što možda neki ne znaju:

Warwick ROCK BASS serija se pravi na dalekom istoku, zajedno sa ostalim gitarama te kalse (Prva smena-Samick, druga-Warwick, treća Yamaha, itd... :D ) i nipošto je ne treba upoređivati sa made in Germany serijama.

Tak'a im je i cena.

 

Cheerz! :pivopije:

 

edit:

ispravio neke od pravoKUCNIH grešaka :)

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...