Jump to content

Rotting Christ


Guest Hellraiser666

Recommended Posts

na zadnjih par stranica je vas nekolicina napravilo takvu halabuku oko ovog albuma da sam cak i ja u jednom trenutku pomislio da bi nesto od toga moglo biti ali umjesto tradicionalnog blek metala ovaj posrnuli bend nam donosi tradicionalne horove i instrumente. I naravno da sad necete priznati da je album losiji cak i od teogonije sto je, priznajem, nevjerovatan podvig $D

 

temu treba splitovati i ovaj dio od pocetka godine prebaciti na folk / viking / sevdah metal .)

 

i ne dirajte u tako plemenitu zivotinju poput jarca ")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva muzika kaki rotting christ dusko dugusko regtime \m/

 

Sta bre, aj prevedi :haha:

 

 

slazem se da ovaj album nije, ali rotting christ je i dalje pretezno bm bend sto po tebi implicira da je los bend sa dobrim albumom a to je nemoguce.

 

Ne, RC je BM bend koji je prosirio svoj krug delovanja, i to na bolje po meni ;)

 

edit: sad pustih dub-sag-ta-ke u Dangubi :rockdevil:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesme su mnogo ubitačnije na Theogoniji, a i skroz zarazne/pamtljive, kako već. Svaka ima nešto što je izdvaja od druge, a i folk elementi su doprineli, ali ih ima u mnogo manjoj meri, sasvim toliko da pesma bude karakteristična po nečemu, tj. mnogo su bolje usklađeni. Tako da ovde toga ima previše, za nečiji ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da komentarisem ponaosob sve sto ste srali, uglavnom:

 

1) Ja ne znam koliko lud je uopste neko trebao da bude pa da ocekuje da RC danas izda tipican black metal album. :da: Znalo se da ce da eksperimentisu do mile volje, kao i do sada. :da:

 

2) Teheran??? Ne znam, proucavao sam arapske skale u muzici bas dosta i ovde ne cuh nijednu. A sa druge strane, "Enuma Elish" je bila "Teheran all the way" pa vas ne cujem da nesto serete o njoj. :da:

 

3) Jos onomad ja rekoh da ne ocekujete hitove kao na "Theogoniji", toga ovde nema niti se to i htelo, krajnje ocigledno. :da:

 

4) Kontam nesto, mogu zamisliti kako je Sakis ovo uopste iskomponovao - ono, sednes kod kuce sa gitarom i klavijaturama i krenes da pises linije za one napeve,diple, cuda... Uzas. :haha:

 

5) Sve sam uvereniji da ja ne bih preziveo live izvodjenje "Santa Muerte", poginuo bih. :haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene na prvoj liniji fronta odbrane :rockdevil:

 

Da se nadovezem na milog mi bradonju, ko je ocekivao BM? Na kraju krajeva, kao da je RC tokom cele karijere bio BM, mozda imaju 3 izdanja koja su skroz u tom stilu. Pogledajte samo Dead Poem, pa to je meni blize Moonspellu. Ili pesma King of the stellar war... Pravo bogatstvo ovog benda je sto je uvek radio sta je hteo. Sto meni kao slusaocu ciji su omiljeni bendovi uvek stvarali nove svetove (King Diamond, Emperor...) a ne povinovali se granicama, veoma odgovara.

 

Dalje, nastavicu nadovezivanje na Talvija - pogledajte samo to kompozitorsko bogatstvo! Uzmite pocetak naslovne pesme, samo gitare imaju razaracki rif, a kad se tu jos uklope i one napevke maestralno, dobija se orgazam. Sta je sve tu uklopljeno u celinu... Ovo je delo jednog zrelog kompozitora.

 

Slazem se da nema ociglednih hitova, ja prosto ne mogu da provalim sta ce se live svirati.

 

A Teheran... meni ovo vise vuce na neki nas folklor, mada sam laik na tom polju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teheran??? Ne znam, proucavao sam arapske skale u muzici bas dosta i ovde ne cuh nijednu. A sa druge strane, "Enuma Elish" je bila "Teheran all the way" pa vas ne cujem da nesto serete o njoj. :da:

Hahaha, ko je srao za Teheran? Mada i da jeste, vaj d fak not. Ja obozavam da cujem kvalitetne orijentalne elemente, to sto su ljudi iskompleksirani pa to odma povezuju sa grand paradom, njihov problem. Idem sad da roknem Melechesh, ako uopste stignem od djavolje krvi.

 

I zaboravih da dodam to, iako ste vec spomenuli - Theogonia je bila hiticnija, al je AELO nekako kompaktniji kao cijelina. A ja sam uvjek naginjao ka takvim radovima, gdje je paznja posvecena svakoj pjesmi, mjesto da album sa par hitova popunjava svakakvim djubretom. Nije to jebeni pop mjuzik. Al stvarno su mogli bolje oni Sakisovi vokali, iako nisu sad nesto ni losi. Al to je mozda jedina zamjerka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni ovde Sakis zvuci k'o i uvek. :D

 

Upravo ovo sto Grob rece, da je "King of a Stellar War" snimljena danas verovatno bi bila proglasena za komercijalno sranje. :haha: Uostalom, ne vidim zasto bi bend koji je izdao prvi album 1989. morao da se povinuje standardima koji su dosli tek kasnije.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ko je srao za Teheran?

 

 

Religious king :mhihi:

 

Al stvarno su mogli bolje oni Sakisovi vokali, iako nisu sad nesto ni losi. Al to je mozda jedina zamjerka...

 

Aj samo mi recite gde su vam loši vokali? Meni se bez zezanja sviđaju, posebno oni vriskovi npr Fire, Death and Fear, baš se vidi da se Saki pustio u studiju.

 

Uostalom, ne vidim zasto bi bend koji je izdao prvi album 1989. morao da se povinuje standardima koji su dosli tek kasnije.

 

:da:

Bend je jedan od kamena temeljaca celokupne scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...