Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Prvo ga dobro preslusaj, pa onda davaj komentare. Album je super!

Barlow je BOG

 

Boljeg pevaca od njega nema, i niko nemoze da kaze da postoji bolje otpevan live nastup od Alive in Athens.

 

Njegovim odlaskom, bend cak iako je zadrzao istu osnovu sa slicnom muzikom bez njegovog pevanja nije ICED EARTH.

 

Album je dobar, ali taj album i grupu koja ga je odsvirala ne mogu svrstati u Iced Earth, vec je jedino mogu karakterisati kao neku novu solidnu grupu koja peva o Americkom stradanju (sto je sa srpske strane gledista krajnje jadno, a opet sa druge strane krajnje pohvalno jer je Shafer pokazao da voli i postuje svoju zemlju i u dobru i u zlu, sto bi trebalo da bude kranje poucno za 90% naseg stanovnistva)

 

 

Ostaje nam samo da se secamo i uzivamo u delima koja je bend Iced Earth ostavio iza sebe - od njihovih najranijih pocetaka do Horror Show-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barlow je BOG

 

Boljeg pevaca od njega nema, i niko nemoze da kaze da postoji bolje otpevan live nastup od Alive in Athens.

 

Njegovim odlaskom, bend cak iako je zadrzao istu osnovu sa slicnom muzikom bez njegovog pevanja nije ICED EARTH.

 

Album je dobar, ali taj album i grupu koja ga je odsvirala ne mogu svrstati u Iced Earth, vec je jedino mogu karakterisati kao neku novu solidnu grupu koja peva o Americkom stradanju (sto je sa srpske strane gledista krajnje jadno, a opet sa druge strane krajnje pohvalno jer je Shafer pokazao da voli i postuje svoju zemlju i u dobru i u zlu, sto bi trebalo da bude kranje poucno za 90% naseg stanovnistva)

 

 

Ostaje nam samo da se secamo i uzivamo u delima koja je bend Iced Earth ostavio iza sebe - od njihovih najranijih pocetaka do Horror Show-a.

Slazem se s tobom da je Barlow vrhunski pjevac, to ne moze niko poreci, i mnogo mi je tesko pao njegov odlazak, ali ne volim kad ljudi kazu da je novi album los, samo zato sto njega nema. Ne, "The Glorious Burden" je sjajan album, i Tim Owens je svoj dio posla odradio perfektno, sto se od pjevaca takvog kalibra moglo ocekivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo se, album je dobar, no htedoh reci da je to po meni jedan totalno novi bend, sa novom tematikom i novim pevacem. Tj, nema mnogo dodirnih tacaka sa starom ideologijom Iced Eartha (osim Shaferovih rifova i tripleta po kojima je daleko poznat)

Drago mi je da ti se album dopada, sto je glvna stvar icon_biggrin.gif

Sto se tice toga da je ovo sada novi bend...pa, nije valjda potrebno pominjati koliko je puta mijenjana postava, tako da ovo sadasnje stanje nije uopste iznenadjujuce. Iced Earth je u stvari sam Jon Schaffer.

Tematika na sljedecem albumu ce se naslanjati na "Something Wicked This Way Comes", i bice prakticno njegov nastavak. Jim Morris koji je imao prilike da se upozna sa planovima Schaffer-a je rekao da nista bolje odavno nije cuo. Eh, ko ce to iscekati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nisam slusao novi album, ali sam cuo da su gitare u pozadini, tj da uopste nisu naglasene kako bi trebalo! meni je iced earth bio omiljen bend jedno vreme, ali me je sada malo smorio! trenutno mi je vrh 1776! instrumental je stvarno keva, a i bend moze da se podici odlicnim obradama! maidene su odsvirali bolje nego i sami maideni, a i black sabbath (pesma) je keva! ma sve je do jaja! sranje sto barlow vise ne peva, jer je covek kralj! ima extremno dobre glasovne sposobnosti, sto cenim maximalno! stvarno je kralj! ma svi su oni do jaja, samo je sranje sto se ne gotive sa di djodjom!

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi I.E se moze svrstati u kategoriju dobar album ali svi znamo ko je bio Matiew Barlow icon_rockdevil.gif i kakav je trag ostavio na nas.....svidja mi se sto ce pokusati da vrate onaj dobri stari I.E. zvuk icon_da.gificon_da.gificon_da.gif...ali opet napominjem I.E. era se zavrsila upravo odlaskom M. Barlow-a!

 

I kako rece Jery-Only niko ne moze da otpeva isto Atinu kako gore pomenuti cilac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad, 'zavrshila se era I.E.' ... nije, i dalje je to Iced Earth zvuk, ali da je Barlow zakon stoji, Iced Earth bez njega nece biti isti, ali nije ni ovo novo za bacanje ... icon_wink.gif Ne znam koji je bolji ... The Dark Saga, Burnt Offerings, Horror Show, Something Wicked ... khm... svi?! icon_biggrin.gif U stvari Tribute To The Gods je onako ... icon_rolleyes.gifbiggrin.gif I ovi gde ne peva Barlow icon_smile.gif ... khm ... ma blah ... Iced Earth rulz! icon_rockdevil.gificon_wink.giforangelistening.gif

Edited by harmony_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Barlow je BOG

 

Boljeg pevaca od njega nema, i niko nemoze da kaze da postoji bolje otpevan live nastup od Alive in Athens.

no.gif

 

 

Tim "Ripper" Owens, who briefly replaced Rob Halford in Judas Priest and upon whom the movie "Rock Star" was loosely based, was at the front of the pack and absolutely stole the show with his uncanny high screaming and his ability to sustain that screaming for quite a long time. He impressed with his performance of the songs "Curse of the Pharoahs" and "Abigail" (both originally sung by Danish screamer King Diamond). He was joined by Jeff Waters from Annihilator for an excellent cover of the Canadian thrash pioneers' "Alison Hell."

 

A da cisto da dodam, live meltdown iz 98 od priest-a je 5 puta bolje odpevan. Da se razumemo barlow je dobar, ali nie bolji od ripper-a. Oni su otprilike na istom. Samo sto ripper ima bolji vrisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da cisto da dodam, live meltdown iz 98 od priest-a je 5 puta bolje odpevan. Da se razumemo barlow je dobar, ali nie bolji od ripper-a. Oni su otprilike na istom. Samo sto ripper ima bolji vrisak.

Samo shto se Barlow najbolje uklapa u Iced Earth, ostale ne bi trebalo porediti sa njim, bar kada je IE u pitanju! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad cu da se prose****...

 

ICED EARTH mi je omiljeni bend...

 

Da se prikljucim razgovoru...

 

Barlow je bio veoma vazan za IE, kao i Shaffer...

Ima veoma unikatan glas (visoki glasovi, duboki, emoticni, gnevni i bla bla bla)...

 

Ripper je tehnicki bolje potkovan od Barlowa, ali ja licno vise volim Barlowa...

 

Mislim da "The Glorious Burden" jednostavno ne bi dobro zvucao da ga je otpevao Barlow...

 

Ripper nije dokazao sve svoje talente u JP (imao je samo dva albuma, dok je Barlow imao 5+ live nastupe (izmedju ostalog Athens)... (inace Barlow peva na Burdenu u pesmama "When The Eagle Cries" i "High Water Mark (lik Longstreet)" kao back vokal)

 

Zasto je Barlow napustio IE je glupost, ali sta ces...

 

On je jednostavno bio ikona IE...

 

Shaffer-a smatram za virtuoza... Oko 90% pesama je sve sam napisao ukljucujuci i ep "Dante's Inferno", a ko kaze da je ovo losa stvar, svaka mu cast...

 

Od IE pevaca je dobar i John Greely (Night Of The Stormrider)...

 

Uzivo su mamojebaci (nisam ih gledao licno, moja devojka ih je gledala), kazu da oduvaju pozornicu...

 

Od pesama su mi sve dobre, osim one pomalo gey pesme "Melancholy (holy martyr)" koja me podseca na spansku seriju...

 

Pesma nije losa, ali svi koji "znaju za IE odmah sude bend po ovoj komerijalnoj pesmi...

 

Zasto toliko volim IE?

 

Kao prvo prva dva albuma su perfektni...

 

Burnt Offering isto tako...

 

The Dark Saga - album se radi o Spawn-u, mom omiljenom strip liku (posle Dilana Doga, da se razumemo)

 

Something Wicked ... odlican

 

Horror Show - isto tako se lozim na Horore, pa je ovo za mene pun pogodak, i ako je losiji od prethodnih albuma...

 

Trubute to the Gods - neke pesme zvuce bolje od originala...

"Number of the Beast" i "Hallowed be thy name" je perfektno odradjen

 

"The Glorious Burden" - skoro da nema veze sa prethodnim IE albumima, ali jbg, sto ga vise slusam to mi je bolji...

 

Mrzi me vise da pisem... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Edited by <Ph@NtoMinTHeMirRoR>

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad cu da se prose****...

 

Ajde... icon_biggrin.gif

 

ICED EARTH mi je omiljeni bend...

 

Pametno... icon_wink.gif Meni drugi po redu! mhihi.gif

 

Da se prikljucim razgovoru...

 

Slobodno... icon_smile.gif

 

Barlow je bio veoma vazan za IE, kao i Shaffer...

Ima veoma unikatan glas (visoki glasovi, duboki, emoticni, gnevni i bla bla bla)...

 

Shto se mene tiche, njih dvojica i jesu Iced Earth, ostali su manje bitni... hehe, dobro sad... :]

 

Ripper je tehnicki bolje potkovan od Barlowa, ali ja licno vise volim Barlowa...

 

Mozhda sam navikla na Barlowa, ali lichno mi se Ripper uopshte ne uklapa u Iced Earth, koliko god dobro pevao... icon_rolleyes.gif

 

Mislim da "The Glorious Burden" jednostavno ne bi dobro zvucao da ga je otpevao Barlow...

 

To ne mozhesh da znash, s obzirom da nisi chuo Barlowa kako peva The Glorious... :]

 

Ripper nije dokazao sve svoje talente u JP (imao je samo dva albuma, dok je Barlow imao 5+ live nastupe (izmedju ostalog Athens)...

 

Shto nije toliko bitno za Iced Earth! icon_wink.gif

 

(inace Barlow peva na Burdenu u pesmama "When The Eagle Cries" i "High Water Mark (lik Longstreet)" kao back vokal)

 

Je l?! ph34r.gif Mora da zato The Glorious Burden nije potpuno losh, :] po meni naravno! wallbash.gif

 

Zasto je Barlow napustio IE je glupost, ali sta ces...

 

Jbg, shteta...

 

On je jednostavno bio ikona IE...

 

I dalje vazhi za jednu, bar kod mene! :]

 

Shaffer-a smatram za virtuoza... Oko 90% pesama je sve sam napisao ukljucujuci i ep "Dante's Inferno", a ko kaze da je ovo losa stvar, svaka mu cast...

 

Mislim da nema choveka koji bi rekao da je Dante's Inferno losha stvar, to je nemoguce! icon_rockdevil.gif

 

Uzivo su mamojebaci (nisam ih gledao licno, moja devojka ih je gledala), kazu da oduvaju pozornicu...

 

Aaaaaa, u to ne sumnjam!!!! musik19.gif

 

Od pesama su mi sve dobre, osim one pomalo gey pesme "Melancholy (holy martyr)" koja me podseca na spansku seriju...

 

Melancholy je josh i dobra, samo previshe forisirana, dok je Dracula pukeface.gif :]

 

Pesma nije losa, ali svi koji "znaju za IE odmah sude bend po ovoj komerijalnoj pesmi...

 

Shta fali komercijali?! mhihi.gif Ti kao fan Iced Eartha se necesh odmah hvatati za Melancholy, vec za neku drugu pesmu... :]

 

Zasto toliko volim IE?

 

Jer su (skoro) najbolji?! ph34r.gif :]]

 

Kao prvo prva dva albuma su perfektni...

 

Sve to bolje zvuchi na Days of Purgatory! zuba.gif

 

Burnt Offering isto tako...

 

Slazhem se! :]

 

The Dark Saga - album se radi o Spawn-u, mom omiljenom strip liku (posle Dilana Doga, da se razumemo)

 

Taj album nema loshu pesmu!!! icon_rockdevil.gif

 

Something Wicked ... odlican

 

Ni ovaj, ma 'ebem li ga, shta god Barlow otpeva nema greshke! musik19.gif

 

Horror Show - isto tako se lozim na Horore, pa je ovo za mene pun pogodak, i ako je losiji od prethodnih albuma...

 

Nije loshiji, samo malo drugachiji, i sa razlikom shto ima jednu pesmu 'vishka'- Draculu! :]]]

 

Trubute to the Gods - neke pesme zvuce bolje od originala...

"Number of the Beast" i "Hallowed be thy name" je perfektno odradjen

 

E ovaj je vec loshiji!

 

"The Glorious Burden" - skoro da nema veze sa prethodnim IE albumima, ali jbg, sto ga vise slusam to mi je bolji...

 

Najveca mu je mana shto ne peva Barlow, tako da ja imam predrasude prema ovom albumu, iliti skoro da mi se ni ne svidja! ph34r.gif Dodushe svidja mi se The Reckoning, u nekim delovima me podseca na Slave To The Dark! Hm... :]

 

Mrzi me vise da pisem...

 

Gde cesh vishe! :]]]]

 

pivopije.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@harmony_: Posto vidim da si u toku...

 

Imao sam srece da odslusam "Purgatory" pesme, prvi naziv IE...

 

Pesme su odlicne (bolje od bilo koje pesme IE!), ali nisam imao tu srecu da ih cornem drugarici (disk bio ostecen, jbg)...

 

Sto se tice pesme "Dracula" sa "Horror Show", pesma je malo drugacija, podseca na Blind Guardian, jer ima ponavljanja refrena, sto je za IE ne bash tako cesto...

 

Inace ta pesma je jedna od mojih ikona...

 

"There are far worst thing awaiting man than death"

(ja sam inace poznat kao NS Vampir biggrin.gif )

 

Jedino sto nisam odslusao je "In Jason's Mind" i "Jack" sa "Psychotic Dreams", ali sad posto imam mogucnost da se koristim ADSL konekcijom, samo cekam kad se pojavi neki tip na torentu sa ove dve pesme...

 

Sto se tice starih "Purgatory" pesama...

 

"Plea of Insanity" je preobradjen i ponovljen na "Horror Show" kao "Jeckyll & Hyde", ali ni upola dobro kao kao original...

 

A o "Demons & Wizards"... Eh, sad krece belaj...biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Pesme su fenomenalne na oba albuma...

 

Posto sam ogroman fan (e, necu da kazem kao ameri "I'am your bigest fan : dry.gif ) Iced Earth-a i isto tako obozavam Blind Guardian, tako da je meni ovaj cross pun pogodak...

 

Na "D&W" se takodje ponavljaju pesme iz doba "Purgatory", pesme kao sto su "Tear Down The Walls" koja je inace u P bila "Written on The Walls" (moze se cuti na prvom albumu)...

 

Ps. Nastavak kad bude bilo struje biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da barlow peva pozadinske vokale na te 2 pesme.

 

 

.... Melanholija je pesma o Isusu .... sta je tu komercijalno?

 

Schaffer virtouz? Pa hajde icon_smile.gificon_smile.gif.

 

 

Nije ni meni drag ovaj poslednji album, zbog koncepta, ali ima potencijal. Samo cekam sledeci album.

 

D&W, ja ne volim power. A ni guardian. A ni fantasy tripove.

 

 

 

 

Ja sam primetio da neke pesme lepo opisuju moj zivot ( njihove ). Creators Failure npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pesme "Dracula" sa "Horror Show", pesma je malo drugacija, podseca na Blind Guardian, jer ima ponavljanja refrena, sto je za IE ne bash tako cesto...

 

Lichi na Blind Guardian?! icon_confused.gif Ne slazhem se, ni po chemu ne liche na njih! Nije chesto da se ponavlja refren kod Iced Earth-a?! Khm, ne slazhem se ni sa tim icon_biggrin.gif ... recimo Desert Rain, When The Night Falls i sl. ... meni se chini da se pesma samo od refrena i sastoji! icon_biggrin.gif

 

"There are far worst thing awaiting man than death"

(ja sam inace poznat kao NS Vampir  biggrin.gif )

 

Hahah ... nisam ja rekla da je text losh, super je, ne moram da chitam knjigu, samo prochitam lyrics icon_smile.gif A to shto se ti poistovecujesh sa Draculom, pa ti je ikona, je druga stvar! icon_wink.gif I dalje stojim iza toga da je to najloshija pesma na albumu... icon_cool.gif

 

 

A o "Demons & Wizards"... Eh, sad krece belaj...biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Pesme su fenomenalne na oba albuma...

 

Posto sam ogroman fan (e, necu da kazem kao ameri "I'am your bigest fan : dry.gif ) Iced Earth-a i isto tako obozavam Blind Guardian, tako da je meni ovaj cross pun pogodak...

 

Na "D&W" se takodje ponavljaju pesme iz doba "Purgatory", pesme kao sto su "Tear Down The Walls" koja je inace u P bila "Written on The Walls" (moze se cuti na prvom albumu)...

 

Kada se dva, tako dobra benda, spoje u jedan to ne mozhe biti loshe. Svidja mi se D&W, mada lichno, vishe volim da slusham svaki bend posebno! icon_da.gif

 

D&W, ja ne volim power. A ni guardian. A ni fantasy tripove.

 

Ccc, stidi se, Guardiani su zakon! icon_biggrin.gif Mada ni ja ne volim fantastiku, ali oni su izuzetni! icon_rockdevil.gif

 

Ja sam primetio da neke pesme lepo opisuju moj zivot ( njihove ). Creators Failure npr.

 

"Suffering Trilogy" je takodje slicna meni...

 

Blago vama, pronashli ste se u pesmama... mhihi.gif

 

Ja nisam ni u jednoj, ali ima mnogo 'pametnih' delova u pesmama... npr. Brainwashed...

 

"It seems very odd to

How you sin and feel so free

And all you have to do is say

Forgive Me ... I Believe"

 

... aaaa ... savrshenstvo ...

 

...ili My Own Savior...

 

"Life's A Bitch, Life's A Whore

Nothing Less, Nothing More

There Is Nothing She Would Do For Me

I Will End This Suffering"...

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...