Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

1. Drustvo uopste nije bitno. Ne mora neko da te drzi za rukicu da bi sa njim isao na koncert. Meni uopste nije nikada bilo tesko da resim i odem negde ne trazeci neko specijalno drustvo ako me koncert zanima.

E da, samo da se složim s ovim... Princess, ako sam ja mogla dva puta sama u Beograd, žensko, mlađa od tebe 4-5 godina, onda stvarno ne znam... Osim ako te nije strah ili nešto, u šta ne bih ni smjela posumnjat, al' ima i takvih. :lol::rolleyes:

Dođeš, opustiš se, upoznaš raju i to je to, zagarantovan odličan provod na sljedećem koncertu. ;)

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me strah, no sam nesposoban da se sam organizujem za vizu, prevoz i sve što ide uz to. :bigblue:

 

 

Ako si za to nesposoban, kako ces onda u zivotu mnogo ozbiljnije svari da resavas: posao, karijera, porodica, deca....Uozblji se mladicu, nemas vise 16 godina.

Viza, putovanje i prevoz su zaista sitnice. Ja sam u tvojim godinama, tacnije bila sam mladja od tebe, kada sam sama proputovala celu Juznu Italiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neznam zasto je tolika frka oko svega toga.Kao da je vazno gde ces gledati,vazno je da si gledao/la!Mada sto se tice nas mi smo se pokazali kao publika,a nismo se bas proslavili.1500 ljudi je kukalo za Evergrey nije ih bilo 500,tako i za Destruction i Morbid Angel i mnoge druge certove.Pa nije ni cudo sto nas najveci svetski bendovi obilaze kada mogu da docekaju nasu gostoprimljivost.Lepo je rekla @Shamandalie da se svi vade na gluposti.Ja mogu za sebe da kazem da sam bio na dobrom broju koncerata.U zadnje vreme imam manje vremena ali imao sam srece da se neki koncerti pomere pa cu i njih moci gledati.Bottom line is:ako mislite da gledate ovakve koncerte ovde pocnite dolaziti do tada ces morati ici u Madjrasku,Bugarsku,Italiju,Grcku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A sto ne bi putovao? Jesi li tamo ikada bio? Ti si jedan od one publike koja ne bi otisla ni u Dom Omladine a da stanuje u Nusicevoj. Nabavi gomilu DVDja, pogledaj sta propustas. Eto, sada se vidi ko je ta razmazena beogradska publika.

 

Respect za sve one sto dolaze u BG ili bilo koji drugi grad iz susednih zemalja da bi videli ono sto ih interesuje. Podosta ih je bilo u poslednje vreme. Zaista nema lepseg dozivljaja nego kada putujes negde u inostranstvo na koncert.

 

Odlično rečeno!

 

Meni je oduvek bilo fantastično to što sam išao na koncerte gde god sam stigao po inostranstvu. Mojoj okolini nije baš bilo to jasno, ali nisam ni očekivao da im bude ... ali me čudi kad to čujem od jednom metal fana.

 

Koncerti su idealni prilika da psojiš više stvari odjednom: da putuješ, da vidiš nova mesta, nove ljude, nove običaje; da slušaš bend koji voliš; da osetiš wibe nekog drugog naroda; da vidiš šta to ima preko; konačno, svaki odlazak i svako putovanje otvara čoveku vidike. Barem ja tako mislim.

 

Meni je samo žao što nikada novca dosta, inače bih išao na svaki koncert u radijusu od 1000 km.

 

Lični stav mi je da su putovanja nešto najdragocenije što čovek može sebi da priušti, mnogo vrednije od gomilanja kojekakvih materijalnih dobara po svojoj kući (pričam o stavu ljudi iz svoje okoline povodom odlaska na neki cert preko: "ti si budale, za te pare si mogao da kupiš novu grafičku kartu" i slično ..)

 

to Prince of Darkness:

Što se tiče tog, koliko sam shvatio, osećaja nacionalnog ponosa ili pripadnosti (kad bend kaže "Hello Budapest") ... stvarno nemam šta reći. Meni je uvek bila euforija da to čujem, gde god to bilo.

 

A što se tiče društva ... pa idealna prilika da upoznaš zaista cool ljude je da ideš u inostranstvo na certe, jer tamo idu zaista ok likovi, ljudi koji vole muziku i sve ono o čemu sam pisao ... retko ćeš tamo naći nekoga sa tvojim stavom :)

 

 

A Budimpešta je tako lepa ... eh!

 

e sad reč dve o novom albumu Sonate:

 

prijatno sam iznenađem! I više od toga. Jedino što sam pomislio kad sam video da je izašao bovi album bilo je: "O, ne ... opet". Međutim, ovaj album je stvarno iskorak za njih. Pesme su mnogo pametnije rađene, aranžmani mi se više dopadaju, i konačno je bubnjar sjašio sa one duple pedale (jbt!) - valjda je shvatio da su svi ukavirili da on može da non stop svira 16-tice kroz ceo album.

 

Skinuo sam video "For Teh Sake Of Revenge". Sasvim korektno urađeno .. jedino me iznervirao klavijatiurista koji je polomio svoju instrument ... besan je, nema šta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Progressiver- Pametno receno, svaka ti cast na razmisljanju i stavovima. Kamo srece da je vise ljudi koji misle poput tebe. Putovanja uvek sluze za duhovno bogacenje i svako ko ima priliku, trebalo bi to da iskoristi. Posebno sada kada je sve to dostupnije (ekskurzije, last minut ponude, preko crkve, KUD-a, raznih organizacija...)

 

Meni se poslednji album Sonate toliko svidja, da sam inspirisana njime napravila svoj novi home page na my spaceu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek sve si rekao, ne mosh bolje ! Ja se nadam da cu imati dovoljno kesha, da odem dan ranije pre koncerta, ili ostanem dan kasnije, da mogu josh koji dan da se setkam po gradu. A i ona kafe-poslasticarnica me vecito privlaci ;)

 

Nego novi album je totalno drugaciji, i to je ono sto se meni najvishe dopada, ne ponavljaju sebe, zadnja 3 albuma, svaki se dosta razlikuje od prethodnih, mnogima se ne svidja promena, jer najvishe vole ili su navikli na prva dva, ali strasno cenim to sto ne kopiraju sami sebe, vec idu napred, pa i po cenu da izgube neke fanove. I sto Tony rece, izbacili smo duplu bas, jer su svi ocekivali da je ima u enormnim kolicinama, smucila nam se :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja da sam razmishljao kao ovaj Prince,da chekam stolecjima da mi dodje neki bend,sve i da imam milion evra,ne bih mogao ovde da gledam Panteru,Megadeth u najboljoj postavi,Paradise Lost na vrhuncu karijere,Ozzy-a i Sabbath,Stratovarius dok su josh vredeli kao bend,Nightwish na prvoj turneji kao i gomilu sitnih bendova koji mi znache a koji ovde ne mogu sakupiti 10 ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

JAo choveche kako ce dobro zezanje da bude... sto godina nisam ishao u peshtu na cert i ne mogu da dochekam da o5 odemo...

 

btw, danas ja blejim po gradu i svratim do IPS-a i malo shvrljao po diskovima i vidim For The Sake Of Revenge dvd... momentalno sam puko i nisam mogao da ne qpim.... do jaja je... josh nisam stigao da ga celog pregledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam ga poshteno odgledao... nije losh... bash mi je prijalo da neke stvari vidim uzhivo odsvirane (San Sebastian, Chapter...)... i jebote Tony koji dva puta mashi kad treba da pochne da peva Replicu :) :) :) on stvarno nije normalan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...