Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

hehe, i ja sam hteo da je stavim za ovaj, pa sam je samo postovao posto mi je bilo onemoguceno...

Pa dobro ako vec ne mozemo da je postavimo kao avatar, mozemo da je bacimo u potpis. 'Ajd' sad svi da napravimo Katatonia Cult tako sto cemo staviti ovu slichicu u potpis icon_da.gificon_mrgreen.gif

Ja vec jesam icon_mrgreen.gif

Edited by AzzA

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, DO ima tu neku tako specificnu atmosferu... Jonas zvuci nekako nespretno i naivno, a to je tako tuzno... uvek se najezim kad cujem Cold Ways ili Saw You Drown... poslednji put kad sam ih slusao uzivo sam i zaplakao na Cold Ways icon_cry.gificon_razz.gif

 

In my eyes You're the lie...................................................................................

 

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta nisam???

 

grešiš, silno grešiš.. (za proteste)

 

derbije? nikad!! mrzim fudbal.. igram košarku, idem na košarkaške utakmice. tamo nema suzavca, jebi ga, civilizovani smo.. i ne dolaze seljaci iz provincije u tolikom broju.. biggrin.gif

 

--------

 

da se vratimo na temu..

 

znači, sada je DO na tapetu..

 

šta da kažem...(?) užasno dobar album.. u pravu si za vokale. stvarno deluju nekeko nespretno. ali i genijalno u isto vreme. simplistika

 

rulzz

 

kEwL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krang = elitista (a kenjas za novi PoS, kenjas... samo te gledam icon_evil.gif )

 

Nego, kad smo vec kod te teme, da ispricam moj prvi dodir sa DO koji ce, nepobitno, indicirati i moju glupost. Narucio sam diskove iz NB-a, odmah po izlasku albuma i oni su tada stizali kod moje babe u Stutgart, pa ih je ona prebacivala nekako u KG. No, tada nije morala jer sam isao kod nje u posetu, i kao vec veliki fan Katatonie (i DODSa i BMDa) od svih diskova sam najvise cekao da cujem DO. Onako sam sa aerodrom uleteo na gajbu, ubacio DO... i razocarao se kao nikada do tada! Onaj vox me je potpuno smorio... O, kako sam bio smoren 5 dana zbog toga! Jedan od najmilijih mi bendova se tako prodao! I tada sam se, onako mlad i glup, navukao na druge albume koji su bili u toj porudzbini u nadi da cu preboleti poraz. Cryhavoc i prvi HIM su me izvukli. Proslo je nekih godinu dana (do izlaska Tonight`s Decisiona) dok nisam skontao da sam uskogrudno potcenio remek-delo. Verovatno je takva mjuza bila previse ozbiljna za tinejdzera koji se palio na growl uz onakve melodije. icon_biggrin.gif

 

edit: DO mi je danas odmah iza Vive, iako su neuporedivi.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,hm... Discouraged Ones im je u celom opusu apsolutna pricha za sebe. Rana faza do BMD ima sasvim logican stilski sled, pa i ona od Tonight's Decision do Vive.

I opet, po 5 put ovde da kazem da mi je Discouraged Ones ubedljivo najdrazi Katatonia album. icon_biggrin.gif

Imam jedno sporedno pravilo pri odredjivanju meni najboljih albuma, a verujem da ga uostalom i svi vi imate. Kad mi ceo album stvori toliko jasnu sliku o svom nazivu, znam da se tu radi o remek-delu. Meni najbolji albumi koje sam ikada cuo, Anathema - The Silent Enigma i Cathedral - Forest Of Equilibrium mi upravo stvaraju toliko jasne, gotovo opipljive atmosfere iz tih albuma... A Jonasov nesigurni vokal je onaj najglavniji sastojak sto odslikava Discouraged Ones. Ustvari fuck, ovo zvuci maltane ko pravilo dobro napisanog pismenog zadatka! icon_smile.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i also have a confession to make.

 

secam se da, kad je izasao Discouraged Ones, da su recenzije bile dosta zanimljive, ali niko nije umeo od recenzenata nista konkretno da kaze (pogotovo se secam prilicno zbunjujuce recenzije u NB katalogu).

 

kada sam na leto '98. video omot u radnji u Solunu, nevidjeno me privukao, ali nisam smeo da rizikujem svojih tesko-stecenih 30 maraka (koliko sam samo dorucaka pregladneo za to, samo bog - i mozda Vanja icon_wink.gif znaju - ), i ipak se odlucio da uzmem Empyrium - Songs Of Moors & Misty Fields instead.

 

sledece leto, ulazim u istu radnju da kupim Anathemin Judgement i cujem neku muziku koja svira i toliko me je strefilo jos sa vrata, i ja u fazonu, "jebote, da nije ovo nova Anathema?" i pitam prodavca o cemu se radi, i on mi pokaze isti onaj omot koji sam dobro zapamtio od prethodne godine...

 

uzeh ja tako Judgement i Discouraged Ones u paketu (mislim da je treci disk bio Paradise Belongs To You), i Deadhouse me je odvalio... Taj refren mi i dalje zvoni cesto u glavi, kao onog trenutka kada sam usao u taj cuveni Musicland...

 

sledece odsrafljivanje glave je bilo 4.februara 2000. kada mi je stigao Tonight's Decision... uvod u For My Demons.

"and my life was never the same"

 

pozz

 

ps Discouraged Ones je i meni verov. najdrazi Katatonijin album... ne uzeh valjda za dzabe nick discouraged1 na UM forumu pre par godina... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...