Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Pa ajde sta vam se svidja a sta ne na fotkama?? gde mislite da su greske, sta je moglo biti bolje...i tako.

šta je za tebe fotografija?

šta ona, po tvom mišljenju, predstavlja? običnu kopiju stvarnosti? ili nešto više?

 

mislim da ne postoje greške kod fotografisanja

(ne kod tvog, već uopšte)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je za tebe fotografija?

šta ona, po tvom mišljenju, predstavlja? običnu kopiju stvarnosti? ili nešto više?

 

mislim da ne postoje greške kod fotografisanja

(ne kod tvog, već uopšte)

Greska je subjektivna stvar, bar u ovom slucaju jer ne postujem(o) neka pravila fotografije koja se uce u skoli nego pravimo free-photo.... Dakle pod greskom smatram ono sto bi ti uradila (ne bi uradila) a ja jesam... icon_da.gif

 

A fotografija?? Pa za mene je fotografija, hvatanje trenutka stvarnosti u njegovom najboljem svetlu 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro OK. Zato sam i ostavio link, da biste izneli svoje misljenje icon_da.gif i dali kritike. Pa ajde sta vam se svidja a sta ne na fotkama?? gde mislite da su greske, sta je moglo biti bolje...i tako. Ako vas ne mrzi normalno

Pa pazi ovako...

Na slici Step Up Ser Knight mi se svidja shto je bash statichna i shto se shuma tek nazire i shto izgleda kao da posmatrach tek treba da zakorachi i... Ma, odnecju slike cjaletu one se kao mald przhijo na fotografiju i zna ptrilicno o tome tako da cje on ovo mnogo bolje da odradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

ovo je jedna, na prvi pogled, obična fotografija mog Pančeva icon_da.gif

na njoj se vidi predivno lišće, sjajno parkirani čamci... reka Tamiš... > to je ako se posmatra "običnim okom" icon_mrgreen.gif Ali ako se zađe malo dublje u "problematiku" fotografije, ona može prikazivati mnogo više od pukog okruženja... Fotografija me opušta jer odiše nekom divljinom... Dok je gledam zamišljam kako bi lepo bilo da imam jedan od tih malenih čamčića, i da kad mi padne na pamet, sednem u njega i plovim rekom... i izgubim se u prirodi...

 

Ona nosi u sebi mnogo više...

Heh, to je kao ona fora "Lepota je u oku posmatrača!!!"

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ovako, camci su mogli da budu malo nize na fotki, jer mi ovako deluje maaaalo rascentrirano... Ali to nije nista lose. nego mi ova motka smeta sto viri iz vode icon_smile.gif Pokusaj da je izbacis u Shopu.... A zasto mi se svidja? Pa kompozicija je fenomenalna. Kao pucina. nebo je drvece (lisce), a voda je ova reka/bara/sta je vec biggrin.gif Svidja mi se sto su brodovi prilicno centralno uhvaceni po horizontali. Iako ih je sa leve strane 3 a sa desne 5, jako lepo su uhvaceni. Svaka cast mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska je subjektivna stvar

 

tačno tako.

pa zar nije sve subjektivna stvar?

svaki doživljaj naš???

 

elem,

 

jer ne postujem neka pravila fotografije koja se uce u skoli nego pravim free-photo....

 

odlično.

pravila koja se uče u školi dovode do fotografije koja je NAPEŠTALJKA. A kada je fotografija nameštena (čitaj: lažna) onda ona za mene ne predstavlja "uhvaćen trenutak" - ono što je osnovna svrha fotografije...

 

fotografija je osećanje.

a osećanje se ne uči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego mi ova motka smeta sto viri iz vode icon_smile.gif Pokusaj da je izbacis u Shopu....

neeeee...

ona je srce fotografije!

ne želim da nameštam ovakve vrste fotografije!!

motkica je tu kao DEO momenta.

takav je kakav je. zašto ga kvariti?...

bavim se ja i apstraktnom fotografijom i kojekakvimdrugimfotoeksperimentisanjima, e pa tu onda nameštam i dušu im vadim icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni motka je suvisna... icon_smile.gif na tebi je... Ajde pokusaj da je izbacis samo da vidimo kako ce da izgleda icon_da.gif Mislim da ce biti dobro...

neću bre!

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

evo, kad već ti toliko smeta dozvoljavam ti da je ti ukloniš! igraj se malo u photoshopu ili gde već obrađuješ!

 

kad smo već kod tih programa koji koristiš za obradu fotografije?

koji je najbolji?

 

A sto se tice momenta. Pa uvek ima nesto sto nisi htela da bude tu....zar ne?

 

ne. bar kod fotografije. sve što mi se ne svidi mogu napraviti da mi se svidi! ma fotografija je jedan neverovatan svet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

neću bre!

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

evo, kad već ti toliko smeta dozvoljavam ti da je ti ukloniš! igraj se malo u photoshopu ili gde već obrađuješ!

 

kad smo već kod tih programa koji koristiš za obradu fotografije?

koji je najbolji?

 

 

 

ne. bar kod fotografije. sve što mi se ne svidi mogu napraviti da mi se svidi! ma fotografija je jedan neverovatan svet....

OK, ali mi moras dati fotku u full-size-u icon_da.gif

 

Za obradu koristim samo photoshop, nista vise mi nije potrebno mhihi.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AND?? Zar ne mislis da je bolje ovako?? Izgleda cistije, i motka vise ne tezi da privuce paznju... Sada je slika orijentisana na zadnji deo 233.gif

vešto si je sakrio, nema šta.

ali to sad nije moja fotografija icon_cry.gif sada mi je nekako strana icon_cry.gif

hoću moju motku! bez motke je ... prazna icon_mrgreen.gif

 

pronadji mi onu opciju!!!!!! NEMA JE U PHOTOSHOPU! eto, vidiš, zato hoću neki drugi program! photoshop ima puuuuuuno nedostataka...

Edited by NeSlusamMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji Shop koristis??? Mozda zato nema, a inace nisam ja bas toliki pro pa da znam svaka opcija gde je icon_da.gif Ima je sigurno

adobe photoshop 6.0

 

ti?

 

kad pronađeš opciju javi mi!!!

 

ajde neka ljudi kazu kako im se vise svdja... biggrin.gif OK? meni je bez motke lepse, a ti kako hoces icon_mrgreen.gif

 

neka kažu, ne branim im!

samo vidiš kako im namećeš svoje mišljenje "meni je bez motke lepse"!!! icon_smile.gificon_smile.gif ćuti i pusti ih nek sami odluče! a ne tebe kao autoriteta da slušaju icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

adobe photoshop 6.0

 

ti?

 

kad pronađeš opciju javi mi!!!

 

 

 

neka kažu, ne branim im!

samo vidiš kako im namećeš svoje mišljenje "meni je bez motke lepse"!!! icon_smile.gificon_smile.gif ćuti i pusti ih nek sami odluče! a ne tebe kao autoriteta da slušaju icon_wink.gif

Ja imam 7.0 Shop icon_da.gif Ajd videcu da nadjem opciju, ono, ako me ne bude mrzelo icon_mrgreen.gif

 

A sto se misljenja tice, pa sta cu kad sam dominantan mhihi.gifevotigana.gifpivopije.gificon_rockdevil.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...