Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Guest Imsaeais

Heh, fotografija mi je hobi od nekog 6-og razreda icon_mrgreen.gif neznam da li sam u zivotu ispucao 3 kolor filma icon_mrgreen.gif sve je crno belo, takve slike imaju dushu...

 

Mrzi me da citam sve ovo, sorry icon_biggrin.gif da li neko izradjuje sam sebi slike? Mislim rucno, uz one predivne hemikalije i crvenu lampu icon_mrgreen.gif

 

Meni je danas riknula sijalica na masini icon_cry.gif i upropastio sam sebi roll negativ icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotografija mi je bila prva ljubav i njom sam se bavila dok se nisam skorz profesionalno usmerila na nesto drugo sto mi je bilo kompleksnije i izazovnije od nje a to je rezija icon_smile.gif

Ali fotografija mi je i danas velika ljubav i obozavam da se bavim njom kad god imam vremena icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

motkica je sasvim na mestu. Sasvim dovoljan motiv za donji deo fotke. Bilo bi prazno da je nema i cela donja polovina slike bi mamila da se izbaci. Ja volim smisleno razbijanje simetrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
digitalni? icon_mrtav.gificon_mrtav.gificon_mrtav.gifno.gif

da, da, digitalni.... this is the dawning of the new age....

btw. AGFA vise ne proizvodi bilo kakve filmove, a Kodak ne radi na razvoju amaterskih filmova.

 

uostalom, ne znam na sta se ljudi zale po pitanju digitalnih aparata? Evo za srednje prohtevne izasao Canon-ov 20D za pristojne pare. Za zathevnije ima puno aparata odlicnih karakteristika. Za one koji vole medium format tu su Contax i Kodak digital back sa po 20 - 22mpix. Po pitanju dinamickog raspona film je sustignut, po pitanju rezolucije takodje, a u amaterskim aparatima bice uskoro. Mnogo je jeftinije i lakse za obradu, vidis rezultate odmah. Sve ostalo je kenjaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kodak ne radi na razvoju amaterskih filmova.

 

to ti mislis. mojim radnjama je kodak pokrovitelj u inace smo u kodak express sistemu, pa znam da to nije tako... i prica je drugacija nego sto tvrdis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti mislis. mojim radnjama je kodak pokrovitelj u inace smo u kodak express sistemu, pa znam da to nije tako... i prica je drugacija nego sto tvrdis.

za AGFA-u je 100% provereno i to upravo iz razloga opadanja potraznje i poslovanja u gubicima, a za Kodak sam cuo sinoc na Dizajnzoni www.dizajnzona.com, pa je mozda i greska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

fotografija jedna od mojih opsesija... uglavnom slikam koncerte... mada volim kad napravim efektnu nocnu fotografiju ili neko igranje svetlom... od pre tacno nedelju dana ponosni sam vlasnik jednog canona a520... ne mogu da se nadivim koliko je dobar... naravno EOS mi je san... mozda mi i zapadne jedan sutra na onoj canonovoj nagradnoj igri....

 

a imam i gomilu fotki, tipa landscapeovi, zivotinje, gradovi i sl.... a dosta toga je i zauvek otislo skorasnjim riknjavanjem HDDa.... smrc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest Spirit Crusher

Zar niko nista novo ne slika? icon_cry.gif Drago mi je sto tema ipak nije na djubristu icon_da.gif Volela bih kada bi ljudi ovde vise objavljivali svoje fotke, da podelimo na par kategorija ili jednostavno saljite ono sto smatrate svojim najboljim radovima icon_da.gif Mislim da sam vec ostavljala link ka svojim fotkama http://smg.photobucket.com/albums/v209/Dou...86/Photography/

Slikano je sa vise aparata - Berlin je sa Olympus C4000 Zoom, Slovenia sa Canon S70, a ono ostalo uglavnom Canon a620 icon_da.gif Njime sam ujedno i najvise zadovoljna, pre svega zbog displeja koji je veliki i moze se okretati kako vam padne na pamet, zbog manualnog fokusa, mogucnosti custom timera uz podesavanje broja slika koje ce snimiti (za redom), ugradjenih modova za razlicite tipove prirodnog svetla... ma najbolje sto sam videla za cenu do 400e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne razumem u fotografiju, aparate i slicne tehnikalije, tako da jedino sto mogu da ponudim su fotke gde je uhvacen neki interesantan momenat. pa sad, kvalitet... 0.3mpx, kamera sa mobilnog. wallbash.gif

 

poenta fotke: na licima ljudi i zivotinja sve pise. icon_smile.gif malo simbolika i tako to. icon_smile.gif

 

user posted image

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, fotografija mi je hobi od nekog 6-og razreda icon_mrgreen.gif neznam da li sam u zivotu ispucao 3 kolor filma icon_mrgreen.gif sve je crno belo, takve slike imaju dushu...

obozhavam crno bele fotografije, ali u mom prokletom gradu nema da se kupi crno beli film tako da su mi sve fotografije u boji...njah dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Spirit Crusher

@gavrosaurus: odlicna ideja i sasvim je uspela!! lici na neki digital art biggreens.gif koka kola, right? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...