@azal iz tog KC perioda, meni je omiljena Matte Kudasai (OK, možda ipak Thela Hun Ginjeet) Koncert je sinoć počeo tačno u minut, ali početni entuzijazam svih prisutnih je brzo splasnuo jer Belew nije delovao baš najbolje, na momente je delovao kao da mu je baš teško da odsvira to što treba, nije bilo onog njegovog prepoznatljivog osmeha...čak su mu i tehničari/asistenti par puta izlazili na binu i donosili flaše vode i peškire (delovali su zabrinuto). Onda se izvinjavao što loše svira, ne zna šta mu je...da li je zbog sunca i vrućine (njegove reči, a za dva dana su propustili 40+ stepeni, juče je bilo svega 34-35). Pauza od 20 minuta, koja se pretvorila u 35 min. čak smo pomislili da ovo baš loše izgleda i ko zna da li će uopšte izaći na binu. Na svu sreću, Belew izašao kao preporođen, ponovo izvinjavanje zbog lošeg prvog dela ("please don't post those videos on youtube" 😄) Drugi deo nastupa je kao po mojoj želji, prepuno Discipline pesama. Sad vidim da celu turneju cepaju isti setlist, dobro je što nisam ni gledao šta sviraju pre koncerta, to praktikujem već godinama - da se iznenadim (ako ima sreće pozitivno). Dva video bima na kojima Levina skoro da nismo ni videli, skoncentrisali se na AB i Vaija pa preko 90% vremena, a ja baksuz bio baš ispred Vaija umesto Levina 😏 Danny bio u prvom planu (i verovatno jedini put) na video bimu za vreme solo na Indiscipline. Par puta zumiraju AB dok Vai piči solo (a ovaj ono kulira pored pojačala i gleda kako Vai delje gitaru)....ovo je najveći minus koncerta, kao da je to neko radio ko nema pojma koji bend je u pitanju i šta sviraju. Ako moram dati neki minus neko bude ovo; ne bih da se žalim na lošiji prvi deo koncerta, ipak su to ljudi u godinama pa u neku ruku moramo biti srećni što su uopšte u "voznom stanju". Puno Tool majica u publici, očekivano 🙂 publika matora, opet očekivano ali barem sam se osećao mlađim nego što jesam. Ko makar malo voli KC 80ih, vredi videti i čuti Beat, tu nema dileme. Pozdrav 🍻