Jump to content

Turbonegro


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Euroboy je majka, al ipak je Happy Tom gazda u bendu. Jes' proverio ovo - http://www.annotrhul.com/euroboys/ - fan site njegovog benda The Euroboys. Sasvim drugo lice gospodina Schreinera icon_cool.gif

Da, to je razumljivo, ipak je Euroboy došao znatno kasnije, ali glavni je za njihovo pronalaženje u zvuku... Mislim, dok on nije došao oni su bili opaljen pank-rok bend, on donosi rifove (neko spomenuo Prince of the Rodeo'?) i, koliko vidimo na 'Scandinavian Leather', prefinjenost kombinovanja retro/pop melodičnih uticaja u njihov zvuk...

 

Za Euroboys sam čuo, ali nisam slušao... icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja kupila Scandinavian Leather digipak ograničeno izdanje u kožnom povezu sa bonus DVD diskom.

Volim sebe više nego inače.

Crna koža - štampa zlatne boje, dvostruko otvaranje, standardna knjižica + mali kartončić sa "foto galerijom"... Elegancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

TURBONEGRO pizza dudes, mislim da je to nesto najbolje sto sam cuo ove godine

 

1998 Apocalypse Dudes ou jea najbolji rock-punk sta god album svih vremena.

a ja kao profi slusam death metal, naravno prepoznajem sve sto je dobro. A ovo je ultra!

 

Likovi imaju 3 gitre, kako se onaj lik Euroboy izdrkava, siluje gitaru svaka mu cast, najjaci su,

 

ko ima imalo sluha i voli gitarski zvuk to je to Turbonegro je za njega.

 

Good Head woooo Good Head woooo Good Head woooo

 

Are you ready? (for some darkness)

 

The age of pamparius

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Lele shto stara ova tema...ali malo postova.

 

Fakat, mene je na Turbonegro navukao Behemoth kad je obradio "I Got Erection" uzivo u maju prosle godine..dodushe trebalo mi je vremena dok se smislim i skinem sve radove, pa josh dok preslusham..pa evo da bacim malo komenata, sad kad mi malo sleglo sve. Jedino josh "Retox"a ne chuh...

 

By far najjachi album mi je "Ass Cobra". Znachi od vrha do dna sve pamtljive pesme, a na chelu se sa gorespomenutom uberzaraznom perverzijom i, mojim favoritom, "Denim Demon"! Prvi album mi je malkice dosadan, ima par dobrih pesama, na "Never Is Forever" su se popravili, ali ovo mi je njihov vrh album. I ovaj punk period gde su imali kanda prljaviji zvuk mi vishe lezi nego ono shto sledi posle. Prvi put kad preslushah "Apocalypse Dudes" bash sam bio u chudu, jbt jel ovo isti bend... Pozitivna promena je sto im je zvuk dzitre jedan od najzaraznijih koje chuh in a long time..efekat dzitre na Master of puppets recimo. Nema sumnje da je ubacivanje Euroboya u gnezdo promenilo stvari. Ali takodje promena je shto je pank malo uguran na stranu da bi se ubacili malo komercijalniji rock elementi, ali dobro to na AD nije tol'ki problem. Zdruge strane "Scandinavian Leather" i "Party Animals" su me 95% smorili..posebno ovaj drugi...uopste mi se ne svidja promena. S totalno druge strane..tu je uberdobra "Fuck The World" koja mi je posle Erekcije i Demona treca najjacha pesma benda. Catchy as flue.

 

od retoxa ne ochekujem nista jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar ovaj Retox bemu...najbolji album josh od reuniona rek'o bih! Najjache mi "..atom bomb" , "alpha male", "Hot and filthy" i naravno dujuduju dig distraaaakshn! Toliko vrtim ovu pesmu da mi nije jasno kako ne moze da mi dosadi :) Ima gej vokale pesme, ali jebesh ga..zaraaaaznooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Слушао сам само Party Animals и јако ми се свидео. Но, на мене је највећи утисак оставила hidden track која ми је апсолутно нејасна. Србија? Бојан Миланковић? WTF????

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar ovaj Retox bemu...najbolji album josh od reuniona rek'o bih! Najjache mi "..atom bomb" , "alpha male", "Hot and filthy" i naravno dujuduju dig distraaaakshn! Toliko vrtim ovu pesmu da mi nije jasno kako ne moze da mi dosadi :) Ima gej vokale pesme, ali jebesh ga..zaraaaaznooo

 

Retox ti dobar?!? Zanimljivo. Rekao bih da je to najgori album koji su ikad napravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne da mi je dobar, nego oddlichan :da: Najbolji njihov album od kad su preshli na ovaj "chistiji" zvuk.

 

Weeeeeeee're gonna drop the atom bomb!

Weeeeeeee're gonna burn your city dooooOOOoowwwwnn...

 

Слушао сам само Party Animals и јако ми се свидео. Но, на мене је највећи утисак оставила hidden track која ми је апсолутно нејасна. Србија? Бојан Миланковић? WTF????

 

Kolega, predajem ti ostatak diskografije chim dodjem u bg!

 

A shto se tiche bonus trake:

 

"The hidden song "My Name Is Bojan Milankovic" pays respect to Turbonegro fans all over the world. The Serbian city mentioned in the song, Novi Sad, has one of the most faithful and devoted Turbojugends in the world."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Norwegian five-piece TURBONEGRO will release its ninth studio album, "Sexual Harassment", digitally on June 13 via Volcom Entertainment. Fine quality LPs and CDs of "Sexual Harassment" will be available in August. The first single from the album, "You Give Me Worms", recently premiered on Vice, and is now available digitally.

 

 

Koji je bre ovaj novi pevac? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9 July 2010, it was announced in Norwegian newspapers that Hank had left the band.

 

Euroboy stated in an interview with "Lydverket" that Turbonegro would appear with Tony Sylvester as the replacement of Hank von Helvete

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Album nije ništa posebno. Ni blizu Party Animalu, a o Ass Cobra, Scandinavian Leather, Apocalypse dudes da i ne pričamo. Legende su legende ali što su snimali dobre albume snimali su. Sad mogu samo da recikliraju sami sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...