Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

I koja bi poenta bila da po pitaj boga koji put sviraju stare pesme? Mene vishe zanima u kom ce fazonu snimati nove, jer, pravo da kazhem, fazon GDoW mi je, pa, bljak, dok stari fazon silnijeh albuma vishe ne mogu da slusham - smorilo jer je prezhvakano x puta. Nazhalost, Chimaer-u josh nisam dobavio - ispiti, ispiti, jebeni fakultet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka slavlje pocne...

 

Maniac is out of legendary black metal band MAYHEM and back in comes Attila Csihar. He will - with immediate effect - take over Maniac's role as front figure. Although many rumours flourished over the past months, nothing was decided until now. The reason for this change in line-up lies in more private matters, but has also to do with Maniac's inability to tour.

 

"Maniac was, and will always be a part of our legacy, and it has been an honour to work with him for the last 10 years. Respect!"

AAAA Ne mogu da verujem,

Kako li ce onda Attila otpevati ove novije stvari. Hmmm, ima da bude bolje sigurno.

Jedva cekam novi album. icon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar attila ne zivi u budimpesti, to znam sigurno? Kako ce onda da pevusi u mayhemu?

Lako. Kako Jan svira u svojih stopedeset bendova, iako su vecinom clanovi stotinama kilometara udaljeni.

 

Hajde da se nadamo da ce ovo ispasti dobro, mada, kao sto rekoh, daleko je Attila od onog od pre dvanaest godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzivo je i Maniac mnogo daleko od onog od pre sedam godina, pa su ga na Chimeri dobro nasminkali i vokal su odlicno zvuci.

Mislim da su zbog ovoga prinudjeni da malo promene zvuk.... videcemo sta ce doneti novi album...

Po meni je Maniac-ov glas napredovao u odnosu na Deathcrush, i uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

moje misljenje o mayhemu - bend je mozda na neki nacin precenjen. znam da cu zbog ovog biti spaljen na lomaci ali iznecu vam svoje argumente:

1. mayhem se uglavnom u medijima pojavljivao kada su bila neka sranja - kad se roknuo Dead i kad je Vargi-boj rokno Eura

2. materijal koji su izdali - bez uvrede ali Pure Fucking Armageddon je SRANJE. Kao i Voice Of A tortured Skull. Deathcrush je malko bolji, al ni on nije mnogo izbegao. Ova izdanja krase ocajna produkcija i tekstovi debilni do bola - ono ja pisem kad se napijem i naduvam

3. Live In Leipzig je vec poboljsanje, jer je tu Dead, a javljaju se i kvalitetne pesme (Funeral Fog, Freezing Moon, Pagan Fears etc). Rekao bih da je u to vreme bend poceo da sazreva - tek tad

4. DMDS jedino od Mayhem sta stvarno zasluzuje epitet ekstra. Jedini album koji je stvarno, u celini odlican, i ne moze se reci za njega nista drugo nego da je legendaran

5. Wolfs Lair Abyss - ok je, GDOW je meni ok, al to nema veze sa blackom, Chimera mi je osrednja.

6. Mayhem puno slave crpi iz Eura, koji jeste bio retard, al je ipak stvorio BM cenu u Norveskoj.

 

sve u svemu, od osnivanja 1983. do danas Mayhem je izbacio samo jedan album koji je stvarno izuzetan, ovo ostala se krece od malo boljeg od osrednjeg do totalnog shita. A jedan album ipak nije dovoljno za stvaranje legende kakve ih prave. Ne poricem im istorijski znacaj, ali je malo bezveze da ime grade samo na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Mayhem gradi karijeru preko stare slave....

 

Mayhem su legende upravo zbog toga sto su uradili u proslosti,ali se nikako necu sloziti da je sama prica veca od benda,jer ipak,ma koliko su imali losu produkciju i ''nekvalitetne'' pesme (sa ovime se necu sloziti),oni su ipak izgradili BM scenu,i ucinili mnogo toga za nju...

A i uostalom,niko nikoga ne tera da ih slusa,pa zato ko nece,ne mora,this is still (I guess) free country icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mogu ja da slusam i pure fuckin i deathcrush i ne poricem im to da su osnovali BM scenu ali je cinjenica da je bilo bendova iz tog vremena koji su im itekako parirali po kvalitetu, ako ih nisu ni prevazilazili (burzum, emperor, darkthrone...) s tim sto se moja kritika odnosi iskljucivo na PFA, VOATS i Deathcrush, o DMDS mogu samo hvalospeve da pisem, Live In Leipzig je dobar, ovo posle DMDS je ok, ali sve u svemu, moglo je i bolje.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mogu ja da slusam i pure fuckin i deathcrush i ne poricem im to da su osnovali BM scenu ali je cinjenica da je bilo bendova iz tog vremena koji su im itekako parirali po kvalitetu, ako ih nisu ni prevazilazili (burzum, emperor, darkthrone...) s tim sto se moja kritika odnosi iskljucivo na PFA, VOATS i Deathcrush, o DMDS mogu samo hvalospeve da pisem, Live In Leipzig je dobar, ovo posle DMDS je ok, ali sve u svemu, moglo je i bolje.

Live in L-zig je najjace sto je ikad bilo!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, da se ukusi razlikuju, to stoji. Recimo, meni je nekad DMDS bio sve i svja, ali danas ne mogu da pustim ni jednu jedinu pesmu sa njega, smorio me zheshce... icon_mrtav.gif

Ne mozhe se reci za GDOW da je bash toliko losh. Jeste zilion puta loshiji od prethodnika, ali ipak nije totalni krsh. Bar se vidi da Hellhammer nije nishta kresnuo od DMDS-a i da je svo vreme posvetio bubnjanju... biggrin.gif

E sad, Deathcrush textove ja volim. Jesu prosti i debilni, al mi se donekle bash to i svidja, a ne "...from eternal darkness of Korrad-Chmar, unless we are consumed by the smoldering spirit of Grand Lord Mamojeb, ...", itd. Mislim, neko je jednom na ovom forumu rekao da prosta stvar nije obavezno losha stvar... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. DMDS jedino od Mayhem sta stvarno zasluzuje epitet ekstra. Jedini album koji je stvarno, u celini odlican, i ne moze se reci za njega nista drugo nego da je legendaran

Jeste. Ja mislim da je taj album sam dovoljan da zasluze svu tu slavu. Takodje, potpuno je jedinstven u black-u, nema drugih sa slicnom atmosferom. Jelte, po meni.

 

Nego, poenta Mayhem-a su svi oni bendovi koji su izdavali albume posvecene njima ili Euronymous-u (tipa Darkthrone, Enslaved, Gorgoroth). Ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...