Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Bitno je da se rodi

Ja volim prirodnu ljepotu, a jel s tehnikom ili bez - nije bitno

 

Samo di si vidjel da lik bez sposobnosti i bez sirovine moze nesto umjetnicko postici? Znam gitariste koji preko 20 godina uce i sviraju ocajno

A za glas pogotovo.. Gitaru mozes kupiti, a glasne zice i ruke ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da se rodi

Ja volim prirodnu ljepotu, a jel s tehnikom ili bez - nije bitno

 

Samo di si vidjel da lik bez sposobnosti i bez sirovine moze nesto umjetnicko postici? Znam gitariste koji preko 20 godina uce i sviraju ocajno

A za glas pogotovo.. Gitaru mozes kupiti, a glasne zice i ruke ne

A ti mi znas ko je prirodan, a ko je uvezbao, posle 20 godina aktivnog pevanja (ili sviranja) icon_rolleyes.gif

Kladim se da preko 50% (isao bih cak do 90% i vise) pevaca svoj glas duguje vezbi, bez obzira na stil pevanja. Ne moze bez vezbe odjednom da zapeva, kao sto ne moze bez vezbe da uem da svira gitaru. Mozda bi to znao da si ikada pokusao.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ono sto je Euronimus napisao na "Dawn of Black Hearts" coveru posle Deadovog samoubistva spada u najgoru baljezgariju koji sam video za svojih 30 godina. Pitam se ko je od njih dvojice bio retardiraniji retard. Ipak .... ima Boga, ni jedna od tih budala nije vise medju zivima ... Ako se klinci loze na samu njihovu ideologiju onda ih mogu takodje smatrati retardiranima, a sto se muzike tice, ne svidja mi se, ali to je stvar ukusa i u to ne bih da ulazim, kome se svidja OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je Euronimus napisao na "Dawn of Black Hearts" coveru posle Deadovog samoubistva spada u najgoru baljezgariju koji sam video za svojih 30 godina. Pitam se ko je od njih dvojice bio retardiraniji retard. Ipak .... ima Boga, ni jedna od tih budala nije vise medju zivima ... Ako se klinci loze na samu njihovu ideologiju onda ih mogu takodje smatrati retardiranima, a sto se muzike tice, ne svidja mi se, ali to je stvar ukusa i u to ne bih da ulazim, kome se svidja OK.

de gustibus non est disputandum...

istina da je euronymus masu srao,ali ideologija tzv. unutrashnjeg kruga je odlichna.u tome su i varg i vecina drugih nashli inspiraciju.

ali,ko pljuje na deada...tezak si sluchaj,chovjeche.sve pljujesh prozivash.kad ti ili bilo ko bude D od Deada,imacesh pravo.a do tada,pushti klince da se tripuju,jer su to njihovi zivoti i posljednja stvar koju zele chuti je neki matorac koji im govori da su retardi zbog svojih uvjerenja.fino se skrasi i osnuj porodicu,u kucici sa bijelom ogradom...pushti narod da bude retardiran.svako ima svoju ideologiju.

i mrzim jebene isprogramirane screamove."digni bas ovoliko,spushti ovo onoliko...".sve je iskrenije od toga.

a shto se tiche attile,on je imao totalno obichan vokal.svaka chast za skale na De misteeris,jer je fenomenalno,ali on nije nishta posebno kao pjevach.dok maniac na WLA...e ono je scream

 

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se klinci loze na samu njihovu ideologiju onda ih mogu takodje smatrati retardiranima, a sto se muzike tice, ne svidja mi se, ali to je stvar ukusa i u to ne bih da ulazim, kome se svidja OK.

Upravo...

 

Nemoj da mi brises post... samo zato sto se tebi ne svidja. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da recicu da je neko retrdiran ako ima retardirana uverenja .. bio sam i ja nekad klinac al nikad nisam bio retardiran .. unutrasnji krug? Majko mila, kakve baljezgarije, nemam nameru uopste da komentarisem. Ko se uopste zanima takvima stvarima ne moze biti pri cistoj pameti. Pljuvati na Deada .. covek se ubio zato sto su klinci poceli da susaju Napalm Death i zato sto se ljudi vise nisu plasili black metala .... momce, ako smatras da je to normalno ti bolje nemoj zasnivati porodicu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo...

 

Nemoj da mi brises post... samo zato sto se tebi ne svidja. rolleyes.gif

Da brisem post? Ja nisam moderator, a i da jesam ne bih brisao postove ljudi koji se ne slazu samnom. Poslednje sto bih uradio to je da brisem postove onih koji imaju razlicit muzicki ukus. Muziku mayhema nisam komentarisao osim da mi se ne svidja, al to je subjektivna stvar, komentarisao sam ideologiju bivsih clanova koja nema veze sa ukusom, nego sa poremecajima u mozgu, koje klinci kapiraju kao super stvar. Gadi mi se pomisao da neko od nasih klinaca moze biti toliko plitkouman da moze da ga izmanipulise debilska pricica nadrogiranih satanista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da brisem post? Ja nisam moderator, a i da jesam ne bih brisao postove ljudi koji se ne slazu samnom. Poslednje sto bih uradio to je da brisem postove onih koji imaju razlicit muzicki ukus. Muziku mayhema nisam komentarisao osim da mi se ne svidja, al to je subjektivna stvar, komentarisao sam ideologiju bivsih clanova koja nema veze sa ukusom, nego sa poremecajima u mozgu, koje klinci kapiraju kao super stvar. Gadi mi se pomisao da neko od nasih klinaca moze biti toliko plitkouman da moze da ga izmanipulise debilska pricica nadrogiranih satanista.

Bilo je upuceno Frankenchrist-u... zna on.

 

Sta ti je solicitor... na tvojoj sam strani... icon_smile.gif ne svidja se ni meni njihova muzika. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu bili narkomani? Znaci sve one gluposti su smislili bez droga? Strashno ... bili su pri cistoj pameti kad su smisljali gluposti, tipa unutrasnji, spoljasnji krugovi, black tr00 metal je nacin zivota i ostale kojestarije? Onda je to jos gore !!!! Njihova stvar je kako su zavrsili, ali oni su kao clanovi unutrasnjeg kruga zamislili da manipulisu ostalima, pa da im izmedju ostalog daju primer kako se treba ponasati .... iseci sebi nozem vene i prosuti mozak ako klinci slusaju Benediction i Sepulturu !!!! Onda dodju njegovi drugari i skupe lobanju pa naprave ogrlice ... pojedinci idu s kevama da pale crkve, pa onda navrate kod ortaka i ubiju ga zato st su ljubomorni na njegov polozaj u unutrasnjem krugu ..... ljudi, to je mnogo bolesno, slusajte vi lepo old school, ali nemojte rezati vene i ubijati prijatelje. Muzika je jedno, a sadrzaj muzicarevog mozga nesto sasvim drugo. Ne dajte da vam bolesni majmuni poput Deada ili Marilyn mansona budu idoli !!!!

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo...

 

Nemoj da mi brises post... samo zato sto se tebi ne svidja. rolleyes.gif

Post sam najverovatnije obrisao dok sam cistio sve one gluposti sa ove teme. Izvinjavam se, nije bilo sa namerom.

 

Da, clanovi Mayhema su bili idioti, ne vidim poentu raspravljati vise o tome. Imali su svoje tripove koje normalan covek ne moze da razume. Dead je gladovao da bi eto, na taj nacin napravio rane na telu, Euro je pokusavao da ubije svakog ko nije dovoljno iskren po njihovom misljenju i tako dalje...

Dead se ubio iz nekih svojih licnih razloga, bio je hronicno depresivan, ziveo je muziku, i ubio se kad je BM postao trend... desava se, slava mu (ovo ne znaci da sad svi treba da idemo njegovim koracimo, ja i dalje tvrdim da je lik bio dement).

Soli, mislim da je malo glupo sto ti sad kao drzis neka predavanja ljudima ovde da se ne ubijaju i ne ubijaju druge. Mislim da su ljudi dovoljno svesni i normalni da sami vide da je to cist kretenizam i da to ne treba da rade. Onaj ko hoce da se ubije sigurno ima neke vece razloge zbog cega ce to da uradi ne treba odma kriviti muziku. E sad sto na Tvu i u novinama cesto vidimo da se deca ubijaju jer su slusali Mansona, pa cak i Eminema jebiga...

 

No dobro, sva ta desavanja su deo istorije, a (samo) ubistva ne spadaju pod ovu temu, tako da cemo to zaobici + Mayhem su izdali novi album pod nazivom Chimera o kome se nije mnogo pricalo koliko vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god da su bili..narkomani nisu bili

 

zato cu ja uvek ceniti Varga

Na primer Mick Jagger i Bajaga se drogiraju al nikoga nisu ubili ... al nema razloga da ih cenis, oni su narkomani. S druge strane Varg je poremecena osoba koja je ubila svog ortaka i sad ti njega cenis jer se nije drogirao ... strashne stvari se mogu ovde cuti no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post sam najverovatnije obrisao dok sam cistio sve one gluposti sa ove teme. Izvinjavam se, nije bilo sa namerom.

 

Da, clanovi Mayhema su bili idioti, ne vidim poentu raspravljati vise o tome. Imali su svoje tripove koje normalan covek ne moze da razume. Dead je gladovao da bi eto, na taj nacin napravio rane na telu, Euro je pokusavao da ubije svakog ko nije dovoljno iskren po njihovom misljenju i tako dalje...

Dead se ubio iz nekih svojih licnih razloga, bio je hronicno depresivan, ziveo je muziku, i ubio se kad je BM postao trend... desava se, slava mu (ovo ne znaci da sad svi treba da idemo njegovim koracimo, ja i dalje tvrdim da je lik bio dement).

Soli, mislim da je malo glupo sto ti sad kao drzis neka predavanja ljudima ovde da se ne ubijaju i ne ubijaju druge. Mislim da su ljudi dovoljno svesni i normalni da sami vide da je to cist kretenizam i da to ne treba da rade. Onaj ko hoce da se ubije sigurno ima neke vece razloge zbog cega ce to da uradi ne treba odma kriviti muziku. E sad sto na Tvu i u novinama cesto vidimo da se deca ubijaju jer su slusali Mansona, pa cak i Eminema jebiga...

 

No dobro, sva ta desavanja su deo istorije, a (samo) ubistva ne spadaju pod ovu temu, tako da cemo to zaobici + Mayhem su izdali novi album pod nazivom Chimera o kome se nije mnogo pricalo koliko vidim.

Nazalost vidis da ima ljudi koji cene ove ubice, tako da ne pricam totalno bez veze, a sto se tice Chimere, mislim da sam jedan od prvih koji je postovao o njemu i rekao sam da je sasvim ok album za moj ukus ... sad ako nije dovoljno iskren necu se ubiti sigurno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, cenim ih ja, ne zbog toga sto su se ubijali ili drogirali, vec zbog onoga sto su ucinili za Black Metal. Mozda se ti ne slazes sa mnom, ali sta sad, ne mozemo jedan drugog naterati da drugacije gledamo na sve to.

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

chojeche,konkurencija u okvirima unutrashnjeg kruga nije razlog euronymusovog ubistva.chak postoji vishe dokaza da unutrashnji krug nije ni postojao,vec je to chista propaganda.

nemash pravo da chashcavash napaljenu djecu takvim izrazima,tipa "retard" i sl.odrashce jednog dana,a njihov je izbor da li ce biti marionete "trOO dogmi" ili slichnog.vazno je da se bude iskren u nechemu.ako se chovjeku svidja neshto,treba zadrzati taj osjecaj samo za sebe,ne ici nashminkan ulicom sa killerima do laktova,da bi drugi rekli"ao,vidji ovu metalchugu".sushtina tzv.trOOa(izraz koji mi uzasno ide na kurac,jer se svo prepucavanje radi hranjenja svojih komoleksa svelo na tu rijech) je biti iskren prema samom sebi.pa onda prema drugima.

shto se tiche deada,varga i euronymusa,ne znam kako iko moze za njih reci da nisu bili iskreni.oni su svojim djelima pokazali da se blacka treba plashiti.

istina je da su svi bili mentalni pacijenti,ali zar nismo svi mi mentalni pacijenti na svoj nachin.vazno je biti originalan.a oni su bili

a shto se chimere tiche,album je dobar i kvalitetan.kao shto je i GDOW dobar.ali samo tom rjechju cu definisati taj album.jer nema emociju,previshe je mehanichki i sintetichki,nema emociju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, cenim ih ja, ne zbog toga sto su se ubijali ili drogirali, vec zbog onoga sto su ucinili za Black Metal. Mozda se ti ne slazes sa mnom, ali sta sad, ne mozemo jedan drugog naterati da drugacije gledamo na sve to.

truth...

a dodao bih takodje da su bili iskreni u svom zlu. icon_biggrin.gif

samo je euronymus srao sa tripovima "ja sam mizantrop".izjava "hvala deadu shto se ubio,jer je doprinio popularizaciji benda.mislite da nama puca kurac za ljudski zivot" je tipichno proseravanje.ne znam ko je od njih,razocharan samoubistvom prijatelja,napustio bend,da bi se kasnije vratio.e to je za mene iskrenost.

a dead je vjerovatno imao svojih razloga za samoubistvo,pracen hronichnom depresijom i bolovima u stomaku( icon_uhoh.gif )onda je svaki samoubica narkoman sektashki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazemo da je Myhem verovatno uz Bathory najvazniji i najuticajniji bend za Black Metal. Ja protiv toga nemam nista. protiv njihove svirke takodje nemam nista, iako mi se ne svidja Bog zna koliko. tematika mi takodje ne smeta dok je u okvirima istrazivanja mracnih sila, ali misliti da treba biti zao i da se Black Metala treba plasiti ... pobogu ljudi, to je stvarno van svih poimanja normalnog. Biti iskreni ludak je bolje nego biti neiskreni ludak ? ... strashno ... nema mdrugo sta da kazem na ovu temu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.i.C>' date='6. 10. 2004, 19:01'] icon_smile.gif Muzicari? icon_smile.gif

 

Pa tu se jedino Hellhammer razumije u one bubnjeve...

 

orangelistening.gif

Pa mozda nisu neki dobri tehnicari, ali je Euro znao da napise dobru pesmu tu se ja mislim slazemo. E sad, ako ti trazis tehniku onda trazis na pogresnom mestu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto moja sestra cita ona teen magazin sranja, u hrvatskom OK!-u naisla je na clanak o "nekoj mojoj sektaskoj grupi".

stvar je da je doticna "Dark Lady" poslala molbu da pisu malo o black metalu jer uopste ne pisu o toj vrsti muzike(zamisli!).

njihov odgovor je bio sledeci, citiram: "Norveski bend Mayhem jedan je od zacetnika skandinavske black metal scene (neki taj PODZANR ROCKA nazivaju i EKSTREMNI metal ili DEATH metal). osnovali su ga...." dalje je sve relativno tacno...

znaci bukvalno su mogli da copy/paste-uju neki clanak o mayhem-u, ali ne, morali su da dodaju neko svoje misljenje o tim stvarima! to me je oduvek nerviralo kod ljudi koji mi kenjaju o muzici i misle da su najpametniji!

ali dosta offtopic-a... vratite se na diskusiju o growl-sopranu, samoubistvima ili o cemu vec... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...