Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Dosao sam da vidim kako ih njihovi fanovi opravdavaju...i ja sam rekao da su oni "jedva black"(mislim na Venom i Fate)...

"Mislis da je jedno biti pozer,a drugo uraditi nesto?"-oni su muzicari,i treba da se iskazu kroz muziku,a ne kroz paljenje crkava i ubijanje...vidi,ako ti to mozes odobravati,ja nemam sta da ti pricam,da si ti normalan pljuvao bi po tome...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja njih ne opravdavam i ne delim njihove stavove, ali zasto mislis da su oni samo muzicari? Ima ljudi kojima je muzika nacin izrazavanja, a ne sama sebi cilj. Muzika sama po sebi nije nista osim manifestacija neceg veceg, apsolutne istine ili nazovi kako hoces (ovo nije striktno vezano za Mayhem). Ne spominji Slayer, jer je ocigledno da to je njima bio samo image i nista vise, iako su dobar bend.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar Kanwulf nije izdao album Black Metal ist Krieg...sami naziv je retardiran,kao i Burzum...

I jedino sto cjenim od blacka(a to jedva da je black) je Venom i Mercyful Faith,jer su oni bili orginalni i zapoceli black...

Mayhem je smece,kao i vecina tih wannabe satanista...bez uvrede svima koji ovo slusaju,ima dobrih black bendova(kao Rotting Christ)...ali sve to,kao Mayhem,asocira me na debilizam i ludake koji pale crkve da bi privukli paznju...

Jedno je imati anti-hriscanski stav,kao Slayer,a drugo paliti crkve...sve koji to podrzavaju iskreno zalim,to pokazuje kakvi su retardi...

 

Ajmo sad ovako:

 

1) Porediti jedan Nargaroth i jedan Burzum može samo čovek jednako inteligentan kao i Kanwulf.

2) Lepo je što ceniš bend koji niti je black, niti si ispravno napisao kako se zove, ali važno je da ga ceniš.

3) Oni nisu wannabe satanisti, već ljudi koji su imali kakav-takav cilj, ideju i zalaganje za iste.

4) Vrlo je upitno koliko su Rotting Christ danas black, a očigledno je da si čuo poslednji, eventualno i prethodni njihov album i to je to. Inače bi ih strpao u isti koš sa ostalim "debilima".

5) Ti mene asociraš na debilizam i no-lifere koji pljuju po stvarima koje ne slušaju jer nemaju pametnija posla.

6) Slayer je toliko antihrišćanski da se Tom Araya izjašnjava kao hrišćanin. No Slayer je sasvim dobar primer za antihrišćanstvo sa isključivim ciljem privlačenja pažnje, što i jeste glavna razlika između američke i norveške metal scene.

7) Žalimo i mi tebe. Now GTFO.

 

oni su muzicari,i treba da se iskazu kroz muziku,a ne kroz paljenje crkava i ubijanje...vidi,ako ti to mozes odobravati,ja nemam sta da ti pricam,da si ti normalan pljuvao bi po tome...

 

A ti da si posvetio 15 minuta svog života da zapravo nešto pročitaš o tome što pljuješ, shvatio bi da su mediji ti koji su povezali ubijanja i paljenja crkava sa muzikom. Nijedno ubistvo se nije desilo iz "satanističkih" razloga, kao što nijedna crkva nije spaljena u funkciji promovisanja muzike.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Porediti jedan Nargaroth i jedan Burzum može samo čovek jednako inteligentan kao i Kanwulf.

 

2) Lepo je što ceniš bend koji niti je black, niti si ispravno napisao kako se zove, ali važno je da ga ceniš.

 

4) Vrlo je upitno koliko su Rotting Christ danas black, a očigledno je da si čuo poslednji, eventualno i prethodni njihov album i to je to. Inače bi ih strpao u isti koš sa ostalim "debilima".

 

Mislim da je relativno nebitno kad se to desilo...bitno je da se desilo,i da ga clanovi mnogo norveskih black metal bendova podrzavaju...

Izvinjavam se na gresci,Mercyful Fate...primjecujes da sam u sledecem mom postyu napisao ispravno :rolleyes:

Nisam fan Mercyful Fatea,samo sam rekao da ih cjenim...ne trpajte mi rijeci u usta...

Jesi li ti satanista?Ako nisi,ne vidim zasto bi slusao album kao De Mysteriis Dom Sathanas,koji je upravo posvecen toj temi?Kao i svi albumi Mayehema...

Drugo,mozda banalan primjer,ali jesi li gledao Headbangers Journey?Jesi li gledao interviju sa clanovima Mayhema,Emperora,Gorgorotha?

Dali bi ti po njihovom ponasanju rekao da su to normalni ljudi(Emperor mozda jeste,priznajem)?

Da,Burzum nije retardiran,covjek se samo slika sa toljagama u oklopu...ali dobro,toga ima...ali on je ubio covjeka,i palio crkve,zar to nije dovoljno da ga nazovem ludakom?Izgleda da tebi nije...

I Kerry King i Hanneman nisu satanisti,ali ne vjeruju u hriscanstvo...zar treba da zapale crkvu da bi postali iskreni?

I da,bas nije poraslo interesovanje za njihovu muziku kad su poceli da pale crkve...odrasti...

Tvoj me post jos vise uvjerio da vi ni sami ne znate zasto to slusate...kad neko dodje na temu da vas to upita,odmah pocinju postovi tipa "no lifer","GTFO" i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj!!! Burzum nije inteligentan! PA popalio je par crkava, i to ne iz satanistickih razloga, a on Euronymus bi ubio ovog da je ovaj bio glupav. Nije bilo mesta za obojicu, suvise su bili velike zverke. A Black Metal je prevashodno zasnovan na ideologiji, koji 90% bendova stuju satanu(norveska) ali satanu kao dijabolicnu stranu covekove prirode. I ono! F.O.A.D! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6) Slayer je toliko antihrišćanski da se Tom Araya izjašnjava kao hrišćanin. No Slayer je sasvim dobar primer za antihrišćanstvo sa isključivim ciljem privlačenja pažnje, što i jeste glavna razlika između američke i norveške metal scene.

To i ja rekoh, Slayer-u je to CISTO pozerski imidz da bi privukli paznju. Ja mislim da su odlican bend, da ne dodje do zabune.

7) Žalimo i mi tebe. Now GTFO.

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti satanista?Ako nisi,ne vidim zasto bi slusao album kao De Mysteriis Dom Sathanas,koji je upravo posvecen toj temi?Kao i svi albumi Mayehema...

 

Ovo je jedna od najglupljih recenica na ovom forumu... :)

 

Ali najjace mi je kad pocnu o satanizmu i muzici oni koji nemaju pojma ni o jednom ni o drugom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,sad pocnite pricu da je satanizam u stvari oslobadjanje od stegova drustva itd...to je glupo i vi znate da to nije zato,vec da oni to koriste da bi privukli paznju...

Ali debilima nemam sta da pricam...potvrdili ste moje misljenje,hvala vam,i oprostite sto sam vam upadao u temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,sad pocnite pricu da je satanizam u stvari oslobadjanje od stegova drustva itd...to je glupo i vi znate da to nije zato,vec da oni to koriste da bi privukli paznju...

Ali debilima nemam sta da pricam...potvrdili ste moje misljenje,hvala vam,i oprostite sto sam vam upadao u temu...

how-about-a-nice-cup-of-shut-the-fuck-up7662.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

<Jesi li ti satanista?Ako nisi,ne vidim zasto bi slusao album kao De Mysteriis Dom Sathanas,koji je upravo posvecen toj temi?Kao i svi albumi Mayehema...>

 

Ako treba da budem satanista da bih slusao DMDS, bicu satanista :)

 

<Aha,sad pocnite pricu da je satanizam u stvari oslobadjanje od stegova drustva itd...to je glupo i vi znate da to nije zato,vec da oni to koriste da bi privukli paznju...

Ali debilima nemam sta da pricam...potvrdili ste moje misljenje,hvala vam,i oprostite sto sam vam upadao u temu...>

 

Satanizam na metafizickom nivou predstavlja oslobadjanje od stega drustva, zajednice, nametnutih (laznih) moralnih kodeksa. Izmedju ostaloga.. bitno je da ti nisi debil, pa si u par postova sve to fino sumirao. Inace, donekle si u pravu za taj napaljeni/klinacki satanizam koji forsiraju neki bendovi kako bi privukli paznju. Al to je i bila pocetna ideja, privuci paznju i isprovocirati drustvo/crkvu specificnom muzikom i morbidnom ikonografijom. Kasnije sve to poprima neki ozbiljniji tok, o tome sam vec kucao u poslednje vrijeme(religiozni bm), gdje se dosta paznje posvecuje kvalitetu tekstova, drugacijem pristupu i uopste filozofskoj i teoloskoj potkovanosti istih. Dakle, satanizam kao metaficki pojam, covjekov alter-ego, prevazilazenje dualistickog koncepta baziranog na klasicnom dobro/zlu principu, koji forsiraju mass monoteisticke religije kao hriscanstvo i islam itd.

 

Mayhem i jos par legendardnih bendova su zatrli put, koji je vremenom evoluirao i izdigao black metal iznad tog prizemnog intelektualnog nivoa kojia ga je karakterisao u pocetku (bunt, provokacija i sl.) Ali opet, to je black metal, i ikonografija ne moze ici daleko od mracnih tema i odredjene mistike/mitologije. Sto hoces, da su im teme neke pateticno ljubavne, mir i cvjetovi u kosi :) Kao i sve, satanizam i sav taj BM imidz je dobar ako se kvalitetno forsira, i naravno sa nekim dobrim ukusom. No to je vec osobno pitanje svakog izdvodjaca.

 

Nema na cemu, definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala morbid God,jedan normalan odgovor,koji se ne sastoji iz STFU i GTFO...

Ja sam upravo protiv tog napaljeno/klinackog satanizma ljudi koji ne znaju ni sta to znaci..kao neki ovdje...

Taj pristup je po meni malo glup,jer je nedostupan vercini ljudi...ako oni hoce da sire poruku zasto to ne rade na neki jednostavniji nacin...kod vecine ljudi,pominjanje Satane ne znaci slobodu...ali dobor,njihova muzika,njihov nacin...

A onda fanovi...izuzev 2-3 odgovora ovdje na moj post,svi su debilni i nedosrasli...ako vec smatrate da sam u zabludi,moze se malo razjasniti pojam,a ne odmah vikati no-lifer,noob i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba da budem satanista da bih slusao DMDS, bicu satanista :)

potpisujem :)

 

daj covece,ti se osvrces na stvari koje su se dogodile pre 15 godina...da je to bilo samo puko privlacenje paznje,black metal ne bi opstao do sada.s' toga shvati da za uspon bm-a nisu bili potrebni mediji,vec da se probudi svest drustva kroz izrazavanje dela koja se pominju u tim "primitivnim" tekstovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala morbid God,jedan normalan odgovor,koji se ne sastoji iz STFU i GTFO...

Ja sam upravo protiv tog napaljeno/klinackog satanizma ljudi koji ne znaju ni sta to znaci..kao neki ovdje...

Taj pristup je po meni malo glup,jer je nedostupan vercini ljudi...ako oni hoce da sire poruku zasto to ne rade na neki jednostavniji nacin...kod vecine ljudi,pominjanje Satane ne znaci slobodu...ali dobor,njihova muzika,njihov nacin...

A onda fanovi...izuzev 2-3 odgovora ovdje na moj post,svi su debilni i nedosrasli...ako vec smatrate da sam u zabludi,moze se malo razjasniti pojam,a ne odmah vikati no-lifer,noob i ostalo...

 

NOOB!!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala morbid God,jedan normalan odgovor,koji se ne sastoji iz STFU i GTFO...

Ja sam upravo protiv tog napaljeno/klinackog satanizma ljudi koji ne znaju ni sta to znaci..kao neki ovdje...

Taj pristup je po meni malo glup,jer je nedostupan vercini ljudi...ako oni hoce da sire poruku zasto to ne rade na neki jednostavniji nacin...kod vecine ljudi,pominjanje Satane ne znaci slobodu...ali dobor,njihova muzika,njihov nacin...

A onda fanovi...izuzev 2-3 odgovora ovdje na moj post,svi su debilni i nedosrasli...ako vec smatrate da sam u zabludi,moze se malo razjasniti pojam,a ne odmah vikati no-lifer,noob i ostalo...

 

Ja sam ti rekao sto predstavlja taj satanizam - morbidnu ikonografiju. On jeste tu da provocira, ali i da evocira.. i tu ne spada samo satanizam,vec generalno sve te mracne/misticne teme, koje idu uz takvu muziku. Kao odgovarajuca scenografija u pozoristu.

E sad, ti pocetni bendovi su imali nekanalisanu energiju koju su usmjerili na ubijanja, paljenje crkvi i razne druge zajebancije o kojima su i knjige pisane. Praktikovali su ono sto su 'propovjedali' u tekstovima, rispekt za doslednost.

 

Al onda je sve to izaslo iz neke bunt faze, pa su tekstovi i imidz poprilicno napredovali. Takodje i pristup satanizmu, sa teoloskog i filozofskog aspekta.. To sto se dosta bendova i dalje lozi na panda corpsepaint i primitivne tekstove je stvar u koju necu da ulazim. Koncetrisem se na ono sto mi je interesantno, obzirom da ne mogu danas da se lozim na nesto isto kao prije 8 godina. A ti se fino vrati na prvi pasus, obzirom da sam primjetio kako ponavljas iste besmislice, jer si samog sebe unaprijed ubjedio u neke stvari, tako da na ovoj temi jedino svjesno registrujes uvrede tipa gtfo. Glupo je da ljude po forumu nazivas debilima nakon sto si prvo banuo sa neba i izlupao gomilu gluposti u kojima nema pametnih zakljucaka. Isto tako, uhvatio si se onog najgoreg u BM-u i na osnovu toga opleo po citavom pravcu i fanovima. Dosta ljudi nema zivaca da takvima ista i objasnjava, tako da nije ni cudo da te salju u kurac i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originators Of Northern Darkness

 

1.: From The Dark Past - Immortal

2.: Pagan Fears - Dark Funeral

3.: Freezing Moon - Vader

4.: Funeral Fog - Emperor

5.: Carnage - Behemoth

6.: De Mysteriis Dom Sathanas - Limbonic Art

7.: Buried By Time And Dust - Keep Of Kalessin

8.: Life Eternal - Gorgoroth

9.: Ghoul - Carpathian Forest

10.: Into Thy Labyrinth - Seth

11.: Cursed In Eternity - Gehenna

12.: Deathcrush - Absu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...