Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

  • 1 month later...

Може се причати шта год се жели али "Ordo Ad Chao" је по свему, свим елементима који музику чине добром, врхунско музичко остварење.

Ово је збиља генијално.

Могу да га сместим у 5 најоригиналнијих метал албума икада а нека то добије још тону на тежини кад се узме у обзир да је објављен 2007. године, у добу кад је много тога речено и то по неколико пута.

Бриљантно!

Још увек сам овим потпуно одушевљен и инспирисан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste. Ako čak suzimo i na black metal albume, opet ćemo pronaći makar 5 albuma koji su bolji i originalniji, i više doprineli razvoju BMa ili šta se već podrazumeva time. Uzmimo samo Emperor, Burzum, Darkthrone, Night Concquers Day i Mayhem (ali svakako ne ovaj album već zna se koji) i videćemo da je elita među bm albumima odavno ustaljena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јао да, заборавио сам да има пар албума који МОРАЈУ да буду бољи ...

Уопште, погрешна расправа, боље да прекинем пре него што чујем 50000 пута као је "De Mysteriis Dom Sathanas" бла-бла-бла, неке испране фразе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nije tako. Jednostavno, hoće li ijedan novi album napraviti takav napredak kao što su ti kultni iz 90-ih? Nikakva nostalgija, patetisanje, tvrdoglavost ili slično. Da je "De Mysteriis Dom Sathanas" popularan samo zbog zbivanja van scene, danas se ne bi slušao. "Ordo Ad Chao" može biti dobar, fantastičan ali ne može da stvori takvu atmosferu i takvu reakciju fanova, kao što je skučaj sa ''filozofom'' i ostalim kultovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja kazem mene kult ne zanima.Svaka njima cast za stvaranje black metal scene,ok postujem ali to je sve.

Ne mogu da slusam nesto sto mi ne prija usima samo zato sto je album kultan.Kakav bi trebao idiot da budem?

Tu se vec prelazi na stvar ukusa

 

Ma slučajno je ispalo da tebi odgovaram. Ja ne govorim da je de misteris bolji od ordo-a. Pričamo o originalnosti. U tome je fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nije tako. Jednostavno, hoće li ijedan novi album napraviti takav napredak kao što su ti kultni iz 90-ih? Nikakva nostalgija, patetisanje, tvrdoglavost ili slično. Da je "De Mysteriis Dom Sathanas" popularan samo zbog zbivanja van scene, danas se ne bi slušao. "Ordo Ad Chao" može biti dobar, fantastičan ali ne može da stvori takvu atmosferu i takvu reakciju fanova, kao što je skučaj sa ''filozofom'' i ostalim kultovima.

Не може зато што је данас black metal постао mainstream а ти некадашњи "култ" ликови и никови су се данас испоставили бизнисменима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не може зато што је данас black metal постао mainstream а ти некадашњи "култ" ликови и никови су се данас испоставили бизнисменима.

 

Nazalost.

 

ali meni nije bitno ako je taj isti lik napravio muziku za sire mase i za $ , ako ta muzika zapravo valja. 80% likova danas koji se pojave na BM sceni koji prave muziku samo za satanu i undergorund napravi relativno shit muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...