Jump to content

Eyesburn


Zen

Recommended Posts

Uh, preslusala sam konacno novi album icon_biggrin.gif Generalna zamerka je da su izgubili dobar deo besa & agresivnosti koju su imali, ali tu je jednim delom kriv trombon/saksofon/sta vec koji je previse zastupljen na albumu pa je tako "razvodnio" neke pesme koje su po samoj koncepciji cvrsce. Sa druge strane, album me je ODUSEVIO jer se na njemu nalazi gomila progresivnih rifova sto je jako netipicno za Eyesburn i daje bendu jednu novu dimenziju. Moji favoriti su Injustice, Terrorvision i sjajna Power Of Mind. I ovo po meni uopste nije reggae/HC album, vec pravi fusion gde ipak dominira gitarski zvuk. Toliko icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, preslusala sam konacno novi album icon_biggrin.gif Generalna zamerka je da su izgubili dobar deo besa & agresivnosti koju su imali, ali tu je jednim delom kriv trombon/saksofon/sta vec koji je previse zastupljen na albumu pa je tako "razvodnio" neke pesme koje su po samoj koncepciji cvrsce. Sa druge strane, album me je ODUSEVIO jer se na njemu nalazi gomila progresivnih rifova sto je jako netipicno za Eyesburn i daje bendu jednu novu dimenziju. Moji favoriti su Injustice, Terrorvision i sjajna Power Of Mind. I ovo po meni uopste nije reggae/HC album, vec pravi fusion gde ipak dominira gitarski zvuk. Toliko icon_wink.gif

CEk, ovaj novi sto je sada snimljen?! icon_confused.gif G D E?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam nabavila novi Eyesburn i mogu da kazem da sam bas prijatno iznenadjena! Bolji je od Solida. Najjace pesme: Terrorvision, Power of mind, So much trouble....

Ajde, kazite mi da li Koyot peva onaj deo "Don't sell out Jah Jah children...." u Injustice, jer ko god da je otpevao, a ne lici mi na Koyota, POKIDAO JE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se pre neki dan iscimo do PGP-a da kupim novi Eyesburn...

Moram reci da je album cisto remek delo, sve je dobro odradjeno, meni se

narocito svidja Injustice( refren je stvarno jebitacan) i obrada od Bob Marlija "So Much Trouble in the World". Kao sto sto neko rece

mozda su izgubili malcice tog besa, ali mislim da to i nije tako strasno,

cak su mi i oni naivni tekstovi skroz simpa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kao sto najavih pre dve-tri nedelje icon_smile.gif jedna recenzija novog albuma, from me! zuba.gif Krajnje nezanimljivo napisano jer nisam bio raspolozen za neku veliku filozofiju. Ko ima vremena na pretek neka izgubi par minuta svog zivota ko nema neka preskoci. icon_smile.gif

 

 

1.Higher Region

Pa intro k'o intro...

 

2.Injustice

Prvo mi se ova pesma nije dopala jer sam ocekivao neki mega hit da bude prvi na disku (ne racunam intro). Medjutim sto sam je vise slusao vise mi se dopala. Onaj deo na sredini pesme ne znam ko peva ali je odlicno... Kojot sigurno nije, mislim nije njegova boja glasa ako jeste svaka cast. Da li neko zna ko to peva posto na disku nije potpisan? Mozda je i sample vec neke postojece pesme.

 

3.Soul Reaches To The Sun

Zanimljiv sux u pesmi. Kewl je pesma nemam neki ekstra komentar osim sto je eto bas vesela icon_smile.gif... lupam! Solo sa frulom je odlican!

 

4.Terrorvision

"E brate opusti se, opusti se"... "OPRURSTEN SAM BRATE, OPUSTEN SAM"!!!

Tako pocinje pesma a onda ide...

Pesma krajnje zanimljivog naziva. Jedna od mojih favorita sa ovog albuma. Sam pocetak pesme zvuci kao Slipknot.

 

5.In War With The System

Ufff ova pesma je loodnica! icon_smile.gif Uz ovu pesmu obavezno ide sutka ili potpun uzitak nije potpun! Opet misteriozni glas?! Ko pored Kojota se jos pojavljuje u ovoj pesmi?

 

6.Life

Ovu pesmu su prvi put svirali letos na EXIT-u i istog momenta mi se dopala. Sada na albumu mi je ok, nekako zvuci bolje kada je sviraju uzivo.

 

7.So Much Trouble In The World

Odlicna obrada! Svaka cast na obradi i na odabiru pesme za obradu! biggrin.gif Jos jedan od favorita!

 

8.The More U Tell Dem

Ok pesma. Doduse zvuci me kao jedna od onih pesma koje nisu usle na Fool Control. Refren je dosadnjikav + Kojot se ugusio pevajuci ga.

 

9.Eyes Are The Lights

Zanimljiva stvar. Kazu da ce ovo biti prvi singl. Skroz dobar refren.

 

10.Like Tommorow Never Come

Jos jedna od mojih favorita. Zarazna pesma + text mi skroz odgovara. Refren je onako veseljacki. Svi se zagrlimo i pevamo! icon_smile.gif Trebao je ovo biti prvi singl.

 

11.See You There

Volem ovu pesmu... i pored toga sto se Kojot gusi dok peva refren (bas kao i kod The More U Tell Dem).

 

12.Power Of Mind

Pesma koja vidim mnogima se dopada. Pridruzujem se hvalospevima. Jedino sto me refren uzasno bedaci ostatak je kewa!

 

KRAJ

orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avram slusa sizzlu ? biggrin.gif

 

Do jaja.... icon_biggrin.gif

Hail King Sizzlassie icon_razz.gif

 

Raspitatjemo se ko sve peva na alboomoo icon_wink.gif

 

@Sinstrel: Dobri opisi pesama icon_smile.gif Samo sto se ne slazem sa tobom kod The more u tell dem, meni se ta pesma ekstra svidja icon_biggrin.gif

Edited by Avram

Share this post


Link to post
Share on other sites

u nedelju dana skupi 400 dinara, pa ti ilegala nije potrebna....jebote, pa ne kosta disk 3000 pa da moras da ga krades sa neta....ovde se bendovi jedva skrpe za kintu da se usnime i onda prchkaju neku jadnu zaradu od izdanja i onda se jos pojave ljudi koji ce da ih piratizuju na netu....kapiram ja da piraterija ne shteti stranim bendovima sa milionskim tirazima i da u sustini i treba da te boli dupe da kupujes original nekoga za koga znas da zivi u jebenoj vili sa 3 bazena (osim ako nisi neciji veliki fan i bas bi voleo da imas album na originalu), ali to slucaj nije i ovde.....glupo je to sto radis....necu reci da imas pravo posto ga nemas ni malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...