Jump to content

Nevermore


KRANG

Recommended Posts

andy sneap je jadan, svaki album koji on producira isto zvuci. Mozes da mi pustis noviji Nevermore i Arch Enemy i necu moci da provalim koji je bend u pitanju. Bubanj zvuci kao ritam masina, gitara je izkompresovana do krajnje granice.

 

Poslusajte Dreaming Neon opet....produkcija brutalna...tad su se stimovali u Dis, a u odnosu na ove nove pesme zsa sedmozicanim gitarama...DNB zvuci 10 puta brutalnije. Pustite DNB opet da se prisetite kakav je ovo bend bio....zvuci kao da bend svira u sobu sa tobom...kad krene onaj palm mute u "The Death of Passion" imas utisak da ce zvucnik da ti se raspadne...Neil Kernon...chale! Poslusajte Spiral Architect pa DNB, isti studio, isti producent, isto vreme od prilike....totalno drugaciji zvukovi...zato sto Kernon zna kako da natera bend da nadje svoj zvuk, a ne kao sneap, napravi svaki bend da zvuci kao da je on producirao.

 

Slusajte Loomis-ove pre-Dead Heart solaze...nema nekih predrkanih arpegio, alternate pick sranja....bolestne harmonije, cudni bendovi...kao marty Friendman na acidu...sad zvuci kao Michael Angelo.

 

Warrel toliko smara da vise ne mogu da prepoznam pesme...zna dobar refren da ubode, ali opet neke jeftine harmonije...ne experimentisanje kao na PoE i DNB...kad su nevermore bili orignalan i poseban bend.

 

Ballade...ili..sporije pesme....secate se Cenotaph, Lotus Eaters, Passenger? morbidarije, doom, atmosfera....sta su Heart Colelctor, Believe in Nothing, Sentient 6? HIM meets Queensryche Empire ballade..sing songy, boring...zzzzz.

 

A textovi? Koliko puta mora da slusamo o robotima koji imaju zelju da postanu ljudi? The Learning...dovoljno...

 

Mozete da serete, ma Laza...slusa hip hop...ne volim metal vise...ali sam sinoc pustio DNB da proverim...i jezio sam se od pocetka do kraja.

 

 

nevermore RIP, sto se mene tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A textovi? Koliko puta mora da slusamo o robotima koji imaju zelju da postanu ljudi? The Learning...dovoljno...

 

nevermore RIP, sto se mene tice.

Udari ga ovaj starac kao nikad...

 

Nego, samo za Sentient 6, ta pesma je The Learning 2, tacnije nastavak zapocete teme.

 

Tacno je da noviji Nevermore moze produkcijski da podseti na noviji Arch Enemy... ali deda, to je isto koliko je i meni svaki hip hop ili techno izvodjac isti. Arch enemy je previse sinteticki, Nevermore, pogotovo na zadnjem albumu, nije. Ja ne cujem sintetiku, ni u bubnju, ni u gitarama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta mora da slusamo o robotima koji imaju zelju da postanu ljudi ...

 

Koliko to puta ne mozemo da cujemo u recimo ... hip hopu. Nemam ja nishta protiv hip-hopa, Respect svakoj muzici pa i Tini (ex Radi Cokoladi) laugh.gif Tekstovi su tu najmanji problem. Muzika? Nisam kompetentan da pricam o finesama u produkciji ali mi je mnogo drago shto je novi Nevermore bash ovako ispao... Ne vidim zashto bi se neko mucio da slusha neshto shto u globalu vishe ne voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

matori, slusao sam DNB sinoc...idalje je keva....volim metal i dalje...sviram metal.....meshuggah i strapping young lad su mi u top 5 ove godine....

 

ne svidja mi se nevermore, njihov pristup, njihove pesme, njihove koncepcija od dead heart-a pa nadalje.

 

jasno i glasno. I kapiram da ima brdo starih nevermore fanova koji se slazu samnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlično je produciran, kao i EoR koji je sneap preradio..

 

ali ja nemam problem s tim delom..

 

u svemu ostalom se slažem sa lazom.. ovaj album je jednostavno dosadan i ne može se porediti sa Dreaming.. i Dead Heartom

 

let down of the year što se mene tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome se koji album svidja, a koji ne, to je subjektivno... o tome ne vredi raspravljati.

Ali konstatacija da je zadnji album lose isproduciran zaista nema dodirnih tacaka sa stvarnoscu!

i produkcija je subjektivna stvar, ne?

 

cinjenica da skupo zvuci, i da se sve lepo cuje....ali meni....nema muda, nema atmosfere....sterilno...kao sto sam rekao.

 

subjektivno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slazem sa lazom u potpunosti.

 

novi album nevermora bi mogao ceo da preslusam samo pod teskom pretnjom ili za neke velike pare.

 

produkcija je odvratna i totalno ubija i ako ima necega sto valja na albumu. mene uzasno nervira sto sve vise metal bendova u poslednjih par godina misli da je ovaj tip produkcije resenje za moderan metal zvuk. Veliki promasaj ako mene neko pita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enemies je meni najmanje jasan... skoro nista mi se ne svidja na tom albumu, tek neki delovi i jedva jedna-dve cele pesme...

 

Respect za stari Nevermore... pa slusam ih takodje od samih pocetaka. Respect i za srednji Nevermore... ali respect i za novi.

 

A to sto Arch Enemy lice na njih... to je mozda zato sto su oni tako upravo i hteli. Otisli kod producenta i rekli mu: "hocemo da zvucimo kao Nevermore". Slicno smo mi uradili sa Dimmu Borgirovim Puritanical-om. Otisli u Kazablanku i rekli "mi bi ovako da zvucimo". Dadi se nasmejao, i rezultat je vec svima poznat icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel se vi zajebavate ili sta!? Da ste sve ovo o produkciji rekli za prvu verziju Enemies of Reality-a, slozio bih se potpuno.

Na novom albumu se sve lepo cuje, instrumenti imaju ok, prirodan zvuk, i sve ukupno razvaljuje (bar na mom uredjaju). Dobro, nije najbolja produkcija na svetu, al' sater'o mu materi ako ne valja! Tvrdim da je mnogo bolja npr od zadnjeg Nightwisha.

 

pivopije.gif

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel se vi zajebavate ili sta!? Da ste sve ovo o produkciji rekli za prvu verziju Enemies of Reality-a, slozio bih se potpuno.

Na novom albumu se sve lepo cuje, instrumenti imaju ok, prirodan zvuk, i sve ukupno razvaljuje (bar na mom uredjaju). Dobro, nije najbolja produkcija na svetu, al' sater'o mu materi ako ne valja! Tvrdim da je mnogo bolja npr od zadnjeg Nightwisha.

 

pivopije.gif

Cista ali sinteticka, izvjestacena kapiras?

 

Sto se tice produkcije slazem se sa lazom, ali ako predjemo preko toga album je sasvim ok.Nikad ja nesto nisam gotivio Nevermore.Mozda da poslusam jos koji put....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...