Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

ako je atlantida vid savrsenog sveta,

zasto je onda unistena?

......ili je jednostavno nestala,tj. teleportovana? ph34r.gif

Evo mog misljenja ph34r.gif

 

dostigla je vrhunac.Tehnoloski,kulturni,sta ja znam..a nakon njega dolazi do unistenja(nazovi ga kako hoces-Ragnarok,Apokalipsa,sudnji Dan..svaka civilizacija,svaki narod u svojoj mitologiji ima predstavu o kraju sveta.to se moze objasniti time sto svi(vecina) poticemo iz tog izgubljenog sveta.

 

A zasto dolazi do totalnog unistenja?

 

Ja mislim da je zbog toga da bi se stvorilo mesto za nove civilizacije, za nov pocetak jer evidentno je da uz tehnoloski napredak paralelno opada moral,duhovnost samih ljudi koji se otudjuju od drustvenog i zdravog nacina zivota, odbacuju svoje korene i postaju roboti,programirane masine za pravljenje para, zarobljeni u svojim pohlepnim umovima.

 

A mozda samo previse lupam gluposti.. icon_smile.gificon_smile.gif

bice da je ovo drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

....ali srbi ce opstati....

 

"...one kind to survive the Cyborg Wars 2089-2095 and the Alien-Mutant invasion of 2145... and establish a new world full of happiness, joy, reverse prosperity, sarma, rakija, naroda mJuzika bre, agro mJetal, and prshuta... new Atlantida, now called Srbentida is born - the future of Earth is in the hands of General Milojko 232 (last name unknown, lost in Cyber Wars) and his kin..." icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ali srbi ce opstati....

 

"...one kind to survive the Cyborg Wars 2089-2095 and the Alien-Mutant invasion of 2145... and establish a new world full of happiness, joy, reverse prosperity, sarma, rakija, naroda mJuzika bre, agro mJetal, and prshuta... new Atlantida, now called Srbentida is born - the future of Earth is in the hands of General Milojko 232 (last name unknown, lost in Cyber Wars) and his kin..." icon_rockdevil.gif

icon_rockdevil.gif

metalac.gifgivemebeer.gif

 

Srbentida!! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

uzgred budi recheno mislim da Atlantida i dalje postoji na nekom drugom nivou realnosti , recimo, u Kolektivnom nesvesnom...takvi likovi nisu mogli jednostavno da nestanu,ako su bili toliko razvijeni, vec su se mozda samo odrekli svoje fizichke forme.njihova tehnologija nije bila onakva kakvom je mi shvatamo vec neki visok nivo magije pa je klasichan tehnoloshki napredak doshao sam po sebi .OK , mozda mnogo chitam SF icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Inace da se nadovezem na Kveld-a - ja uvek ponavljam, 'magija' je po meni savrsenstvo nauke/tehnologije, da se prosto i grubo izrazim.

Moguce da postoje ali u drugom obliku, kao sto sve ozbiljnije vere/religije govore o duhovnosti i znacaju tome, NE fizicko-materijalistickim pojmovima, BA! icon_wink.gif

 

U svakom slucaju, sve je to Srbentida, BA! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzgred budi recheno mislim da Atlantida i dalje postoji na nekom drugom nivou realnosti , recimo, u Kolektivnom nesvesnom...takvi likovi nisu mogli jednostavno da nestanu,ako su bili toliko razvijeni, vec su se mozda samo odrekli svoje fizichke forme.njihova tehnologija nije bila onakva kakvom je mi shvatamo vec neki visok nivo magije pa je klasichan tehnoloshki napredak doshao sam po sebi .OK , mozda mnogo chitam SF icon_smile.gif

Nisu morali da tek tako nestanu, nisu ni postojali. "Oni" su mit, i, kao takvi, nikada nisu mrdali iz kolektivnog nesvesnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se Atlantida je postojala sigurno

Pa pazi, vecina mitova ima realnu istorijsku osnovu.

A Atlantida je toliko prisutna u mitovima da je nemoguce da je prazna prica.

Moguce je da je postojala, verovatno ne onako kako je mitovi predstavljaju jer oni uvek malo preuvelicaju stvarnost prolazeci kroz mastovite umove tadasnjih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo suprotno, zanemarljiva manjina mitova ima ikakvu istorijsku osnovu.

Sto ne znaci da su prazne price, vec da govore o istinama van materijalnog. (Kako bi se reklo po definiciji, mitovi su istorijski neistiniti, ali su psiholoski istiniti.)

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

pametan si ti cho'ek Fiery...a ipak , postoji i takvo shvatanje ovog mita koje spaja i jednu i drugu teoriju, da su Atlantidjani (i Hiperborejci i Lemurijanci , naravno) bili nematerijalni a i da su stvarno egzistirali u istoriji, tj. da je postojalo neko istorijsko razdoblje kad u postojala bica koja nisu bila totalno materijalizovana a uticala su na razvoj civilizacije tako shto su preneli svoja znanja nama malo materijalnijima ha ha

u svakom sluchaju , slazem se sa tobom u tome da se vecina mitoloshkih dogadjaja deshavala u nekoj drugoj realnosti a ne ovoj nashoj materijalnoj icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...