Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

jok brate , samo ti nisi shvatio....imash vishe nivoa realnosti i po toj teoriji koju sam navela oni su nekad padali u jedno....shta ti mislish , da ce Ragnarok da se desi na fizichkom planu?da ce Surt da dojashe i pokoka nas sve plamenim machem? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jok brate , samo ti nisi shvatio....imash vishe nivoa realnosti i po toj teoriji koju sam navela oni su nekad padali u jedno....shta ti mislish , da ce Ragnarok da se desi na fizichkom planu?da ce Surt da dojashe i pokoka nas sve plamenim machem? icon_smile.gif

ph34r.gif

 

Da, bas sam tako mislio...ljudi, a sto vi mene stalno shvatate bukvalno?

mislim, toliki retard nisam..jbg.

Htedoh reci da ako govorimo o istorijskoj osnovi, da li ona obuhvata i vise materijalne nivoe?

Da, znam da vishi materijalni nivoi nisu kada se popnes merdevinama na vrh zgrade.. no.gifno.gif

 

EDIT:Evo ponovo situacije kada sam spominjao Odinovu krv..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, da li moja tvrdnja u kojoj govorim da vecina mitova ima realnu istorijsku osnovu zaista pada u vodu kada spominjete vise materijalne nivoe?

Zar oni nisu takodje realni dogadjaji, makar bili i tamo gore?

Ne ocekujem da se slozite, na ovom forumu je poslednja stvar da se neko slozi sa necijim misljenjem, pa makar i mislio da je ovaj u pravu..to je jednostavno pravilo. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , forum je bizaran..ma sve je bizarno...svakako da ima istorijskih dogadjaja u mitovima...ali vecina govore o nekim psiholoshim procesima koji se nama u glavi deshavaju ili o dogadjajima koji se odigravaju u drugim ravnima..imash i druge teorije.ex Benjamin Thorpe smatra sve nordijske mitove opisima prirodnih procesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pametan si ti cho'ek Fiery...a ipak , postoji i takvo shvatanje ovog mita koje spaja i jednu i drugu teoriju, da su Atlantidjani (i Hiperborejci i Lemurijanci , naravno) bili nematerijalni a i da su stvarno egzistirali u istoriji, tj. da je postojalo neko istorijsko razdoblje kad u postojala bica koja nisu bila totalno materijalizovana a uticala su na razvoj civilizacije tako shto su preneli svoja znanja nama malo materijalnijima ha ha

u svakom sluchaju , slazem se sa tobom u tome da se vecina mitoloshkih dogadjaja deshavala u nekoj drugoj realnosti a ne ovoj nashoj materijalnoj icon_wink.gif

Teorija? Tu rec obicno rezervisem za nesto naucno potkovanije od takvih zamisli, ma kako da su, ili nisu, kreativne icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da crtac je savrsen... icon_smile.gif

 

Da li ste ikada culi za ostrvo Mu?

Naime u jednom Indijskom hramu pronadjene

su tablice Naakala. Prema drevnim indijskim piscima,

Naakali su bili tajanstveni narod koji se prispevsi odnekud

sa istoka naselio u Burmi. Tablice su govorile da je u Pacifiku,

pre pedeset hiljada godina postojao kontinent po imenu Mu

i da je cinio kolevku bele rase. Mu je nestao u sveopstem potopu.

 

Postoji velika mogucnost da je upravo ostrvo Mu Atlantida? Inace

je cinjenica da su pre potopa postojale izuzetne civilizacije

(uzmite u obzir Egipat, na Sfingi se nalaze tragovi erozije koja

je mogla da nastane samo usled velikog potopa, sto dovodi do

mogucnosti da je i sam Egipat mnogo starija civilizacija nego sto

se misli)

 

Vase misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh..kad bi pricali o mogucem uticaju Atlantide na kulturu starih naroda, mogucoj kolonizaciji itd. upali bi u dosta duboku diskusiju.

Npr. rimski istoricar Timatigenes, koji je pisao u prvom veku nase ere, sacuvao je galska predanja koja su govorila o invaziji sa potonulog ostrva.Kelti bretanje i britanije sacuvali su sopstvenu verziju price o Atlantidi u legendi o potonulom gradu Jsu, ili Ker-isu, kojim je vladao princ po imenu Gradlon koji je, upozoren na nadiranje mora, branio svoju prestonicu od tih naleta tako sto je konstruisao ogroman bazen da prihvati prelivanje vode prilikom plime.Taj bazen je imao tajni izliv, za koji je jedino Gradlon imao kljuc, ali njegova neposlusna kcerka, princeza Dahut, ukrala je kljuc, otvorila branu i potopila grad.Js, koji je bio bogat u trgovini i zanatim, danas se navodno nalazi u zalivu Duarenez, tu lezi Gradlonova palata zauvek skrivena od ociju ljudi.

Jedan cudan obred je sacuvao legendu o Gradlonu u gradu Kvimperu.Izmedju tornjeva katedrale stoji figura kralja na jurisnom konju koji ga je spasio od poplave.Tokom francuske revolucije je ostecena, ali je popravljena.Lozu je, kako kazu, Gradlon doneo u Bretanju, i na svaki Dan Cecilije pevale su se himne njemu u cast, i zlatnacasa vina je davana statui.Stavljana mu je na usne i onda bi je popila osoba koja ju je nudila.Casa je onda bacana u gomilu koja je cekala dole, i onaj ko bi je uhvatio dobijao je nagradu od dvesta kruna. Htedoh reci da se ispod svih tih ceremonijalnih cinova krije zaledje religioznog obicaja.Gradlon je poznat kao Gradlon Meur ili “ Veliki “ , pridev koji je rezervisan samo za bogove u keltskoj mitologiji.Cini se da je to u stvari Posejdon.Posejdon je bio prvi krotitelj konja, koji je naucio ljude da jasu i bio je redovno prikazivan, kao Gradlon, na konju.Necu da zalazim dublje..ima tu jos mnogo da se prica.

Nemojte se samo zbuniti sto mesam Posejdona, kelte i Atlantidu..Po meni, sve su to samo delici jedne vece slike.

Npr. u starim knjigama Velsa i Irske postoje predanja koja, kada se uporede sa legendom o Atlantidi, ne mogu da se objasne ni kojom drugom teorijom.Zaista, price iz starih velskih knjiga koje govore o zemljama koje su potonule posle kataklizme su veoma ceste.Spomenucu samo Karadoka iz Nantgarvana, njegova knjiga datira iz XII veka, u kojoj imamo stihove poznate kao Trijade Britanskog ostrva:

“Prvo, probijanje jezerskih voda i plavljenje zemljine povrsine, tako da su se svi ljudi utopili sem Dviva i Dvivaha, koji su pobegli u golom camcu i koji su preci stanovnika Britanskog ostrva.”

Dalje, mozemo da pricamo i religiji Atlantide.Platonov izvestaj nam daje neke veoma precizne podatke.Na primer, informisani smo da je odredjeni obred pratio okupljanje kraljeva koje se desavalo jednom u svakih sest godina.Pre odmeravanja pravde koje se odrzavalo u toj prilici deset bikova su dovodjeni u svetu zonu, i svaki od atlantidskih kraljeva se zaklinjao da ce ponuditi jednog od tih bikova Posejdonu ne koristeci gvozdje.Zivotinje su onda dovedene do svetog stuba i zrtvovane, nakon cega bi kraljevi povlacili organe svakog od bikova kroz vatru, sakupljajuci krv i kvaseci stub njom, nakon cega su zrtve bile sasvim spaljivane.Ostatak krvi bi bio stavljan u male zlatne vaze i prskan na vatru, a malo bi se popilo.

Ova ceremonija veoma podseca na neke od onih koje su upraznjavali Asteci.Meksicki svestenici su obicno vodili svoje ljudske zrtve do slicnog posvecenog stuba, podnosili zrtve od njihove krvi iz zlatnih vaza, i cak pili jedan deo.To sto su koristili ljudske zrtve a ne zivotinjske, moze se jednostavno objasniti time sto u meksiku nije bilo vecih zivotinja, ali su dalje na sever indijanska plemena, od kojih su Asteci poticali, zrtvovala bizone na skoro isti nacin na koji su Atlantidjani zrtvovali bika.

Kult bika je bio mozda prva i jedna od najrasprostranjenijih religija zapadne Evrope, a znamo da je prodro i u Egipat..Maneto, egipatski svestenik izjavljuje da kult Apisa prati do jednog kralja Druge dinastije, oko 3000 godine p.n.e.Mada se smatra da je kult mnogo drevniji i da potice jos od Menija, donosioca civilizacije u oblast oko Nila.Idemo dalje, jos malo dublje da aniliziramo..

Herodot opisuje bika Apisa kao crne boje, ali sa kvadratnom belom mrljom na celu, i na ledjima likom orla, sa dvostrukim dlakama u repu i znakom bube na jeziku.Egipcani su verovali da Ozirisova dusa prelazi posle smrti u bika, i da se kad taj bik umre mora naci musko tele koje ima isto obelezje, da bi dusa mogla da zivi dalje.

Svi znamo da je kult Ozirisa sa svojom pratecom praksom mumifikacije bio zapadnog porekla, da zaista nije nista vise ni manje nego egipatsko prihvatanje i prilagodjavanje aurinjacijskog verovanja da se dusa nalazi u kostima i da, da bi duh preziveo, kosti moraju biti pazljivo sacuvane.Ocigledno je da se bas ovaj kult morao stpiti sa drugim aurinjacijskim postovanjem bika, stoga nije iznenadjujuce ustanoviti da je religija Ozirisa povzana sa bikom a da se sam Oziris identifikuje sa njim.

Postovanje Serapisa ili Ozirisa-Apisa se prosirilo iz Egipta kroz Evropu i stari Rim, doprevsi do Britanije, gde je veliki hram dvostrukom bozanstvu bio sagradjen u Jorku.

Ali mora da se na britanskom tlu susrelo sa slicnim verovanjem, sa kojim se, mozda stopilo, jer su postovanje bika i zrtvovanje bili praktikovani u Britaniji vec vekovima.bika su postovali kelti i njegovo zrtvovanje je bio deo druidske ceremonije.

Dakle, cini se da je atlantski sistem postovanja bika prodro u sve one zemlje sa kojim je imao kontakt.

Bogovi atlantide, mada nejasni u opstem secanju, mogu se skupiti u neku vrstu panteona..Za samog Posejdona grci su verovali da je pelazgijsko ili azijatsko bozanstvo koje u ponecemu podseca na asirskog Ea ili Dagona, ciji je riblji rep tako istaknut na asirskim i vavilonskim skulpturama.

Grcka bozanstva, poput Posejdona i Dionisa (Baha) se sasvm lako mogu povezati sa postovanjem bika na Atlantidi.Npr. Bahove ceremonije, sam Bah je na pocetku, u prvoj fazi, bio prikazivan kao bik.Cak i u Euripidovo vreme se Bah obozavao u formi bika..Firminius Maternus, hriscanski otac, kaze sa kricane kako razdiru na komade zivog bika svojim zubima i urlaju po sumama, imitirajuci krike ove zivotinje.

 

Povezanost bika i Posejdona.

Bik je bio poseban simbol tog bozanstva i bikovi su mu zrtvovani, i kad se setimo da je bio bog zemljotresa i uzburkanog mora, alegorijska povezanost bika sa Posejdonom je jasna.

Tog boga je postovao i narod kartagine, ali izgleda sasvim da, kao sto je Oziris zapadnog porekla, da je to i Posejdon.U prvom redu, on je, kao i drugi Titani, poreklom sa zapada i najveci broj legendi potice sa zapadniih lokaliteta.Na kraju krajeva, u Platonovom izvestaju pise da je njegov hram glavno mesto molitve na Atlantidi.

Spomenuo sam Titane..oni su, moze se predpostaviti, formirali vrstu arhipelaskog panteona.Sam mit o titanima je znacajan za ovo proucavanje.Drevna prica o divovskim bogovima koji vrse invaziju sa zapada i napadaju bogove olimpa..jasna alegorija za invaziju Evrope, ili tacnije, sredozemnu oblast.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da citam.

Moja poenta je, s obzirom da je Atlantida

deo tog kontinenta, postoji mogucnost da

se slicna kultura odrzavala i na ostalim ostrvima

Pacifika koja su takodje bila deo kontinenta Mu.

Mozda ne u tolikoj meri razvijena, ali...

Stoga smatram da umesto sto ljudi tragaju za Atlantidom

koja je potonula (?), treba vise paznje da obrate na ostala

ostrva koja bi zaista mogla da daju vise odgovora, mozda

cak i tacnu lokaciju Atlantide ili nesto slicno.

Takodje smatram da treba obratiti vise paznje i na

Mexicku civilizaciju koja takodje moze da nam da odgovore

na mnoga pitanja

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da citam.

Moja poenta je, s obzirom da je Atlantida

deo tog kontinenta, postoji mogucnost da

se slicna kultura odrzavala i na ostalim ostrvima

Pacifika koja su takodje bila deo kontinenta Mu.

Mozda ne u tolikoj meri razvijena, ali...

Stoga smatram da umesto sto ljudi tragaju za Atlantidom

koja je potonula (?), treba vise paznje da obrate na ostala

ostrva koja bi zaista mogla da daju vise odgovora, mozda

cak i tacnu lokaciju Atlantide ili nesto slicno.

Takodje smatram da treba obratiti vise paznje i na

Mexicku civilizaciju koja takodje moze da nam da odgovore

na mnoga pitanja

O tome sam i pisao..ali ukratko, posto se moze ici mnogo dublje u analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam sa interneta odlichan dokumentarac o Atlantidi. Radjen je u fazonu Denikenovih dela, kao shto je "Secjanje na Buducjnost". Postavlja se mnogo pitanje, a od gledaoca se trazhi da nadje pravi odgovor, tako da je svako, u toku filma, istrazhivach, kao i ovi shto su snimili film!

 

Слава!

Edited by Svaroggh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si smesan, majke mi icon_smile.gif

Pitam se da li postoji postoji jos neka

osoba koja moze da napise toliku textinu

vezanu za uticaj Atlantidjanske kulture na

druge kulture i sl...

Doduse ja sam slicna u pogledu kontinenta

Mu i religije, ali ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si smesan, majke mi icon_smile.gif

Pitam se da li postoji postoji jos neka

osoba koja moze da napise toliku textinu

vezanu za uticaj Atlantidjanske kulture na

druge kulture i sl...

Doduse ja sam slicna u pogledu kontinenta

Mu i religije, ali ono...

ali jedva da sam zagrebao po povrsini.. icon_smile.gificon_smile.gif

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jah , Varg voli da pishe dugachke postove icon_smile.gif ...kako , bre to,brate , da su Asteci zrtvovali ljude jer nisu imali vece zivotinje?zrtvovali su ljude jer je to njihovo Bozanstvo zahtevalo ili su oni tripovali da zahteva poshto je po njihovom verovanju on, Kvecalkoatl, spasao svet jer je zrtvovao svoju krv po oni misle da krv treba vratiti Bozanstvu, i , dakle , nisu uopshte bili u fazonu ztrvovanja zivotinja...kad smo kod Juzne i Srednje Amerike , chitala sam skoro neke Chileanske bajke i oni takodje spominju Potop....nego , zar Mu nije povezan sa Lemurijom tj identichan sa istom?imate 3 civilizacije divova tj nadljudi tj vanzemaljaca ako tako volite:Lemurija, Atlantida i Hiperboreja .sve tri civilizacije su medjusobno ratovale a posebno Hiperborejci i Lemurijanci...zar vi ne chitate Konana? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice potopa..u vavilonskom epu o gilgamesu bog Ea se ljuti na gresnost ljudi u Surupaku, i uzrokuje takvu katastrofalnu poplavu da se "ni jedan kontinent nije pojavio u vodenoj pustosi".

Onda imamo grcki mit o Deukalionu..

Egipatska legenda govori da je bog Tem pustio vode praiskonskog bezdana na zemlju da bi kaznio covecanstvo za zlodela.

Visnu, u hinduizmu, salje poplavu na zemlju jer su ga sva ziva bica uvredila..

U britanjskoj legendi grad Js je potopljen vodama zbog razuzdanosti njegove princeze "koja je nacinila krunu od svojih proroka, a za njene vrhove uzela sedam smrtnih greha".

U mitu Aravak indijanaca bog Aimon kondi cisti svet vatrom, nakon koje sledi poplava, zbog ljudskih nedostataka..

Ima bezbroj slicnih mitova, i nemoguce je da je nastao bez nekog definitivnog uzroka.Verujem da imaju neku stvarnu istorijsku osnovu.

 

@Kveld-Sve je moguce, samo sam izneo teoriju mada znam za tu pricu.Kada je bog podzemlja bezao i poneo sa sobom kesu sa kostima starih generacija po koje je dosao Kvecalkoatl pa je pao i kosti se izlomile.Zbog toga su navodno ljudi nejednake velicine. icon_rockdevil.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da se ipak vratimo na Konana i Hiperborejce? icon_smile.gif ...mislim , mene Hiperboreja vishe fascinira od Atlantide jer su potomci te civilizacije nashi preci tj.Sloveni , Germani i sl...u stvari , mi smo neki meshanci Atlantidjana i Hiperborejaca...bar tako kazu...uz to Konan je cool icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da se ipak vratimo na Konana i Hiperborejce? icon_smile.gif ...mislim , mene Hiperboreja vishe fascinira od Atlantide jer su potomci te civilizacije nashi preci tj.Sloveni , Germani i sl...u stvari , mi smo neki meshanci Atlantidjana i Hiperborejaca...bar tako kazu...uz to Konan je cool icon_smile.gif

Konan je zakon!

 

inace..

 

Hyperboreans consistently play a large role in Nazi, neo-nazi, and proto-nazi mysticism.

 

Miguel Serrano was a Chilean diplomat and major proponent of Esoteric Hitlerism. He believed that Hitler fled to Shambhala, an underground centre in Antarctica after World War II (formerly at the North Pole and Tibet), where he was in contact with the Hyperborean gods and from whence he would someday emerge with a fleet of UFOs to lead the forces of light (the Hyperboreans, sometimes associated with Vril) over the forces of darkness (inevitably including, for Serrano, the Jews) in a last battle and inaugurating a Fourth Reich. He also connected the Aryans and their Hyperborean gods to the Sun and the Allies and the Jews to the Moon.

 

Julius Evola believed Hyperboreans were Nordic supermen, originating in the North Pole. He felt they had a crucial hand in the founding of Atlantis.

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da razjasnim. Mu je kontinent koji se prostirao od severa havaja

prema jugu do Uskrsnjih ostrva i ostrva Fidzi. Duzina od zapada ka istoku

iznosila je vise od osam hiljada kilometara.

kao sto vec verovatno znas drevni sanskritski spis Purana govori o

tome kako su se kontinenti radjali jedan za drugim pri cemu je svaki od njih predstavljao dom jedne od ljudskih rasa. Dakle bilo je sedam kontinenata sa sedam velikih rasa.

Prema nemackom prirodnjaku Heknu ljudski soj je bio zacet u Lemuriji, i

tom kontinentu je dao ime Savali. Njegovo unistenje ognjem i vodenom

stihijom bilo je propraceno pojavom Kuse (Atlantide), na kojoj se potom

razvila snazna civilizacija cetvrte rase.

Inace postoji narod koji zivi na planini Sasta u Kaliforniji koji verovatno

predstavlja poslednje ostatke nekadasnjih Lemurijanaca

E sad sto se svega toga tice vladaju zbrka i metez jer se cini vrlo verovatnim

da su Godvana, Lemurija i Mu bili jedan te isti kontinent oznacen trima

razlicitim imenima.

 

Eto tako... Malo i ja da se raspisem, mada sumnjam da cu dostici duzinu

Vargovih postova... Mozda ako uvecam font biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...