Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

Ali svi Bogovi se opisuju kao ljudi...

To je samo odraz ljudskog ega. Ljudi su od pamtiveka mislili da su oni

konacna bozija rec, i zato su dozvolili da stvoritelj/stvoritelji imaju njihov oblik... no.gif

Egipat se tu malo razlikuje jer su koristili zivotinjske glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali svi Bogovi se opisuju kao ljudi...

To je samo odraz ljudskog ega. Ljudi su od pamtiveka mislili da su oni

konacna bozija rec, i zato su dozvolili da stvoritelj/stvoritelji imaju njihov oblik... no.gif

u hriscanstvu, recimo, nije tako... imao onaj deo "i bog stvori coveka prema liku svom" ili kako vec, ali ipak, sve je to na distanci, jelte, on je gore, mi smo dole i nemamo nikakvog fizickog kontakta sa njim... kod slovena i germana je bilo skroz drugacije i uopste, radnja se uglavnom odvija na zemlji a ne na nekom imaginarnom prostoru...

 

@Varg

I u Kini su vladari iz prve dinastije bili zmajevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to.

I u hriscanstvu je covek stvoren po bozijem oblicju.

Shvatas li uopste na sta mislim?

da, da, shvatam... mislio sam da hoces nesto drugo da kazes... upravo tako, odraz ljudskog ega icon_da.gif

Edited by Ingwar, JR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egipat se tu malo razlikuje jer su koristili zivotinjske glave.

Naravno - samo su egipcani prepoznavali bozansko u svemu... icon_biggrin.gif

Oni su postovali koncept koji odredjena zivotinja predstavlja - zato su ih kombinovali...

Anubis - pas tragac, Vepvavet, ratnicki pas, leonidna bozanstva, otelotvorenja snage uz koja su se osecali sigurno (Tefnut i Sekmet), Khepera - skarabej, simbol Sunca, gradjenja, preobrazaja, Hator - krava hraniteljka, Kebenhesuf, Horusov sin sa glavom sokola, predstavljao je element vazduha itd...

 

Ali imali su i oni svoje omaske, priznajem...

Npr, ne vidim kakve veze imaju skorpije sa vencanim parovima (boginja Selket), ili zabe sa babicama (Heket je bila zaduzena za zastitu i pomoc babicama)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih ja fizickom izgledu davao preveliku vaznost.

 

Odin je zamisljen sa jednim okom a iza svega toga ima mogo dubljeg znacenja..ili Thorov cekic.

 

Svi ti, naizgled naivni fizicki prikazi kriju dublje znacenje. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih ja fizickom izgledu davao preveliku vaznost.

 

Odin je zamisljen sa jednim okom a iza svega toga ima mogo dubljeg znacenja..ili Thorov cekic.

 

Svi ti, naizgled naivni fizicki prikazi kriju dublje znacenje. icon_da.gif

Zar Odin nije dao oko nekom demonu...da bi sisao pod Igdrasil...

...i stekao znanje, mudrost, or something... icon_redface.gif uh, kako ne znam...

 

Samo se ti drzi Skandinavije, a ja cu Egipta! icon_smile.gif

 

Ne, stvarno, kako je Odin ostao bez oka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odin je zrtvovao jedno oko Mimiru ( sto znaci Secanje ili Memorija, najvece znanje) da bi mogao da pije iz Bunara Secanja.

Neko osnovno znacenje ovog cina je to da jednim okom treba da gledamo ovaj, fizicki svet, a drugim okom onaj fizicki nevidljivi svet, ako zelimo vec znanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ima tu dosta istine, pa i ako si citao Velesovu knjigu, nasi bogovi se maltene opisuju kao ljudi... "i onda smo nabasali na tog i tog boga i on nam je pokazao kako da radimo to i to"...  icon_smile.gif

jah, u istoj toj Velesovoj knjizi mislim da se govori o Svetovidu kao o choveku koji je doziveo prosvetljenje pa je postao Bozanstvo.U sagi Zemni krug govori se o Bogovima kao dijamima.Odin i 12 dijama , sveshtenika, ziveli su kod Urala pre nego shto su doshli u Skandinaviju i posle svoje smrti su postali Bogovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Cela teorija o Lemurijancima je meni strasno interesantna. Ne bi me cudilo da je postojala... S tim sto je to opet teorija o nastanku sveta, tako da to opet moze da bude cudno. Ali, u sustini ja verujem u postojanje Atlantide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Verujem u potpunosti! Cinjenica je da je Atlantida postojala, kao i to da je bila naseljena...evo, pogledajte recimo narod po imeni Baski - oni zive kao manjina na Pirinejima i veruje se da su bas oni potomci naroda Atlantide jer njiov jezik ne potseca ni na jedan drugi...sem toga misteriozno su se pojavili na tlu Evrope bas onda kada se smatra da je Atlantida nestala..Zakljucite sami :D

 

 

Klemente covek sa Atlantide...

Samo da ne potonemo u kvalifikacijama kao protiv njegovih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Shta je bilo uopste sa tim piramidama u Bosni... jel su se slozili naucnici/skeptici/arheolozi oko toga da li su to uopste piramide ili sta vec... :confused:

 

Hm, a svidja mi se ova teorija da Srbi vode poreklo sa Atlantide, ali ipak, Baskijci i Aboridzini su daleko ispred nas po tom pitanju... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ABN AMRO

 

Srbi su... sta? Ma daj... misteriozan i mistican, pa jos i nebeski narod?

Covece, pogledaj oko sebe! (ne znam da li da se obratim sa covece, posto pises u zensom rodu, ali ti na profilu pise da si musko, mozda je homoduplex karakteristican za misticni nabeski narod)

Srbi su najpogubljeniji narod, (postali), nazalost, vrag je odneo salu...

 

Bice da vodimo poreklo od... delfina, jel' tako bese? :wacko:

 

Za piramide u Bosni sam cula, tu i tamo procitala, ali nista nije zvancno ustanovljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ima ona knjiga od Klajva Kaslera "Pronadjena Atlantida",jeste da je josh jedna avantura Dirka Pita,ali nije ni za bacanje...po meni je najbolja "Zlato Inka ^_^ "

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Pa pazi, vecina mitova ima realnu istorijsku osnovu.

A Atlantida je toliko prisutna u mitovima da je nemoguce da je prazna prica.

 

Slazem se. Oni koji vladaju su istine pretvorili u mitove i legende da ljudi ne bi znali svoju pravu prirodu, i odakle zaista poticu.

 

Cela teorija o Lemurijancima je meni strasno interesantna. Ne bi me cudilo da je postojala...

Lemurija je postojala u isto vreme kada i Atlantida. Ostaci Lemurije su pronadjeni na dnu mora u blizini Japana. Oni koji su preziveli potop Atlantide su izgradili originalne piramide u Gizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...