Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

recimo da je atlantida postojala ali za razliku od platona vecina sada misli da je to ostrvo koje se nalazilo u blizini srednje afrike a tad je valjda bili jos uvek ledeno doba... postojala su ostrva koja su nestala zemljotresima itd. a tamo nisu ziveli atlantidjani. ono sto izgleda najzanimljivije je da su atlantidjani ziveli drugacijim zivotom i da su kontrolisali ostale narode u smislu da ih ti narodi ne otkriju, cesto se misli da su afrikanci ili egipcani bili naklonjeni njima kao vrednom i naprednom narodu... na netu moze da se nadje kako neko tvrdi da je u nekom od prethodnih zivota bio atlantidjanin i da je lecio kristalima itd. uopste filmovi kao sto su peti element, razni filmovi o isusu itd. su inspirisani raznim pricama o reinkarnaciji, tj. peti element atlantidom, onda takodje film 10.000 bc, veruje se da su atlantidjani jeli kukuruz koji se jede i u tom filmu a kukuruz je dosao iz amerike. moje misljenje je da su atlantidjani pripadali narodu koji vuce gene od pre vise od 60-ak hiljada godina, kao sto mi imamo izmenjene gene koji vuku korene jos od pre 10.000-30.000 godine pne. i da su dosli do stadijuma u istoriji koja je malo vise naprednija nego ova nasa sada ali da su nestali sa lica zemlje, ili tako sto su unistili sami sebe ili nestali ili mozda i jedno i drugo... postoje razni sateliti koji to mogu da istraze, tj. mogu da skeniraju pod vodom, rezlicitim metodama.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Верујем у то да је Атлантида постојала.

 

Читао сам, мислим да је било у Политикином забавнику, о томе да су проначли поплочане градове на дну мора западно од Шпаније...

 

Иначе, има тако пуно тога о историји што је непознато данашњем свету.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sudeci po prici o reinkarniranoj osobi sa atlantide, zloupotrebio je svoj polozaj da umesto za dobrobit atlantidjana sluzi svojoj sebicnosti, radeci umesto za sebe i druge ustvari protiv civilizacije tako da atlantidjani za to ni ne znaju, iz toga mozda moze da se zakljuci da atlantida nema nikakve veze sa solomonovom pricom o posejdonu...

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučiću još jednom knjige Luisa Spensa. Npr. Istorija Atlantide, lepa knjižica o religiji, uređenju, životu uopšte na Atlantidi. Spens je veliki poznavalac mitologije, okultista, a napisao je više knjiga na ovu temu. Pored ove, pisao je i o tragovima Atlantide kod indijanaca, kao i o sećanjima na ovo izgubljeno kraljevstvo u mitovima raznih naroda, britanskih, grčkih, egipatskih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hiperborejci su prema starogrchkoj mitologiji (koju sam imao kao predmet "osnovi klasichnih nauka") zhiveli na teritoriji danashnje vojvodine i shumadije, a poshto verujem da su na tim teritorijama sloveni autohtono stanovnishtvo, pretpostavljam da je odgovor- da. a ne vidim kakve to veze ima sa odlichnim tekstom dragosha na temu srednjeg veka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hiperborejci su prema starogrchkoj mitologiji (koju sam imao kao predmet "osnovi klasichnih nauka") zhiveli na teritoriji danashnje vojvodine i shumadije, a poshto verujem da su na tim teritorijama sloveni autohtono stanovnishtvo, pretpostavljam da je odgovor- da. a ne vidim kakve to veze ima sa odlichnim tekstom dragosha na temu srednjeg veka.

 

Prema grčkoj mitologiji hiperborejci nisu živeli na teritoriji šumadije i vojvodine.

A Kalajićeva hiperboreja je na severnom polu, to je već bliže :)

Ako ne veruješ preporučiću ti knjigu :pivopije:

 

A da su seljaci uživali u srednjem veku..malo teže. Razvoj umetnosti i nauke je potpuno zaustavljen sve do renesanse, zbog stavova crkve da je sve jeres što nije po bibliji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, da, zhiveli su tu gde rekoh, jer je za grke dunav bio "krajnji sever".

drugo, ja sam siguran da su uzhivali, jer su bili uglavnom hrishcjani. a hrishcjanin nikad nije nesrecjan.

trecje, ovo shto si rekao je lazh. em zato shto Crkva nikad nije uchila da je sve shto nije po Bibliji jeres, em zato shto je skoro bilo 800 godina od nastanka prve srpske bolnice- naravno manastirske.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, da, zhiveli su tu gde rekoh, jer je za grke dunav bio "krajnji sever".

drugo, ja sam siguran da su uzhivali, jer su bili uglavnom hrishcjani. a hrishcjanin nikad nije nesrecjan.

trecje, ovo shto si rekao je lazh. em zato shto Crkva nikad nije uchila da je sve shto nije po Bibliji jeres, em zato shto je skoro bilo 800 godina od nastanka prve srpske bolnice- naravno manastirske.

 

Ima dokaza da su stari grci išli sve do Britanije. Dunav svakako nije bio krajnja granica. I šta je sa Skitijom? Čitaj malo Herodota.

 

Uživali su, zato su i živeli po 30godina u proseku i umirali od kuge ko pacovi.

 

I naravno da je prva bolnica bila manastirska, sve je moralo i biti manastirsko. To i nije loše naravno, ali ljudi su se lečili i ranije zar ne?

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, da, zhiveli su tu gde rekoh, jer je za grke dunav bio "krajnji sever".

drugo, ja sam siguran da su uzhivali, jer su bili uglavnom hrishcjani. a hrishcjanin nikad nije nesrecjan.

trecje, ovo shto si rekao je lazh. em zato shto Crkva nikad nije uchila da je sve shto nije po Bibliji jeres, em zato shto je skoro bilo 800 godina od nastanka prve srpske bolnice- naravno manastirske.

/offtopic

Ne ne ne, deco.Hiperboreja je za stare Grke bila zemlja na dalekom severu, preko zemlje zime, okruzena rekom Okeanos na severu, a na zapadu legendarnim planinama Rhipaion.Stanovnici Hiperboreje su po legendi osnivaci mnogih svetilista i hramova u straoj grckoj, ali precizna lokacija nikad nije navedena, sem toga da u Hiperboreji vlada vecno prolece, i da Hiperborejci postuju Apolona.

 

/offtopic.

 

 

 

 

 

Da, ima onaj grcki bog koji se vezuje za medicinu, koja je dakle postojala i pre manastira...

Edited by Hyperborean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanovnici Hiperboreje su po legendi osnivaci mnogih svetilista i hramova u straoj grckoj, ali precizna lokacija nikad nije navedena

po legendi, grci nikada nisu ni videli hiperborejce, jer su oni narod koji stalno bleji u svojoj zemlji i nishta ne radi (zemlja dembelija) i kod njih Apolon ide da bleji da se odmori.

 

Ima dokaza da su stari grci išli sve do Britanije. Dunav svakako nije bio krajnja granica.

izvini shto cju pre da prihvatim mishljene Ljiljane Spremicj nego tvoje.

 

Čitaj malo Herodota.

bajkopisac.

 

Da, ima onaj grcki bog koji se vezuje za medicinu, koja je dakle postojala i pre manastira...

da, u srednjem veku su verovali u grche bogove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, u srednjem veku su verovali u grche bogove.

 

Nisu, taj grcki bog je dokaz da je medicina, kao i bolnice, postojala i pre pojave hriscanstva.Cime ne umanjujem doprinos manastirskih bolnica.

 

po legendi, grci nikada nisu ni videli hiperborejce, jer su oni narod koji stalno bleji u svojoj zemlji i nishta ne radi (zemlja dembelija) i kod njih Apolon ide da bleji da se odmori.

 

Izvini sto cu pre da prihvatim misljenje oksfordske katedre za istoriju nego tvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu, taj grcki bog je dokaz da je medicina, kao i bolnice, postojala i pre pojave hriscanstva.Cime ne umanjujem doprinos manastirskih bolnica.

niti sam ja poricao da je medicina postojala pre Hrishcjanstva, nego sam rekao da je postojala i u srednjem veku.

 

Izvini sto cu pre da prihvatim misljenje oksfordske katedre za istoriju nego tvoje.

udzhbenik Osnovi klasichnih nauka, Ljiljana B. Spremicj. zhena je uvela taj predmet u srpski sistem obrazovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...